forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:13:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]  (Przeczytany 55954 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #40 : 2016-08-18, 15:55:13 »

Mleko masz pod nosem. Very Happy
Morfina to dla dzieci na ból zęba. Wink
Ćpuny gotują kompot (ekstrahowane alkaloidy opium acetylowane na bezwodniku octowym) w piwnicy.
A benzo to dla lekomanów, nieszczęśliwych żon i czubków.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #41 : 2016-08-18, 16:00:52 »

Popatrz, prawie 2 tygodnie mu to zajelo ale wydukal z siebie jakas w miare skladna odpowiedz  Laughing Pewnie wygral jakas partie z noga stolowa i nabral pewnosci siebie Very Happy
Pewnie pisał codziennie, tylko mu nie wchodziło. Wink
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #42 : 2016-08-18, 16:21:53 »

Mleko masz pod nosem. Very Happy

Ano bida, panie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #43 : 2016-08-18, 16:48:40 »

Mleko masz pod nosem. Very Happy

Ano bida, panie.
Nie ma tego złego...
Narkotyki są przereklamowane. Wink
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #44 : 2016-08-18, 17:22:45 »

Tera ino suplementy są w modzie.  Razz
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #45 : 2016-08-18, 18:15:57 »

Mleko masz pod nosem. Very Happy
Morfina to dla dzieci na ból zęba. Wink
Ćpuny gotują kompot (ekstrahowane alkaloidy opium acetylowane na bezwodniku octowym) w piwnicy.
A benzo to dla lekomanów, nieszczęśliwych żon i czubków.
Można sie dużo dowiedzieć od ciebie na ten temat .Ja lubię jak ktoś się dzieli tym co posiada lub posiadał . Laughing
Jak byś mó
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #46 : 2016-08-18, 18:20:26 »

Bądz tak dobry i napisz dla mnie przepis na kompocik z tymi tam . Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #47 : 2016-08-18, 19:08:01 »

Znajdziesz sobie w sieci, pełno tego jest, można w piwnicy zrobić kokainę, amfetaminy, extasy, uprawiać marihuanę, a nawet machnąć dwuetyloamid kwasu lizergowego. Wink
Poradzisz sobie, posty już Ci prawie wychodzą. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #48 : 2016-08-18, 19:56:25 »

Popatrz, prawie 2 tygodnie mu to zajelo ale wydukal z siebie jakas w miare skladna odpowiedz  Laughing Pewnie wygral jakas partie z noga stolowa i nabral pewnosci siebie Very Happy
Pewnie pisał codziennie, tylko mu nie wchodziło. Wink
Wiesz, wszystko jest podobno mozliwe Very Happy Mowia, ze jak podrzucic do gory stado malp z fortepianiami to istnieje jakies prawdopodbienstwo, ze spadna na ziemie i zagraja Mazurek n17 Szopena Very Happy
Wiec i Jarkowi jakos sie udalo  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #49 : 2016-08-18, 21:10:08 »

Popatrz, prawie 2 tygodnie mu to zajelo ale wydukal z siebie jakas w miare skladna odpowiedz  Laughing Pewnie wygral jakas partie z noga stolowa i nabral pewnosci siebie Very Happy
Pewnie pisał codziennie, tylko mu nie wchodziło. Wink
Wiesz, wszystko jest podobno mozliwe Very Happy Mowia, ze jak podrzucic do gory stado malp z fortepianiami to istnieje jakies prawdopodbienstwo, ze spadna na ziemie i zagraja Mazurek n17 Szopena Very Happy
Wiec i Jarkowi jakos sie udalo  Laughing Laughing Laughing
[/quote
Jednak babci nie posłuchałeś , a ona tak dobrze dla ciebie chciała Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #50 : 2016-08-18, 21:27:30 »

Znajdziesz sobie w sieci, pełno tego jest, można w piwnicy zrobić kokainę, amfetaminy, extasy, uprawiać marihuanę, a nawet machnąć dwuetyloamid kwasu lizergowego. Wink
Poradzisz sobie, posty już Ci prawie wychodzą. Very Happy
Ale ja wolę tak od serca ,bo wiedza goglowa mnie nie interesuje .
Tobie też posty wychodzą Laughing .Bardzo fajnie sie Ciebie czyta, jak leczysz innych  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #51 : 2016-08-19, 10:22:53 »

Znajdziesz sobie w sieci, pełno tego jest, można w piwnicy zrobić kokainę, amfetaminy, extasy, uprawiać marihuanę, a nawet machnąć dwuetyloamid kwasu lizergowego. Wink
Poradzisz sobie, posty już Ci prawie wychodzą. Very Happy
Ale ja wolę tak od serca ,bo wiedza goglowa mnie nie interesuje .
Tobie też posty wychodzą Laughing .Bardzo fajnie sie Ciebie czyta, jak leczysz innych  Laughing
Za wcześnie Cię pochwaliłem, tam na górze coś nie halo z postem. Wink
Dlatego wiedza googlowa Cię nie interesuje...
Wiem, że fajnie się mnie czyta, dlatego fajnie piszę. Very Happy
A leczenie to procedura medyczna, niemożliwa do przeprowadzenia przez niemedyka i w dodatku przez drut.
Także, średnio bym powiedział, Jarku, żeby Ciebie się dobrze czytało, musisz coś wymyślić. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #52 : 2016-08-19, 12:07:07 »

Nie czytaj i będziesz miał spokój to dobra terapia dla dla Ciebie .
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #53 : 2016-08-19, 12:52:23 »

Nie czytam, mam ignora na Ciebie.
Ale kiedy Ty mnie cytujesz i piszesz do mnie to widzę. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #54 : 2016-08-19, 15:56:02 »

Super Laughing dobra robota ,i trzymaj się tego co Babcia Zyona mówiła  Laughing
Jak będzie trzepało to szybko napisz że mam nie pisać ok  Laughing

Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
« Odpowiedz #55 : 2016-08-22, 23:21:07 »

Czolem! Jestem na diecie J. Kwasniewskiego juz pare lat, a nadal czuje, ze ledwie liznalem to "z czym to to sie je".Niby znana jest mi tresc wszystkich wydanych w Polsce ksiazek, publikacji na stronie Doktora i watkow na tym forum, ale to wciaz zbyt maloe... jak dla mnie.

Ale, hej!, wiem, ze sa tu osoby zaznajomione z DO/ZO znacznie dluzej ode mnie, wiec moze uzykam odpowiedzi na (chociazby niektore) brakujace informacje? Neutral Ne daja mi spokoju nastepujace pytania...

  • 1. Czy poza nowotworami sa inne przypadki, w ktorych nalezy ograniczyc do minimum spozycie bialka?

  • 2. Czy stosunek B : W jak 1 : 1,5 ma prawo w jakims szczegolnym przypadku zaistniec na DO, czy jest to jedynie opcja zarezerwowana dla ZO?

  • 3. Czy proporcja B : W jak 1 : 1,5 powinna byc brana pod uwage tylko przy budowaniu masy miesniowej - by ilosc bialkowego budulca nie byla przesadna - czy rowniez bez "silowni" ma to sens (np. 50 gB : 75 gW)?

  • 4. Ktory model zywienia najbardziej rujnuje zdrowie - ubogopastwiskowy czy korytkowy? A moze pastwiskowy?

  • 5. Choroby z ktorej grupy - miazdzycorodnych (ubogie pastwisko i koryto) czy anty-miazdzycowych (pastwisko) - najdluzej  i najtrudniej (o ile w ogole) sie leczy?

  • 6. Przy jakich chorobach "pacjent" potrzebuje duzych ilosci bialka juz na samym starcie DO, aby odbudowac wyniszczony ogranizm? Czy dotyczyczy to jedynie ubogiego pastwiska (przemiana glukozy droga pentozowa)?

  • 7. W jakich przypadkach mozna stwierdzic, ze w organizmie wystepuje z cala pewnoscia ogolna przewaga ukladu sympatycznego lub parasympatycznego, a nie tylko czesciowa tu i tam?

  • 8. Czy przy chorowaniu spowodowanym ubogim pastwiskiem mamy do czynienia zawsze z ogolna przewaga ukladu parasympatycznego i przemiana glukozy w cyklu pentozowym w calym organizmie?


    Z gory dziekuje za wszelkie merytoryczne odpowiedzi!


  • Pytanie 9.

    Czy w przypadku czlowieka miazdzyca (dowolna) ma szanse zaistniec na diecie ubogopastwiskowej czy jest to raczej malo realne?

    Pytanie 10.

    Jak wiadomo Doktor podzielil typy zywienia i choroby im towarzyszace odpowiednio na: pastwiskowe, ubogopastwiskowe i korytkowe. Nie trzeba znac skladu diety osoby otylej z wysokim poziomem kwasu moczowego, by domyslec sie, ze winne jest "zywienie korytkowe". Podobnie u chorego z wysokim OB nie potrzeba znac jego diety, by wiedziec, ze za jego stan odpowiada "zywienie pastwiskowe". Tak samo przy hipermagnezemii bedzie to "pastwisko". Z kolei przy hiperlipidemii - "korytko".

    O jakich jeszcze innych obiektywnych "wskaznikach" wiecie odciazajacych od zaglebiania sie w sklad diety? Przychodza Wam na mysl moze jakies obiektywnie wskazujace na zywienie ubogopastwiskowe?
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #56 : 2016-08-23, 11:29:05 »

    O jakich jeszcze innych obiektywnych "wskaznikach" wiecie odciazajacych od zaglebiania sie w sklad diety? Przychodza Wam na mysl moze jakies obiektywnie wskazujace na zywienie ubogopastwiskowe?

    A czy figura ciala moze byc takim obiektywnym wskaznikiem? Bo, o ile sie nie myle, sylwetka a'la "eiopijskie dziecko", a wiec tzw. "skinny fat" jest charakterystyczna dla metabolizmu zywienia ubogo pastwiskowego, nieprawdaz? Otyly na metabolizmie korytkowym jest rownomiernie "wypchany" (ma tez rece i nogi utuczone), zgadza sie?
    Zapisane
    Gavroche
    Hero Member
    *****
    wiadomoci: 41529


    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #57 : 2016-08-23, 11:38:22 »

    Tak, tak, wszyściutko się super zgadza. Cool
    Zapisane
    administ
    Go


    Email
    Odp: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #58 : 2016-08-23, 15:43:08 »

     Very Happy
    Zapisane
    anakin
    Go


    Email
    Re: Dieta Optymalna a Zywienie Optymalne - studium przypadkow [PELNE ZANURZENIE]
    « Odpowiedz #59 : 2016-09-04, 13:30:51 »

    Czolem! Jestem na diecie J. Kwasniewskiego juz pare lat, a nadal czuje, ze ledwie liznalem to "z czym to to sie je".Niby znana jest mi tresc wszystkich wydanych w Polsce ksiazek, publikacji na stronie Doktora i watkow na tym forum, ale to wciaz zbyt maloe... jak dla mnie.

    Ale, hej!, wiem, ze sa tu osoby zaznajomione z DO/ZO znacznie dluzej ode mnie, wiec moze uzykam odpowiedzi na (chociazby niektore) brakujace informacje? Neutral Ne daja mi spokoju nastepujace pytania...

  • 1. Czy poza nowotworami sa inne przypadki, w ktorych nalezy ograniczyc do minimum spozycie bialka?

  • 2. Czy stosunek B : W jak 1 : 1,5 ma prawo w jakims szczegolnym przypadku zaistniec na DO, czy jest to jedynie opcja zarezerwowana dla ZO?

  • 3. Czy proporcja B : W jak 1 : 1,5 powinna byc brana pod uwage tylko przy budowaniu masy miesniowej - by ilosc bialkowego budulca nie byla przesadna - czy rowniez bez "silowni" ma to sens (np. 50 gB : 75 gW)?

  • 4. Ktory model zywienia najbardziej rujnuje zdrowie - ubogopastwiskowy czy korytkowy? A moze pastwiskowy?

  • 5. Choroby z ktorej grupy - miazdzycorodnych (ubogie pastwisko i koryto) czy anty-miazdzycowych (pastwisko) - najdluzej  i najtrudniej (o ile w ogole) sie leczy?

  • 6. Przy jakich chorobach "pacjent" potrzebuje duzych ilosci bialka juz na samym starcie DO, aby odbudowac wyniszczony ogranizm? Czy dotyczyczy to jedynie ubogiego pastwiska (przemiana glukozy droga pentozowa)?

  • 7. W jakich przypadkach mozna stwierdzic, ze w organizmie wystepuje z cala pewnoscia ogolna przewaga ukladu sympatycznego lub parasympatycznego, a nie tylko czesciowa tu i tam?

  • 8. Czy przy chorowaniu spowodowanym ubogim pastwiskiem mamy do czynienia zawsze z ogolna przewaga ukladu parasympatycznego i przemiana glukozy w cyklu pentozowym w calym organizmie?


    Z gory dziekuje za wszelkie merytoryczne odpowiedzi!


  • Pytanie 9.

    Czy w przypadku czlowieka miazdzyca (dowolna) ma szanse zaistniec na diecie ubogopastwiskowej czy jest to raczej malo realne?

    Pytanie 10.

    Jak wiadomo Doktor podzielil typy zywienia i choroby im towarzyszace odpowiednio na: pastwiskowe, ubogopastwiskowe i korytkowe. Nie trzeba znac skladu diety osoby otylej z wysokim poziomem kwasu moczowego, by domyslec sie, ze winne jest "zywienie korytkowe". Podobnie u chorego z wysokim OB nie potrzeba znac jego diety, by wiedziec, ze za jego stan odpowiada "zywienie pastwiskowe". Tak samo przy hipermagnezemii bedzie to "pastwisko". Z kolei przy hiperlipidemii - "korytko".

    O jakich jeszcze innych obiektywnych "wskaznikach" wiecie odciazajacych od zaglebiania sie w sklad diety? Przychodza Wam na mysl moze jakies obiektywnie wskazujace na zywienie ubogopastwiskowe?

    Pytanie 11.

    Widzial kto osobe chorujaca na miazdzyce, lecz bez widocznej nadwagi?
    Zapisane
    Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
    « poprzedni nastpny »
    Skocz do:  

    Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
    © 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
    Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
    Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.