forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:03:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!  (Przeczytany 61703 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #140 : 2016-09-26, 20:39:02 »

Znasz pojęcie "legendy" stosowane w przypadku fałszywej historii życia agenta?

Każdy, kto ma wzmocnić tę legendę, czyli "żona", "brat", "pracodawca" czy "dzieci" muszą znać tę samą jej wersję , prawda?
Żeby całość była bardziej przekonywająca, powinno temu towarzyszyć bogactwo szczegółów zgodnych w czasie i przestrzeni, bo przecież pastuchy się nauczą tej "legendy" i będą ją przekazywać między sobą, między pokoleniami i podczas podróży. Wink
Po to właśnie spisywano "zeznania", by władzę sprawować na większym terenie. Very Happy

Gdzie Ty żyjesz, chłopie?  Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #141 : 2016-09-26, 20:47:11 »

 Shocked
Ło Matko!
To co już za 10 lat będzie z katastrofy smoleńskiej, jak tu co koleś, to inna "bajka"  Shocked Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #142 : 2016-09-26, 20:55:05 »

Znasz pojęcie "legendy" stosowane w przypadku fałszywej historii życia agenta?

Każdy, kto ma wzmocnić tę legendę, czyli "żona", "brat", "pracodawca" czy "dzieci" muszą znać tę samą jej wersję , prawda?
Żeby całość była bardziej przekonywająca, powinno temu towarzyszyć bogactwo szczegółów zgodnych w czasie i przestrzeni, bo przecież pastuchy się nauczą tej "legendy" i będą ją przekazywać między sobą, między pokoleniami i podczas podróży. Wink
Po to właśnie spisywano "zeznania", by władzę sprawować na większym terenie. Very Happy

Gdzie Ty żyjesz, chłopie?  Shocked
No wlasnie nie wiem, dopasowujesz jakies nowoczesne chomato w postaci technik szpiegowskich XX wieku do starozytnego konia w postaci prastarych eposow i swietych ksiag i jeszcze uwazasz przy tym, ze nie zaszles od tylu logiki i nie zrobiles jej z dupy jesieni sredniowecza....  Shocked Zadziwiajaca dychotomia, wszystko jest takie proste a dysponujesz do tego jedynie lebska lepetyna  Shocked
No no imponujace, i tak wszyscy na calym swiecie spiskowali i Majowie, i Aztecy, na dalekim wschodzie i na bliskim, matko boska, te techniki sa naprawde przerazajace  Shocked Shocked

A jak pytam o takie banaly czy przeszlifowac panewki na korbowidzie to zas umykasz jak sploszona sarna...  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #143 : 2016-09-26, 21:38:59 »

 Laughing
Widzisz?
Zaczynasz łapać, wszyscy spiskowali, dla własnej korzyści, natura ludzka, kolego.
Najlepszym tego dowodem jest, że po tylu tysiącach lat, Ty nadal się na to nabierasz. Wink Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #144 : 2016-09-26, 21:39:43 »

Shocked
Ło Matko!
To co już za 10 lat będzie z katastrofy smoleńskiej, jak tu co koleś, to inna "bajka"  Shocked Wink
Ciągle ta sama, tylko nieco inne szaty, a przecież nie szata... Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #145 : 2016-09-26, 22:38:45 »

Laughing
Widzisz?
Zaczynasz łapać, wszyscy spiskowali, dla własnej korzyści, natura ludzka, kolego.
Najlepszym tego dowodem jest, że po tylu tysiącach lat, Ty nadal się na to nabierasz. Wink Laughing

A ty nadal spiskujesz......mowia, ze to choroba Macieriewicza, ja bym poszedl sie zbadac na twoim miejscu  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #146 : 2016-09-27, 02:45:02 »

panewki na korbowidzie
To się chyba fotoplastykon nazywało, w sumie nie wiedziałem, że to była stereoskopowa zabawka.
 Shocked

http://fotoplastikon.stereos.pl/index-pl.html
Cytuj
Fotoplastikony wymyślono w Niemczech w drugiej połowie XIX wieku.

Nowy wynalazek szybko zdobył ogromną popularność, dawał bowiem przecięt­nemu czło­wiekowi możliwość obej­rzenia nawet najodleg­lejszych zakątków świata, za cenę nie­drogiego biletu wstępu, bez podej­mowania trudu i niebez­pieczeństw podróży.

Wrażenie było doprawdy nad­zwyczajne, gdyż dzięki specjalnej technice fotogra­fowania metodą stereo­skopową widz otrzy­mywał obraz trój­wymiarowy, dający iluzję obco­wania z rzeczy­wistością.
Tak oto wiek pary i kolei żelaznej stworzył także, nieskrę­powany czasem i prze­strzenią wehikuł do podej­mowania wirtu­alnych podróży. Fotopla­stikony rosły jak grzyby po deszczu. Na przełomie XIX i XX wieku było ich ok. 250, roz­sianych po całej Europie.
Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #147 : 2016-09-27, 07:10:47 »

Tak sobie pomyślałem, że przecież są ludzie, dla których Biblia/inne święte księgi, są ważną częścią życia, a my tu pitolimy farmazony. Sad
Dlatego ja już milczę w tym temacie, nie obrażam uczuć religijnych...

Żartowałem. Razz
Chcę jutro puścić totka, dlatego dobrze mieć wszystkich po swojej stronie, nawet tego starego szaleńca z Biblii, jego dziwnego syna, że o Duchu nie wspomnę. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #148 : 2016-09-27, 07:55:47 »

Ty juz Totka nie puszczaj, pono Macierewicza maja zdymisjonowac i szukaja goscia z wiekszym fisiem od spiskow. Podobno wzieli pod uwage twoja kandydature  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #149 : 2016-09-27, 08:02:15 »

Dziś wszyscy wylosowują mannę z nieba. https://youtu.be/uva8m6ZJaiM   Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #150 : 2016-09-27, 08:09:25 »

Eeee, tam, ja wylosowałem jajecznicę na słonince. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #151 : 2016-09-27, 08:14:35 »

 Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #152 : 2016-09-27, 08:15:27 »

Ja miałem ustawkę, na maśle, kawałek salcesonu.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #153 : 2016-09-28, 10:18:46 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #154 : 2016-09-28, 11:31:17 »

 Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #155 : 2016-09-28, 11:34:15 »

Może faktycznie pora wynosić się z tej planety, bo zaś na 2017 kolejny koniec świata wieszczą? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #156 : 2016-09-28, 11:39:33 »

Ja wolę poczekać na relacje pierwszych ochotników... Rolling Eyes Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #157 : 2016-09-28, 11:45:15 »

Naczelnik nic o końcu nie mówił, a On pierwszy by wiedział, bo trzy kroki naprzód. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #158 : 2016-09-28, 11:46:56 »

Jak wyleca ci wszyscy, ktorzy trzeba zeby wylecieli, to tutaj bedzie calkiem fajne miejsce do zostania Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: (...)A wreszcie rzekli Elohim: uczynmy czlowieka na Nasz obraz, podobnego Nam!
« Odpowiedz #159 : 2016-09-28, 11:49:19 »

Ale kto będzie rządził?  Shocked Wink  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.