forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-08-22, 20:45:56

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
485225 wiadomoÂci w 3916 w▒tkach; wys│ane przez 51 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Zofia
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .  (Przeczytany 9715 razy)
superkiel11
GoŠ

Email
Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« : 2016-11-23, 13:54:44 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie  Very Happy i odrazu prosze o pomoc . Od kilku miesiecy proboje wprowadzic diete optymalna do swojego zycia , zacz─Ö┼éo sie to po tym jak natrafilem na ksia┼╝ke dr Kwasniewskiego , a impulsem do tego by┼éo moje zdrowie . Mianowicie naderwa┼éem sobie przyczep poboczny wiazad┼éa  strza┼ékowego , ortopeda wys┼éa┼é mnie na MRI gdzie okaza┼éo si─Ö ze moje chrz─ůstki w kolanach maj─ů ok 6mm ( jak dobrze pamietam) - co oznacza ze s─ů w bardzo op┼éakanym stanie . Po tym urazie wr├│cilem na mate jedak odczuwam co jaki┼Ť czas b├│l w kolanach . Stad moje pytanie do wszystkich optymalnych ,czy jest mozliwe odbudowanie chrzastek ? Kolejnym pytaniem rownie waznym dla mnie jest jak jesc by  nabrac troche miesnia . Wiem ze moze to nie czas by w tym samym temacie rowniez prosic o wskazowki dotycz─ůce proporcji B:T:W aby budowac mase miesniow─ů (ale jak to mowia kto nie ryzykuje ten nie pije szampana  Laughing) Moze jest jakis optymalny ktory rowniez sie kula tak jak ja Smile. Przepraszam za moja pisownie Smile i pozdrawiam wszystkich
Anulka177
Jr. Member
**
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 2694

Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #1 : 2016-11-23, 14:33:57 »

Uchodzi─ç za idiot─Ö w opinii kretyna to wyszukana przyjemno┼Ť─ç ceniona w┼Ťr├│d smakoszy .
superkiel11
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2016-11-24, 17:39:09 »

Dziekuje Anulka177 juz zabieram sie za studiowanie tego w─ůtku Smile) pewnie kilka nocek bedzie zarwanych tyle tego materia┼éu jest Laughing
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2276

[email protected]

« Odpowiedz #3 : 2016-11-24, 17:48:25 »

Zarejestruj się na - http://smalcownia.pl/ - tam jest mocna ekipa tłuszczowo - sportowa...  Very Happy
anakin
GoŠ

Email
Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #4 : 2016-11-25, 02:12:21 »

Kolejnym pytaniem rownie waznym dla mnie jest jak jesc by  nabrac troche miesnia . Wiem ze moze to nie czas by w tym samym temacie rowniez prosic o wskazowki dotyczące proporcji B:T:W aby budowac mase miesniową

Zarejestruj się na - http://smalcownia.pl/ - tam jest mocna ekipa tłuszczowo - sportowa...┬á Very Happy

Oni tam najpewniej siedza nieopodal tluszczowego Koryta, tak jak naczelny Guru zywieniowy Gawrona - Mariusz M. Czyli tluszczu zwierzecego w kaloriach wcale nie jakos specjalnie wiecej niz energii z weglowodanow. Na mase jak znalazl, ale moze przytrafic sie "jesienny katar", jak Gawronkowi na jego tlustym korycie obfitujacym w weglowodany.

Ale nijak ma sie to do "Diety Optymalnej", ktora zowie sie "optymalna", bo pozwala przy niewielkiej ilosci pozywienia, a co za tym idzie kalorii, na bardzo sprawne funkcjonowanie calego organizmu.

admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2276

[email protected]

« Odpowiedz #5 : 2016-11-25, 07:51:26 »

http://smalcownia.pl/ - tam jest mocna ekipa tłuszczowo - sportowa...  Very Happy

Najwa┼╝niejsze, ┼╝e po┼éowa aktywnych U┼╝ytkownik├│w st─ůd ju┼╝ tam si─Ö przenios┼éa, to dobrze im wr├│┼╝y...  Laughing
Jeszcze troch─Ö reklamy w necie, troch─Ö stara┼ä z ich strony i si─Ö rozkr─Öc─ů na dobre.  Very Happy
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 31668

« Odpowiedz #6 : 2016-11-25, 17:09:37 »

Typowy kolejny cykl dla tego forum.  Very Happy
Og├│lnie rozczarowanie jest do Admina, kt├│remu to rybka ale nie z┼éota i nie chce spe┼énia─ç ┼╝ycze┼ä. Wink  Laughing
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 7636

« Odpowiedz #7 : 2016-11-25, 18:59:16 »

Ale Misie tak maj─ů . Wszystko dosta─ç, a i tak b─Ödzie zle  Laughing
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #8 : 2016-11-25, 19:12:11 »

Źle i za mało, bo misiemnależy. Wink
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 7636

« Odpowiedz #9 : 2016-11-25, 19:15:17 »

wszystko i wszystko a najlepiej raz jeszcze si─Ö urodzi─ç ,bo mo┼╝e wtedy si─Ö uda  Laughing
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #10 : 2016-11-25, 19:30:03 »

Zabrać innym? Wink  Laughing
Bo od siebie co┼Ť zrobi─ç, to za ci─Ö┼╝ko jest, bo zawsze okoliczno┼Ťci niesprzyjaj─ůce.  Laughing
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2016-11-25, 21:32:22 »

Najważniejsze, że połowa aktywnych Użytkownik├│w stąd już tam się przeniosła, to dobrze im wr├│ży...┬á Laughing
Jeszcze trochę reklamy w necie, trochę starań z ich strony i się rozkręcą na dobre.┬á Very Happy

Eeee tam! Gdyby faktycznie to byla polowa aktywnych, to bym to dostrzegl (odczul), tymczasem dopiero ostentacyjny post Gawrona w KOCS (czy jak to tam leci) mi to uswiadomil. <;

A co do wrozenia czegokolwiek, to moje oczy patrzace na tamto forko widza...

1. Odpychajaca domene i zarazem nazwe forum - Smalcownia.  Confused
    2. Niby nowe forko, a postawione na ubogim w features i przestarzalym software.
    3. Rejestracja tylko z polecenia, a wiec forum o charakterze prywatnym. Google-bot (spider) tez nie ma wgladu, bo brak caches podstron: google.com -> site:smalcownia.pl
    4. Kolejne forum tylko dla znajacych jezyk polski.
    5. Forum o tematyce tlustego zarcia z weglowodanami na "porost miesni", by wielkim byc...  Czyli pewna wariacja na diete tluszczowa.

Plus oczywiscie tematyka wielkiej Lechii oswobodzonej spod federalnego jarzma UE i pewien polski unijny polityk, co to konczy zwykle swa mowe slowami: "a tak w ogole, to uwazam, ze UE musi byc zniszczona", cos w ten desen. Neutral
    6. A tak w ogole to fora dyskusyjne w takiej formie sprzed lat (taki troche odgrzewany kotlet), nie sa juz dzis atrakcyjne. Istnieja znacznie lepsze rozwiazania, wpasowujace sie w mobilny trend - Google promuje/awansuje strony juz nie tylko z https, ale takze te, ktore sa przyjazne przy przegladaniu na urzadzeniu mobilnym (smartphone, tablet... chromebook).

Reasumujac: poza tym, ze jest to miejsce (smalcownia) przede wszystkim dla osob zakochanych w silowni, jest to tez kolejne miejsce dla sfrustrowanych oredownikow Kukiza, Korwina, a nawet pewnego silnorekiego Mariana, jesli dobrze zapamietalem imie z kampanii. Mysle, ze po prostu powstalo w zastepstwie forum MH, ktore tez stalo sie bastionem radykalnych, prawicowych oszolomow, bo nikt z redakcji pisma nie interesowal sie forum. Nim forum MH zostalo w koncu przeczyszczone zdazylem zaraportowac mase pojedynczych postow, a nawet cale watki, na stronie http://hejtstop.pl   Cool
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32303

« Odpowiedz #12 : 2016-11-26, 12:55:57 »

Laughing
superkiel11
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2016-11-26, 16:39:03 »

Hmm...Czyli jak rozumiem  dieta optymalna nie idzie w parze z przyrostem masy mi─Ö┼Ťniowej ?! Nie chodzi mi zeby byc jak najwi─Ökszym i brac udzia┼é w zawodach kulturystycznych , nieobra┼╝aj─ůc nikogo to nie moja bajka . Waz─Ö teraz przy wzro┼Ťcie 176cm 82kg i chce podbi─ç wag─Ö do 85-87 kg .  Jednak nie chce szukac na innym forum porad , wiem ze tutaj sa ludzie kompetentni kt├│rzy znaj─ů sie na rzeczy : wiec mam nadzieje ze kto┼Ť mi pomo┼╝e ustali─ç dietke Smile . Czyta┼éem w─ůtek forumowicza o diecie optymalnej na mas─Ö mi─Ö┼Ťniowa
chyba to by┼é cytowany w tym w─ůtku  MariuszM , ktory Trzyma stosunek 1B :  3T :  0,5-0,8W trzyma sie zasad:

"Wszystkie powy┼╝sze za┼éo┼╝enia idealnie spe┼énia tzw „z┼éota proporcja”, dostosowana do stanu fizjologicznego danej osoby. Osobom pocz─ůtkuj─ůcym doradzi┼ébym, aby ka┼╝dy posi┼éek komponowa┼éy tak, aby proporcja wynosi┼éa:

a) 1:3:0,8-1 dla tzw ektomorfik├│w Uwaga!! przy bia┼éku o najwy┼╝szej warto┼Ťci biologicznej proporcja mi─Ödzy B:W mo┼╝e wynosi─ç 1:1

b)1:3:0,5-0,8 dla tzw endomorfik├│w Uwaga!! przy bia┼éku o najwy┼╝szej warto┼Ťci biologicznej proporcja mi─Ödzy B:W mo┼╝e wynosi─ç 1:0,8

przy czym ilo┼Ť─ç posi┼ék├│w jest dowolna. Jadamy wtedy, gdy jeste┼Ťmy g┼éodni oraz tyle, aby zaspokoi─ç g┼é├│d. Osoby bardziej zaawansowane mog─ů zjada─ç 20-30% ca┼ékowitej puli w─Öglowodan├│w w pierwszej po┼éowie dnia, mog─ů to by─ç np. cukry proste. Pami─Öta─ç jednak nale┼╝y, aby nie by┼éo ich wi─Öcej ni┼╝ 10-20g/dziennie. Po treningu, gdy nie odczuwamy g┼éodu mo┼╝na  zrezygnowa─ç z posi┼éku potreningowego. W innym przypadku zjadamy po treningu samo B i T, ewentualnie ma┼ée ilo┼Ťci Ww (ok 10g). Po ok 1,5-2,5h dojadamy pozosta┼é─ů cz─Ö┼Ť─ç w─Öglowodan├│w z t┼éuszczem, aby proporcja posi┼éku wynosi┼éa np. 1:3:0,5-0,8. W praktyce wygl─ůda to tak:

30g B:60-75g T  za 1,5h-2,5h  20g Ww:30-15g T.

lub spr├│bowa─ç

30g B:90g T a p├│┼║niej 20g Ww:20g T

nale┼╝y pami─Öta─ç,┼╝e ka┼╝dy jest inny, inne produkty jada i dlatego trzeba dobiera─ç pod siebie odpowiednie  ┼Ťrodki.

Przy spo┼╝ywaniu du┼╝ych ilo┼Ťci t┼éuszczy w ci─ůgu dnia glikoliza jest mocno hamowana, a co za tym idzie istnieje wysokie prawdopodobie┼ästwo, ┼╝e w─Öglowodany mog─ů zosta─ç zamienione na tr├│jglicerydy lub zostan─ů zamienione na cholesterol, dlatego ilo┼Ť─ç w─Öglowodan├│w w pierwszych posi┼ékach nie powinna przekracza─ç 15-20g. Bezpieczniejszym rozwi─ůzaniem jest zjedzenie wieczorem pozosta┼éej cz─Ö┼Ťci w─Öglowodan├│w w ilo┼Ťci 20 maksymalnie 30g z t┼éuszcem  przy zachowaniu ca┼éodobowej proporcji. Dodatek t┼éuszczu do w─Öglowodan├│w ogranicza nadmierny wyrzut insuliny, w skutek czego glukoza nie jest na si┼é─Ö wt┼éaczana do cytozolu. Nie tylko dodatek t┼éuszczy do w─Öglowodan├│w jest po┼╝─ůdanym efektem w┼Ťr├│d optymalnych kulturyst├│w. Na pewno ka┼╝dy s┼éysza┼é o  reakcji Maillarda, czyli ┼é─ůczenia aminokwas├│w z cukrami redukuj─ůcymi, kt├│ra powstaje pod wp┼éywem temperatury. Im mniejsza cz─ůsteczka cukru tym szybciej zachodzi reakcja z aminokwasem.  Zjawisko to wp┼éywa na strawno┼Ť─ç, czyli szybko┼Ť─ç uwalniania glukozy do krwi, jak r├│wnie┼╝ na walor smakowy potraw. Przypomn─Ö tylko, ┼╝e w  krwiobiegu organizmu ludzkiego znajduje si─Ö 5 litr├│w krwi, a w tych 5 litrach „rozpuszczone” jest jedynie 5-6g glukozy. Zar├│wno dodanie t┼éuszczu do w─Öglowodan├│w, jak i reakcja  Maillarda staj─ů si─Ö sprzymierze┼äcem optymalnych kulturyst├│w w walce o najni┼╝szy poziom tkanki t┼éuszczowej. Dlatego nale┼╝y wieczorem zjada─ç np. pieczone ziemniaki z mas┼éem, frytki, placki ziemniaczane, ziemniaki gotowane obsma┼╝ane  na ma┼Ťle, smalcu, gotowan─ů cebul─Ö z mas┼éem itp. Dobrym rozwi─ůzaniem s─ů r├│wnie┼╝ optymalne desery w postaci truskawek lub owoc├│w jagodowych, okraszonych adekwatn─ů ilo┼Ťci─ů ubitej ┼Ťmietanki lub kwa┼Ťnej ┼Ťmietany z dodatkiem gorzkiej czekolady. Dzi─Öki temu dostarczymy niezb─Ödn─ů witamin─Ö C, troch─Ö magnezu i przy okazji zachowamy smuk┼é─ů sylwetk─Ö.  Co wi─Öcej, zjadaj─ůc w─Öglowodany na wieczora"

Czy takie post─Öpowanie jak wyzej , nie jest optymalne ?
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2016-11-27, 16:56:18 »

Hmm...Czyli jak rozumiem┬á dieta optymalna nie idzie w parze z przyrostem masy mięśniowej ?!

Dokladnie. Doktor powinien wydac dodatkowa mini ksiazeczke zatytulowana: "Wysilek beztlenowy. W jaki sposob nalezy zmienic "Diete Optymalna" na kilka tygodni przed porodem lub przy budowaniu masy miesniowej."

W ktorejs ksiazce J.K. bylo omowienie jadlospisu na okres przed samym porodem, by przebiegl on pomyslnie. Zblizone rady beda dotyczyly rozbudowy masy miesniowej. Miesnie rosna, gdy napotykaja na powtarzajacy sie opor. Do przezwyciezenia takiego oporu potrzeba wejsc w faze anaerobowa.

Niemniej jednak, takie "ekstrema" sa niepozadanymi sytuacjami awaryjnymi dla organizmu i "Dieta Optymalna" ma sie do nich nijak, bo promuje zdrowy wysilek fizyczny na pulapie tlenowym. Stanie/siedzenie/lezenie z ciezkim zelastwem w rece/w rekach "sportem" bym nie nazwal.
RafałS
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 6329

« Odpowiedz #15 : 2016-11-27, 17:04:19 »

Laughing Z żelastwem tylko biegać i skakać.  Wink
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2016-11-27, 17:20:13 »

Dodam jeszcze, ze nie znam takiego przypadku, by ktos rozbudowal mase miesniowa na realnej "Diecie Optymalnej" J.K. Chlopcy "zrobili miesnie" wczesniej jedzac zupelnie inaczej - zwykle byla to wysokoweglowodanowka lub dieta mieszana (duzo bialka + zblizony % energii z T i W), a teraz juz na czystej "tluszczowce" opowiadaja bajki o ostrym wycisku na silowni.

Albo cos, co jest juz zywieniem korytkowym podciagaja pod czysta tluszczowke. :<
RafałS
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 6329

Odp: Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #17 : 2016-11-27, 17:33:49 »

Dodam jeszcze, ze nie znam takiego przypadku, by ktos rozbudowal mase miesniowa na realnej "Diecie Optymalnej" J.K. Chlopcy "zrobili miesnie" wczesniej jedzac zupelnie inaczej - zwykle byla to wysokoweglowodanowka lub dieta mieszana (duzo bialka + zblizony % energii z T i W), a teraz juz na czystej "tluszczowce" opowiadaja bajki o ostrym wycisku na silowni.

Albo cos, co jest juz zywieniem korytkowym podciagaja pod czysta tluszczowke. :<
Bo nie zbudujesz raczej na DO przerost├│w mi─Ö┼Ťniowych. Kilka kg. mi─Ö┼Ťni - nie problem. Si┼éa i dynamika nadal do wzi─Öcia, tylko si─Ö wyt─Ö┼╝y─ç nieco.┬á Wink Smile
superkiel11
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2016-11-27, 18:35:08 »

Targanie ┼╝elastwa to nie moja bajka ┬áShocked a w sporcie ktory uprawiam jest du┼╝y wydatek energi dlatego chcia┼ébym tak dobra─ç dietke zeby nie chudn─ůc a i nawet podpala─ç te kilka kg . Skoro zachwia┼ä stosunek B:T:W tylko bede jad┼é troche wiecej to dowie jest dieta optymalna czy┼╝ nie ? A co do startych chrz─ůstek w stawi kolanowym czy kto┼Ť mia┼é podobny problem ? Czy mozna odbudowa─ç chrz─ůstki ?
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2016-11-27, 19:42:47 »

a w sporcie ktory uprawiam jest duży wydatek energi dlatego chciałbym tak dobrać dietke zeby nie chudnąc a i nawet podpalać te kilka kg . Skoro zachwiań stosunek B:T:W tylko bede jadł troche wiecej to dowie jest dieta optymalna czyż nie ?

No jasne. Na szczycie listy watkow w tym dziale znajdziesz temat poruszajacy te kwestie.

A co do startych chrząstek w stawi kolanowym czy ktoś miał podobny problem ? Czy mozna odbudować chrząstki ?

Nie mialem, ale poczytaj, co tam popisano:

https://www.google.com/#q=site:dr-kwasniewski.pl+-forum+staw+kolanowy
Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.366 sekund z 19 zapytaniami.