forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:31:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .  (Przeczytany 114739 razy)
superkiel11
Go


Email
Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« : 2016-11-23, 13:54:44 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie  Very Happy i odrazu prosze o pomoc . Od kilku miesiecy proboje wprowadzic diete optymalna do swojego zycia , zaczęło sie to po tym jak natrafilem na ksiażke dr Kwasniewskiego , a impulsem do tego było moje zdrowie . Mianowicie naderwałem sobie przyczep poboczny wiazadła  strzałkowego , ortopeda wysłał mnie na MRI gdzie okazało się ze moje chrząstki w kolanach mają ok 6mm ( jak dobrze pamietam) - co oznacza ze są w bardzo opłakanym stanie . Po tym urazie wrócilem na mate jedak odczuwam co jakiś czas ból w kolanach . Stad moje pytanie do wszystkich optymalnych ,czy jest mozliwe odbudowanie chrzastek ? Kolejnym pytaniem rownie waznym dla mnie jest jak jesc by  nabrac troche miesnia . Wiem ze moze to nie czas by w tym samym temacie rowniez prosic o wskazowki dotyczące proporcji B:T:W aby budowac mase miesniową (ale jak to mowia kto nie ryzykuje ten nie pije szampana  Laughing) Moze jest jakis optymalny ktory rowniez sie kula tak jak ja Smile. Przepraszam za moja pisownie Smile i pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #1 : 2016-11-23, 14:33:57 »

Zapisane

superkiel11
Go


Email
Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #2 : 2016-11-24, 17:39:09 »

Dziekuje Anulka177 juz zabieram sie za studiowanie tego wątku Smile) pewnie kilka nocek bedzie zarwanych tyle tego materiału jest Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #3 : 2016-11-24, 17:48:25 »

Zarejestruj się na - http://smalcownia.pl/ - tam jest mocna ekipa tłuszczowo - sportowa...  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #4 : 2016-11-25, 02:12:21 »

Kolejnym pytaniem rownie waznym dla mnie jest jak jesc by  nabrac troche miesnia . Wiem ze moze to nie czas by w tym samym temacie rowniez prosic o wskazowki dotyczące proporcji B:T:W aby budowac mase miesniową

Zarejestruj się na - http://smalcownia.pl/ - tam jest mocna ekipa tłuszczowo - sportowa...  Very Happy

Oni tam najpewniej siedza nieopodal tluszczowego Koryta, tak jak naczelny Guru zywieniowy Gawrona - Mariusz M. Czyli tluszczu zwierzecego w kaloriach wcale nie jakos specjalnie wiecej niz energii z weglowodanow. Na mase jak znalazl, ale moze przytrafic sie "jesienny katar", jak Gawronkowi na jego tlustym korycie obfitujacym w weglowodany.

Ale nijak ma sie to do "Diety Optymalnej", ktora zowie sie "optymalna", bo pozwala przy niewielkiej ilosci pozywienia, a co za tym idzie kalorii, na bardzo sprawne funkcjonowanie calego organizmu.

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #5 : 2016-11-25, 07:51:26 »

http://smalcownia.pl/ - tam jest mocna ekipa tłuszczowo - sportowa...  Very Happy

Najważniejsze, że połowa aktywnych Użytkowników stąd już tam się przeniosła, to dobrze im wróży...  Laughing
Jeszcze trochę reklamy w necie, trochę starań z ich strony i się rozkręcą na dobre.  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #6 : 2016-11-25, 17:09:37 »

Typowy kolejny cykl dla tego forum.  Very Happy
Ogólnie rozczarowanie jest do Admina, któremu to rybka ale nie złota i nie chce spełniać życzeń. Wink  Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #7 : 2016-11-25, 18:59:16 »

Ale Misie tak mają . Wszystko dostać, a i tak będzie zle  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #8 : 2016-11-25, 19:12:11 »

Źle i za mało, bo misiemnależy. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #9 : 2016-11-25, 19:15:17 »

 wszystko i wszystko a najlepiej raz jeszcze się urodzić ,bo może wtedy się uda  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #10 : 2016-11-25, 19:30:03 »

Zabrać innym? Wink  Laughing
Bo od siebie coś zrobić, to za ciężko jest, bo zawsze okoliczności niesprzyjające.  Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #11 : 2016-11-25, 21:32:22 »

Najważniejsze, że połowa aktywnych Użytkowników stąd już tam się przeniosła, to dobrze im wróży...  Laughing
Jeszcze trochę reklamy w necie, trochę starań z ich strony i się rozkręcą na dobre.  Very Happy

Eeee tam! Gdyby faktycznie to byla polowa aktywnych, to bym to dostrzegl (odczul), tymczasem dopiero ostentacyjny post Gawrona w KOCS (czy jak to tam leci) mi to uswiadomil. <;

A co do wrozenia czegokolwiek, to moje oczy patrzace na tamto forko widza...

    1. Odpychajaca domene i zarazem nazwe forum - Smalcownia.  Confused
    2. Niby nowe forko, a postawione na ubogim w features i przestarzalym software.
    3. Rejestracja tylko z polecenia, a wiec forum o charakterze prywatnym. Google-bot (spider) tez nie ma wgladu, bo brak caches podstron: google.com -> site:smalcownia.pl
    4. Kolejne forum tylko dla znajacych jezyk polski.
    5. Forum o tematyce tlustego zarcia z weglowodanami na "porost miesni", by wielkim byc...  Czyli pewna wariacja na diete tluszczowa.

    Plus oczywiscie tematyka wielkiej Lechii oswobodzonej spod federalnego jarzma UE i pewien polski unijny polityk, co to konczy zwykle swa mowe slowami: "a tak w ogole, to uwazam, ze UE musi byc zniszczona", cos w ten desen. Neutral
    6. A tak w ogole to fora dyskusyjne w takiej formie sprzed lat (taki troche odgrzewany kotlet), nie sa juz dzis atrakcyjne. Istnieja znacznie lepsze rozwiazania, wpasowujace sie w mobilny trend - Google promuje/awansuje strony juz nie tylko z https, ale takze te, ktore sa przyjazne przy przegladaniu na urzadzeniu mobilnym (smartphone, tablet... chromebook).

Reasumujac: poza tym, ze jest to miejsce (smalcownia) przede wszystkim dla osob zakochanych w silowni, jest to tez kolejne miejsce dla sfrustrowanych oredownikow Kukiza, Korwina, a nawet pewnego silnorekiego Mariana, jesli dobrze zapamietalem imie z kampanii. Mysle, ze po prostu powstalo w zastepstwie forum MH, ktore tez stalo sie bastionem radykalnych, prawicowych oszolomow, bo nikt z redakcji pisma nie interesowal sie forum. Nim forum MH zostalo w koncu przeczyszczone zdazylem zaraportowac mase pojedynczych postow, a nawet cale watki, na stronie http://hejtstop.pl   Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #12 : 2016-11-26, 12:55:57 »

 Laughing
Zapisane
superkiel11
Go


Email
Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #13 : 2016-11-26, 16:39:03 »

Hmm...Czyli jak rozumiem  dieta optymalna nie idzie w parze z przyrostem masy mięśniowej ?! Nie chodzi mi zeby byc jak największym i brac udział w zawodach kulturystycznych , nieobrażając nikogo to nie moja bajka . Wazę teraz przy wzroście 176cm 82kg i chce podbić wagę do 85-87 kg .  Jednak nie chce szukac na innym forum porad , wiem ze tutaj sa ludzie kompetentni którzy znają sie na rzeczy : wiec mam nadzieje ze ktoś mi pomoże ustalić dietke Smile . Czytałem wątek forumowicza o diecie optymalnej na masę mięśniowa
chyba to był cytowany w tym wątku  MariuszM , ktory Trzyma stosunek 1B :  3T :  0,5-0,8W trzyma sie zasad:


"Wszystkie powyższe założenia idealnie spełnia tzw „złota proporcja”, dostosowana do stanu fizjologicznego danej osoby. Osobom początkującym doradziłbym, aby każdy posiłek komponowały tak, aby proporcja wynosiła:

a) 1:3:0,8-1 dla tzw ektomorfików Uwaga!! przy białku o najwyższej wartości biologicznej proporcja między B:W może wynosić 1:1

b)1:3:0,5-0,8 dla tzw endomorfików Uwaga!! przy białku o najwyższej wartości biologicznej proporcja między B:W może wynosić 1:0,8

przy czym ilość posiłków jest dowolna. Jadamy wtedy, gdy jesteśmy głodni oraz tyle, aby zaspokoić głód. Osoby bardziej zaawansowane mogą zjadać 20-30% całkowitej puli węglowodanów w pierwszej połowie dnia, mogą to być np. cukry proste. Pamiętać jednak należy, aby nie było ich więcej niż 10-20g/dziennie. Po treningu, gdy nie odczuwamy głodu można  zrezygnować z posiłku potreningowego. W innym przypadku zjadamy po treningu samo B i T, ewentualnie małe ilości Ww (ok 10g). Po ok 1,5-2,5h dojadamy pozostałą część węglowodanów z tłuszczem, aby proporcja posiłku wynosiła np. 1:3:0,5-0,8. W praktyce wygląda to tak:

30g B:60-75g T  za 1,5h-2,5h  20g Ww:30-15g T.

lub spróbować

30g B:90g T a później 20g Ww:20g T

należy pamiętać,że każdy jest inny, inne produkty jada i dlatego trzeba dobierać pod siebie odpowiednie  środki.

    Przy spożywaniu dużych ilości tłuszczy w ciągu dnia glikoliza jest mocno hamowana, a co za tym idzie istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że węglowodany mogą zostać zamienione na trójglicerydy lub zostaną zamienione na cholesterol, dlatego ilość węglowodanów w pierwszych posiłkach nie powinna przekraczać 15-20g. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zjedzenie wieczorem pozostałej części węglowodanów w ilości 20 maksymalnie 30g z tłuszcem  przy zachowaniu całodobowej proporcji. Dodatek tłuszczu do węglowodanów ogranicza nadmierny wyrzut insuliny, w skutek czego glukoza nie jest na siłę wtłaczana do cytozolu. Nie tylko dodatek tłuszczy do węglowodanów jest pożądanym efektem wśród optymalnych kulturystów. Na pewno każdy słyszał o  reakcji Maillarda, czyli łączenia aminokwasów z cukrami redukującymi, która powstaje pod wpływem temperatury. Im mniejsza cząsteczka cukru tym szybciej zachodzi reakcja z aminokwasem.  Zjawisko to wpływa na strawność, czyli szybkość uwalniania glukozy do krwi, jak również na walor smakowy potraw. Przypomnę tylko, że w  krwiobiegu organizmu ludzkiego znajduje się 5 litrów krwi, a w tych 5 litrach „rozpuszczone” jest jedynie 5-6g glukozy. Zarówno dodanie tłuszczu do węglowodanów, jak i reakcja  Maillarda stają się sprzymierzeńcem optymalnych kulturystów w walce o najniższy poziom tkanki tłuszczowej. Dlatego należy wieczorem zjadać np. pieczone ziemniaki z masłem, frytki, placki ziemniaczane, ziemniaki gotowane obsmażane  na maśle, smalcu, gotowaną cebulę z masłem itp. Dobrym rozwiązaniem są również optymalne desery w postaci truskawek lub owoców jagodowych, okraszonych adekwatną ilością ubitej śmietanki lub kwaśnej śmietany z dodatkiem gorzkiej czekolady. Dzięki temu dostarczymy niezbędną witaminę C, trochę magnezu i przy okazji zachowamy smukłą sylwetkę.  Co więcej, zjadając węglowodany na wieczora"


Czy takie postępowanie jak wyzej , nie jest optymalne ?
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #14 : 2016-11-27, 16:56:18 »

Hmm...Czyli jak rozumiem  dieta optymalna nie idzie w parze z przyrostem masy mięśniowej ?!

Dokladnie. Doktor powinien wydac dodatkowa mini ksiazeczke zatytulowana: "Wysilek beztlenowy. W jaki sposob nalezy zmienic "Diete Optymalna" na kilka tygodni przed porodem lub przy budowaniu masy miesniowej."

W ktorejs ksiazce J.K. bylo omowienie jadlospisu na okres przed samym porodem, by przebiegl on pomyslnie. Zblizone rady beda dotyczyly rozbudowy masy miesniowej. Miesnie rosna, gdy napotykaja na powtarzajacy sie opor. Do przezwyciezenia takiego oporu potrzeba wejsc w faze anaerobowa.

Niemniej jednak, takie "ekstrema" sa niepozadanymi sytuacjami awaryjnymi dla organizmu i "Dieta Optymalna" ma sie do nich nijak, bo promuje zdrowy wysilek fizyczny na pulapie tlenowym. Stanie/siedzenie/lezenie z ciezkim zelastwem w rece/w rekach "sportem" bym nie nazwal.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #15 : 2016-11-27, 17:04:19 »

  Laughing Z żelastwem tylko biegać i skakać.  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #16 : 2016-11-27, 17:20:13 »

Dodam jeszcze, ze nie znam takiego przypadku, by ktos rozbudowal mase miesniowa na realnej "Diecie Optymalnej" J.K. Chlopcy "zrobili miesnie" wczesniej jedzac zupelnie inaczej - zwykle byla to wysokoweglowodanowka lub dieta mieszana (duzo bialka + zblizony % energii z T i W), a teraz juz na czystej "tluszczowce" opowiadaja bajki o ostrym wycisku na silowni.

Albo cos, co jest juz zywieniem korytkowym podciagaja pod czysta tluszczowke. :<
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #17 : 2016-11-27, 17:33:49 »

Dodam jeszcze, ze nie znam takiego przypadku, by ktos rozbudowal mase miesniowa na realnej "Diecie Optymalnej" J.K. Chlopcy "zrobili miesnie" wczesniej jedzac zupelnie inaczej - zwykle byla to wysokoweglowodanowka lub dieta mieszana (duzo bialka + zblizony % energii z T i W), a teraz juz na czystej "tluszczowce" opowiadaja bajki o ostrym wycisku na silowni.

Albo cos, co jest juz zywieniem korytkowym podciagaja pod czysta tluszczowke. :<
Bo nie zbudujesz raczej na DO przerostów mięśniowych. Kilka kg. mięśni - nie problem. Siła i dynamika nadal do wzięcia, tylko się wytężyć nieco.  Wink Smile
Zapisane
superkiel11
Go


Email
Odp: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #18 : 2016-11-27, 18:35:08 »

Targanie żelastwa to nie moja bajka  Shocked a w sporcie ktory uprawiam jest duży wydatek energi dlatego chciałbym tak dobrać dietke zeby nie chudnąc a i nawet podpalać te kilka kg . Skoro zachwiań stosunek B:T:W tylko bede jadł troche wiecej to dowie jest dieta optymalna czyż nie ? A co do startych chrząstek w stawi kolanowym czy ktoś miał podobny problem ? Czy mozna odbudować chrząstki ?
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Brazylijskie jiu jitsu a dieta optymalna .
« Odpowiedz #19 : 2016-11-27, 19:42:47 »

a w sporcie ktory uprawiam jest duży wydatek energi dlatego chciałbym tak dobrać dietke zeby nie chudnąc a i nawet podpalać te kilka kg . Skoro zachwiań stosunek B:T:W tylko bede jadł troche wiecej to dowie jest dieta optymalna czyż nie ?

No jasne. Na szczycie listy watkow w tym dziale znajdziesz temat poruszajacy te kwestie.

Cytuj
A co do startych chrząstek w stawi kolanowym czy ktoś miał podobny problem ? Czy mozna odbudować chrząstki ?

Nie mialem, ale poczytaj, co tam popisano:

https://www.google.com/#q=site:dr-kwasniewski.pl+-forum+staw+kolanowy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.254 sekund z 20 zapytaniami.