forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:33:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658453 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mój pierwszy post i od razu prośba :)  (Przeczytany 29280 razy)
TOK
Go


Email
Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« : 2017-01-01, 21:53:11 »

Czołem forumowicze !

Bez owijania w bawełnę, chciałbym poprosić Was o poradę. Około półtora miesiąca temu zacząłem wprowadzać ŻO do swojego życia. Pewnie nadal popełniam jakieś błędy, jednak obecna sytuacja to jest krok milowy od tego co wyczyniałem na początku Very Happy Około tydzień temu (jakoś koło wigilii) zacząłem odczuwać kłucie w prawym boku, następnie pojawiło się częste odbijanie a obecnie obrazu "zniszczenia" dopełnia wieczorna zgaga. Nie mam ciał ketonowych i trzymam proporcje B"T"W w "optymalnej normie" Smile

Czy jesteście w stanie powiedzieć mi skąd takie dolegliwości ?
Może ktoś z Was bardziej doświadczonych miał podobny kłopot ?

Będę wdzięczny za każdą racjonalną odpowiedź Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #1 : 2017-01-01, 22:19:16 »

Miejscowa przewaga układu parasympatycznego. Pomieszanie w garnku...
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #2 : 2017-01-01, 22:23:43 »

Nic o Tobie nie wiadomo, bo nic nie pisales o sobie. Nie ma jak skorygowac cokolwiek. Uzupelnij informacje, jesli chcesz porad.

Powatpiewam w Twoja "proporcje" i sklad diety, ale jak napisalem wyzej - brak punktow zaczepienia. Nie napisales nawet w jakim stanie zdrowia na ZO wstapiles.

Objawy, ktore opisujesz wystepuja na drodze miedzy pastwiskiem a korytem (dieta mieszana). Pamietaj, ze np. przy otylosci proporcja z jadlospisu jest inna niz dla osoby szczuplej wstepujacej ze strony pastwiska.
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #3 : 2017-01-01, 22:30:23 »

Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #4 : 2017-01-01, 22:39:24 »

W takim razie napiszę kilka dokładniejszych informacji - jeśli o czymś zapomniałem to dajcie znać.

Mam 21 lat 181cm wzrostu waga 65 kg. Nie mam/miałem żadnych poważniejszych chorób, jakaś alergia na lato czy katar na zimę ale po za tym "norma". Posiłki przyrządzam z książki kucharskiej J.K i używam w kuchni wagi, to co zjadłem z poza notuję i sprawdzam w tabeli na końcu książki - na takiej podstawie sformułowałem wniosek o proporcjach. Prawdą jednak jest, że postępuję tak dopiero od trzech dni, wcześniej jadłem na "oko" (tak tak wiem jak to brzmi Smile ale nie miałem takich dolegliwości.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #5 : 2017-01-02, 08:27:26 »

Zgaga jest najczęściej z nadmiaru jedzenia. W Książce Kucharskiej są duże ilości dań podane.
Podaj swoje średnie dzienne ilości zjadanego białka, tłuszczu i węglowodanów.
Tutaj jest sporo informacji o problemach trawiennych...

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=679
Zapisane

TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #6 : 2017-01-02, 12:12:30 »

Średnia jaką dysponuję wygląda następująco:
B 98 T 176 W 54

Dziś czuję lekkie kłucie i odbija mi się z rzadka.  Po śniadaniu (jeśli dobrze zliczyłem W) mam tak: B 27 T 121 W 5. Popracuje z tym co powiedzieli RafałS i Anakin - dam Wam znać co i jak.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc !

Wesołego dnia życzę Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #7 : 2017-01-02, 13:18:02 »

Takie dolegliwości dają czasami schodzące złogi z dróg żółciowych, jeśli właśnie one są powodem to pewnie niedługo dyskomfort minie.
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #8 : 2017-01-02, 13:19:44 »

Po drugie z jakiego powodu jesteś na proporcji dla osób odchudzających się?  Rolling Eyes Z tego co piszesz nie masz nadwagi tylko wręcz przeciwnie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #9 : 2017-01-02, 13:28:24 »

Pewnie wątroba musi przerabiać nadmiar białka na węglowodany i przez to się męczy i są dolegliwości... Rolling Eyes
Lepiej trochę białko zmniejszyć, a tłuszczów dołożyć, aby proporcje B:T wyszły przynajmniej 1:3...
Ale nie znam trybu życia, aktywności fizycznej... Rolling Eyes
Zapisane

TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #10 : 2017-01-02, 16:31:14 »

Dzięki za uświadomienie - nie miałem pojęcia, że taka proporcja jest dla osób odchudzających się. Ogólnie odkąd zacząłem DO (przynajmniej tak mi się wydawało) to wrzuciłem 3 kg na wagę.
Tryb życia prowadzę raczej statyczny - dużo leżę i siedzę. Ćwiczę fizycznie 3 razy w tygodniu z wykorzystaniem masy mojego ciała i rozciągam się - żadnych siłowni ! Jak jest okazja to gram w gry sportowe ze znajomymi i jeżdżę na rowerach, kondycje mam dobrą, nie palę (przynajmniej tytoniu nałogowo Very Happy). Nie piję w ogóle alkoholu więc nie ma opcji żeby to on obciążał.

Póki co mam B 49 i T 219 bez kolacji - zobaczę jak się będę czuł jutro po takim ustawieniu.

Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #11 : 2017-01-02, 18:10:53 »

Stosuj więc tzw złotą proporcję tzn 1:2,5-3,5:0,8 BTW i powinno być dobrze.
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #12 : 2017-01-02, 18:15:50 »

Na statyczny tryb to raczej za dużo T, ale mogę się mylić.
Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #13 : 2017-01-04, 00:14:37 »

Dziś po tych kilku dniach, które minęły od momentu założenia tego tematu nadal czuję dyskomfort. Zwróciliście moją uwagę na to, że stosowane przeze mnie proporcje nie są dobre czyli tak jak napisał anakin na początku Wink Pisząc te słowa mam ustawiony budzik na za 5 i pół godziny czy do śniadania. Od jutra zmniejszę podaż tłuszczu i zadbam o jak najwyższą wartość biologiczną produktów przy jutrzejszych zakupach (powrót do rzeczywistości po 10 dniach wolnego to jest coś bardzo nieprzyjemnego moim zdaniem tak na marginesie Wink).
Napiszę Wam jak się będę czuł po upływie wiarygodnego czasu.
O ile oczywiście kogoś to będzie obchodziło Very Happy
Ja wytłumaczę to sobie tak, że może kiedyś ktoś szukający odpowiedzi na podobny problem zerknie sobie w ten wątek i coś mu Wasze sugestie podpowiedzą.
Dobranoc Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #14 : 2017-01-04, 17:15:39 »

Ty nie zmniejszaj podaży tłuszczu, tylko zacznij jeść w proporcji bo na razie ci to nie wychodzi, pierwsze BTW, które podałeś ma stanowczo za mało tłuszczu na 1g białka (1:1,7 BT) a drugie za dużo (1:4, 1 BT) Po prostu zacznij jeść tak, jak Doktor nakazał czyli na 1g białka 2,5- 3,5g tłuszczu.
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #15 : 2017-01-04, 17:41:39 »

Proporcja, proporcją. Węgla zaś nie trzeba sypać do każdego posiłku.  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #16 : 2017-01-06, 00:41:48 »

Średnia jaką dysponuję wygląda następująco:
B 98 T 176 W 54

Od jutra zmniejszę podaż tłuszczu

Dla lepszego zrozumienia zauwaze, ze:
  • Jesli w przypadku 98 gB, 176 gT i 54 gW - ilosc bialka do tluszczu jest za wysoka (a jest, bo 176/98 daje B:T jak 1:1,8, a to nie jest dieta wysokotluszczowa), wowczas nadmiar bialka dodawany jest do weglowodanow i stosunek T:W wychodzi korytkowy, np. 2:1. I moze to skutkowac miejscowa przewaga ukladu parasympatycznego... tam, gdzie Cie kluje.
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #17 : 2017-01-06, 00:45:02 »

"wychodzi korytkowy" - yyy, rozpedzilem sie nieco, bez przesady.
Zapisane
kelin211
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #18 : 2017-01-06, 08:27:21 »

No wlasnie korytkowy to jeszcze nie ^^ .
Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #19 : 2017-01-07, 12:12:45 »

Zbliżam się do bycia Pasterzem Wink
tak na serio przedwczoraj skończyłem dzień B94 T233 W69 (1-2,4-0,7) a wczoraj B73 T199 W52 (1-2,7-0,7) dziś mam B35 T60 W7 czyli za mało tłuszczu o jakieś 35g. Przez te poprzednie 0,7 pojawił mi się jeden plusik w teście na ketony.

Powiedzcie czy proporcje należy zachowywać po każdym posiłku, czy liczy się tylko efekt kończący dobę ?
Bo rano nic mi nie dolegało a 2h po zjedzeniu śniadania zaczęło mnie trochę kłuć i pojawiło się odbijanie po parę razy. Teraz jest znośnie ale nie jest to 100% komfort życia, którego oczekuję. Mam tak już prawie 2 tygodnie i męczy mnie to. To napięcie po prawej stronie powoduje że mięśnie mam pokurczone, przez co czuję się jakiś połamany Very Happy

pozdrawiam
tok tu mi Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.269 sekund z 20 zapytaniami.