forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:45:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mój pierwszy post i od razu prośba :)  (Przeczytany 29279 razy)
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #20 : 2017-01-07, 17:19:07 »

Proporcje mają się zgadzać dobowo. Może na razie, póki czujesz dyskomfort, jedz porcje mniejsze, a częściej. A jeden plusik na ketony to żaden problem.
Zapisane

TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #21 : 2017-01-09, 13:10:54 »

Po trzech dniach niestety nadal czuję dyskomfort Sad. Jem w odpowiednich proporcjach i małymi porcjami. Bywały chwile spokoju bywały też chwilę kłucia w innych miejscach niż prawy dolny bok - np. pod lewym żebrem od frontu. Zastanawiam się nad tym, że może mój organizm nie nadaje się do ŻO - jakiś zestaw genów i te sprawy. Oczywiście nadal istnieje szansa, że coś robię źle, natomiast nie mam pojęcia co to może być. Mam już dosyć tego dyskomfortu, a nie chcę chodzić z nim zbyt długo żeby nie rozwinął się żaden patologiczny stan.
Powiedzcie mi proszę, gdzie mogę znaleźć rozwiązanie mojego problemu, bo jeśli go nie znajdę w najbliższym czasie to będę musiał wrócić do "normalnego żywienia".
pozdrawiam
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #22 : 2017-01-09, 13:24:40 »

Powiem Ci tak. Nie mam pojęcia co i dlaczego...ale ja mam "cyrk"po kiszonej kapuście, mam na D.O., miałem wcześniej, i będę miał. Więc może coś na talerzu,... albo" optymalny dochtór". Idź, jedź, a dopiero potem "powracaj". Warto!!! Smile
Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #23 : 2017-01-09, 13:41:43 »

W moim mieście niestety nie ma takowego i nie mam w najbliższym czasie możliwości wyjazdu nigdzie - już to przemyśliwałem wcześniej.
Albo rozwiążę sprawę sam, albo przyjdzie mi się pożegnać z ŻO.
U mnie na "normalnym żywieniu" nic mi nie dolegało za wyjątkiem okresowych przeziębień i alergii. Tymczasem od ponad 2.5 tygodnia coś mi doskwiera fizycznie po jedzeniu tłuszczu a przecież przeszedłem na ŻO żeby usunąć wymienione przeze mnie wcześniej objawy "normy" Wink.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #24 : 2017-01-09, 13:45:27 »

Najlepiej zrezygnować, bo łatwo krzywdy sobie narobić - zupełnie niepotrzebnie.  Cool
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3999


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #25 : 2017-01-09, 15:19:31 »

Żywienie optymalne jest bardzo ciężkie do zastosowania w dzisiejszym "naukowo-reklamowym" świecie.
Faktycznie, jeżeli nie czujesz tego co i jak masz jeść, nie kierujesz się smakiem, apetytem dobierając z produktów jadalnych dla człowieka, nie masz czego szukać, bo tego nie odnajdziesz.

Zastanów się tylko co to jest "normalne jedzenie", i czemu tak, jak to Doktor opisywał w swoich książkach na przykład na dalekiej Syberii ludzie dożywali sędziwego wieku, bez 'normalnego jedzenia' i lekarsko-dietetycznych "dobrych rad". A teraz baranki padają jak muchy po 40-ce.

Moja skromna rada - przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem książki/ę Doktora Kwaśniewskiego, i po lekturze nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości. To jasne jak słońce i proste jak drut. A jeżeli się boisz i nie czujesz tematu, zostań przy 5 razy WIO, czy tam jakimś innym wynalazku, bo po co następny rozczarowany.

A i smak... Ze smakiem i apetytem...

Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #26 : 2017-01-09, 21:07:28 »

Przyszła mi na myśl jeszcze jedna myśl do sprawdzenia - możliwe że takie dolegliwości są spowodowane brakiem jakiś witamin ?
W diecie mam masło, smalec, placki serowo-jajeczne/kokosowe, dużo jajek, wieprzowinę, wątróbkę, śmietankę, ziemniaki, cebulę, sery, wędliny i boczek.

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #27 : 2017-01-09, 21:16:08 »

Jasne, w tym zestawie nie ma wit.C!  Cool
Ale tanio w aptece można kupić.
Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #28 : 2017-01-09, 21:28:23 »

Dzięki!
To świetna wiadomość bo ja mam pół kilo kwasu l-askorbinowego w domu Very Happy
Zaczynam suplementacje od zaraz.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #29 : 2017-01-09, 22:19:09 »

Tok!!! Ty nie czytaj forum ,tylko bierz sie za czytanie książki Doktora . Cool
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #30 : 2017-01-09, 22:33:10 »

Książki Doktora trzeba czytać przynajmniej trzy razy.
Po pierwszym razie będz wiedział wszystko.
Po drugim trochę mniej.
Po trzecim, już prawie nic.
Wtedy nadejdzie pora, na słuchanie rad Doktora...

          Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #31 : 2017-01-09, 23:06:28 »

Tego nie wiem ile ,ale ten pierwszy raz jest otwarciem , a potem może być całkiem przyjemnie  Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #32 : 2017-01-10, 00:48:15 »

Mam 21 lat 181cm wzrostu waga 65 kg.
(...)
Tryb życia prowadzę raczej statyczny - dużo leżę i siedzę. Ćwiczę fizycznie 3 razy w tygodniu z wykorzystaniem masy mojego ciała i rozciągam się - żadnych siłowni !
Bywały chwile spokoju bywały też chwilę kłucia w innych miejscach niż prawy dolny bok - np. pod lewym żebrem od frontu. Zastanawiam się nad tym, że może mój organizm nie nadaje się do ŻO - jakiś zestaw genów i te sprawy. Oczywiście nadal istnieje szansa, że coś robię źle, natomiast nie mam pojęcia co to może być.

Średnia jaką dysponuję wygląda następująco:
B 98 T 176 W 54
tak na serio przedwczoraj skończyłem dzień B94 T233 W69 (1-2,4-0,7)
W diecie mam masło, smalec, placki serowo-jajeczne/kokosowe, dużo jajek, wieprzowinę, wątróbkę, śmietankę, ziemniaki, cebulę, sery, wędliny i boczek.

Chlopie, albo ostro trollujesz, albo... ogarnij sie.

  • Ja jestem szczuply, a Ty jestes wyzszy ode mnie o 6 cm i chudszy ode mnie
  • Twoja dieta jest wysokobialkowa (bogata w bialko zwierzece o wysokiej wartosci biologicznej). To nie jest ZO, ktore jest dieta niskobialkowa z bialkiem zwierzecym o WWB. A Ty nie robisz nic takiego, by potrzebna Ci byla tak duza ilosc bialka na co dzien w diecie - prawie 100g!
  • Kluje Cie od nadmiaru bialka w diecie, ktore Twoj organizm musi przerobic. Tzw. "robota glupiego" daje Ci sie we znaki.

Cytuj
Powiedzcie mi proszę, gdzie mogę znaleźć rozwiązanie mojego problemu, bo jeśli go nie znajdę w najbliższym czasie to będę musiał wrócić do "normalnego żywienia".

Nie ma nic zlego w "normalnym jedzeniu", a wiec w modelu wysokoweglowodanowym, gdy zadba sie o odpowiedni stosunek (i dobor) bialka do weglowodowanow. Sam juz tak sie zywie, bo model tluszczowy okazal sie niezyciowy, tu, gdzie sie przenioslem - Manhattan, NYC.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #33 : 2017-01-10, 07:09:45 »

Uwaga! Wszystkie mamy zapatrzone np. w amazon, w tym świąteczno-noworocznym okresie uprasza się o nie spuszczanie z oczu swoich pociech. Laughing  Wink

Dzień Dobry!
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #34 : 2017-01-10, 07:36:32 »

A szto eto amazon?
             Confused
Zapisane
TOK
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #35 : 2017-01-10, 09:11:40 »

Powiedz mi w takim razie anakin jak to jest. Doktor zaleca - jedz wtedy kiedy masz ochotę tyle żeby już nie czuć głodu i nie głódz się. Jem wtedy kiedy jestem głodny i z tąd taka ilość białka. Dodatkowo teraz mam lepsze wyniki odkąd stosuję się do proporcji - zamykam się w max 75g białka.   Nie kumam jak mógłbym go jeść mniej - by zachować proporcje i jednocześnie nie glodowac. Ale chętnie się dowiem.
I kurde, nie musisz być taki nie miły dla mnie - każdy kiedyś zaczynał. Przykro mi, że tak szybko mnie oceniłeś, określając poszukiwanie wiedzy trollingiem.

Zjadłem kilka g witaminy C i dziś czuje się o wiele lepiej - nic mnie nie kłuje . Czytałem opracowanie doktora o witwminach i On wymienia Wit. C w wątrobie czyli teoretycznie mam ją w diecie. Dodatkowo witamina A jest niemal we wszystkich produktach które spozywam, a nie chciał bym mieć jej nadmiaru. Jest tak jak piszecie - im więcej wiedzy tym większy metlik w bani Wink

Dzięki Wink

Ps. Sorry za błędy - pisze z pracy na telefonie.
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Mój pierwszy post i od razu prośba :)
« Odpowiedz #36 : 2017-01-10, 09:26:20 »

Zmniejsz białko, dorzuć do jedzenia czerwoną paprykę,...i poruszaj się troszkę (a zresztą samo może przyjdzie). A jak już zaczniesz się " poruszać", to dobij "sadełka", i głodny chodził nie będziesz. Istnieje coś takiego, jak" restytucja powysiłkowa"( nie mylić z prostytucją). Poszukaj w necie. A moje bajdurzenie to nie złośliwości, choć ludzie czasem tak sądzą. Tak już ględze, a Anankin...to nie wiem, ale też raczej nie... Laughing
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.261 sekund z 20 zapytaniami.