forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:44:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji  (Przeczytany 37966 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #60 : 2017-05-09, 09:40:12 »

A, na swojej stronie wyjaśniasz... Rolling Eyes http://uniaziemi.blogspot.com/p/struktura-i-finansowanie.html

Mnie kojarzy się to trochę z sektą... Confused Rolling Eyes Na ogół ci, którzy dzielą, chcą jak najwięcej dla siebie uszczknąć... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #61 : 2017-05-09, 09:53:00 »

http://uniaziemi.blogspot.com/p/metro-pneumatyczne.html

Takie rozwiązanie z pewnością byłoby bardzo dobre, ale nie wiem czy nie bałabym się do takiej kapsuły wsiąść... Cool Laughing
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #62 : 2017-05-09, 10:10:11 »

A, na swojej stronie wyjaśniasz... Rolling Eyes http://uniaziemi.blogspot.com/p/struktura-i-finansowanie.html

Mnie kojarzy się to trochę z sektą... Confused Rolling Eyes Na ogół ci, którzy dzielą, chcą jak najwięcej dla siebie uszczknąć... Confused
Nie dokończyłem tego. Jak będę miał natchnienie, to dopiszę. Struktura podobna do spółki akcyjnej. Jedna akcja to jedna godzina pracy na rzecz UZ. Akcje w wolnym obrocie rynkowym. Tylko czy ktoś będzie zainteresowany nabyciem akcji? A no będzie, bo posiadanie ich będzie równoznaczne z udziałem w finansowaniu przedsięwzięć wspólnych takich jak np. zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i dostęp do sądów między społecznościowych. Nie będzie jednak przymusu ich posiadania ani też korzystania z infrastruktury.
 
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #63 : 2017-05-09, 10:26:12 »

http://uniaziemi.blogspot.com/p/metro-pneumatyczne.html

Takie rozwiązanie z pewnością byłoby bardzo dobre, ale nie wiem czy nie bałabym się do takiej kapsuły wsiąść... Cool Laughing
To taka moja inwencja z okazji Dnia Ziemi. Proekologiczne rozwiązanie i przyszłościowe. Transport szybki i bezpieczny, bez zanieczyszczeń i dewastacji powierzchni ziemi. Pomysł stary jak świat, ale realizacja dopiero teraz jest możliwa dzięki komputeryzacji. Problemem było przyspieszenie. Ciało ludzkie nie jest przystosowane do nagłych przyspieszeń, ale powolne jednostajne nawet nie zauważy. Kapsuła powoli jest rozpędzana i może osiągnąć szybkość kilku G. Jednak człowiek w niej przebywający nawet tego nie odczuje. Sieć rur podziemnych będzie miała budowę komórkową i kapsuła będzie przedmuchiwana w obu kierunkach. Nie ma konieczności budowy stacji. Rura może mieć zakończenie nawet w budynku mieszkalnym.
Przedsięwzięcie oparte na niezależnym finansowaniu podobnym do struktury Unii Ziemi. Czyli spółka akcyjna. W każdej chwili może już organizować się. Nie będzie to pasowało wielu koncernom, ale storpedować tego nie będą już w stanie. Tego już zatrzymać się nie da. 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #64 : 2017-05-09, 10:34:43 »

Optymistyczna wizja... Rolling Eyes Tylko nie wiem na ile realna...
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #65 : 2017-05-09, 11:29:51 »

Cytuj z: renia
Napisz trochę jakby miało wyglądać życie w takiej Unii Ziemi?
1. Rządu by nie było?
2. Pracować by trzeba było?
3.  Czy "wolna amerykanka" ?
4. Szkoły, urzędy by istniały?
5. Wszystko by było prywatne, państwowe czy wspólne?
6. Czy państw by nie było?
Ad 1. Rządu w rozumieniu obecnym, nie. Natomiast byłby powołany organ z "ekspertów" czyli zespół podobny do zespołów naukowych, którym zadaniem byłoby "myślenie" nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom terenu obowiązywania konstytucji Unii Ziemi przed wszelkim zagrożeniom zewnętrznym. Przewidziane będą też inne organy jak koordynacja w korzystaniu infrastruktury, prawa własności czy sądownictwa. Ogólnie w tych organach inicjować się będzie świadomość życia na danym terenie. To z głupsza, bo szczegóły sama UZ musi przemyśleć i wybrać optymalne rozwiązanie.
Ad. 2 Nie ma przymusi pracy. Jak ktoś nie chce pracować, to ma do tego prawo. Jednak korzystanie z infrastruktury nie jest za darmo. Jak nie będzie miał nikogo, co za niego zapłaci, to z niej nie będzie korzystać. Ale osły, barany też nie korzystają, a jakoś żyją.
Ad. 3 To nie jest system anarchiczny. Ten kto wyrządzi komuś szkodę zobowiązany zostanie do jej naprawienie. Jeżeli nie będzie miał zaplecza społecznego czy finansowego, to może stać się dla niego dużym problemem gdy nie będzie wstanie pokryć szkód. Może utracić  prawa mieszkańca i być traktowany jako niebezpieczny dla innych osobnik.  
Ad. 4. Poza organami jak w Ad. 1, to nie ma potrzeby mnożenia kosztów. Szkoły są sprawą prywatną, społeczną, a te są poza zakresem działania Unii Ziemi. Nie organizuje ona społeczeństw, a jedynie tworzy warunki na funkcjonowanie ich na danym terenie w ramach wzajemnej tolerancji.
Ad. 5 Własność państwowa nie istnieje. Natomiast musi istnieć organ wyspecjalizowany w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom. Coś podobnego do połączenia policji z wojskiem. Sposób finansowania oparty na wykupie akcji przez mieszkańców.
Prawo własności będą zróżnicowane od indywidualnych, rodzinnych, społecznych i tych między społecznych.
Ad. 6  Państwo w rozumieniu poniższej definicji - nie .
Państwo - forma organizacji społeczeństwa mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Mająca zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami.
Pewne podobieństwa istnieją. Terytorium i monopol stanowienia prawa na nim jak najbardziej byłby ten sam. Nie organizuje jednak społeczeństw i dopuszcza istnienie ich wiele na swoim terytorium. Narzuca więc tylko prawa związane z bezpieczeństwem wszystkich (obronności przed zewnętrznym wrogiem) system prawa cywilnego wraz z sądownictwem. Nie może wiec występować jako podmiot reprezentujący mieszkańców, zorganizowanych w różnych formach społecznych, do nawiązywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami. Zostawia wolność takowych społeczeństwom. Nie posiada więc żadnego reprezentanta w formie prezydenta czy króla, bo taki jest nie potrzebny. Nie zamierza prowadzić wojen, a jedynie bronić się w przypadku bezpośredniej napaści. Jego teren jest zdemilitaryzowany. Zakaz produkcji i posiadania broni służącej do zabijania. Technologie obronne będą udoskonalane w kierunku unieszkodliwienia agresora, a nie go zabicia. Życie ludzkie ma najwyższą wartość i wszelkie jego zagrożenia będą czynnie monitorowane.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #66 : 2017-05-09, 11:32:24 »

Optymistyczna wizja... Rolling Eyes Tylko nie wiem na ile realna...
Wbrew pozorom, bardzo realny. Najtańszy transport miejski i nie tylko, także w przyszłości kontynentalny.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #67 : 2017-05-09, 12:53:37 »

...szybkość kilku G...
Zapewne przeciążenie.
Ok, ale aby się kretowisko nie porobi od tych wszystkich rur?  Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #68 : 2017-05-09, 17:37:17 »

 Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #69 : 2017-05-09, 17:41:23 »

...szybkość kilku G...
Zapewne przeciążenie.
Ok, ale aby się kretowisko nie porobi od tych wszystkich rur?  Wink
Przeciążenie ale nie tak odczuwalne jak na kolejce górskiej w wesołym miasteczku. Po za tym kretowiska nie widać na powierzchni, a może być ich kilka poziomów na różnych głębokościach. Sieci mogą być nawet lokalne czy prywatne. Istotą jest aby szybko przemieścić się, aby pod ziemią nie zostać na stałe.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #70 : 2017-05-09, 17:43:21 »

Ale ja kasuje za przemieszczenia Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #71 : 2017-05-09, 18:15:22 »

...aby pod ziemią nie zostać na stałe.
Słusznie, tego byśmy nie chcieli.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55663


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #72 : 2017-05-09, 19:29:10 »

Ale ja kasuje za przemieszczenia Laughing

Własnie, ktoś będzie musiał sprawiedliwie dzielić kolejnością wsiadania. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #73 : 2017-05-09, 20:11:18 »

No przecie że ja, dlatego jestem na tak Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #74 : 2017-05-09, 20:22:07 »

 Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55663


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #75 : 2017-05-09, 20:55:11 »

 Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #76 : 2017-05-09, 21:06:53 »

Optymistyczna wizja... Rolling Eyes Tylko nie wiem na ile realna...
Jak optymistyczna, to brać się do roboty, a potem się dowiemy czy wizja realna była
Ja będę odpowiedzialny za front robót, bo żem najbardziej sprawiedliwy Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #77 : 2017-05-09, 21:09:14 »

 Shocked
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #78 : 2017-05-09, 21:09:43 »

 Laughing Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: UNIA ZIEMI - luźna rozmowa o konstytucji
« Odpowiedz #79 : 2017-05-09, 21:16:08 »

 Laughing
Jak co, to będę potrzebował pomocnika w ważnych decyzjach.Wchodzisz? Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.