forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 09:51:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660301 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje  (Przeczytany 39138 razy)
Rajano
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #40 : 2007-05-25, 22:35:18 »

Witam

Odpowiadając na to pytanie, tego nie wiem czy ktoś skrytykuje konstruktywnie. Z tego co wiem Ordynator Arkadii Polania dr.Jan Wróbel na pewno przeglądał Pani książkę, ale dyplomatycznie się o niej wypowiedział "przeglądałem ją bardzo pobieżnie nie czytając jej" odpowiadając na list pacjenta:
Tutaj jest ten list pacjenta (piąty od góry) http://www.polania.pl/?strona=listy
A tu jest odpowiedź dr Jana Wróbla: http://www.polania.pl/Dokumenty/Listy/5.pdf

Pozdrawiam


Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #41 : 2007-05-26, 13:58:58 »

Do Kobylej Góry - jakie nieścisłości są w mojej książce?
Będę w punktach na wszystkie pytania czy nieścisłości odpowiadać.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #42 : 2007-05-26, 14:49:36 »

.... tu jest odpowiedź dr Jana Wróbla: http://www.polania.pl/Dokumenty/Listy/5.pdf
......

Oto zabawna pelna tresc odpowiedzi:

"Szanowna Pani
 
Przyznaje Pani racje, kiedy mówi Pani o nadmiarze informacji docierajacych do nas
codziennie( „ chocby w Optymalniku”). Dotyczy to nie tylko medycyny ale i innych dziedzin
wiedzy, których dostarcza nam wspólczesny swiat, którego równiez jestesmy nieodlaczna
czastka. Ja rozumiem, ze trudno jest niemedykowi interpretowac czesto sprzeczne ze soba
doniesienia dotyczace np. sposobu zywienia.
  „Diete optymalna” dr Bednarczyk -Witoszek przegladalem bardzo pobieznie nie
czytajac jej, dlatego nie zabieram glosu. 
Natomiast uczestnicy turnusów w Kobylej Górze zwrócili uwage na pewne niescislosci
merytoryczne z jakimi sie spotkali czytajac te ksiazke. 
Zacheca mnie Pani, abym napisal o cholesterolu. Rzeczywiscie- odkad zaczeto sie nim
„ekscytowac” – wiele juz o nim napisano, w tym takze tekstów kontrowersyjnych. Wiele tez
uczyniono zlego chorym, którzy przyjmuja leki obnizajace jego poziom we krwi. Jest mi
trudno w ograniczonym tekscie  wyrazic to, o czym mówia na wielogodzinnych wykladach na
turnusach w Kobylej Górze. Chce tu jedynie przypomniec – o czym Pani wie na pewno, ze
wysoki poziom cholesterolu HDL ( tak zwany „dobry cholesterol”) sprawia, ze cholesterol
ogólny i LDL sa usuwane z komórek i tkanek do krwi, skad jako doskonaly pólprodukt
watroba przetwarza min. na kwasy zólciowe, witamine D, niektóre hormony itp. A tylko
niewielka jego czesc jest wydalona z organizmu w stanie niezmienionym. Zatem miedzy
HDL a cholesterolem ogólnym i LDL istnieje sprzezenie zwrotne( „ feed back”), stad u Pani
wysoki HDL skutkuje wysokimi wartosciami cholesterolu ogólnego i LDL. Jest to zjawisko
normalne nie wymagajace zadnej interwencji farmakologicznej. Pomijam tu rózne choroby
np. tarczycy, które zmieniaja te relacje. 
  Serdecznie Pania pozdrawiam i dziekuje za zyczliwe slowa skierowane do mnie.
 
lek. med.. Jan Wróbel 
Arkadia Polania "

Jednak temat "cholesterol" jest jak "bagno" Shocked kto zrobi krok,
ten zaczyna grzeznac i "deczko" sie zapada hle, hle hle. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #43 : 2007-05-26, 14:53:23 »

A znasz grizzly osobiście tego lekarza J.Wróbla ?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #44 : 2007-05-26, 15:59:09 »

A znasz grizzly osobiście tego lekarza J.Wróbla ?

A znasz grizzly osobiście tego lekarza J.Wróbla ?

Niestety nie. Natomiast bylo by milo  poznac "praktyka" i porozmawiac
na temat efektow leczenia miazdzycy naczyn.(twarde dowody na ustepowanie)

Miazdzyca naczyn jest główną przyczyną śmierci.
Dlatego jej zapobieganie, zmniejszanie, jest "kluczowym elementem" metody "Long Life"

Dlatego wiarygodne dowody na "cofanie" miazdzycy powinien
posiadac kazdy "praktyk" jesli jego dieta nie jest szkodliwa.

Sa konkretne badania, gdzie widac czy miazdzyca sie cofa czy nie.
Jesli sie nie cofa to dieta taka jest do d.....y. Very Happy

A lekarz bez potwierdzonych(twardymi dowodami) efektow to zwykly "talib"
wodzacy na pokuszenie "owieczki"
. Very Happy

Jeszcze raz podkreslam, ze doslownie to nie nadwaga,
jest przyczyna smierci,
ale miazdzyca i "talibowie",  zabierajacy sie za jej leczenie Very Happy
 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #45 : 2007-05-26, 17:00:53 »


A znasz grizzly osobiście tego lekarza J.Wróbla ?

  Niestety nie.

Zadałam Ci proste pytanie ,które wymagało prostej odpowiedzi; "tak" lub "nie" To mnie interesowało .
A Ty , zupełnie nie wiem z jakich pobudek ,zacząłeś się rozpisywać  Shocked 

Jeśli go nie znasz ,to czy warto pisać o nim ? Wydaje mi się ,że nie .....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #46 : 2007-05-26, 17:02:15 »

cd. ....,bo stajesz się groteskowo śmieszny ....

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #47 : 2007-05-26, 19:34:25 »

Cytuj
Jednak temat "cholesterol" jest jak "bagno"  kto zrobi krok,
ten zaczyna grzeznac i "deczko" sie zapada

Gryzzli,
bez przesady ,zmiana odzywiania szybko zmieniasz wartosci cholestrolu zarowno tego zlego jak i tego  dobrego, Smile

Cytuj
Jeszcze raz podkreslam, ze doslownie to nie nadwaga,
jest przyczyna smierci,


nic nowego nie napisales,lekarka juz  ten problem , omawiala,  tutaj na forum i to dosyc czesto Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #48 : 2007-05-26, 21:35:22 »

Zadałam Ci proste pytanie ,które wymagało prostej odpowiedzi; "tak" lub "nie" To mnie interesowało .
A Ty , zupełnie nie wiem z jakich pobudek ,zacząłeś się rozpisywać  Shocked 

Wiem, wiem rozpisalem sie Very Happy
Ale nic nie bylo o religii !!!!!!! Very Happy

Tylko o lekarzach nieudacznikach Very Happy
(gdybym pisal po angielsku, to zastosowac powinno sie przedimek "a" a nie "the" Very Happy)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #49 : 2007-05-26, 22:56:37 »



 
Sa konkretne badania, gdzie widac czy miazdzyca sie cofa czy nie.
Jesli sie nie cofa to dieta taka jest do d.....y. Very Happy



O! Świetna myśl ! Ułóż z tych dwóch zdań pytanie do Bruforda  Idea Wink
Czy jego zalecenia dietetyczne powodują cofanie sie miażdżycy  u jego pacjentów  Wink

I czy ma dowody na wyleczenie  Idea  Wink
Bo jeśli nie ,to jest tak jak mówisz ; "talib "  wodzący  na pokuszenie "owieczki"  Confused  Crying or Very sad
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #50 : 2007-05-26, 23:18:25 »



 
Sa konkretne badania, gdzie widac czy miazdzyca sie cofa czy nie.
Jesli sie nie cofa to dieta taka jest do d.....y. Very Happy



O! Świetna myśl ! Ułóż z tych dwóch zdań pytanie do Bruforda  Idea Wink
Czy jego zalecenia dietetyczne powodują cofanie sie miażdżycy  u jego pacjentów  Wink
Czy Bruford kiedykolwiek pisal o zaleceniach dietetycznych? Jezeli je znasz to podaj linka.
Pozdr
maf

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #51 : 2007-05-26, 23:29:35 »



Czy Bruford kiedykolwiek pisal o zaleceniach dietetycznych? Jezeli je znasz to podaj linka.
Pozdr
maf



Maf ,dziś przeglądałam stare wątki z Forum z 2004r ,(chyba też tam pisałeś w którymś) i właśnie mi sie tak skojarzyło ,żeby grizzly zapytał Bruforda o jego zalecenia dietetyczne .I nie mogę wyjść z podziwu ,że od kilku lat , nic prawie się nie zmieniło  Shocked
Jeden z nich ,to ; "Choroby i ich wyleczenie???" ehhhhh .Te stare posty są bardzo ciekawe   Idea

PS.Linka nie podam ,bo nie mam  Confused ,ale skoro Bruford tu już tyle czasu jest ,to powinien juz dawno dysponować dowodami na skuteczność DO ,no chyba ,ze  dobrze się czuje w roli tego...no...tak bez przerwy powtarzanego przez grizzlyego "taliba"  Evil or Very Mad  Mr. Green
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #52 : 2007-05-27, 23:14:25 »

Na SM - mówiąc "bełkotem"(?) homeopatów SM to alergia na wszystkoe produkty mleczne (od ghee po ser, do mleka). Mówiąc takim samym językiem alergologów to to samo. Jedni i drudzy są zgodni,że to też "alergia" na trawy(zboża). Dlatego ustępuje na DO.Jest to "pół" prawdy, bo jest to choroba, która powstaje z nadmiaru węglowodanów.To też "pół" prawdy.Alergologzy zalecają rotację całej grupy produktów mlecznych (co 3-7 dni). Można przecież utworzyc DO z rotowanymi wszystkimi mlecznymi. Celem jest obserawcja, po jakim czasie mleczne/zboża szkodzą osobie z SM. Sprawdzanie szkodliwości jest po min. 4 dobach z odstawienia grupy. Co 3 dni mogą mleczne jadac "wierzący".Nigdzie sumacyjnie nie napisano, że 1. Obfitośc Wapnia w mlecznych uaktywnia tworzenie się glukozy,2.Alanina (mnóstwo w produktach mlecznych) - jest aminokwasem glukogennym,3.Z kwasu mlekowego trorzy się glukoza (fakt biochemiczny), 4. Laktoza to przecież cukier(np.w śmietanie),5. Tłuszcze zawarte w mlecznych zatem silniej niż tłuszcze inne uaktywniają glukoneogenezę.Wyobraźcie sobie, że nawet mała łyżeczka masła wywołuję tę samą reakcję co pół litra mleka (ból głowy, SM, zm. skórne, itp.), sprawdziłam i opisuję to.Matka Natura to mądrze wymyśliła. Jeżeli Karmąca pójdzie szukac pokarmu "w las", powinna miec jak największą gwarancję, że wróci i zastanie dziecko żyjące.

Nieprawda,nie trzeba rotowac mlecznych aby osiagnac wyniki przy SM,wystarczy zastosowac sie do zasad DO.

krzysztof
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #53 : 2007-05-28, 09:39:03 »

A jakie zdanie ma na ten temat Halina Ch?
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #54 : 2007-05-28, 16:31:03 »

A jakie zdanie ma na ten temat Halina Ch?

Nie chodzi o to jakie zdanie ma Halina Ch,zapewne odmienne nic to nie zmienia.
krzysztof
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #55 : 2007-06-15, 22:24:24 »

To może coś takiego: mam basistę, perkusistę, klawiszowca, gitarzystę i własny niepowtarzalny głos. Założymy sobie kapelę - jakiś "normalny zwrot". "ODDZIAŁ ZAMKINIĘTY" - dobre nie?.

Ehhh, wojteks co tam "Oddział Zamkniety" .W/g mnie  "Kamasutra" to byłby idealny tytuł na hicior ,przynajmniej na 2 sezony i to nie tylko w Empikach.
Kurcze, nie znałam tego wątku od początku( o! nawet mi się zrymowało  Idea)
Nazwijmy "rzecz" po imieniu ; tytuł książki -to zwykły plagiat. Swoją drogą trzeba mieć tupecik.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #56 : 2007-06-16, 14:41:30 »


Nieprawda,nie trzeba rotowac mlecznych aby osiagnac wyniki przy SM,wystarczy zastosowac sie do zasad DO.

krzysztof

Opanowanie zasad DO i zastosowanie się do nich nie zawsze wystarczy. Przez tyle czasu złego samopoczucia zarzucano mi, że źle stosuję DO, a ja mam ją w 'jednym paluszku'. Wystarczyło rotować mleczne (teraz ich wcale nie jadam) i wyeliminować chleby optymalne aby postawiło mnie  to na nogi.
Jedno mnie zastanawia. Wśród optymalnych mówi się 'każdy organizm jest inny i DO trzeba do niego dostosować'. Jak już znajdzie się przyczynę i dostosuje się do DO to opnenci nie akceptują tego, traktują jako zamach na DO albo poprawianie J.K.
A lekarka pomogła tylko 'dostosować DO do mojego organizmu.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #57 : 2007-06-16, 14:48:39 »


Nie chodzi o to jakie zdanie ma Halina Ch,zapewne odmienne nic to nie zmienia.
krzysztof

Krzysztof zmienia i to bardzo dużo. DO wprowadzają ludzie chorz, oddolnie i na naszych doświadczeniach będąbazować następni.
Spotkałam SSM-owców, którzy zrezygnowali z DO bo nie było poprawy, a teraz wiemy dlaczego.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #58 : 2007-06-16, 17:41:25 »


Nieprawda,nie trzeba rotowac mlecznych aby osiagnac wyniki przy SM,wystarczy zastosowac sie do zasad DO.

krzysztof

Opanowanie zasad DO i zastosowanie się do nich nie zawsze wystarczy. Przez tyle czasu złego samopoczucia zarzucano mi, że źle stosuję DO, a ja mam ją w 'jednym paluszku'. Wystarczyło rotować mleczne (teraz ich wcale nie jadam) i wyeliminować chleby optymalne aby postawiło mnie  to na nogi.
Jedno mnie zastanawia. Wśród optymalnych mówi się 'każdy organizm jest inny i DO trzeba do niego dostosować'. Jak już znajdzie się przyczynę i dostosuje się do DO to opnenci nie akceptują tego, traktują jako zamach na DO albo poprawianie J.K.
A lekarka pomogła tylko 'dostosować DO do mojego organizmu.


Halina Ch, jestes WIELKA !!!!!!. Bardzo dobrze sie stalo, ze zabralas glos
i napisalas o tym  co dzieje sie w "realu",
bo to co sie dzieja w teorii to wszyscy wiedza.

Bardzo szanuje Twoje podejscie do problemu,
gdyby tak wszyscy zechcieli zastosowac twoja "metodologie".....

 serce, serce, serce for You  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy ktoś z lekarzy optymalnych wreszcie konstruktywnie skrytykuje
« Odpowiedz #59 : 2007-06-16, 19:22:37 »

Ale musicie zrozumiec jedno;że lek.med. Jan Kwasniewski nikomu nie każe jeść na siłę produktów mlecznych ani chleba optymalnego.
czy myslicie ,że gdyby Jan Kwaśniewski się Wami opiekował osobiście i zauważyłby ,że na (przykładowo) śmietanie nie ma poprawy a wręcz odwrotnie,to mimo to dalej by ją serwował?To apsurt . A to ,że się trafia na takich lekarzy ,że mimo pogorszenia dalej zlecają spożywanie (przykładowo) produktów mleczych ,to nie jest problem Jana Kwaśniewskiego.



Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.