forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 07:56:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659793 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dieta Pana Boga
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Pana Boga  (Przeczytany 72576 razy)
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30767


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #80 : 2017-02-11, 14:17:05 »

Poetycko to na dziewuchy dobre Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #81 : 2017-02-11, 14:18:13 »

Swoje,.. to moje..
A swe...to tak górnolotnie... Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30767


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #82 : 2017-02-11, 14:22:49 »

Ja Twoje buciki to w ciemno, i nie będą uwierać Laughing

Ale w sumie to nie o moje buty chodzi... Rolling Eyes Ten "Zły Owoc" mnie się nie tyczy... Rolling Eyes Mam nadzieję... Cool Laughing
Ale mi chodzi właśnie o Twoje . Lepiej być złym owocem,to nie trzeba się wzmagać z tym dobrem, co to każdego w życiu tak prześladuje Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #83 : 2017-02-11, 14:23:46 »

Poetycko to na dziewuchy dobre Laughing
A to se ne wrati, ten czas przeminął.
Nastają czasy, o których Szwejk bajdurzył przed stu laty;-
" Romantyk, to taki człowiek,  który nawet jak sra, to płacze..." Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30767


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #84 : 2017-02-11, 14:27:51 »

Ale romantyk nie płacze, chyba że nieszczęśnik  Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #85 : 2017-02-11, 14:32:18 »

Romantyk musi często płakać, bo romantyk często bardzo się wzrusza.
A romantyk najczęściej wzrusza się do łez... Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30767


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #86 : 2017-02-11, 15:47:01 »

Ale to w bajkach i filmach hamerykańskich  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #87 : 2017-02-11, 19:37:57 »

Dieta Pana Boga... Cool

http://vider.info/vid/+fc58x5
Zapisane

anakin
Go


Email
Re: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #88 : 2017-02-16, 19:05:04 »

Na początku sprecyzuję, że mam na myśli Boga, stwórcy życia na Ziemi, a dla którego życie człowieka jest podstawową wartością. Znam tylko jednego takiego boga, a nazwałem go Bogiem Dekalogu dla odróżnienia od innych bogów religijnych.

Problem polega na tym, że w Dekalogu nie ma nic na temat diety człowieka. A jeżeli czegoś nie ma, to oznacza, że Bóg pozostawił wolność człowiekowi w decydowaniu o tym co ma jeść i pić.

Mysle, ze generalny problem jest taki, ze Biblia w ogole nie mowi nic o takim "Bogu", ktorego zapewne masz na mysli. Natomiast opowiada o "bogach" przybylych na Ziemie z innych planet. ST podaje, ze jedna z tych pozaziemskich cywilizacji w pewnym momencie dochodzi do konkluzji: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam". Natomiast jakie zarlo ci bogowie preferowali masz opisane w roznych miejscach ST. Tluste czesci zwierzat, tak mniej wiecej.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #89 : 2017-02-16, 19:08:20 »

Jak muszą żreć to i wykonywać resztę tych paskudnych fizjologicznych czynności, a jeśli tak to do dupy z takim bogowaniem, jak tyłek muszą sobie podcierać... Wink 
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #90 : 2017-02-16, 19:09:14 »


Ciemnoocy (bez obrazy) nie powinni należeć, ani do wysokobiałkowców, ani tym bardziej do wysokotłuszczowców.


Kogo masz na mysli piszac "ciemnoocy"? Tych takich szarych kosmitow z wielkimi czarnymi oczami? (:
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30767


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #91 : 2017-02-16, 19:26:16 »

Jak muszą żreć to i wykonywać resztę tych paskudnych fizjologicznych czynności, a jeśli tak to do dupy z takim bogowaniem, jak tyłek muszą sobie podcierać... Wink 

 Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #92 : 2017-02-16, 19:36:16 »

 Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #93 : 2017-02-16, 19:50:07 »

Niestety Biblia, choć powstała dla Dekalogu, to poświęcona jest głównie Bogu Abrahama, Izaaka, Jakuba. Przykłady sposobów odżywiania się nie dotyczą Boga Dekalogu i są tylko informacjami, które muszą zostać zweryfikowane, na równi z tymi z dzisiejszych czasów. Jednym słowem - odkłamane.

1. Watpie, azeby tzw. "aniolowie na komecie bozej" (czyt. UFO), ktorzy ponoc doreczyli Biblie podczas pierwszego soboru w Nicei w roku 325 papiezowi/cesarzowi Konstantynowi Wielkiemu spisana juz w calosci, zrobili to tylko dla tzw. Dekalogu, ktory kiedys tam (tysiace lat wstecz) zostal wprowadzony przez jednego z pseudo bogow (czyt. pozaziemscy przybysze uznani za aniolow/bogow).

2. Pseudo-bog Abrahama, Izaaka i Jakuba to prawdopodobnie bylaby ta cywilizacja, od ktorej my pochodzimy. Ktora stworzyla nas na swoje podobienstwo. Nazwijmy ich cywilizcja Adama. W Biblii wystepuje jeszcze drugi pseudo-bog, z ktorym sprzymierzyl sie Mojzesz i jego plemie Izraelitow (jedno z jedenastu, bodajze). To UFO nazywane jest Jahwe badz Jehowa. W Wedach zas zostalo okreslone jako Indra. Ci pozaziemscy przybysze pomagali plemieniu Mojzesza wybijac pozostale plemiona Izraelitow, ktore pozostaly wierne "bogu" (cywilizacji pozaziemskiej) Abrahama, Izaaka i Jakuba. Ci kosmici mieli wielkie jajowate czaszki oraz po 6 dlugich palcow na kazdej z czterech konczyn (czyli 24 palce, a nie 20, jak ja i Ty... mam nadzieje). Od tych obcych bogow pochodzili tez Echnaton i Nefretete i ich dzieci. "Na krotko" tez to UFO wprowadzilo za panowania tej pary tez swoja religie, gdzie bogiem naczelnym byl Atum. Ale potem, po wygranej wojnie przez boga Abrahama, Izaaka i Jakuba ci wladcy Egiptu pochodzacy od Jahwe/Jehowy zostali wymordowani wraz z potomstwem oraz przywrocono religie (nauke o Wszechswiecie) wedlug cywilizacji Adama.

3. Mysle, ze "aniolowie", ktorzy dostarczyli nam Biblie spisana juz w calosci, ktora wydaje sie byc wierna kronika wydarzen z przeszlosci, zadbali o to, by nikt w przyszlosci nie namieszal tam zbytnio. Zreszta, zarowno Stary Testament (ST) jak i Wedy opisuje te same wydarzenia z przeszlosci, np. mordy Mojzesza wespol z Jahwe na pozostalych Izraelitach. jedynie imiona pozmieniano i nazwy krain.


PS Warto napomknac, ze Jahwe byl tez nazywany Panem (taki grecki bog). W Boga Pana wcielal sie tez ponoc Jezus, ktory usilowal przywrocic wsrod Zydow dawne, zakazane "religijne praktyki" Izraelitow Mojzesza - kanibalizm rytualny. Inaczej mowiac - zjadania ciala czlowieczego i spijanie jego krwi, by zyc wiecznie. Preferowano potrawy z niemowlat. I za to m.in. ten zloczynca zistal w koncu ukrzyzowany.
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #94 : 2017-02-16, 19:57:50 »

Religia (nauka o porzadku rzeeczy swiata) wprowadzona przez cywilizacje jajoglowych:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aton
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Re: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #95 : 2017-02-18, 06:24:10 »

Na początku sprecyzuję, że mam na myśli Boga, stwórcy życia na Ziemi, a dla którego życie człowieka jest podstawową wartością. Znam tylko jednego takiego boga, a nazwałem go Bogiem Dekalogu dla odróżnienia od innych bogów religijnych.

Problem polega na tym, że w Dekalogu nie ma nic na temat diety człowieka. A jeżeli czegoś nie ma, to oznacza, że Bóg pozostawił wolność człowiekowi w decydowaniu o tym co ma jeść i pić.

Mysle, ze generalny problem jest taki, ze Biblia w ogole nie mowi nic o takim "Bogu", ktorego zapewne masz na mysli. Natomiast opowiada o "bogach" przybylych na Ziemie z innych planet. ST podaje, ze jedna z tych pozaziemskich cywilizacji w pewnym momencie dochodzi do konkluzji: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam". Natomiast jakie zarlo ci bogowie preferowali masz opisane w roznych miejscach ST. Tluste czesci zwierzat, tak mniej wiecej.

Nie ma żadnego problemu dla Boga Dekalogu, bo Biblia jest dla niego obcą wartością (nie ma o niej nic w Dekalogu). Mało istotne jest więc co ona mówi i co jedli Izraelici oraz ich kapłani. Każdy może sobie wybrać boga jakiego chce, albo sam się ogłosić bogiem. Może sobie nawet przywłaszczyć Dekalog i dostosować go do swoich potrzeb. Życie na Ziemi jest zróżnicowane i to nie tylko pod względem wyznawanych bogów ale także sposobami odżywiania się.  Dopóki trwa harmonia, równowaga, to życie rozkwita nowymi formami i to jest dobre. Problemy zaczynają się wtedy, gdy ta różnorodność jest zagrożona przez ekspansję jednej z form życia. 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #96 : 2017-02-18, 07:39:40 »

Przeczytałam sobie raz jeszcze dwie wersje Dekalogu i pisze w nich wyraźnie aby w sobotę nie pracować. Więc się dostosuję. Cool Wink

A jakie "formy życia" Danielu masz na myśli? Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #97 : 2017-02-18, 08:09:53 »

Ale to dla Żydów sobota, a katolicy mają się lenić dopiero w niedzielę.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70407


Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #98 : 2017-02-18, 08:14:51 »

A nadgorliwym być nie warto... Rolling Eyes i podwójnie święcić? Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dieta Pana Boga
« Odpowiedz #99 : 2017-02-18, 08:21:45 »

A to zależy za ile sztuk 500+ przysługuje... Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.