forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:09:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Witam, i proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witam, i proszę o pomoc  (Przeczytany 29632 razy)
Ricardo
Go


Email
Witam, i proszę o pomoc
« : 2017-02-10, 19:33:24 »

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

ŻO stosuję od prawie 3 lat.
Od około pół roku stosuję DO z zamiarem dojścia do siebie po dość długim stosowaniu "wyrobów farmacji" i są tego pozytywne efekty.

Jednak od około dwóch tygodni zmagam się ze stanem zapalnym najprawdopodobniej ścięgna znajdującego się blisko stawu skokowego.
Po dzisiejszej wizycie u ortopedy (już szukam innych) dostałem "wyrok": na 6 tygodni noga w gips.

Nie widzę siebie w tej roli i chcę w jak największym stopniu wspomóc proces gojenia ścięgna za pomocą odpowiedniego doboru spożywanych produktów.

Na początek trochę moich "parametrów":

- wiek: 53 lata,
- wzrost: 186 cm, waga rzeczywista: ok. 111 kg,
- waga należna określona przez lekarza optymalnego: 90 - 95 kg oraz BT jak 1: 3,5 - 4 , W=0,8 g/kg. wagi należnej/dobę, oraz B=0,6 - 0,8g/kg.w.n.

Jadłospis opieram na daniach, których BTW można określić z jak największą dokładnością.

Na "dzień dobry": 6 - 7 żółtek na maśle, od czasu do czasu z móżdżkiem, i z gotowanymi ziemniakami z masłem a potem 2-gie śniadanie i obiadokolacja.
Węglowodanów prostych nie używam.


Proszę Was o wskazówki, sugestie, czy i ew. jak skorygować strukturę posiłków ( a może też BTW ), aby wspomóc zwalczanie stanu zapalnego.
Chciałbym jak najszybciej wrócić "do ludzi".


Pozdrawiam,

Ricardo
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #1 : 2017-02-10, 20:16:18 »

Miałeś jakiś wypadek, uraz, kontuzję... Rolling Eyes
Na pewno kolagen jest wskazany... Rolling Eyes
Zapisane

Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #2 : 2017-02-10, 21:46:51 »


ŻO stosuję od prawie 3 lat.
Od około pół roku stosuję DO z zamiarem dojścia do siebie po dość długim stosowaniu "wyrobów farmacji" i są tego pozytywne efekty....

...- wzrost: 186 cm, waga rzeczywista: ok. 111 kg,


Albo jesteś napakowany jak Gavro, albo wydaje Ci się, że cokolwiek stosujesz...
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #3 : 2017-02-11, 11:58:13 »

Cytuj

Albo jesteś napakowany jak Gavro, albo wydaje Ci się, że cokolwiek stosujesz...
Cytuj

... są jeszcze inne możliwe przyczyny tego stanu, n.p. toksyczne związki, z którymi organizm nie może poradzić sobie na bieżąco i je kumuluje.
Może tak być ?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #4 : 2017-02-11, 11:58:51 »

Miałeś jakiś wypadek, uraz, kontuzję... Rolling Eyes
Na pewno kolagen jest wskazany... Rolling Eyes


I wit. C - http://www.stachurska.eu/?p=14748 .
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #5 : 2017-02-11, 12:02:48 »

Jeśli już jest konieczność unieruchomienia stawu, to lepsze od gipsu są ortezy...Jest w Twoim przypadku taka możliwość?
A toksycznych związków najlepiej unikać... Cool
Zapisane

Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #6 : 2017-02-11, 12:15:38 »

Według mnie, orteza to dobre rozwiązanie.
Gips to propozycja ortopedy.
Podczas wizyty przedstawił mi również swoją teorię (niepotwierdzoną żadnymi badaniami), że ten stan zapalny to skutek dny moczanowej i kazał stosować Milurit.
Osłabłem ... i zacząłem szukać innego ortopedy i znalazłem - wizyta w poniedziałek 13 lutego.

Co do wit. C to mam wątpliwość (być może nieuzasadnioną) - czy nie utrudni wchłaniania opuchlizny występującej blisko miejsca ze stanem zapalnym ?


Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #7 : 2017-02-11, 20:16:28 »

Witaminy C, jak i kolagenu, nie trzeba przecież wiele Smile  Pożytek zaś ogromny.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #8 : 2017-02-11, 20:36:25 »

Teresa pisze o witaminie C naturalnej (w owocach, warzywach, wątróbce - tak Teresa?) a nie o suplementach.
Zapisane

Radomiak
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #9 : 2017-02-11, 20:44:38 »

Według mnie, orteza to dobre rozwiązanie.
Gips to propozycja ortopedy.
Podczas wizyty przedstawił mi również swoją teorię (niepotwierdzoną żadnymi badaniami), że ten stan zapalny to skutek dny moczanowej i kazał stosować Milurit.
Osłabłem ... i zacząłem szukać innego ortopedy i znalazłem - wizyta w poniedziałek 13 lutego.

Co do wit. C to mam wątpliwość (być może nieuzasadnioną) - czy nie utrudni wchłaniania opuchlizny występującej blisko miejsca ze stanem zapalnym ?




Jeśli lubisz, wystarczy np. jedna średnia czerwona papryka.Raczej na wagę, nie z pakowanych. I aż nadto dziennie, odnośnie witaminki C.   Smile
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #10 : 2017-02-12, 10:28:55 »

Dziękuję za orientacyjne wskazania ilości kolagenu i wit. C.
Bardzo mi to pomorze oszacować potrzebne dla mnie ilości kolagenu i wit. C .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #11 : 2017-02-12, 10:41:10 »

Teresa pisze o witaminie C naturalnej (w owocach, warzywach, wątróbce - tak Teresa?) a nie o suplementach.


Oczywiście Smile  Suplementy nie stanowią alternatywy, nie ich konsumentom/klientom.
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #12 : 2017-02-18, 15:10:18 »


Albo jesteś napakowany jak Gavro, albo wydaje Ci się, że cokolwiek stosujesz...

Daj to jego zdjecie, tez chce zobaczyc te legendarna muskulature.
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Re: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #13 : 2017-02-27, 08:48:41 »



Daj to jego zdjecie, tez chce zobaczyc te legendarna muskulature.

anakin, próbowałem załączyć zdjęcie, ale dostaję taki komunikat: Nie można zapisywać w katalogu załączników. Twój załącznik lub awatar nie może być zapisany.
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Proszę o pomoc w temacie zasadności wykonania próby cukrowej
« Odpowiedz #14 : 2017-03-01, 09:51:18 »

Pisałem niedawno o moim problemie - było to podejrzenie zapalenia ścięgna zginacza palucha.
Dzisiaj wiem już więcej - badanie rezonansu magnetycznego stawu skokowego (na które skierował mnie ortopeda) wykazało:
" Całość obrazu przemawia za konfliktem tylnym w stawie skokowym prawdopodobnie na tle konfliktu kostnego z prominentnym wyrostkiem Stieda/nisko położonym brzuścem FHL"
Tyle w sentencji opisu.

Przed wykonaniem badania MRI stawu skokowego byłem na wizycie u internisty, na którą skierował mnie ortopeda.
Internista "popatrzył na sufit" i na moją stopę i stwierdził że wygląda mu to na dnę moczanową.
Aby ułatwić mu zadanie na początku wywiadu powiedziałem, że stosuję ŻO - no i wtedy się zaczęło.
Pokazałem mu także 3 wyniki badania ogólnego moczu. Na dwóch z nich były niewielki ilości ciał ketonowych (w dniach wykonania badań "mierzyłem się" paskami Keto-Diastix i wyszły na jednym ilości śladowe, na drugim 1 krzyżyk).
Trzecie badanie laboratoryjne i paskowe moczu nie wykazało ciał ketonowych.
Na tej podstawie internista zalecił wykonanie próby cukrowej, czyli: jednorazowo zjeść 75 gramów glukozy i po dwóch godzinach zmierzyć poziom cukru. Od wyniku tej próby uzależnił dalsze postępowanie.

Znalazłem artykuł dr-a Kwaśniewskiego na temat wykonywania "krzywej cukrowej" u ludzi żywiących się optymalnie http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=767
w którym dr J.K. pisze (cytuję) " Gdy będzie namawiał do wykonania tak zwanej krzywej cukrowej, to godzić się na to badanie nie należy, gdyż krzywa  wyjdzie "patologiczna", według współczesnych poglądów,  a prawidłowa według wiedzy. "

Do czego zmierzam ?
Wprawdzie "krzywa cukrowa" to nie to samo co 2-godzinna próba cukrowa, ale wynik może być również "patologiczny". Tego nie wiem.
Zwracam się z prośbą do czytających ten post, którzy WIEDZĄ - o radę: CZY POWINIENEM PODDAĆ SIĘ TEJ PRÓBIE, CZY POSZUKAĆ INNEGO INTERNISTY , który w sposób otwarty podchodzi do problemów, z którymi przychodzi pacjent,
a nie "rutyniarstwem" (rutyna + pewność siebie).

Będę wdzięczny za opartą na wiedzy odpowiedź.


Pozdrawiam
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #15 : 2017-03-01, 10:29:34 »

Nie wiem czy test obciążenia glukozą ma tu sens czy nie (przypuszczam, że chcą Ci wcisnąć cukrzycę II), ale ja sobie takowy zrobiłem i na czczo miałem 102, a po 75g gramach glukozy i dwóch godzinach miałem 68. Wink
Żałuj, że nie widziałeś miny mojej internistki.  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #16 : 2017-03-01, 11:26:35 »

(...)
- wzrost: 186 cm, waga rzeczywista: ok. 111 kg,
(...)
Na "dzień dobry": 6 - 7 żółtek na maśle, od czasu do czasu z móżdżkiem, i z gotowanymi ziemniakami z masłem a potem 2-gie śniadanie i obiadokolacja.
(...)

Na "dzień dobry" można by pomyśleć o odstawieniu 2-go śniadania i obiadokolacji do czasu osiągnięcia wagi należnej.

Naprawdę, napisałem to na głos, myślałem, że tylko mi się pomyślało w myślach, musiałem być rozkojarzony.

 Wink
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #17 : 2017-03-01, 11:28:26 »

Nie wiem czy test obciążenia glukozą ma tu sens czy nie (przypuszczam, że chcą Ci wcisnąć cukrzycę II)

Podejrzewam, że chcą sobie znaleźć "dupochron", zamknąć sprawę i powiedzieć "następny proszę", chyba, że można nabawić się cukrzycy II stosując BTW jak 60-70 : 240-280 : 60-72  przy wzroście 186 cm i wadze należnej 90-95.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #18 : 2017-03-01, 11:35:04 »

(...) chyba, że można nabawić się cukrzycy II stosując BTW jak 60-70 : 240-280 : 60-72  przy wzroście 186 cm i wadze należnej 90-95.
(...)
BTW 70:280:72 = 3090 kcal

Wszystkie możliwe choroby z nadmiaru i kumulacji są potencjalnie w Twoim zasięgu przy 3000kcal.

 Cool

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #19 : 2017-03-01, 11:45:30 »

Adas geniuszu, powiedz dlaczego bialko liczysz do bilansu energetycznego? Sugerujesz, ze kolega zuzywa je jako energie przy takiej ilosci tluszczu?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.