forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:47:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Witam, i proszę o pomoc
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Witam, i proszę o pomoc  (Przeczytany 29629 razy)
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #40 : 2017-03-01, 13:45:26 »

Sam wysiłek fizyczny, to pryszcz przy zapotrzebowaniu na energię niezbędną do podtrzymania życia.
Dlatego przy zalecanym teraz 10*wio, ppm poszybuje wysoko, dlatego efekty odchudzania będą bardziej zadawalające i efekt cieplarniany też... Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #41 : 2017-03-01, 14:03:16 »

2d jest takie wymowne.
>
 http://s16.postimg.org/wg7tx6a9x/image.png



 Shocked Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #42 : 2017-03-01, 14:26:24 »

To mi pasuje bardziej na "starvation", no ale "or" to "or'... Wink
Dziś "popielec", jakby co.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #43 : 2017-03-01, 14:38:04 »

Tak dla przypomnienia: do 14 roku życia nie ma żadnych ograniczeń, między 14 a 18 rokiem życia, powstrzymanie od spożycia mięsa, od 18 do 60 - czterdziestodniowy post ścisły, po sześćdziesiątce zaś jak dzieci... Wink
Od tego obyczaju obowiązuje wiele wyjątków, więc zawsze się znajdzie jakiś powód, aby nie poszcząc - nie dopuszczać się grzechu z powodu jedzenia... Wink  Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #44 : 2017-03-01, 14:57:49 »

I to buduje  Smile
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #45 : 2017-03-01, 15:03:59 »

To mi pasuje bardziej na "starvation", no ale "or" to "or'... Wink
Dziś "popielec", jakby co.  Cool
Cytuj
(...) Fasting is not starvation, but rather the body's burning of stored energy. (...)

>>>>> http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/fasting <<<<<

 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #46 : 2017-03-01, 15:25:01 »

W takim przypadku nie ma wątpliwości.  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30300


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #47 : 2017-03-01, 16:43:33 »

 A Budweiser dobry na nerki? Bo mi naukowo przestało wchodzić. Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #48 : 2017-03-01, 18:36:58 »

Jak prawidłowo wychodzi, to i wchodzić powinno dobrze, bo miejsce się robi... Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Re: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #49 : 2017-03-02, 02:14:13 »

(...) chyba, że można nabawić się cukrzycy II stosując BTW jak 60-70 : 240-280 : 60-72  przy wzroście 186 cm i wadze należnej 90-95.
(...)
BTW 70:280:72 = 3090 kcal

Wszystkie możliwe choroby z nadmiaru i kumulacji są potencjalnie w Twoim zasięgu przy 3000kcal.

 Cool



To zalecenie lekarza optymalnego - konkretnie BTW 1 : 3,5-4 : 0,8 g/kg.w.n i określenia białka w granicach 0,6 - 0,8g/kg.w.n.
Obecnie "gniję" w domu na zwolnieniu lekarskim i przy zmniejszonym wysiłku dobowa ilość białka w granicach 55-60g.
A co do kalorii, to według Ciebie ile potrzebuje informatyk, intensywnie pracujący umysłowo w pełnym wymiarze godzin, od kilkunastu lat nie używający ciepłej wody do mycia,
cierpiącego na skutki nierównowagi układu wegetatywnego i inne dolegliwości ?

Próbowałem być "poprawnym politycznie" czyli BT jak 1 : 3,5 przy ilości B=50, i obniżałem ilościowo BT (przy zachowaniu proporcji), ale po kilku dniach musiałem wrócić do punktu wyjścia.



Polecam przeczytac ponizszy paragraf:


Septimo. W "zlotej proporcji" przy zadnej z liczb nie stoi jednostka masy - g (gram). Innymi slowy, to, ze Twoja przyblizona "waga nalezna" wynosic moze np. 75 kg, absolutnie nie znaczy, ze masz zjadac 75 g bialka dziennie (1 g/kg naleznej masy ciala). Proporcja odnosi sie do skladu diety, a 75 gB/d dla 75 kg mezczyzny na prawidlowej Diecie Optymalnej to ilosc przesadna (wyjatkiem moze byc tragicznie zrujnowany i zaglodzony organizm z chorobami z grupy tzw. "ubogiego pastwiska").

-> http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=5316.0

Polecam kliknac i przeczytac takze pozostale punkty...


PS To dziwne, ze "lekarze optymalni" wyliczaja pacjetnom diete w sposob, ktory uczy ich mylnego pojmowania "zlotej proporcji". Innymi slowy: "jedz 1g bialka na kg masy ciala", zamiast na kazdy 1 g bialka z pozywienia jedz..."
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #50 : 2017-03-02, 15:16:35 »

Nie chcę mieć do czynienia z lekarzami spod znaku "jedynej słusznej medycyny" i produktami, za pomocą których "leczą".

A jeśli tak, to Ci dopiszę, bo na to zasługujesz.
Jeśli nie masz typowych objawów dla rozchwiania poziomu cukru we krwi, daj do analizy poranny mocz czczy na poziom glukozy. Jeśli będzie w normie, zapomnij o tej chorobie "normatywnej", albowiem nie dość, że jest to sprytny sposób na wyciąganie pieniędzy od naiwniaków, to jeszcze przyjmowanie szczególnie pochodnych biguanidów i metforminy zaburzają metabolizm powodując określone "syndromy metaboliczne".
Poziomu cukru we krwi nigdy nie bada się w trakcie nawet drobnych infekcji, o czym się raczej "klientów" nie informuje, bo "klient nasz pan"... Wink


Mam wyniki badania moczu na obecność glukozy:

- w ramach badania ogólnego: w normie,
- w ramach szczegółowej kategorii "glukoza w moczu":  < 2 mg/dl
- ciał ketonowych: ujemny

Jedyna "niepoprawna" wartość to ciężar właściwy: 1,003 g/ml

Trochę niepokoiła mnie dobowa ilość moczu - w czasie ok. 9 - 10 godzin potrafiłem "wyprodukować" przeciętnie 2 - 3 litrów,
pijąc do 2 litrów nieprzegotowanej kranówki, przy czym ilość moczu waha się dość mocno w zależności od tego co zjadłem (im gorsze białko tym jest go więcej) i od ataków
ze strony stawu skokowego, w czasie których było moczu nawet ok. 6 litrów/noc (pijąc wodę w miarę potrzeby).

I do tego też przyczepił się internista, jako argument za cukrzycą.

Reasumując wygląda na to, że cukrzyca mnie nie dotyczy.

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #51 : 2017-03-02, 16:35:07 »

ciężar właściwy: 1,003 g/ml

(1) https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120019804
Cytuj
Składniki
soki z soków zagęszczonych, przecier z przecieru zagęszczonego, przeciery [z pomidorów (62%), selera 7%, cebuli 6,7%, buraków ćwikłowych 6,3%, marchwi 6%, jabłek 5,4%, pietruszki 3,4%, papryki 3%, czosnku (0,2%)], sól, przyprawy, przeciwutleniacz (kwas askorbinowy), regulator kwasowości (kwas cytrynowy)

(2) https://www.sante.pl/produkty/sol-morska-o-obnizonej-zawartosci-sodu-350g/
Cytuj
Sól Sante nie zawiera sztucznego antyzbrylacza (E536 – żelazocyjanek potasu). Jest źródłem naturalnego magnezu, który skutecznie zapobiega zbrylaniu się soli w grudki i sprawia, że sól jest doskonale sypka i wygodna w stosowaniu. Sól Sante jest wzbogacona w jod.
SKŁADNIKI:
Sól morska jodowana 70,0% (sól morska, substancja wzbogacająca: jodan potasu), sól potasowa KCl 30,0%.
Zawartość jodanu potasu 3,9 +/- 1,3mg / 100g soli.

 Shocked Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #52 : 2017-03-02, 17:08:33 »

Jako ciekawostkę podam, że można sobie "zrobić" cukrzycę na podstawie badania moczu, będąc kompletnie zdrowiuśkim przy suplementacji kwasem askorbinowym lub innymi "antyoksydantami" przechodzącymi do moczu, przy metodzie redukcyjnej badania. Salicylany i niektóre antybiotyki dają podobny efekt, dlatego lepiej jest badać chromatograficznie, co również umożliwi identyfikację cukru w cukrze ... Wink
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #53 : 2017-03-02, 18:26:37 »

Jako ciekawostkę podam, że można sobie "zrobić" cukrzycę na podstawie badania moczu, będąc kompletnie zdrowiuśkim przy suplementacji kwasem askorbinowym lub innymi "antyoksydantami" przechodzącymi do moczu, przy metodzie redukcyjnej badania. Salicylany i niektóre antybiotyki dają podobny efekt, dlatego lepiej jest badać chromatograficznie, co również umożliwi identyfikację cukru w cukrze ... Wink

Nie przypuszczałem (nie wspominając o wiedzy) że metoda badania może mieć tak znaczący wpływ na wynik badania.
Moje badanie wykonano metodą spektrofotometryczną.

Nie ukrywam, że po zapoznaniu się z wynikiem badania "kamień spadł mi z serca".
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #54 : 2017-03-02, 18:31:05 »

 Very Happy
Bardzo dobrze, teraz tylko wystarczy unikać lekarzy jak pomoru, aby w zdrowiu pożyć.  Cool
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #55 : 2017-03-02, 18:41:04 »

Very Happy
Bardzo dobrze, teraz tylko wystarczy unikać lekarzy jak pomoru, aby w zdrowiu pożyć.  Cool

To jest mój cel, ale liczę się z tym, że droga do niego nie będzie łatwa z powodu skutków 12 letniego "leczenia", o którym wspomniałem w mailu.
Nie mniej, na tą chwilę świadomość, że już się nie pogrążam, lecz zmierzam do stanu, w którym organizm funkcjonuje poprawnie mobilizuje mnie do trzymania się tej drogi.
Chociaż nie wiem co po drodze mnie czeka i jak długo potrwa wędrówka do obranego przeze mnie celu.

Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30300


Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #56 : 2017-03-02, 19:07:33 »

Znam takich, co z gorszych opresji powychodzili, ale stosowali dokładnie zalecenia dr. Kwaśniewskiego.
Powodzenia Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #57 : 2017-03-02, 19:58:20 »

Jasne.
Cierpliwości, a będzie ok.  Cool
Zapisane
Ricardo
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #58 : 2017-03-02, 20:18:18 »

Jasne.
Cierpliwości, a będzie ok.  Cool

Dzięki za wsparcie.
To dla mnie bardzo ważne.

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Witam, i proszę o pomoc
« Odpowiedz #59 : 2017-03-02, 21:18:33 »

Ja mogę przy okazji zachęcić do czytania składów napisanych drobnym druczkiem:

 http://s29.postimg.org/oxq8h5ubb/image.png



 Shocked
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.