forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:45:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta a ćwiczenia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta a ćwiczenia  (Przeczytany 38987 razy)
ania
Go


Email
Dieta a ćwiczenia
« : 2017-02-26, 11:50:07 »

Cześć Smile

Przeczytałam na forum prawie wszystkie wątki.. Na prawdę niektóre się mega przydają jeśli chodzi o mnie, bo też uprawiam kulturystykę a niektóre osoby dawały coś na ten temat Smile
Jednak mam parę pytań
1) jak ma się sprawa z tzw. ''cheat meal/ cheat day'' ? Od razu mówię, że nie ciągnie mnie na węgle i w te dni(raz na tydzień) jem to co jem przeważnie czyli BiT tylko, że w większej ilości.. Można tak? Very Happy
2) u mnie dość często pojawia się chęć na masło, smalec oraz chyba najbadziej na skwarki .. Czytałam o tym  na forum i może być tak, że potrzebuje .. kolagenu? Very Happy
3) rok temu jak wyeliminowałam zboża i te inne przeszłam na dietę paleo.. Lecz parę miesięcy temu wyeliminowałam jeszcze owoce i te inne takie i węgle mam tylko z warzyw, kiszonek. Tak czuje się najlepiej i po tych większych węglach nie czuje się najlepiej i wychodzi na to, że jestem na ketozie.
4) ciągnie mnie na koncentrat pomidorowy! Jest jakaś dozwolona ilość jedzenia go?
5) ostatnio zauważyłam jeszcze poprawę na +. Wstając rano jestem wyspana jak nigdy, mam dużo energii, werwy, zapał, treningi też idą coraz lepiej.. i mniej śpie a czuje się niesamowicie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #1 : 2017-02-26, 11:57:44 »

Ale życie nowych Użytkowników jest tu czasem takie, że nie wytrzymują presji... Wink
Zapisane
ania
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #2 : 2017-02-26, 12:04:48 »

Hmm.. czemu niby? Bo nie rozumiem Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #3 : 2017-02-26, 12:15:23 »

Bo niektórzy mają tu specyficzne poczucie humoru, co nie wszskim odpowiada. 
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #4 : 2017-02-26, 12:30:06 »

Cześć
Twoje pytania idealnie pasują na forum http://smalcownia.pl/index.php?c=1 tam powinni dobrze doradzić jak ułożyć dietę pod treningi wysiłkowe aby były efekty.  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #5 : 2017-02-26, 12:32:20 »

I pasują do Gaworka. Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #6 : 2017-02-26, 12:37:12 »

Ma chłopak wiedzę, szkoda że tu już nie ma czasu pisać, bo fajnie mi się z nim Gawrorzyło.  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #7 : 2017-02-26, 12:43:58 »

Mnie również. Dużo się od niego nauczyłem Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #8 : 2017-02-26, 13:00:47 »

Ale życie nowych Użytkowników jest tu czasem takie, że nie wytrzymują presji... Wink
Laughing
Zapisane
ania
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #9 : 2017-02-26, 13:20:31 »

Hm rozumiem. Dzięki za info ;p
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #10 : 2017-02-26, 13:22:20 »

 Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #11 : 2017-02-26, 14:10:45 »

Ale życie nowych Użytkowników jest tu czasem takie, że nie wytrzymują presji... Wink
Wystarczy tylko samu sobie stworzyć Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #12 : 2017-02-26, 15:59:42 »

Cześć Smile

Przeczytałam na forum prawie wszystkie wątki.. Na prawdę niektóre się mega przydają jeśli chodzi o mnie, bo też uprawiam kulturystykę a niektóre osoby dawały coś na ten temat Smile
Jednak mam parę pytań
1) jak ma się sprawa z tzw. ''cheat meal/ cheat day'' ? Od razu mówię, że nie ciągnie mnie na węgle i w te dni(raz na tydzień) jem to co jem przeważnie czyli BiT tylko, że w większej ilości.. Można tak? Very Happy
2) u mnie dość często pojawia się chęć na masło, smalec oraz chyba najbadziej na skwarki .. Czytałam o tym  na forum i może być tak, że potrzebuje .. kolagenu? Very Happy
3) rok temu jak wyeliminowałam zboża i te inne przeszłam na dietę paleo.. Lecz parę miesięcy temu wyeliminowałam jeszcze owoce i te inne takie i węgle mam tylko z warzyw, kiszonek. Tak czuje się najlepiej i po tych większych węglach nie czuje się najlepiej i wychodzi na to, że jestem na ketozie.
4) ciągnie mnie na koncentrat pomidorowy! Jest jakaś dozwolona ilość jedzenia go?
5) ostatnio zauważyłam jeszcze poprawę na +. Wstając rano jestem wyspana jak nigdy, mam dużo energii, werwy, zapał, treningi też idą coraz lepiej.. i mniej śpie a czuje się niesamowicie.
Cześć Ania! Very Happy
Panowie, dziekuję za miłe słowa. Wink

Aniu, to takie pytania-niepytania, bo w większości sama sobie odpowiedziałaś, większych problemów też nie deklarujesz, wręcz zachwyt przebija z wypowiedzi. Very Happy
1. Nie jestem pewien czy jesz jak na ŻO czy jakieś paleo (bo "dieta paleo" to pojęcie wór, gdzie może być rozmaity rozkład makro, od wysokich węglowodanów, przez tłuszcze, po wysokie białko), a od tego zależy odpowiedź.
Generalnie cheat to przestarzałe pojęcie, nie przetrwało próby czasu, stosują je obecnie tylko ludzie, którzy chcą się bezkarnie obeżreć. Wink
Klasyczny cheat to coś, czego nie robimy na co dzień, a co w zamyśle ma "uzupełnić" braki i "zresetować" psychikę, a w rzeczywistości zaburza kompletnie adaptację i homeostazę, np. wywalając z ketozy pokarmowej na prawie tydzień za sprawą jednego cheata!
Więc dawniej na LC wsuwało się kilka bananów, pizzę, makaron i popijało Colą, to chore i niepotrzebne do niczego, na paleo opychał się człowiek zbożowymi, a na wysokowęglowodanówce tłuszczem; boczkiem i golonką, a po takim "resecie" czuł się jak kupa z sokiem. Very Happy

Jeśli odczuwasz potrzebę poluzowania, zjedz po prostu więcej normalnego jedzenia, tak z 50-60kcal/kg n.m.c i tyle, a najlepiej nawet w taki sposób nie zaburzać homeostazy, jesli nie ma potrzeby ku temu (wyjątkowo ciężkie treningi, praca na mrozie czy upale, choroba, kontuzja, operacja).
2. Jeśli jesteś na ŻO to znaczy, że jesz za chudo, jedz 1:3,5 B:T przez jakiś czas i powinno przejść ssanie na tłuszcz, a jeśli jest to paleo, to włącz więcej jaj, tłustych mięs, orzechów i awokado.
Ciało daje nam sygnały, nie warto ich ignorować. Smile
3. "Ketoza" to ketonuria? Nic się nie dzieje kiedy jest trochę acetonu w moczu, bo to odpad acetooctanu, a korzystanie z ciał ketonowych to normalna sprawa na restrykcji węglowodanowej, zwłaszcza w trakcie i po wysiłku czy dłuższej przerwie między posiłkami.
Uszkodzenia nerek, zakwaszenie czy inne straszaki związane z dietami niskowęglowodanowymi można między bajki włożyć. Very Happy
4. Ja wolę keczup. Wink A jego ilość jest ograniczona zawartością węglowodanów.
5. Jeśli jesteś nowa w takim sposobie żywienia, to taka euforia jest normalna, zwłaszcza w ketozie, z czasem przywykniesz i będzie to normalne, ja też śpię po 6 godzin przy sporym obciążeniu życiem, pracą i treningami. Taki bonus.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #13 : 2017-02-26, 16:11:31 »

I fajnie..  Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #14 : 2017-02-26, 16:13:55 »

Jest ok  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #15 : 2017-02-26, 18:03:22 »

A nie mówiłem, wpadł tylko na chwilę i proszę jak się fajnie rozgadał. Wink  Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #16 : 2017-02-26, 18:09:56 »

Czaił się na niewiastę, jak na drapieżnika przystało Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #17 : 2017-02-26, 18:16:20 »

 Laughing
Przez drut?
To nie to...  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #18 : 2017-02-26, 18:37:37 »

Ale wzrok poćwiczyć można. Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Dieta a ćwiczenia
« Odpowiedz #19 : 2017-02-26, 18:53:01 »

Laughing
Przez drut?
To nie to...  Confused
Jak mu odpisze, to po chłopie Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.