forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 12:32:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
659905 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Obiad
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Obiad  (Przeczytany 588885 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1980 : 2022-10-08, 16:35:14 »

Dzięki... Very Happy
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Obiad
« Odpowiedz #1981 : 2022-10-08, 16:38:12 »

Albo nie - napiszę jasno: glutaminian z mięsa jest "dobry", glutaminian z "zupki chińskiej" jest "zły" - tak jak cholesterol, tłuszcz, cukier i co tam jeszcze do głowy wpadnie, bo niektórym nawet najlepsze zaszkodzi, a innym "trujące" da zdrowie. Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1982 : 2022-10-08, 17:38:22 »

Zakręciłam się... Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1983 : 2022-10-08, 17:42:42 »

A w serze żółtym ile tego gluta jest! Very Happy
W parmezanie chyba najwięcej.
Ale szkodzi tylko ten z torebki Vegety. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Obiad
« Odpowiedz #1984 : 2022-10-08, 17:54:30 »

Otóż to - tylko ten z ... Wink  Laughing
A tak dla ścisłości- glutaminian ma trzy dysocjujące protony, z czego dwa "odpadają" w środowisku kwaśnym, a jeden w zasadowym - bezjonowo, dlatego ma specyficzne właściwości smakowe już na języku - dla wegetarian zdaje się "obojętny", a dla padlinożerców cudownie smaczny, bo ślina wege ma wyższe pH. Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1985 : 2022-10-08, 18:11:25 »

A w serze żółtym ile tego gluta jest! Very Happy
W parmezanie chyba najwięcej.
Ale szkodzi tylko ten z torebki Vegety. Wink

Dokładnie tak... Cool Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1986 : 2022-10-08, 18:13:18 »

Otóż to - tylko ten z ... Wink  Laughing
A tak dla ścisłości- glutaminian ma trzy dysocjujące protony, z czego dwa "odpadają" w środowisku kwaśnym, a jeden w zasadowym - bezjonowo, dlatego ma specyficzne właściwości smakowe już na języku - dla wegetarian zdaje się "obojętny", a dla padlinożerców cudownie smaczny, bo ślina wege ma wyższe pH. Wink

Jak byłam mała, to lubiłam maggi, po troszku (maciupki łyczek) podbierać prosto z butelki... Cool Laughing
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Obiad
« Odpowiedz #1987 : 2022-10-08, 18:16:37 »

 Very Happy
Normalne, bo dzieci są bliżej "instynktu", a nie "rozumu", który niektórym wybitnie przeskadza zdrowo jeść, bo gdzieś wyczytali, że dla przykładu jest jakiś "zły cholesterol"... Wink  Laughing
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17080


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1988 : 2022-10-08, 18:24:31 »

Tak to jest jak inteligenci czytający Doktora mylą "przypowiastki biblijne" z zasadami odżywiania.  Laughing
Nawet chyba było u Doktora o jabłku jako symbolu najbardziej szkodliwej "żywności" jakoby przez autorów biblijnych napiętnowanym. Z tym że Księga Rodzaju wspomina jedynie "zakazany owoc" ze środka ogrodu. A co oni tam wtedy uprawiali to Szynela Poli tajemnica. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1989 : 2022-10-08, 18:42:19 »

Otóż to - tylko ten z ... Wink  Laughing
A tak dla ścisłości- glutaminian ma trzy dysocjujące protony, z czego dwa "odpadają" w środowisku kwaśnym, a jeden w zasadowym - bezjonowo, dlatego ma specyficzne właściwości smakowe już na języku - dla wegetarian zdaje się "obojętny", a dla padlinożerców cudownie smaczny, bo ślina wege ma wyższe pH. Wink

Jak byłam mała, to lubiłam maggi, po troszku (maciupki łyczek) podbierać prosto z butelki... Cool Laughing
Moja starsza jadła surową wątróbkę i lubiła tran, a młodsza masło na plasterki i kaszankę. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Obiad
« Odpowiedz #1990 : 2022-10-08, 19:13:25 »

Tak to jest jak inteligenci czytający Doktora mylą "przypowiastki biblijne" z zasadami odżywiania.  Laughing
Nawet chyba było u Doktora o jabłku jako symbolu najbardziej szkodliwej "żywności" jakoby przez autorów biblijnych napiętnowanym. Z tym że Księga Rodzaju wspomina jedynie "zakazany owoc" ze środka ogrodu. A co oni tam wtedy uprawiali to Szynela Poli tajemnica. Cool

Nie ma to żadnego znaczenia dla Diety, czy Żywienia Optymalnych. Natomiast Doktor wyraźnie napisał np. pod  tab.6 s. 416 w uwagach, że białko jest mizerne, a zawarte w nich cukrowce mają niewielkie zastosowanie jako dodatki smakowe i źródło węglowodanów. Tylko jest jeden problem - nikt tego nie czyta, natomiast "pretensji" do Doktora, że "zakazał", "nie działa", a "nawet szkodzi" było całe tony.  Very Happy
Ale to nie mój problem jak kto rozumie czytany tekst, czy postrzega rzeczywistość.  Cool
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23936


WWW
Odp: Obiad
« Odpowiedz #1991 : 2022-10-08, 19:17:47 »

A i teraz najważniejsze - jadalne jest wszystko w niewielkich ilościach, co na 1g białka ma do 20g cukru - czyli do banana włącznie, Jabłko zaś ma na 1g białka 40g cukru, co wcale nie znaczy, że jest "niejadalne",  albowiem w uwagach pod tabelą - trza se przeczytać, co też ten Doktor nawypisywał... Wink
A komu tam to jabłko i za co robi - to osobny problem dla tych, co się takimi pierdołami zajmują.  Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1992 : 2022-10-08, 19:19:18 »

Otóż to - tylko ten z ... Wink  Laughing
A tak dla ścisłości- glutaminian ma trzy dysocjujące protony, z czego dwa "odpadają" w środowisku kwaśnym, a jeden w zasadowym - bezjonowo, dlatego ma specyficzne właściwości smakowe już na języku - dla wegetarian zdaje się "obojętny", a dla padlinożerców cudownie smaczny, bo ślina wege ma wyższe pH. Wink

Jak byłam mała, to lubiłam maggi, po troszku (maciupki łyczek) podbierać prosto z butelki... Cool Laughing
Moja starsza jadła surową wątróbkę i lubiła tran, a młodsza masło na plasterki i kaszankę. Wink

 Laughing To moja czteroletnia wnuczka je masło łyżeczką... Very Happy
Ale surowa wątróbka? Shocked To jest hardcore... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1993 : 2022-10-08, 19:21:46 »

Very Happy
Normalne, bo dzieci są bliżej "instynktu", a nie "rozumu", który niektórym wybitnie przeskadza zdrowo jeść, bo gdzieś wyczytali, że dla przykładu jest jakiś "zły cholesterol"... Wink  Laughing

Dokładnie tak. Dawniej wiedzieli co jest dobre i zdrowe, tylko rzadko kiedy ich było na to stać...Chyba, że to była jakaś uprzywilejowana "kasta"... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1994 : 2022-10-08, 19:27:55 »

Tak to jest jak inteligenci czytający Doktora mylą "przypowiastki biblijne" z zasadami odżywiania.  Laughing
Nawet chyba było u Doktora o jabłku jako symbolu najbardziej szkodliwej "żywności" jakoby przez autorów biblijnych napiętnowanym. Z tym że Księga Rodzaju wspomina jedynie "zakazany owoc" ze środka ogrodu. A co oni tam wtedy uprawiali to Szynela Poli tajemnica. Cool

Nie ma to żadnego znaczenia dla Diety, czy Żywienia Optymalnych. Natomiast Doktor wyraźnie napisał np. pod  tab.6 s. 416 w uwagach, że białko jest mizerne, a zawarte w nich cukrowce mają niewielkie zastosowanie jako dodatki smakowe i źródło węglowodanów. Tylko jest jeden problem - nikt tego nie czyta, natomiast "pretensji" do Doktora, że "zakazał", "nie działa", a "nawet szkodzi" było całe tony.  Very Happy
Ale to nie mój problem jak kto rozumie czytany tekst, czy postrzega rzeczywistość.  Cool

Większość w ogóle nie czyta ze Źródła, tylko gdzieś tam, coś tam...czytali, albo słyszeli...
Na grupie fb, jeśli ktoś pyta się jak stosować DO i napisze się jemu, aby na początek przeczytać chociaż jedną książkę Doktora, to jest wielka obraza, że jesteśmy złośliwi, nie chcemy pomóc, tylko każemy czytać... Confused Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1995 : 2022-10-08, 19:31:38 »

A i teraz najważniejsze - jadalne jest wszystko w niewielkich ilościach, co na 1g białka ma do 20g cukru - czyli do banana włącznie, Jabłko zaś ma na 1g białka 40g cukru, co wcale nie znaczy, że jest "niejadalne",  albowiem w uwagach pod tabelą - trza se przeczytać, co też ten Doktor nawypisywał... Wink
A komu tam to jabłko i za co robi - to osobny problem dla tych, co się takimi pierdołami zajmują.  Cool

No ja jestem zbulwersowana... Laughing Wink
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55832


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1996 : 2022-10-09, 11:51:32 »

Większość w ogóle nie czyta ze Źródła, tylko gdzieś tam, coś tam...czytali, albo słyszeli...
Na grupie fb, jeśli ktoś pyta się jak stosować DO i napisze się jemu, aby na początek przeczytać chociaż jedną książkę Doktora, to jest wielka obraza, że jesteśmy złośliwi, nie chcemy pomóc, tylko każemy czytać... Confused Laughing

Nie ma możliwości ułożyć komuś DO przez internet i książki też niewiele wniosą.
Trzeba iść do lekarza optymalnego, a to kosztuje i wtedy braknie na suplementy np. Ziemby.  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1997 : 2022-10-09, 12:37:02 »

DO pewno trudniej, ale ŻO jest banalne. Very Happy
Dowód?
No ja sobie poradziłem. Laughing
Mało tego, za pierwszym razem, po przeczytaniu książek Doktora jadłem lepiej, niż kilka lat potem, kiedy zafascynowało mnie LC, Paleo czy RAW. Cool
Teraz już tak nie głupieję i prawie codziennie jestem na ŻO. Wink
Zapisane
Sandman
Newbie
*
wiadomoci: 182


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1998 : 2022-10-09, 13:11:53 »

Moim zdaniem prze-banalne  Cool ustawiasz sobie proporcje  na aplikacji BTW np. jak chcesz schudnąć, czytnikiem skanujesz produkty albo szukasz w sytemie i podajesz wagę  a program wszystko liczy. Potrzeba dołożyć tłuszczu dajesz śmietanki a jak wegli to frytki czy tam czekoladę no i  obserwujesz organizm.  Very Happy
Zapisane
Sandman
Newbie
*
wiadomoci: 182


Odp: Obiad
« Odpowiedz #1999 : 2022-10-09, 13:14:48 »

Wiadomo jak sa poważniejsze problemy zdrowotne to lekarz optymalny.
Zapisane
Strony: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.