forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:07:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Prądy selektywne przy jaskrze
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prądy selektywne przy jaskrze  (Przeczytany 18422 razy)
alicja
Go


Email
Prądy selektywne przy jaskrze
« : 2006-06-19, 17:31:11 »

Witam czy ktos z państwa miał stosowane prądy PS przy jaskrze??? Bardzo chciałabym sie skontaktować z takimi osobami....  i poznać  efekty leczenia ..... stosuje żywienie optymalne od trzech miesięcy i zastanawiam sie nad prądami lecz musze przyznać że strach na wielkie oczy.....dlatego też szukam osób które maja z prądami doswiadczenie....
z góry bardzo dziekuje za wszelkie informacje....
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #1 : 2006-06-25, 12:35:50 »

Jaki masz problem?Ze strachem? PS na oczy do 6 mA, 10-20 min.Relaksują się mięśnie przy podstawie czaszki, mięśnie kręgosłupa szyjnego, odpowiedzialne m.in. za ukrwienie oczu.Rozmasowując je(te mięśnie,jako lekarz)poprawia się ich funkcja(oczu).Chodzi o mięśnie przy podstawie czaszki"za uszami". Ludzie z jaskrą pozostałe mm. szyi też mają chore.Widzisz "zepsuty telewizor" na czas zabiegu.Fizykoterapeuta powoli zwiększa natężenie prądu do maksymalna akceptowalnego odczucia.Przejdź na DO a strach zniknie.Bóle głowy też. Nawroty: kontroluj ciśnienie u okulisty, ma nie być nawrotów bólów głowy.Jeżeli bóle głowy, zab. widzenia wracają-zmień dietę na bardziej O (jaja/żółtka,smalec, boczek, ziemniaki, warzywo).
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #2 : 2006-06-26, 22:59:43 »

Witam czy ktos z państwa miał stosowane prądy PS przy jaskrze??? Bardzo chciałabym sie skontaktować z takimi osobami....  i poznać  efekty leczenia ..... stosuje żywienie optymalne od trzech miesięcy i zastanawiam sie nad prądami lecz musze przyznać że strach na wielkie oczy.....dlatego też szukam osób które maja z prądami doswiadczenie....
z góry bardzo dziekuje za wszelkie informacje....

Witaj. Ja miałam kiedyś problemy z oczami. Raz pojawił się  ok. 5 minutowy atak, podczas którego część pola widzenia zniknęła, a widziałam (nawet w ciemności) jaskrawe, pulsujące, kolorowe zygzaki w kształcie koła. Badań oklulistycznych wtedy nie zrobiłam, znajoma okulistka jedynie mi telefonicznie zasugerowała, że mogą to być początki jaskry. Po jakimś czasie trafiłam przypadkiem na dietę optymalną i po dwóch miesiącach stosowania (w roku 1998) skorzystałam z dziesięciu zabiegów po 20 minut prądów selektywnych PS na oczy, a głównym powodem skorzystania z nich były m.in.  notoryczne, silne bóle głowy.
W efekcie od tamtego czasu powyższy atak już się nigdy nie powtórzył, i bóle głowy stopniowo się zmniejszały, aż po ok. 3 miesiącach ustąpiły całkowicie. I tak jest od ośmiu lat  Very Happy
Zapisane
alicja
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #3 : 2006-06-27, 16:18:49 »

Witam i bardzo dziekuje za odpowiedż....
Jestem na zywieniu optymalnym od trzech miesiecy, staram sie jak moge  by stosowac je poprawnie.
Jaskra jest u mnie bardzo rozwinieta stosuje leki obnizajace cisnienie choc nigdy nie strwierdzono u mnie wysokiego cisnienia.... mam ponoc bardzo zniszczona tarczę nerwu wzrokowego i widoczne ubytki jakby zanikał....  po wizycie u okulisty po trzech miesiacach stosowania żywienia  nie stwierdzono żadnej poprawy..... wiem że takie leczenie moze trwac długo jestem cierpliwa. Zaproponowano mi prądy na oczy..... czytałam wiele na ten temat ale czy tak tez jest w praktyce???  Boje sie zebym nie pogorszyła sobie stanu moich nerwów wzrokowych  bo wiadomym jest czym moze sie to skonczyc.  Wiem ze działanie tych prądów rozszerza naczynia krwionosne tym samym lepiej dokarmi oczy ....boje sie tylko czy one mi np. nie popękają skoro są takie słabiutkie...
Proszę o odpowiedż i z góry dziękuję....
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #4 : 2006-06-27, 16:31:02 »

Masz bóle głowy?
Kręgosłup szyjny, piersiowy, krzyżowy?
Żołądek, nadwaga, kolana, inne - o.k.?
Czy na DO ustąpiły bóle głowy i zaburzenia widzenia?
Zapisane
alicja
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #5 : 2006-06-27, 16:33:45 »

Chciałabym jeszcze spytać w jakich ilościach proponowałaby pani spożywanie żółtek, boczków i inych potraw przy tym schorzeniu??? Nadmienie że mam 160cm i ważę 54kg  Stosuje na dobe  60 g białka, od 120 do 150g tłuszczów i do 40g weglowodanów..  Zjadam 5 żółtek dziennie i dwa całe jajka . Poza tym jadam inne potrawy. Może tych jaj zjadam za mało???
dziekuje za odpowiedz....
Zapisane
alicja
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #6 : 2006-06-27, 16:44:38 »

Głównie mam problem z oczami. Widzę chyba dośc dobrze ponieważ okularów nie nosze i nie zostały mi nigdy przepisane.....  pole widzenia nie zmienia mi sie choc jest ponoc na pograniczu jaskrowym. Głowa czasem mnie boli ale to zdarza sie bardzo żadko.   Czasem zdarza sie ze widze jak by przez mgłe ale to równiez dzieje sie  bardzo żadko.. Innych dolegliwości nie mam. Boje sie tylko bym nie uszkodziła nerwów wzrokowych i by mi one nie zanikły.  To ponoc dzieje sie przy wysokim cisnieniu w oczach i chociaz moje jest w normie to jednak słyszałam od lekarzy okulistów ze nawet niskie cisnienie moze spowodowac utrate wzroku....
Nie zauważyłam żadnych zmian na diecie...  chodzi mi tu oczywiscie o oczy.... bo poza tym czuje sie dobrze. Ostatnio bóli głowy nie miałam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #7 : 2006-06-27, 17:20:23 »

Boisz się, boisz się, itd.
Wszyscy umrzemy.Co prawda pracuję nad dietą dla ...nieśmiertelnych(?!).
Prawidlowe ciśnienie w oczach.
Brak bólów głowy.
Zaburzenia widzenia-brak.
Zrób prądy i kontaktuj się z okulistą.To czego się boimy to nas dosięga.KTÓRE OKO GORSZE?
Zapisane
alicja
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #8 : 2006-06-27, 17:31:53 »

Nie chce byc niesmiertelną Very Happy pragne tylko być zdrową, cieszyc sie życiem  i potrafić radzic sobie z problemami Very Happy  Oko lewe jest gorsze ale prawe tez nie jest dobre...
dziekuje za podpowiedzi i za odpowiedz
Zastosuję je...... mam nadzieje że pomogą
pozdrawiam serdecznie
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #9 : 2006-06-27, 22:52:31 »

Będziesz zdrowa i będziesz cieszyć się życiem i będziesz coraz lepiej radziła sobie z problemami. Słuchaj Swojej intuicji. DO ma uczyć słuchać "Swojego Doktora we Własnym Sercu".
Zapisane
alicja
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #10 : 2006-06-29, 15:48:24 »

mam jeszcze jedno pytanie...... czy po zastosowaniu prądów na oczy powinnam odstawić krople obnizające ciśnienie.. ???? prądy obniżaja ciśnienie więc czy krople nadal powinny byc stosowane???
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #11 : 2006-06-29, 23:13:42 »

Najlepszy efekt działania prądów występuje po trzecim dniu i wtedy widziałabym istotny pomiar.Do okulisty nie trzeba skierowania. Podczas brania prądów kontroluj ciśnienie co tydzień i ustal to z okulistą. Zawsze można zmienić okulistę lub leczyć się u dwóch. Jesteś bez bólów głowy, z prawidłowym ciśnieniem w oczach, bez zaburzenia widzenia.Zagrożenie utraty wzroku z punktu widzenia medycyny akademickiej wobec tekich objawów jest możliwie mało prawdopodobne.Zawsze pozostawaj pod opieką okulisty.PROSZĘ O KOLEJNĄ WYPOWIEDZ OPTYMALNEGO OKULISTY.
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #12 : 2011-06-30, 12:26:07 »

kilka lat minęło - żaden optymalny okulista nic tu nie napisał - szkoda
A mamy optymalnych olkulistów - a może w Warszawie? Chętnie umówiłabym się na wizytę.

Na ŻO jestem od 7 mies. I rozpoczęłam zabiegi PS na gałki oczne - w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrz gałkowego.
Krople obniżające ciśnienie  (w oczach) stosuję od ok 1,5 roku [z ok 20mm spada do ok 12- 14mm]

Rozumiem że po prądach selektywnych [mam 15x 15min] po wszystkich sesjach po ok 3 dniach można już odstawić krople?
Jak często mierzyć ciśnienie w oczach?

- generalnie chętnie przyjęłabym namiar na okulistę optymalnego w Warszawie.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #13 : 2011-07-04, 21:21:46 »

Może dobry pomysł, to o optymalnego okulistę w Warszawie zapytać lekarza optymalnego w Warszawie? Oni się mogą znać, albo jeden wiedzieć o drugim Smile 
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #14 : 2011-07-05, 07:03:34 »

Okulista optymalny...  Laughing
Dentysta optymalny...  Laughing Laughing
Ginekolog optymalny...  Laughing Laughing  Laughing
I jaka jeszcze specjalizacja ma być optymalna?  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #15 : 2011-07-05, 14:10:00 »

Okulista optymalny...  Laughing
Dentysta optymalny...  Laughing Laughing
Ginekolog optymalny...  Laughing Laughing  Laughing
I jaka jeszcze specjalizacja ma być optymalna?  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

globalizacja optymalna, wtedy nie trzeba będzie tylu specjalistów produkować Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #16 : 2011-07-05, 15:16:58 »

...  Laughing Laughing  Laughing
I jaka jeszcze specjalizacja ma być optymalna?  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Poprodukcyjny emeryt optymalny. Wink
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #17 : 2011-07-05, 17:14:59 »

Dla ZUS-u i dziury budżetowej nie do przyjęcia!  Crying or Very sad Mr. Green
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #18 : 2011-07-11, 19:33:34 »

zapytam zapytam Smile jednak teraz jest na urlopie przynajmniej do końca lipca - a innego nie znalazłam w wawie....
Razz
jeszcze czekają mnie 4 zabiegi prądów selektywnych.
a potem mam nadzieję uda się "rzucić" kropelki - więc muszę badac ciśnienie wewnątrzgałkowe.
Chyba nie pójdę do mojego okulisty Wink
ostatnio powiedział że skoro metoda nie jest refundowana = nie jest skuteczna.
A chciałam się zapytać czy zna tą metodę.... [może to niegrzeczne z mojej strony] Wink
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Prądy selektywne przy jaskrze
« Odpowiedz #19 : 2011-08-13, 15:39:20 »

miałam 15 zabiegów po 15 min od do połowy lipca czyli w każdy dzień powszedni.
po ostatnim zabiegu przestałam wkraplać krople.
Po 3 dniach przez ok 4 dni mierzyłam ciśnienie 1-2 razy dziennie:
wynik
1. g18-->13,7 i 13,3
2. g9 -->15 i 13,3
g18 --> 18,7 i 11
3. g9 --> 15,3 i 14,3
a we wtorek idę ponownie sprawdzić wysokość ciśnienia.
Staram się sprawdzać dotykowo żeby nie biegać tak ciągle po lekarzach i nie dmuchać w oczy.
i czasami czuję że gałka oczna jest twardsza - ale jeszcze nie miałam okazji stwierdzenia - jakie ciśnienie mam wtedy w oku, czy jeszcze mi się zmieści w normie.

Krople dostałam przy ciśnieniu 19-20mm więc była to górna granica normy - tak w więc moim celem jest mieć niższe.
Po badaniach po 1 roku brania kropel - ukształtowanie dna oka poprawiło się. Zobaczymy jak bedzie po .5 roku brania kropel i po pół roku po prądach selektywnych i ŻO.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.