forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:26:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma  (Przeczytany 87984 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #40 : 2017-09-14, 11:14:31 »

A na takie luksusy jak "energia życiowa", "dobra forma", to jest energetyczna formuła młodszego Kwaśniewskiego, czyli 1cm wzrostu * 10kcal. Na spacerze w lesie mi przyszło do głowy, jak synapsy rzędy liczb sobie porównywały... Wink
Ale jak się pogra w hokeja godzinkę to trzeba ekstra około 250ml śmietanki 30% dołożyć, jak nic...  Cool
Śmietanki, nie oliwy, czy smalcu, bo śmietanka jest najzdatniejsza szczególnie w długotrwałym wysiłku tlenowym.
Przy krótkich wysiłkach na granicy i na beztlenówce: twaróg z masłem i marmoladą, jakby co, bo przy takim wysiłku się co innego przepala.  Cool

O takie Forum nic nie robiłem! Cool Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #41 : 2017-09-14, 11:15:43 »

A na takie luksusy jak "energia życiowa", "dobra forma", to jest energetyczna formuła młodszego Kwaśniewskiego, czyli 1cm wzrostu * 10kcal. Na spacerze w lesie mi przyszło do głowy, jak synapsy rzędy liczb sobie porównywały... Wink
Ale jak się pogra w hokeja godzinkę to trzeba ekstra około 250ml śmietanki 30% dołożyć, jak nic...  Cool
Śmietanki, nie oliwy, czy smalcu, bo śmietanka jest najzdatniejsza szczególnie w długotrwałym wysiłku tlenowym.
Przy krótkich wysiłkach na granicy i na beztlenówce: twaróg z masłem i marmoladą, jakby co, bo przy takim wysiłku się co innego przepala.  Cool

O takie Forum nic nie robiłem! Cool Laughing
Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #42 : 2017-09-14, 11:50:57 »

A na takie luksusy jak "energia życiowa", "dobra forma", to jest energetyczna formuła młodszego Kwaśniewskiego, czyli 1cm wzrostu * 10kcal. Na spacerze w lesie mi przyszło do głowy, jak synapsy rzędy liczb sobie porównywały... Wink
Ale jak się pogra w hokeja godzinkę to trzeba ekstra około 250ml śmietanki 30% dołożyć, jak nic...  Cool
Śmietanki, nie oliwy, czy smalcu, bo śmietanka jest najzdatniejsza szczególnie w długotrwałym wysiłku tlenowym.
Przy krótkich wysiłkach na granicy i na beztlenówce: twaróg z masłem i marmoladą, jakby co, bo przy takim wysiłku się co innego przepala.  Cool


Oooo, nooo.
Właśnie, krótko i treściwie.

Jest to dla mnie wskazówka.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Re: Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #43 : 2017-09-14, 11:51:28 »

Taka jest bolesna prawda, że otyłośc bierze sie z (..) oraz z braku wysiłku fizycznego
Ej no matka tutaj juz nieco pojechalas, toz to naukowe stanowisko IZIZ, rower, deskorolka i niedobory ruchu Wink
Też tak uważam. Very Happy

Czyli negowanie IZIZ , bo to IZIZ? Ale to prawda, że jak ktoś żre, pije i siedzi na kanapie to tyje. Mało tego we łbie mu siem miesza . I to jest prawda. Czy to IZIZ czy HGW kto. Very Happy
Nie, nieprawda.
Prawidłowa dieta to taka, która reguluje apetyt - jest zapotrzebowanie - jemy - nie ma zapotrzebowania - nie jemy.
Żarcie z nudów, w ogóle nuda, to patologia. Wink
Gavroche co z wami?  Shocked
Przecież na to samo wychodzi.
Ale, ale czyli jak kto ma zapotrzebowanie na 10 jaj na smalcu + pół tortu + 1 l coca- coli na śniadanie a potem w tej samej tonacji cały dzien to jest to prawidłowe ? Ma tak uregulowany apetyt. Very Happy
I nie tyje?

Czyli co ? Jest piękny , zgrabny, zdrowy . Po co walka z samym soba? Rolling Eyes

Chodzi o to, ze ruch czy jego brak nie ma nic wspolnego z otyloscia. To jakis drobny ulamek calosci na tyle, ze nieistotny. Moj kolega od sierpnia(Wiadomo, miesiac trzezwosci) katuje sie codziennym bieganiem po kilkanascie-dziesiat okrazen dzien w dzien, czyli juz ok 54 dni. Na moje tlumaczenie, ze od biegania sie nie schudnie a od diety, reaguje niedowierzaniem i ogolnie stara sie ignorowac te wypowiedzi. Czy schudl przez te 54 dni? Skadze! Very Happy
Pamietam, ze 2 numery temu w Czwartym Wymiarze byl fajny artykul Adama Bytofa (z tego co sie orientuje to jakis coach od psychologii zywienia) wlasnie na ten temat, ze cwiczenia nie odchudzaja. Moge wrzucic fotke ewentualnie.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Dasna
Go


Email
Odp: Re: Odp: Re: Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #44 : 2017-09-14, 11:57:44 »

Taka jest bolesna prawda, że otyłośc bierze sie z (..) oraz z braku wysiłku fizycznego
Ej no matka tutaj juz nieco pojechalas, toz to naukowe stanowisko IZIZ, rower, deskorolka i niedobory ruchu Wink
Też tak uważam. Very Happy

Czyli negowanie IZIZ , bo to IZIZ? Ale to prawda, że jak ktoś żre, pije i siedzi na kanapie to tyje. Mało tego we łbie mu siem miesza . I to jest prawda. Czy to IZIZ czy HGW kto. Very Happy
Nie, nieprawda.
Prawidłowa dieta to taka, która reguluje apetyt - jest zapotrzebowanie - jemy - nie ma zapotrzebowania - nie jemy.
Żarcie z nudów, w ogóle nuda, to patologia. Wink
Gavroche co z wami?  Shocked
Przecież na to samo wychodzi.
Ale, ale czyli jak kto ma zapotrzebowanie na 10 jaj na smalcu + pół tortu + 1 l coca- coli na śniadanie a potem w tej samej tonacji cały dzien to jest to prawidłowe ? Ma tak uregulowany apetyt. Very Happy
I nie tyje?

Czyli co ? Jest piękny , zgrabny, zdrowy . Po co walka z samym soba? Rolling Eyes

Chodzi o to, ze ruch czy jego brak nie ma nic wspolnego z otyloscia. To jakis drobny ulamek calosci na tyle, ze nieistotny. Moj kolega od sierpnia(Wiadomo, miesiac trzezwosci) katuje sie codziennym bieganiem po kilkanascie-dziesiat okrazen dzien w dzien, czyli juz ok 54 dni. Na moje tlumaczenie, ze od biegania sie nie schudnie a od diety, reaguje niedowierzaniem i ogolnie stara sie ignorowac te wypowiedzi. Czy schudl przez te 54 dni? Skadze! Very Happy
Pamietam, ze 2 numery temu w Czwartym Wymiarze byl fajny artykul Adama Bytofa (z tego co sie orientuje to jakis coach od psychologii zywienia) wlasnie na ten temat, ze cwiczenia nie odchudzaja. Moge wrzucic fotke ewentualnie.
Ależ Zyonu 100 % racji , bo..... najpierw dieta , póżniej oczekiwania związane z ruchem.

To jeśli chodzi o odchudzanie. Ale połączenie tych 3 elementów daje fantastyczne wyniki.

Czyli : 1. Dieta, dieta, dieta. To się rozumie. Ale, żeby dietę zastosowac trzeba włączyc myślenie, albo może przełączyc myslenie. Czyli zrezygnowac z dotychczasowych nawyków żywieniowych. A zrezygnowanie z dotychczasowych nawykow żywieniowych wiąże się z wysiłkiem intelektualnym jakkolwiek by to nie brzmiało.  Tak czy nie?
Czy jak mnie "nosi" na pół tortu to decyduję , że zjem czy , że nie? Jest to walka czy nie? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #45 : 2017-09-14, 12:16:39 »

A na takie luksusy jak "energia życiowa", "dobra forma", to jest energetyczna formuła młodszego Kwaśniewskiego, czyli 1cm wzrostu * 10kcal. Na spacerze w lesie mi przyszło do głowy, jak synapsy rzędy liczb sobie porównywały... Wink
Ale jak się pogra w hokeja godzinkę to trzeba ekstra około 250ml śmietanki 30% dołożyć, jak nic...  Cool
Śmietanki, nie oliwy, czy smalcu, bo śmietanka jest najzdatniejsza szczególnie w długotrwałym wysiłku tlenowym.
Przy krótkich wysiłkach na granicy i na beztlenówce: twaróg z masłem i marmoladą, jakby co, bo przy takim wysiłku się co innego przepala.  Cool

O takie Forum nic nie robiłem! Cool Laughing
I to jest prawdziwa "do....." ekhm nie powiem co, zeby nie wywolywac wilka z lasu Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #46 : 2017-09-14, 14:51:18 »

Taka jest bolesna prawda, że otyłośc bierze sie z (..) oraz z braku wysiłku fizycznego
Ej no matka tutaj juz nieco pojechalas, toz to naukowe stanowisko IZIZ, rower, deskorolka i niedobory ruchu Wink
Też tak uważam. Very Happy

Czyli negowanie IZIZ , bo to IZIZ? Ale to prawda, że jak ktoś żre, pije i siedzi na kanapie to tyje. Mało tego we łbie mu siem miesza . I to jest prawda. Czy to IZIZ czy HGW kto. Very Happy
Nie, nieprawda.
Prawidłowa dieta to taka, która reguluje apetyt - jest zapotrzebowanie - jemy - nie ma zapotrzebowania - nie jemy.
Żarcie z nudów, w ogóle nuda, to patologia. Wink
Gavroche co z wami?  Shocked
Przecież na to samo wychodzi.
Ale, ale czyli jak kto ma zapotrzebowanie na 10 jaj na smalcu + pół tortu + 1 l coca- coli na śniadanie a potem w tej samej tonacji cały dzien to jest to prawidłowe ? Ma tak uregulowany apetyt. Very Happy
I nie tyje?

Czyli co ? Jest piękny , zgrabny, zdrowy . Po co walka z samym soba? Rolling Eyes

Chodzi o to, ze ruch czy jego brak nie ma nic wspolnego z otyloscia. To jakis drobny ulamek calosci na tyle, ze nieistotny. Moj kolega od sierpnia(Wiadomo, miesiac trzezwosci) katuje sie codziennym bieganiem po kilkanascie-dziesiat okrazen dzien w dzien, czyli juz ok 54 dni. Na moje tlumaczenie, ze od biegania sie nie schudnie a od diety, reaguje niedowierzaniem i ogolnie stara sie ignorowac te wypowiedzi. Czy schudl przez te 54 dni? Skadze! Very Happy
Pamietam, ze 2 numery temu w Czwartym Wymiarze byl fajny artykul Adama Bytofa (z tego co sie orientuje to jakis coach od psychologii zywienia) wlasnie na ten temat, ze cwiczenia nie odchudzaja. Moge wrzucic fotke ewentualnie.
Ależ Zyonu 100 % racji , bo..... najpierw dieta , póżniej oczekiwania związane z ruchem.

To jeśli chodzi o odchudzanie. Ale połączenie tych 3 elementów daje fantastyczne wyniki.

Czyli : 1. Dieta, dieta, dieta. To się rozumie. Ale, żeby dietę zastosowac trzeba włączyc myślenie, albo może przełączyc myslenie. Czyli zrezygnowac z dotychczasowych nawyków żywieniowych. A zrezygnowanie z dotychczasowych nawykow żywieniowych wiąże się z wysiłkiem intelektualnym jakkolwiek by to nie brzmiało.  Tak czy nie?
Czy jak mnie "nosi" na pół tortu to decyduję , że zjem czy , że nie? Jest to walka czy nie? Very Happy


Popieram. Rolling Eyes Zdrowy umysł - zdrowe ciało... Very Happy I odwrotnie też - w zdrowym ciele zdrowy duch...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #47 : 2017-09-14, 15:00:51 »

W zdrowym ciele, zdrowe ciele, czy jakoś tak... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Re: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #48 : 2017-09-14, 15:02:18 »

Głupie... Confused Laughing
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #49 : 2017-09-14, 16:42:00 »

A bierzecie pod uwagę to, że osoba otyła może być niedożywiona? Bo dr Kwaśniewski pisał o tym już dawno temu. A skoro organizm niedożywiony to woła o papu. I otyły dostarcza tego papu, ale najczęściej w formie pustych kalorii w postaci pizzy, jakiegoś pączka czy chleba ze smalcem. I dupa powoli, acz nieubłaganie rośnie. I nawet gdy człowiek postanawia sobie jeść mniej to organizm wciąż się upomina o swoje, każde odchudzanie jest katorgą, bo dieta zazwyczaj składa się z jedzonych co kilka godzin węglowodanów, a otyli zazwyczaj już dorobili się IO i pobudzanie insuliny nie wychodzi im na dobre. Dlatego DO jest tu idealnym wyjściem, bo uspokaja insulinę, człowiek je niewiele a czuje się syty, chudnie się tak "przy okazji", nagle budzi się gdzieś uśpiona energia i ma się ochotę góry przenosić. Znika ospałość, zmęczenie, wszelakie bóle. Organizm sam się rwie do wysiłku fizycznego, bo wiadomo- endorfiny....
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #50 : 2017-09-14, 16:52:22 »

W zdrowym ciele, zdrowe ciele, czy jakoś tak... Wink
Laughing Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #51 : 2017-09-14, 17:37:48 »

A bierzecie pod uwagę to, że osoba otyła może być niedożywiona? Bo dr Kwaśniewski pisał o tym już dawno temu. A skoro organizm niedożywiony to woła o papu. I otyły dostarcza tego papu, ale najczęściej w formie pustych kalorii w postaci pizzy, jakiegoś pączka czy chleba ze smalcem. I dupa powoli, acz nieubłaganie rośnie. I nawet gdy człowiek postanawia sobie jeść mniej to organizm wciąż się upomina o swoje, każde odchudzanie jest katorgą, bo dieta zazwyczaj składa się z jedzonych co kilka godzin węglowodanów, a otyli zazwyczaj już dorobili się IO i pobudzanie insuliny nie wychodzi im na dobre. Dlatego DO jest tu idealnym wyjściem, bo uspokaja insulinę, człowiek je niewiele a czuje się syty, chudnie się tak "przy okazji", nagle budzi się gdzieś uśpiona energia i ma się ochotę góry przenosić. Znika ospałość, zmęczenie, wszelakie bóle. Organizm sam się rwie do wysiłku fizycznego, bo wiadomo- endorfiny....
 
W końcu coś w temacie wątku. Bo tylko trollują i trollują ...
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #52 : 2017-09-14, 18:25:54 »

A bierzecie pod uwagę to, że osoba otyła może być niedożywiona? Bo dr Kwaśniewski pisał o tym już dawno temu. A skoro organizm niedożywiony to woła o papu. I otyły dostarcza tego papu, ale najczęściej w formie pustych kalorii w postaci pizzy, jakiegoś pączka czy chleba ze smalcem. I dupa powoli, acz nieubłaganie rośnie. I nawet gdy człowiek postanawia sobie jeść mniej to organizm wciąż się upomina o swoje, każde odchudzanie jest katorgą, bo dieta zazwyczaj składa się z jedzonych co kilka godzin węglowodanów, a otyli zazwyczaj już dorobili się IO i pobudzanie insuliny nie wychodzi im na dobre. Dlatego DO jest tu idealnym wyjściem, bo uspokaja insulinę, człowiek je niewiele a czuje się syty, chudnie się tak "przy okazji", nagle budzi się gdzieś uśpiona energia i ma się ochotę góry przenosić. Znika ospałość, zmęczenie, wszelakie bóle. Organizm sam się rwie do wysiłku fizycznego, bo wiadomo- endorfiny....
 
W końcu coś w temacie wątku. Bo tylko trollują i trollują ...
Moja promotorka DO i ŻO nie rwie się do wysiłku fizycznego.To jakiś inny ma endorfin?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Re: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #53 : 2017-09-14, 18:29:01 »

Jarku, dlaczego wciąż mnie "atakujesz"? Inne tematy Cię nie interesują, tylko moja osoba?
Wiem, że o mnie piszesz, bo nikogo innego się tutaj nie czepiasz...
Zapisane

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Re: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #54 : 2017-09-14, 18:36:25 »

Jarku, dlaczego wciąż mnie "atakujesz"? Inne tematy Cię nie interesują, tylko moja osoba?
Wiem, że o mnie piszesz, bo nikogo innego się tutaj nie czepiasz...
D;Dlatego niejedna Ci zazdrości.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70125


Re: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #55 : 2017-09-14, 18:48:42 »

Oj Zosiu, chętnie bym Ci oddała wszystkie komentarze Jarka... Cool Laughing
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #56 : 2017-09-14, 18:56:45 »

W zdrowym ciele, zdrowe ciele, czy jakoś tak... Wink

W zdrowym ciele, zdrowe jelita.
W zdrowych jelitach, zdrowa strawa.

W zdrowej strawie, zdrowy tłuszcz.
W zdrowym tłuszczu, zdrowe kwasy.

W zdrowych kwasach, zdrowa treść żołądkowa.
W zdrowej treści żołądkowej, zdrowe dodatki smakowe.

W zdrowych dodatkach smakowych, zdrowy grzyb.

czyli:
W zdrowym ciele, zdrowy grzyb.
cbdo
 Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #57 : 2017-09-14, 18:58:08 »

Ale tylko z cebulką. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #58 : 2017-09-14, 19:01:11 »

Ale na oleju? Rolling Eyes Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: 50 kg mniej, cukrzycy i nadciśnienia też już nie ma
« Odpowiedz #59 : 2017-09-14, 19:11:50 »

A bierzecie pod uwagę to, że osoba otyła może być niedożywiona? Bo dr Kwaśniewski pisał o tym już dawno temu. 
[/quote



Alarmujące statystyki... - http://www.stachurska.eu/?p=4914
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.3 sekund z 20 zapytaniami.