forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:16:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Interpretacja badań - cholesterol
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Interpretacja badań - cholesterol  (Przeczytany 13041 razy)
Lucaes
Go


Email
Interpretacja badań - cholesterol
« : 2017-10-10, 13:10:19 »

Witam wszystkich!

Na początku powiem krótko, że mam 19 lat i od ponad roku jestem na żywieniu optymalnym.

Zawsze byłem zdrowym człowiek, zawsze o siebie dbałem, szukałem dobrych diet i eksperymentowałem z proporcjami, aby zobaczyć z jakimi czuję się najlepiej. Przed przejściem na optymalną byłem na proporcjach 50/50 (fat/carb) i czułem się bardzo dobrze, po zmianie na dietę Kwaśniewskiego, nic się nie zmieniło Wink Tak o, krótka historia szczęśliwego człowieka.

Jednak nie o tym jest temat; Otóż nigdy nie robiłem sobie badań. Ostatnio potrzebowałem zaświadczenia zdrowotnego od lekarza, jednak po zmierzeniu ciśnienia, który wynosił 145/90, musiałem zacząć mierzyć ciśnienie. Okazało się, że to tylko syndrom białego fartucha (o dziwo chyba podświadomy), jednak zaleciła mi jeszcze zrobić badania krwi i moczu (wyniki poniżej).

https://scr.hu/6irf/nf8ol

https://scr.hu/6irf/efhl3

Dochodząc do końcai: Chciałbym się spytać Was, jak mam zinterpretować te wyniki (jaki stosunek między HDL, LDL, triglicerydami jest najlepszy) i co najważniejsze, jak mam o tym porozmawiać z lekarką (bo mam podejrzenia, że raczej nie będzie z takiego wyniku zadowolona i będzie nalegać na zmianę diety). Też macie dużo cholesterolu?  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #1 : 2017-10-10, 13:18:33 »

My nie wiemy niestety jaki poziom choregosterolu mamy ponieważ nigy sobie nie badaliśmy i badać nie będziemy.
Natomiast jeśli przejmujesz się poziomem cholesterolu we krwi, to statyny bardzo dobrze obniżają, jakby co.  Cool
Niestety dają szereg powikłań, ale przynajmniej normę się trzyma. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #2 : 2017-10-10, 14:48:45 »

Badania na biochemię krwi u zdrowych osób powinny być zakazane, problem jednak w tym, że współczesna wiedza medyczna stoi na stanowisku, że dziś zdrowych nie ma, są jedynie źle zdiagnozowani.  Cool
90% dzieci w polskich szkołach ma znacznie przekroczoną normę na cholesterol, jakby co i już się chcieli nawet za "leczenie" tych bidul zabrać, ale ostatkiem rozumu ktoś ich powstrzymał, bo wg wytycznych WHO  chorych "na normę" powinno się wychwytywać dopiero po czterdziestce...  Cool

"Wytyczne" zaś dla sklepików szkolnych spowodowały uchwytnie, niekorzystne zmiany w zdrowiu dzieci, ale tak to jest jak bezwiedzowi chcą "ratować" cudze zdrowie...  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #3 : 2017-10-10, 14:57:34 »

Moja mama po takich przypadkowych badaniach miała 300 "cholesterolu".
Skonsultowałem to z Tomaszem i nie kazałem rodzicielce nic robić, a ona znowu nie taka wyrywna do łykania tabletek.
Na następnym pobraniu maszynka pokazała 350, nadal brak reakcji z jej strony.
Pół roku później było już 230, czyli prawie norma papierowa. Very Happy

Zmierzam do tego, że przy tak różnych wskazaniach laboratoryjnych samopoczucie było stabilnie dobre.
Pojedyncza próbka nie ma specjalnie znaczenia, więc lepiej sobie odpuścić zajmowanie się głupotami, jeśli samopoczucie jest normalne.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #4 : 2017-10-10, 15:02:07 »

"Wytyczne" zaś dla sklepików szkolnych spowodowały uchwytnie, niekorzystne zmiany w zdrowiu dzieci, ale tak to jest jak bezwiedzowi chcą "ratować" cudze zdrowie...  Laughing
Koniec świata! Very Happy
Moja córka by Cię ozłociła za takie stwierdzenie. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #5 : 2017-10-10, 15:29:06 »

Na następnym pobraniu maszynka pokazała 350, nadal brak reakcji z jej strony.
Pół roku później było już 230, czyli prawie norma papierowa. Very Happy

Problem w tym, że na diecie niskotłuszczowej szybko spada poziom chylomikronów w surowicy krwi, bo już po godzinie 80% znakowanych tricylogliceroli ze światła jelita znajdowano w mięśniach i narządach, więc przyjęto, że tłuszcz pokarmowy szybko spada we krwi nie mając wpływu na lipogram i to jest podstawowy błąd, w ocenie sytuacyjnej osób będących na dietach mieszanych i wysokotłuszczowej, albowiem każdy może sobie sprawdzić ile czasu tłuszcz zalega w żołądku, ile czasu się trawi w dwunastnicy, czyli jaki jest czas od zjedzenia słoniny, do czasu opakowania jej w chylomikron, ale nie będę mędrkował, bo to powszechnie dostępne dane. Dodam tylko, że im więcej tłuszczu w diecie, tym dłużej zachowany jest wysoki poziom chylomikronów w surowicy krwi powodujący długotrwałe uczucie sytości.
Reasumując: poziom cholesterolu we krwi nie ma żadnego bezpośredniego wpływu na rozwój miażdżycy i innych przypadków naczyniowo-sercowych, ale pośrednio może świadczyć o rozwoju niepokojących syndromów metabolicznych, w tym syndromu miażdżycowego.
Czyli badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi bez innych objawów cukrzycy i bez objawów miażdżycy jest niczym innym, jak łapaniem naiwniaków, którzy chcą mieć dopiero problemy zdrowotne dzięki współczesnej "nauce medycznej".  Cool
Ale przecież nic nie dzieje się na siłę i póki co nie wyłapują na przymusowe leczenie, więc najprostszą metodą zachowania zdrowia jest unikanie lekarzy, albowiem nic tak nie rujnuje zdrowia zdrowej osobie, jak dobre naukowo "normy" i "zdiagnozowanie".  Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #6 : 2017-10-10, 15:41:51 »

Cytuj
Poziom cholesterolu we krwi zależy od wielu czynników - diety, aktywności fizycznej, ogólnego stanu zdrowia.
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/cholesterol-jakie-sa-normy-cholesterolu_39220.html

No prosię, ogólny stan zdrowia jest na 3 miejscu, czyli badanie krwi nie określa przede wszystkim stanu zdrowia tylko dietę i aktywność fizyczną z ostatnich kilku, kilkunastu dni.

Kiedyś, lata temu, miałem za kilka dni przejść badania do wymagającej pracy i pomyślałem, że mi te wszystkie jaja i sery wyjdą jak nic i będzie "ale", więc kilka dni przed badaniem jadłem tyle co nic i biegałem wiele i mi wyszło z wynikiem cholesterolu, że otarłem się o dolne dolną normę dla I sortu. Były węższe widełki dla I sortu i szersze dla II sortu.
Za to z neurologiem miałem przeprawę, bo przez to niedojadanie miałem nieco wesołkowate usposobienie, co się nie spodobało, gdyż nie potraktowałem zbyt poważnie testowej próby denerwowania mnie, miałem się bardziej mobilizować, a mniej uśmiechać.

Ale potem się zreflektowałem, zmobilizowałem się i podałem grad logicznych argumentów i wypadło dobrze.
 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #7 : 2017-10-10, 15:44:30 »

Cytuj
Poziom cholesterolu we krwi zależy od wielu czynników - diety, aktywności fizycznej, ogólnego stanu zdrowia.
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/cholesterol-jakie-sa-normy-cholesterolu_39220.html

No prosię, ogólny stan zdrowia jest na 3 miejscu, czyli badanie krwi nie określa przede wszystkim stanu zdrowia tylko dietę i aktywność fizyczną z ostatnich kilku, kilkunastu dni.

Uczciwie podana kolejność... Wink  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #8 : 2017-10-10, 15:55:52 »

Generalnie wszyscy wszystko wiedzą.
( przynajmniej gdzieś tam w głębi pod skorupą )

ale

Pacjent nie przychodzi do lekarza by słuchać papryczenia o diecie i aktywności fizycznej, tylko po proszki. Lekarzowi płacą za zalecanie proszków, producentowi płacą za sprzedaż, a pacjent jest zadowolony, że zrobił co mógł, wedle aktualne wiedzy medycznej by okiełznać swoje geny.

Shocked Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #9 : 2017-10-10, 15:57:20 »

A co lekarz mądrego może powiedzieć o diecie? Rolling Eyes
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Re: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #10 : 2017-10-10, 15:58:56 »

A co lekarz mądrego może powiedzieć o diecie? Rolling Eyes
Ale fajny szczał w stopę.
 Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #11 : 2017-10-10, 16:06:56 »

tłuszcz pokarmowy szybko spada we krwi nie mając wpływu na lipogram
Spokojnie można wykombinować zawartość jelit białkującą, natłuszczającą, węglowodanującą przez 3 dni. No chyba, że ktoś wierzy w sraczki oczyszczające - to nie.
 Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #12 : 2017-10-10, 16:08:53 »

Jeśli kogo to na prawdę interesuje, to koniecznie trzeba doczytać u Harpera, o roli apolipoprotein A,C,E oraz różnicach w rozpoznawaniu B-48 i B-100 przez receptory cholesterolowo-tłuszczowe w wątrobie i na obwodzie, działania lipazy lipoproteinowej, bo to wszystko jest napisane, kupy się trzyma, tylko większość tego nie dostrzega, a Doktor widzi to wyraźnie.  Cool
Mnie to już nie podnieca jak dawniej, bo wołać na puszczy nie mam zamiaru...  Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #13 : 2017-10-10, 16:14:48 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #14 : 2017-10-10, 16:16:54 »

To bardzo fajne, przystępne opracowanie!  Very Happy
U Davidsona i Stryer'a też jest dość dobrze, ale nie wszystko.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Odp: Re: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #15 : 2017-10-10, 16:22:32 »

A co lekarz mądrego może powiedzieć o diecie? Rolling Eyes
Ale fajny szczał w stopę.
 Laughing

 Laughing Chodzi o lekarzy medycyny konwencjonalnej, o zalecenia profesorów z IŻIŻ...... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #16 : 2017-10-10, 16:36:08 »

Podam jeszcze dwa fakty dla osób chcących zachować zdrowie:
- wszyscy bez mała długowieczni, niezależnie od tego jakie są ich przyczyny długowieczności stwierdzają, że nie korzystali z usług "służby zdrowia" i unikali kontaktów z lekarzami,
- średnia długość życia lekarzy jest znacznie niższa od przeciętnej.

Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #17 : 2017-10-10, 16:42:28 »

Czyli jednak psychika, jedność myśli, słowa, czynu,
ma silnie niedoceniany wpływ na zdrowie.
Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #18 : 2017-10-10, 16:59:55 »

Napisałbym, że są wyjątki potwierdzające regułę, ale logika na tym może ucierpieć.  Wink
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Interpretacja badań - cholesterol
« Odpowiedz #19 : 2017-10-10, 18:22:26 »

jadłem tyle co nic
oksymoron. (słownie - kropka)
 Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.