forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-01-20, 04:12:18

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
503322 wiadomoÂci w 3945 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: wildrose
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Spora utrata wagi
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Spora utrata wagi  (Przeczytany 9554 razy)
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 33253

Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #20 : 2017-11-07, 11:20:39 »

Albo uszkodzi┼éy ┼Ťluz├│wki jeszcze bardziej. Wink
Na dwoje babcia.
Anulka177
Jr. Member
**
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 2930

« Odpowiedz #21 : 2017-11-30, 18:23:50 »

Ze swojego osobistego do┼Ťwiadczenia mog─Ö ci poradzi─ç by┼Ť zrobi┼é testy na alergie i nietolerancje pokarmowe. Bo one (alergie) mog─ů prowadzi─ç do takich w┼éa┼Ťnie dolegliwo┼Ťci, jakie opisa┼ée┼Ť.

Uchodzi─ç za idiot─Ö w opinii kretyna to wyszukana przyjemno┼Ť─ç ceniona w┼Ťr├│d smakoszy .
Dzik
Newbie
*
wiadomoÂci: 24

« Odpowiedz #22 : 2017-12-20, 20:06:35 »

Mały update:

By┼éem u lekarza. Stwierdzi┼é, ┼╝e jedyne, co przychodzi mu do g┼éowy to przerost grzybiczy w jelitach. Przeleczy┼éem si─Ö fluconazolem i restrykcyjnie ciachn─ů┼éem w─Öglowodany do 70g (za rad─ů lekarza). Nie by┼éo lekko. W trakcie leczenia znikn─Ö┼éo kilka pomniejszych dziwactw mojego organizmu, kt├│re bra┼éem za "nic si─Ö nie da z tym zrobi─ç", ale generalnie bez sza┼éu.
Nast─Öpnie cisn─Ö probiotyk (Vivomixx) - bior─Ö go ju┼╝ ponad 2 tygodnie, a zamierzam jeszcze kilka miesi─Öcy. Zmniejszy┼éy mi si─Ö troch─Ö problemy toaletowe i co najciekawsze przyty┼éem 4kg. ┼╗eby by┼éo ┼Ťmieszniej, mimo celowego ograniczania aktywno┼Ťci fizycznej (nie chcia┼éem si─Ö obci─ů┼╝a─ç z powodu utraty wagi), przyty┼éem na oko w mi─Ö┼Ťnie. Dos┼éownie "przypakowa┼éem" bez ─çwicze┼ä. Nie oby┼éo si─Ö jednak bez strat. Co r├│wnie┼╝ ciekawe - zwi─Ökszy┼éy si─Ö problemy z psych─ů. Znowu jestem bardzo nerwowy i wr├│ci┼éy k┼éopoty ze spaniem.
Wci─ů┼╝ jestem ci─ůgle zm─Öczony i mam poci─ůg do s┼éodyczy - znika, gdy jem ok 90-100g w─Öglowodan├│w.

Czy jest mo┼╝liwo┼Ť─ç, ┼╝e po prostu mam takie du┼╝e zapotrzebowanie na w─Öglowodany i powinienem ich tyle przyjmowa─ç, czy nale┼╝y to traktowa─ç jako "objaw choroby" i dalej szuka─ç przyczyny?

Nad alergiami sam si─Ö zastanawia┼éem. Diet─Ö mam bardzo ograniczon─ů, ┼╝eby zaw─Özi─ç pole poszukiwa┼ä. W zasadzie m├│g┼ébym wymieni─ç z pami─Öci wszystko, co jem - ┼╝├│┼étka, mas┼éo, ser ┼╝├│┼éty, s┼éonina, wieprzowina (r├│┼╝ne cz─Ö┼Ťci - raczej t┼éuste), kurczak (czasem jestem zmuszony - rodzinnie Very Happy), ziemniaki, pietruszka, pomidory. I to tyle. Za twoj─ů rad─ů si─Ö przebadam dok┼éadnie w tym kierunku, ale czy to nie jest tak, ┼╝e te ewentualne alergie powinny mi przej┼Ť─ç na ┼╗O i dzi─Öki "─çpaniu" probiotyk├│w?
renia
Hero Member
wiadomoÂci: 44194

Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #23 : 2017-12-20, 21:13:25 »

W─Öglowodany mo┼╝na sprawdzi─ç paskami KetoDiastix.

Dzik
Newbie
*

« Odpowiedz #24 : 2017-12-20, 22:52:52 »

Tak, wiem. Walczy┼éem ju┼╝ z nimi. Niestety s┼éabo si─Ö dla mnie sprawdzaj─ů, bo s┼éabo u mnie z rozr├│┼╝nianiem kolor├│w. Siara i obciach, ale nie by┼éem w stanie jednoznacznie stwierdzi─ç, czy to si─Ö odbarwia czy nie  Very Happy Planuj─Ö je sobie zbada─ç, jak w mojej pracy b─Ödzie troch─Ö lu┼║niejszy okres i przestan─Ö tam "mieszka─ç". Pyta┼éem raczej, czy jest mo┼╝liwo┼Ť─ç, ┼╝e nie b─Öd─ůc na nic chorym ma si─Ö o tyle zwi─Ökszone zapotrzebowanie na w─Öglowodany od warto┼Ťci teoretycznych?
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 33253

« Odpowiedz #25 : 2017-12-21, 07:14:18 »

Zwi─Ökszone w stosunku do kogo/czego? Very Happy
Taka Twoja uroda, że słabo sobie radzisz na niskich węglach w tej chwili/w tym okresie życia i tyle.
S┼éuchaj swojego cia┼éa, a nie pr├│bujesz si─Ö na si┼é─Ö wciska─ç w jakie┼Ť normy.
Anulka177
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 2930

« Odpowiedz #26 : 2017-12-21, 22:07:56 »

Alergie na py┼éki na DO ust─ůpi┼éy w moim przypadku, niestety, nietolerancje pokarmowe zosta┼éy. Pr├│bowa┼éam wraca─ç do jedzenia nabia┼éu, ale ┼║le si─Ö to ko┼äczy za ka┼╝dym razem. Ju┼╝ si─Ö z tym pogodzi┼éam, ┼╝e kazeina i bia┼éka zb├│┼╝ zawsze b─Öd─ů dla mnie trucizn─ů.  Confused
Co do w─Öglowodan├│w, to je┼Ťli si─Ö lepiej czujesz z troch─Ö wi─Öksz─ů dawk─ů to my┼Ťl─Ö, ┼╝e nic nie stoi na przeszkodzie by┼Ť jad┼é ich troch─Ö wi─Öcej. A tutaj cytat z Dr Kwa┼Ťniewskiego: "Trzeba je┼Ť─ç tyle w─Öglowodan├│w, aby w moczu nie pojawi┼éy si─Ö cia┼éa ketonowe. ┼Ülad cia┼é ketonowych w moczu mo┼╝e by─ç. Ka┼╝dy organizm jest inny i ka┼╝dy ma inne zapotrzebowanie na energi─Ö, bia┼éko, t┼éuszcze i w─Öglowodany, ale wszystko powinno mie┼Ťci─ç si─Ö w zaleconych proporcjach. spo┼╝ywanie do 100g w─Öglowodan├│w na dob─Ö nie powoduje ┼╝adnych szk├│d, tylko sprawno┼Ť─ç organizmu jest nieco ni┼╝sza. dopiero spo┼╝ywanie w─Öglowodan├│w powy┼╝ej 150g na dob─Ö, czyli powy┼╝ej 2g/kg wagi cia┼éa, powoduje niewielkie szkody."

Uchodzi─ç za idiot─Ö w opinii kretyna to wyszukana przyjemno┼Ť─ç ceniona w┼Ťr├│d smakoszy .
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 598

[email protected]

« Odpowiedz #27 : 2017-12-22, 08:58:12 »

Ja pindol─Ö, a ja wyczyta┼éem w necie, ┼╝e to "jedna dieta dla wszystkich", a tu si─Ö okazuje, ┼╝e "ka┼╝dy organizm ma inne zapotrzebowanie"...  Shocked
To o co tu chodzi, jak jest "formu┼éa 30g" dla wszystkich po wsze czasy, a tu "kwachy" pisz─ů, ┼╝e trzeba si─Ö bilansowa─ç pod ka┼╝de indywiduum?  Laughing Laughing Laughing
Niezrozumiale niezrozumia┼ée, bo "30g" pono─ç ma by─ç!  Confused
renia
Hero Member

« Odpowiedz #28 : 2017-12-22, 09:15:24 »

Czyli dalej nie wiadomo z czym ten chleb je┼Ť─ç... Confused Cool

Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 34335

« Odpowiedz #29 : 2017-12-22, 09:18:41 »

Ale to ju┼╝ ustalili┼Ťmy, ┼╝e najlepiej ze smalcem. Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #30 : 2017-12-22, 09:22:03 »

Laughing Ale jakim? Da r├│┼╝ne.. Cool

Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #31 : 2017-12-22, 09:35:58 »

A to dalsze badania s─ů konieczne. Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #32 : 2017-12-22, 09:37:50 »

Laughing Pewnie dlatego "naukowcy" dalej szukaj─ů. Confused

Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #33 : 2017-12-22, 09:40:45 »

Z czego┼Ť trzeba ┼╝y─ç. Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #34 : 2017-12-22, 09:44:22 »

Na chlebek zarabia─ç... Confused

Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #35 : 2017-12-22, 09:45:39 »

No i czym┼Ť ten chlebek trzeba posmarowa─ç. Wink
renia
Hero Member

« Odpowiedz #36 : 2017-12-22, 09:46:48 »

Kto smaruje ten jedzie... Laughing

Dzik
Newbie
*

« Odpowiedz #37 : 2017-12-22, 12:15:57 »

Czuj─Ö si─Ö troch─Ö jak persona non grata na tym forum. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo staram si─Ö wypowiada─ç kulturalnie i chyba nikogo nie obrazi┼éem. Pr├│buj─Ö rozwia─ç swoje w─ůtpliwo┼Ťci i po wielu latach wr├│ci─ç do zdrowia. To jest co┼Ť z┼éego? W ksi─ů┼╝kach, portalach optymalnych w internecie, a tak┼╝e w o┼Ťrodku optymalnych by┼éem przekonywany, ┼╝e to jest dobra droga. A teraz Admin ma do mnie niejako pretensje, ┼╝e da┼éem si─Ö przekona─ç. To jest jaki┼Ť kosmos, z punktu widzenia logiki. Nie wiem, co to jest "formu┼éa 30g" i nie wiem dlaczego pr├│buje mi przypasowa─ç s┼éowa, ┼╝e to "jedna dieta dla wszystkich", poniewa┼╝ nigdzie tak nie napisa┼éem. Z tego, co widz─Ö to gdy dieta nie dzia┼éa cud├│w to odpowiedzi─ů jest "nie przestrzegasz rygorystycznie zasad", natomiast, gdy przestrzegasz rygorystycznie zasad to "nie powiniene┼Ť tak rygorystycznie przestrzega─ç zasad". Ju┼╝ widz─Ö dok─ůd to zmierza - teraz b─Ödzie "to jak dla ciebie nie dzia┼éa, to przesta┼ä". B─Ödzie to wisienka na torcie paranoi i szufladkowania mnie jako jakiego┼Ť "wroga ludu", bo ┼Ťmiem pyta─ç. Ja do nikogo nie mam pretensji, ┼╝e nie jest tak, jakbym chcia┼é. Ja chc─Ö si─Ö dowiedzie─ç dlaczego i co mog─Ö poprawi─ç. Nie opieram si─Ö te┼╝ na bzdurach z internetu, ani nawet na wiedzy w┼éasnej, tylko korzysta┼éem z porad fachowc├│w - arkadia, doradca i lekarz. Zostawi┼éem wiadro pieni─Ödzy i mimo to te┼╝ do nikogo nie mam pretensji, ┼╝e nie jest tak, jakbym chcia┼é. Jak fachowiec m├│wi, ┼╝e mam je┼Ť─ç 70g na dob─Ö to jem 70g na dob─Ö. Jak co┼Ť nie gra to pytam dlaczego. Z racji tego, ┼╝e do fachowc├│w mam daleko, to pytam tutaj, bo by─ç mo┼╝e, kto┼Ť do┼Ťwiadczony zna odpowied┼║. Nie widz─Ö w tym nic z┼éego i nie widz─Ö te┼╝ ┼╝adnych przes┼éanek, dla kt├│rych mia┼éby to by─ç pow├│d do traktowania mnie z g├│ry. A je┼╝eli takie s─ů, to wystarczy mi powiedzie─ç, to dam sobie spok├│j. Ja jak komu┼Ť pomagam to nie robi─Ö mu ┼éaski i tym samym ┼éaski nie oczekuj─Ö.
Jarek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 9247

« Odpowiedz #38 : 2017-12-22, 12:23:19 »

Spokojnie, nie jest a┼╝ tak zle jak piszesz. Laughing
Byle si─Ö nie wypali─ç Laughing
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 1038

« Odpowiedz #39 : 2017-12-22, 12:39:36 »

Czuj─Ö si─Ö troch─Ö jak persona non grata na tym forum. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo staram si─Ö wypowiada─ç kulturalnie i chyba nikogo nie obrazi┼éem. Pr├│buj─Ö rozwia─ç swoje w─ůtpliwo┼Ťci i po wielu latach wr├│ci─ç do zdrowia. To jest co┼Ť z┼éego? W ksi─ů┼╝kach, portalach optymalnych w internecie, a tak┼╝e w o┼Ťrodku optymalnych by┼éem przekonywany, ┼╝e to jest dobra droga. A teraz Admin ma do mnie niejako pretensje, ┼╝e da┼éem si─Ö przekona─ç. To jest jaki┼Ť kosmos, z punktu widzenia logiki. Nie wiem, co to jest "formu┼éa 30g" i nie wiem dlaczego pr├│buje mi przypasowa─ç s┼éowa, ┼╝e to "jedna dieta dla wszystkich", poniewa┼╝ nigdzie tak nie napisa┼éem. Z tego, co widz─Ö to gdy dieta nie dzia┼éa cud├│w to odpowiedzi─ů jest "nie przestrzegasz rygorystycznie zasad", natomiast, gdy przestrzegasz rygorystycznie zasad to "nie powiniene┼Ť tak rygorystycznie przestrzega─ç zasad". Ju┼╝ widz─Ö dok─ůd to zmierza - teraz b─Ödzie "to jak dla ciebie nie dzia┼éa, to przesta┼ä". B─Ödzie to wisienka na torcie paranoi i szufladkowania mnie jako jakiego┼Ť "wroga ludu", bo ┼Ťmiem pyta─ç. Ja do nikogo nie mam pretensji, ┼╝e nie jest tak, jakbym chcia┼é. Ja chc─Ö si─Ö dowiedzie─ç dlaczego i co mog─Ö poprawi─ç. Nie opieram si─Ö te┼╝ na bzdurach z internetu, ani nawet na wiedzy w┼éasnej, tylko korzysta┼éem z porad fachowc├│w - arkadia, doradca i lekarz. Zostawi┼éem wiadro pieni─Ödzy i mimo to te┼╝ do nikogo nie mam pretensji, ┼╝e nie jest tak, jakbym chcia┼é. Jak fachowiec m├│wi, ┼╝e mam je┼Ť─ç 70g na dob─Ö to jem 70g na dob─Ö. Jak co┼Ť nie gra to pytam dlaczego. Z racji tego, ┼╝e do fachowc├│w mam daleko, to pytam tutaj, bo by─ç mo┼╝e, kto┼Ť do┼Ťwiadczony zna odpowied┼║. Nie widz─Ö w tym nic z┼éego i nie widz─Ö te┼╝ ┼╝adnych przes┼éanek, dla kt├│rych mia┼éby to by─ç pow├│d do traktowania mnie z g├│ry. A je┼╝eli takie s─ů, to wystarczy mi powiedzie─ç, to dam sobie spok├│j. Ja jak komu┼Ť pomagam to nie robi─Ö mu ┼éaski i tym samym ┼éaski nie oczekuj─Ö.
Byli┼Ťmy razem w Arkadii. Wygl─ůdasz jak MODEL, Twoich problem├│w na oko nie wida─ç a jednak s─ů.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.319 sekund z 19 zapytaniami.