forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:42:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Spora utrata wagi
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Spora utrata wagi  (Przeczytany 187636 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #60 : 2017-12-23, 12:26:03 »

I nie szczekają...  Very Happy Laughing
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #61 : 2017-12-23, 12:41:21 »

 Laughing
Ale za to podpływają pod lustro wody aby zaczerpnąć powietrza atmosferycznego odpowiednio zmodyfikowanym jelitem i czasami wydają przy tym charakterystyczny gwizd.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #62 : 2017-12-23, 15:54:14 »

Ja teraz postawiłem sobie w sklepie 4 krewetkaria po 49 litrów, takie nowe od Aquael'a Shrimp Set Duo się nazywają.
Zwykłe neocaridiny, ale wyższych "gradacji" i eksperymentuję z żywieniem.
Czytałem pracę o tym, że ten rodzaj to takie "krowy" żywieniowo; przerabiają włókno na kwasy tłuszczowe, a białko pobierają z namnożonych w detrytusie pierwotniaków.
Baniaki są pełne "syfu" na dnie; liści dębowych, bukowych i pokrzywowych w różnym stopniu rozkładu, korzenie z jakiegoś bieszczadzkiego potoku, mnóstwo patyczków, lignitu, kawałeczków kory dębowej, kory cynamonowca, łupiny kokosa, ale takiego z marketu, z łykiem, a nie oczyszczonego komercyjnie, rosną na tym glony i śluzowce, mchy i rzęsa ozdobna.
Tabletka dla skorupiaków ląduje w zbiornikach tylko raz w tygodniu, jedna na kilkadziesiąt krewetek, tylko osłonowo.

Żrą to zbutwiałe jak szalone, kilkadziesiąt liści dębu tygodniowo wrzucam, kolory wspaniałe i soczyste, wszystkie samice noszą jaja, sporo młodych się pojawia, jako kontrola populacji krewetek w każdym baniaczku raczki miniaturowe z rodzaju Cambarellus.
Uwielbiam takie perpetuum mobile. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #63 : 2017-12-23, 15:58:38 »

Te krewetki to dla "pasjonatów" czy dla gastronomii? Rolling Eyes Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #64 : 2017-12-23, 16:01:38 »

1,5-4 cm długości, na upartego można jeść, ale ja je lubię oglądać, ciągle coś robią.
W jednym zbiorniku mam takie:
https://www.garnelio.de/media/image/e6/aa/42/7438-blueriligarnele201.jpg
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #65 : 2017-12-23, 16:08:09 »

Uwielbiam takie perpetuum mobile. Very Happy

Ja też, bo nudę lubię. Wink

Mam ze dwadzieścia krewet Amano i są niewiarygodnie wydajne w kontroli glonów. Wcinają wszystko, bardzo żarłoczne i muszę je dokarmiać.  Cool
Jako ciekawostkę napiszę, że w małym akwarium w pokoju Młodszaka mieszka taka jedna już 7 lat!  Shocked  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #66 : 2017-12-23, 16:23:46 »

Bardzo długo! Cool

Amano są kłopotliwe w rozmnażaniu, bo zoea i mysis, formy larwalne potrzebują zasolenia wody, a lubię mnożyć i wyprowadzać swoje linie, takie zootechniczne zboczenie. Laughing
Mam już na koncie niebieską odmianę gupika "endlera", którą zapoczątkował jeden samiec-mutant urodzony w sklepie, mam częściowo ksantoryczną formę platany, którą nazwaliśmy "mnisi kaptur", bo ma ciemną głowę i barki, a reszta jest jasna, taki piebaldyzm oraz chomika dżungarskiego, po czeskich mieszańcach z chomikiem Campbella, o włosie "rex", czyli skręconym lokowato wybujałym podszerstku, przy braku włosa okrywowego. Very Happy

Osobiście nie przepadam za takimi "potworkami", jako rasowy zootechnik cenię sobie zdrowe odmiany dzikie i "pierwotne", ale jak pojawiają się ciekawe mutanty, to daję im szansę na przekazanie genów, a pracownicy zdobywają doświadczenie i rośnie im morale, bo biologia rozrodu jest bardzo wciągająca.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #67 : 2017-12-23, 17:36:15 »

Fajnie.  Very Happy

A niezbędne zasolenie do rozmnożenia Amano było dla mnie atutem, bo potem nie mam co z tym wszystkim robić, a biegać po zoologicznych aby łaskawie przyjęli już mi się nie che.  Cool
W akwarium mam same kąsacze głównie dlatego, że trudne w rozmnażaniu. Wink Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #68 : 2017-12-23, 17:48:17 »

Ja wolę dorzucić drapieżnika. Wink
No i daleko do zoologika też nie mam. Laughing

Ale rozumiem Twój punkt widzenia, mam kilku znajomych, którzy po latach fioła na punkcie hodowli, z sukcesami zresztą, teraz mają zwykłe akwarium towarzyskie, często z samymi samcami, czyli no problem. Very Happy
A jeden gość, hodowca rzadkich węży, znany w światku, został miłośnikiem... szczurów, bo trzymał je na karmówkę i się zakochał. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #69 : 2017-12-23, 18:12:39 »

 Laughing

Ale z samymi samcami lub odwrotnie jest ten problem, że większość rybek akwariowych potrafi zmienić płeć.  Confused  Cool
Też próbowałem z samymi samcami gupika i nic z tego nie wyszło, tzn. wyszło potomstwo, a to była ciąża nie planowana. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #70 : 2017-12-23, 18:26:16 »

Zmiana płci jest możliwa u żyworódek i mało znanych chuwek urugwajskich i tylko w kierunku samica -> samiec.
Za to u ryb morskich jest tego w bród:
http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1173483,okolo-450-gatunkow-ryb-moze-zmieniac-swoja-plec.html
Więc posiadanie samców zwykle chroni przed rozrostem obsady akwariowej, te Twoje gupiki były najprawdopodobniej nieprawidłowo przeseksowane.
Ale nie na pewno, bo nie zgłębiałem tego zbyt mocno. Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #71 : 2017-12-23, 18:38:54 »

Na pewno, to były samce Gupika Endlera i na pewno miałem samca Molinezji, który zmienił się w panią Molinezję.  Cool
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #72 : 2017-12-23, 19:17:57 »

Te krewetki to dla "pasjonatów" czy dla gastronomii? Rolling Eyes Wink
Laughing Laughing Laughing Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #73 : 2017-12-23, 20:34:47 »

Na pewno, to były samce Gupika Endlera i na pewno miałem samca Molinezji, który zmienił się w panią Molinezję.  Cool
Nie mam powodu, żeby Ci nie wierzyć, choć bez badania histologicznego trudno powiedzieć na 100%, bo często drugo i trzeciorzędowe cechy płciowe są niejednoznaczne, zwłaszcza w hodowli. Very Happy
Ale nie takie rzeczy się w życiu widziało. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #74 : 2017-12-23, 20:54:36 »

Przekopałem internet i nic sensownego (naukowego) nie znalazłem poza tym, że hermafrodytyzm występuje też u ryb rodzaju Poecilia.  Cool
Ale udokumentowanego przypadku zmiany płci u Gupika nigdzie nie ma - najwyraźniej miałem jakiego zakamuflowanego gendera, albo wzrok już nie ten.  Confused Wink
W każdym razie kolejny raz już ryzykować nie chcę, bo mam roślinniaka i łapanie ryb jest mocno kłopotliwe. Wink
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #75 : 2018-01-06, 17:53:55 »

Podepnę się pod temat, bo pojawił się pewien problem, a trochę liczę na wróżenie z fusów przez kabel  Smile Dwa miesiące temu przeszedłem z wysokich tłuszczy na wysokie węgle. Teraz po tych dwóch miesiącach sytuacja nie przedstawia się zbyt korzystnie. Tracę na wadze, a myślałem, że będzie odwrotnie. Zawsze mało ważyłem, ale teraz, to mógłbym grać w filmie jako więzień z jakiegoś obozu koncentracyjnego bez charakteryzacji, mimo tego, że sporo jem, a aktywność fizyczna ograniczona.  Dochodzą jakieś lekkie drętwienia i ogólne osłabienie...Zastanawiam się co mogło pójść nie tak.  Jakieś problemy trawienne? Flora bakteryjna nie pod węglowodany? ( W sumie to jak przechodziłem z tłuszczu na wungiel, to na początku brałem  Multilac teraz łykam NOW FOODS
Probiotic-10 25 Billion, kapusta i ogórki są.) Może jakieś problemy z adaptacją? Jem gównie węglowodany złożone+trochę prostych, 3 posiłki dziennie, kasze, ziemniaki, ryż, itp. chude mięso, jajka, trochę sera, do tego tableta z multiwitaminą i minerałami, i magnezu nie może zabraknąć  Smile Ale coś jest nie tak Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #76 : 2018-01-06, 18:00:54 »

Trzeba węcej jeść.  Cool
Przerwaść jedzenie dopiero przy wyraźnym uczuciu ciężkiego żółtka.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #77 : 2018-01-06, 18:19:55 »

...czy żołądka... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #78 : 2018-01-06, 18:33:15 »

Jasne.  Cool
Dobrze też przekąszać delikatnie co dwie godziny, aby zawsze coś w żołądku było i dołożyć co najmniej ze 40g czystego alkoholu w postaci piwa najlepiej.  Very Happy
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #79 : 2018-01-06, 19:17:51 »

Trzeba węcej jeść.  Cool
Przerwaść jedzenie dopiero przy wyraźnym uczuciu ciężkiego żółtka.
Tak właśnie robię, od dwóch miechów, trzy solidne posiłki B+Ww+trochęT, szkoda, że efekty są w drugą stronę.

Jasne.  Cool
Dobrze też przekąszać delikatnie co dwie godziny, aby zawsze coś w żołądku było i dołożyć co najmniej ze 40g czystego alkoholu w postaci piwa najlepiej.  Very Happy
Pomyślę nad tym alko, chyba, ze to nie na serio, a ja czegoś nie łapę Razz Tylko wódka/bimber wchodzą w grę Cool
Zresztą waga wagą, ale poziom energii i ogólne osłabienie mnie dobija, a już dwa miesiące minęło od pamiętnego odpływu krwi z mózgownicy, i skoku w przepaść...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.