forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:27:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658483 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Spora utrata wagi
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Spora utrata wagi  (Przeczytany 187623 razy)
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #80 : 2018-01-06, 19:38:04 »

Przyczyną mogą być jakieś zaburzenia w przemianie węglowodanów w organizmie, jakiś niedobór insuliny po kilku latach tłuszczowego jedzenia? Trochę wstyd się przyznać, ale przy wzroście 180 cm obecnie ważę 58kg w ubraniu Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #81 : 2018-01-06, 19:43:18 »

Nie wiem niestety.  Confused

Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #82 : 2018-01-06, 20:23:28 »

Spox, rozumiem  Smile Cool Miałem ostatnio skierowanie do szpitala, ponad siedem godzin stracone na wykonanie kilku podstawowych badań, jak morfologia krwi, elektrolity, profil nerkowy, glukoza, profil zapalny i profil wątrobowy, do tego nie wiem po co prześwietlenie klatki piersiowej - chyba, żeby mnie napromieniować. Lekarz mówił, że wyniki ok. Liczyłem, z  moją sylwetką szkieletora, że dostane badania na jakieś niedobory witamin czy minerałów, ale cóż, żle do tego podszedłem  Sad za małe mam doświadczenia z służbą choroby, dopiero ciotka mnie po fakcie uświadomiła, że moje przyjęcie do szpitala powinno się inaczej odbyć. Mianowicie na początku powinienem iść prywatnie do lekarki, która pracuje na oddziale w szpitalu, zapłacić jej te 150 zł-200 zł za wizytę. Dopiero potem udać się ze skierowaniem (od niej) do szpitala  i przyjąć się do niej na oddział - wtedy mogę liczyć na inne potraktowanie i większą ilość badań.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #83 : 2018-01-06, 20:35:09 »

Wiadomo, "procedury medycznej" trzeba przestrzegać. Wink
Można poprosić o badanie poziomu enzymów trzustkowych, jeśli nie były robione.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #84 : 2018-01-06, 21:28:06 »

Napisz dokładnie co zjadłeś wczoraj i przedwczoraj.
Z mojego doświadczenia wynika, że szkieletory zawsze twierdzą, że jedzą "dużo", a grubasy, że "prawie nic". Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #85 : 2018-01-06, 21:31:06 »

Tak właśnie jest.  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #86 : 2018-01-06, 21:32:09 »

Fakt!  Very Happy
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #87 : 2018-01-07, 12:04:44 »

Z mojego doświadczenia wynika, że szkieletory zawsze twierdzą, że jedzą "dużo", a grubasy, że "prawie nic". Wink

Mam taki "problem", ze jak zjem te 60g kaszy, do tego ze 2-4 łyżeczki cukru + maliny/jagody, trochę pomidorów w postaci jakiegoś przecieru albo ketchupu do tego ze 100 g chudego mięsa, to mnie to syci na dłuższy czas Sad

Pewnie masz racje jak teraz patrze, to mało jem, potrzeby napychania się też nie mam, ale zacznę ofensywę w tym kierunku, tak trochę wbrew apetytowi. Generalnie to wygląda mniej więcej tak B 50 Ww 130-140 T25, czasami jak patrzyłem to trochę mniej wychodziło. Wiem,śmieszne ilości  Smile a mi się czasami wydaje, że się jeszcze trochę obżeram... Może problemem jest to, że za dużo węglowodanów złożonych, bo takie 40-50g węgla z ziemniaka do tego mięsiwo i z łyżka cukru to jest dla mnie mocno sycący i raczej ciężki posiłek. Ostatnie dwa dni działam już z 5 łyżeczkami "białej śmierci" Very Happy Cool
Zresztą problemy mogą być różne Sad jakieś upośledzone przyswajanie substancji odżywczych (niewłaściwe wytwarzanie kwasu solnego, co ma pewnie wpływ na wchłanianie minerałow i witamin),  jakieś niedobory czegoś, co  potrzebne jest do produkcji czegoś innego itp. możliwości w tym temacie są duże. Teraz czeka mnie droga wybadania z czym problem.
 Na razie postaram się więcej jeść, zobaczymy co z tego wyjdzie. W sumie to jest prosta odpowiedz, chudniesz, to jedz więcej:)
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #88 : 2018-01-07, 12:05:40 »

Wiadomo, "procedury medycznej" trzeba przestrzegać. Wink
Można poprosić o badanie poziomu enzymów trzustkowych, jeśli nie były robione.
Zrobi się, myślałem nad tym, żeby z jakimiś enzymami trawiennymi może zadziałać Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #89 : 2018-01-07, 12:08:01 »

Sam widzisz, nic dziwnego, że ważysz jak modelka, skoro jesz jak one. Cool
Naucz się jeść jak facet, to zaważysz jak facet. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #90 : 2018-01-07, 12:14:04 »

Gavro miałeś nosa!  Very Happy
Wychodzi dieta 1000kcal...  Confused
Do samego życia przy wzroście powyżej 1,8m potrzeba ponoć około 1800kcal, a gdzie tu jeszcze wydajność produkcyjna.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #91 : 2018-01-07, 12:15:58 »

Dokładnie, nie ma co sobie wkręcać jakichś wydumanych problemów, tylko wziąć się za jedzenie. Cool
Proste rozwiązania są zwykle skuteczne. Wink
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #92 : 2018-01-07, 12:19:44 »

Problemem jest brak apetytu, nie wiem może jakiś spowolniony metabolizm czy coś Smile Muszę się chyba zacząć traktować, jak więzień co opuścił niedawno obóz, i teraz powoli zaczyna więcej jeść, tylko nie wiem czy te porcje strawi odpowiednio.  Na razie przyjąłem takie rozwiązanie - więcej cukru prostego Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #93 : 2018-01-07, 12:21:21 »


... B 50 Ww 130-140 T25, czasami jak patrzyłem to trochę mniej wychodziło. Wiem,śmieszne ilości  Smile a mi się czasami wydaje, że się jeszcze trochę obżeram...


A może to jest anoreksja... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #94 : 2018-01-07, 12:23:50 »

Modna "choroba", ale wtedy się sobie wydaje grubasem, a tu jest świadomość wychudzenia.  Cool
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #95 : 2018-01-07, 12:24:15 »

Dokładnie, nie ma co sobie wkręcać jakichś wydumanych problemów, tylko wziąć się za jedzenie. Cool
Proste rozwiązania są zwykle skuteczne. Wink
Działam w temacie już od rana, Very Happy już od 7, chociaż przeważnie zaczynam po 9. Teraz się placek ziemniaczany z mięsem piecze w piekarniku, po wczorajszym smażeniu na patelni wybrałem teraz szybszą opcje Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #96 : 2018-01-07, 12:28:48 »

W hodowli płazów i gadów istnieje takie pojęcie jak "rozkarmianie".
Drapieżne zwierzęta zmiennocieplne łatwo wpadają w anoreksję na skutek różnych błędów hodowlanych, dlatego rozkarmia się je, by minąć newralgiczny okres, czasem nawet stosując karmienie przymusowe. Cool
Rozkarmianie polega po prostu na wywołaniu anabolizmu przez przejadanie się; porcje mają być obfite, regularne i niezależne od apetytu.
Oczywiście nadmiar pokarmu działa anabolicznie tylko przez krótki czas, potem odpalają mechanizmy hamujące, ale ten okres wystarcza zwykle, by odpowiednie geny się uruchomiły w odpowiedzi na podaż substratu pokarmowego.

Wskocz nawet na koryto na jakiś czas, a na pewno zwiększ kaloryczność porcji przez dodatek tłuszczu. Cool
Wiem, że koryto jest nie "po linii" partii zdrowusiów, ale nieszablonowe rozwiązania są czasem konieczne dla nieszablonowych problemów. Wink
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #97 : 2018-01-07, 12:38:40 »

Dzięki, taki mam właśnie plan. Tak się zastanawiam, czy jeść 3 posiłki, co z jednej strony by mi bardziej pasowało, bo do jedzenia 5 razy jakoś nie mieści mi się w głowie, a jak czytam, to ludzie jedzą i po siedem razy dziennie... ale może trzeba będzie i tak zadziałać. ( te 4-5)

Wskocz nawet na koryto na jakiś czas, a na pewno zwiększ kaloryczność porcji przez dodatek tłuszczu. Cool
Wiem, że koryto jest nie "po linii" partii zdrowusiów, ale nieszablonowe rozwiązania są czasem konieczne dla nieszablonowych problemów. Wink
W sumie tak z 3-4 dni na "korycie", zobaczy się Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #98 : 2018-01-07, 12:43:48 »

A może zwyczajnie ci nie smakuje, to co jesz? Polecam na takie "problemy" dobrze gotującą żonę, co poda jeszcze talerz pod nos - trzeba się wręcz hamować żeby się nie przejeść. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #99 : 2018-01-07, 12:44:50 »

Jak Tomasz Ci pisał; jedz 3 posiłki główne i 2 przekąski oraz kielicha na wieczór. Wink
Przestań sobie wkręcać jakieś schorzenia, jedz dużo dobrego żarcia, a jak dobijesz do 70kg weź się za jakieś ćwiczenia, najlepiej oporowe, albo pływanie, bo dobrze podbijają apetyt. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 20 zapytaniami.