forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 18:36:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Spora utrata wagi
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Spora utrata wagi  (Przeczytany 187596 razy)
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #280 : 2018-01-18, 18:34:16 »

Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #281 : 2018-01-19, 13:11:34 »

To ja dorzucę od siebie. Very Happy
Koleżanka mojej połówki, ze 20kg nadwagi, masa schorzeń od alergii wziewnych, po torbiele na jajniku.
Sama przyszła do mnie, bo moja połówka na diecie Ww wygląda dobrze i pozbyła się tego i owego, więc podpowiedziałem kilka rzeczy, zaordynowałem ćwiczenia i po niespełna roku efekt to 27kg mniej na wadze, wszelkie nietolerancje przeszły, smarkania, nawet torbiel na jajniku zmniejszyła się do nieoperowalnego poziomu. Wink
A wszystko to bez zmian na eko-sreko-domowe-organic, tylko więcej dobrego białka, mniej tłuszczu i trochę ćwiczeń. Cool
Ja schudłam prawie 40kg i wyleczyłam astmę, alergię na pyłki, egzemę, sztywność kręgosłupa, nawracające anginy, stan zapalny żył i wiele innych, więc mnie tymi efektami jakoś specjalnie nie zaskoczyłeś. A nietolerancje pozostały, póki co.
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #282 : 2018-01-19, 13:17:07 »

I jednak zostanę przy eco- sreko- domowe- organic bo tak lubię i tak mi smakuje. Każdy dokonuje swoich wyborów, także żywieniowych. Dieta optymalna zadziała także na marnej jakości produktach, co udowodniły lata 80-te, kiedy było trudno o dobrej jakości pożywienie, a ludzie zdrowieli po zastosowaniu Złotej Proporcji. Co nie oznacza, że nie mogę dokładniej zwracać uwagi na skład tego, co sama wkładam do ust. Ot, takie moje hobby  Cool
Zapisane

vvv
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #283 : 2018-01-19, 13:45:35 »

A nietolerancje pozostały, póki co.

Obstawiałbym bardziej, że na podstawie obserwacji ustaliłaś, które produkty idealne (dla Ciebie) nie są, ale niewielkie i nieczęste nimi sponiewieranie daje coraz mniejsze efekty niepożądane i coraz mniej do tych produktów ciągnie.

Zważ, że konsumenci (kilkukrotnie na dobę, mieszanek wszystkiego ze wszystkim), zwykle nie zdają sobie sprawy, że może być lepiej i pewne objawy uznają za normalne co się w parę godzin rozejdą po kościach, stąd nie tyle nie mają nietolerancji co ich nie postrzegają jako platformy do ulepszeń.

Przykładowo, nie ma we wsi, żeby
konsument piwa
uznał, że objawy po spożyciu piwa
są przejawem nietolerancji piwa.

Dla większości ludzi "katar - dopóki da się oddychać przez nos" to normalne nic, takie jak, że po bułkach suszy.
 Cool Wink
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #284 : 2018-01-19, 13:49:20 »

Dieta optymalna zadziała także na marnej jakości produktach, co udowodniły lata 80-te, kiedy było trudno o dobrej jakości pożywienie,

Hmmm, tutaj bym dyskutował. Chyba własnie "wtedy" było łatwiej o lepszą jakościowo żywność, bez wypełniaczy, ulepszaczy, fosforanów, pompowania wędlin itp.
Zwłaszcza przed 2003r kiedy to zniesiono Polskie Normy: https://www.menshealth.pl/dieta/Jak-oszukuja-producenci-zywnosci-raport-MH,10435,3
Chyba, że masz na myśli chroniczne niedobory w sklepach, kartki itp. Ale ludzie i tak "jakoś" sobie radzili  Smile
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3999


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #285 : 2018-01-19, 13:55:02 »

I jednak zostanę przy eco- sreko- domowe- organic bo tak lubię i tak mi smakuje. Każdy dokonuje swoich wyborów, także żywieniowych. Dieta optymalna zadziała także na marnej jakości produktach, co udowodniły lata 80-te, kiedy było trudno o dobrej jakości pożywienie, a ludzie zdrowieli po zastosowaniu Złotej Proporcji. Co nie oznacza, że nie mogę dokładniej zwracać uwagi na skład tego, co sama wkładam do ust. Ot, takie moje hobby  Cool
Very Happy
Dokładnie, dla mnie jaja, które przywiozę ze wsi, są bez porównania ze sklepowymi. Od twardości skorupy, gęstości, do smaku.Nie mówiąc już o serze, śmietance, czy mleku.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #286 : 2018-01-19, 14:04:43 »

Mnie też tak na duszy jakoś lżej, jak kurka po gnojowniku spaceruje. Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #287 : 2018-01-19, 14:08:33 »

To ja dorzucę od siebie. Very Happy
Koleżanka mojej połówki, ze 20kg nadwagi, masa schorzeń od alergii wziewnych, po torbiele na jajniku.
Sama przyszła do mnie, bo moja połówka na diecie Ww wygląda dobrze i pozbyła się tego i owego, więc podpowiedziałem kilka rzeczy, zaordynowałem ćwiczenia i po niespełna roku efekt to 27kg mniej na wadze, wszelkie nietolerancje przeszły, smarkania, nawet torbiel na jajniku zmniejszyła się do nieoperowalnego poziomu. Wink
A wszystko to bez zmian na eko-sreko-domowe-organic, tylko więcej dobrego białka, mniej tłuszczu i trochę ćwiczeń. Cool
Ja schudłam prawie 40kg i wyleczyłam astmę, alergię na pyłki, egzemę, sztywność kręgosłupa, nawracające anginy, stan zapalny żył i wiele innych, więc mnie tymi efektami jakoś specjalnie nie zaskoczyłeś. A nietolerancje pozostały, póki co.
Kawał dobrej roboty Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30302


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #288 : 2018-01-19, 14:32:12 »

A nietolerancje pozostały, póki co.

Obstawiałbym bardziej, że na podstawie obserwacji ustaliłaś, które produkty idealne (dla Ciebie) nie są, ale niewielkie i nieczęste nimi sponiewieranie daje coraz mniejsze efekty niepożądane i coraz mniej do tych produktów ciągnie.

Zważ, że konsumenci (kilkukrotnie na dobę, mieszanek wszystkiego ze wszystkim), zwykle nie zdają sobie sprawy, że może być lepiej i pewne objawy uznają za normalne co się w parę godzin rozejdą po kościach, stąd nie tyle nie mają nietolerancji co ich nie postrzegają jako platformy do ulepszeń.

Przykładowo, nie ma we wsi, żeby
konsument piwa
uznał, że objawy po spożyciu piwa
są przejawem nietolerancji piwa.

Dla większości ludzi "katar - dopóki da się oddychać przez nos" to normalne nic, takie jak, że po bułkach suszy.
 Cool Wink

No nie wciskaj kitu że sie na tolerancji piwa znasz.
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #289 : 2018-01-19, 14:47:29 »

I jednak zostanę przy eco- sreko- domowe- organic bo tak lubię i tak mi smakuje. Każdy dokonuje swoich wyborów, także żywieniowych. Dieta optymalna zadziała także na marnej jakości produktach, co udowodniły lata 80-te, kiedy było trudno o dobrej jakości pożywienie, a ludzie zdrowieli po zastosowaniu Złotej Proporcji. Co nie oznacza, że nie mogę dokładniej zwracać uwagi na skład tego, co sama wkładam do ust. Ot, takie moje hobby  Cool
Nie koniecznie marne, bo: nie mieliśmy konkurencji w produkcji, handlu, reklamie, a dzięki temu "marne" przetwórnie produkowały "marny" towar, który szybko się PSUł!!! A poza tym masa żarcia z przemytu (przez rogatki Laughing).
  Smile
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #290 : 2018-01-19, 15:24:23 »

na tolerancji piwa

Mógłby być dramat, jak to ktoś chciał być zdrowszy by móc więcej piwa wypić, ale po drodze do zdrowia zatracił smak na piwo.

Choć to nie jest taka "abstrakcja" skoro się spotyka w TV reklamy tabletek na wątrobę, które pozwalają na imprezie więcej ciast i tortów zeżreć.

 Mr. Green Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #291 : 2018-01-19, 17:43:21 »

To ja dorzucę od siebie. Very Happy
Koleżanka mojej połówki, ze 20kg nadwagi, masa schorzeń od alergii wziewnych, po torbiele na jajniku.
Sama przyszła do mnie, bo moja połówka na diecie Ww wygląda dobrze i pozbyła się tego i owego, więc podpowiedziałem kilka rzeczy, zaordynowałem ćwiczenia i po niespełna roku efekt to 27kg mniej na wadze, wszelkie nietolerancje przeszły, smarkania, nawet torbiel na jajniku zmniejszyła się do nieoperowalnego poziomu. Wink
A wszystko to bez zmian na eko-sreko-domowe-organic, tylko więcej dobrego białka, mniej tłuszczu i trochę ćwiczeń. Cool
Ja schudłam prawie 40kg i wyleczyłam astmę, alergię na pyłki, egzemę, sztywność kręgosłupa, nawracające anginy, stan zapalny żył i wiele innych, więc mnie tymi efektami jakoś specjalnie nie zaskoczyłeś. A nietolerancje pozostały, póki co.
Bo pewno nadal sporo sadełka siedzi. Wink
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #292 : 2018-01-19, 18:25:09 »

I jednak zostanę przy eco- sreko- domowe- organic bo tak lubię i tak mi smakuje. Każdy dokonuje swoich wyborów, także żywieniowych. Dieta optymalna zadziała także na marnej jakości produktach, co udowodniły lata 80-te, kiedy było trudno o dobrej jakości pożywienie, a ludzie zdrowieli po zastosowaniu Złotej Proporcji. Co nie oznacza, że nie mogę dokładniej zwracać uwagi na skład tego, co sama wkładam do ust. Ot, takie moje hobby  Cool
Very Happy
Dokładnie, dla mnie jaja, które przywiozę ze wsi, są bez porównania ze sklepowymi. Od twardości skorupy, gęstości, do smaku.Nie mówiąc już o serze, śmietance, czy mleku.

Śmietana od "dobrodziejki" z targu <wzdycha tęsknie>  Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #293 : 2018-01-19, 18:25:42 »

Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #294 : 2018-01-19, 18:29:18 »

Zwłaszcza przed 2003r kiedy to zniesiono Polskie Normy: https://www.menshealth.pl/dieta/Jak-oszukuja-producenci-zywnosci-raport-MH,10435,3
"Otóż uważajcie na skrót MOM (lub MDOM). To jest mięso oddzielone mechanicznie, masa mięsno-tłuszczowa wyprodukowana z odpadów: zmielonych kości, chrząstek i skór. Oprócz tego w parówkach znajdziesz soję, kaszę mannę, błonnik, substancje zwiększające wchłanianie wody, substancje konserwujące ? fosforany. Wydawałoby się, że stosunkowo najmniej trefny jest zwykły boczek ? po prostu kawałek mięsa z tłuszczem."
Pomijając te dodatki jak soja itp. to jeżeli dobrze rozumiem mięso MOM jest ok? ( jak ktoś je tłusto)
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #295 : 2018-01-19, 18:36:33 »

Przede wszystkim nie słuchaj tych rozhisteryzowanych ludzi od eko-bio-organic, poczytaj tutaj Tomasza, chyba, że znasz lepszego dietetyka w tym kraju. Wink

MOM jest super, prozdrowotny jak ta lala, niestety, co się wiąże z wysoką wartością biologiczną, jest bardzo lubiany przez mikroby, więc albo mocno nawalony konserwantem, albo podejrzany bakteriologicznie, na szczęście większość dużych wędliniarni ma swój, więc droga jest krótka.
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #296 : 2018-01-19, 18:43:43 »

Tak właśnie myślałem, ze MOM jest ok. Cool Dawno parówek nie jadłem, jest coś wartego uwagi na półkach sklepowych? W sumie, taka parówka, to może być dobra opcja jak ktoś jest w delegacji.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #297 : 2018-01-19, 19:00:36 »

Poczytaj składy i sam zdecyduj. Very Happy
Ja kupuję najczęściej jakieś Viando i Berlinki, ale tylko dlatego, że wiem gdzie leżą w sklepie. Laughing

A Ty nie jesteś na Ww? Confused
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #298 : 2018-01-19, 19:28:44 »

Jestem, ale są plany powrotu.  Smile Cool 
Tak przy okazji, jeżeli chodzi o cukry proste, to który jest najlepszy? Miód, fruktoza, zukkero prosto z cukiernicy, może czysta glukoza?
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #299 : 2018-01-19, 19:46:53 »

Tak właśnie myślałem, ze MOM jest ok. Cool Dawno parówek nie jadłem, jest coś wartego uwagi na półkach sklepowych? W sumie, taka parówka, to może być dobra opcja jak ktoś jest w delegacji.
Całkiem niezły skład mają te z serii PURE z Lidla.
Zapisane

Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.262 sekund z 20 zapytaniami.