forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-10-17, 22:13:47

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
537868 wiadomoÂci w 3975 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: EWA
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Menopauza
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Menopauza  (Przeczytany 4437 razy)
maria
GoŠ

Email
Menopauza
« : 2008-05-07, 18:47:02 »

Prosz─Ö o rad─Ö je┼Ťli kto┼Ť boryka┼é si─Ö z podobnym problemem. Chodzi mi o nieko┼äcz─ůce si─Ö krwawienia w okresie przekwitania . Ju┼╝ dwa razy mia┼éam zabiegi ┼éy┼╝eczkowania z powodu d┼éugotrwa┼éych krwotocznych miesi─ůczek . Lekarze m├│wi─ů , ┼╝e bez kuracji hormonalnej sk┼äczy si─Ö to usuni─Öciem macicy . Wola┼éabym unikn─ů─ç tego .Mam 50 lat . Jestem na DO od 3 lat , czasem niezbyt przestrzega┼éam , ale wyleczy┼éo mnie to z wielu dolegliwo┼Ťci . Tylko teraz od 8 miesi─Öcy te nieregularne i bardzo obfite krwawienia . Co robi─ç ? Czy jednak przyjmowa─ç hormony ? Z niecierpliwo┼Ťci─ů czekam na jakie┼Ť rady .

kodar
GoŠ

Email
Odp: Menopauza
« Odpowiedz #1 : 2008-05-07, 20:34:02 »

Prosz─Ö o rad─Ö je┼Ťli kto┼Ť boryka┼é si─Ö z podobnym problemem. Chodzi mi o nieko┼äcz─ůce si─Ö krwawienia w okresie przekwitania . Ju┼╝ dwa razy mia┼éam zabiegi ┼éy┼╝eczkowania z powodu d┼éugotrwa┼éych krwotocznych miesi─ůczek . Lekarze m├│wi─ů , ┼╝e bez kuracji hormonalnej sk┼äczy si─Ö to usuni─Öciem macicy . Wola┼éabym unikn─ů─ç tego .Mam 50 lat . Jestem na DO od 3 lat , czasem niezbyt przestrzega┼éam , ale wyleczy┼éo mnie to z wielu dolegliwo┼Ťci . Tylko teraz od 8 miesi─Öcy te nieregularne i bardzo obfite krwawienia . Co robi─ç ? Czy jednak przyjmowa─ç hormony ? Z niecierpliwo┼Ťci─ů czekam na jakie┼Ť rady .

Napisz prosze,jakie  jadasz  potrawy i w jakich ilosciach,pisz konkretnie,
 naszym lekarstwem jest pozywienie,dlatego nalezaloby zapoznac sie z twoim jadlospisem. Smile
Rudka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2008-05-08, 01:35:16 »

Miałam podobnie -ale szybko odstawiłam hormony -
maria
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2008-05-08, 08:12:16 »

na ┼Ťniadanie jem przewa┼╝nie sa┼éatk─Ö z 3 jajek na twardo + og├│rek kiszony + majonez (winiary ) , albo ser bia┼éy z mas┼éem . Niekiedy jedna kromka chleba z salcesonem  ( to w pracy ) . W wekend kiedy jestem w domu robi─Ö omlet z 4 ┼╝├│┼étek + 1 jajko .
Na obiad ok 16-17  jem 1-2 ziemniaki + mi─Öso i sur├│wka . Je┼Ťli mi to nie wystarcza robi─Ö bit─ů ┼Ťmietan─Ö opr├│szon─ů czekolad─ů . Wieczorem ju┼╝ raczej nic nie jem . Czasem kiedy czuj─Ö g┼é├│d zjem troch─Ö orzech├│w lub migda┼é├│w .
opr├│cz tego 2  kawa, herbaty w ci─ůgu dnia . Cukru nie u┼╝ywam . Owoc├│w praktycznie nie jem . Zupy robi─Ö 2-3 razy w tygodniu i wtedy zjem ma┼é─ů porcj─Ö roso┼éu lub og├│rkowej z jajkiem na twardo albo ┼╝urku  ze ┼Ťmietan─ů i jajkiem  .
Dawniej sma┼╝y┼éam ci─ůgle placki z sera i jajek ,ale zaprzesta┼éam .
teri
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2008-05-08, 18:13:17 »

mam bardzo podobnie ,ju┼╝ si─Ö boj─Ö , ┼╝e wszystko musz─Ö usun─ů─ç . Boje si─Ö nast─Öpnego ┼éy┼╝eczkowania . Mo┼╝e jaki┼Ť lekarz si─Ö wypowie , prosz─Ö
teri
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2008-05-15, 10:11:21 »

jeszcze raz zwracam si─Ö o wypowiedzi na w/w temat od zainteresowanych
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2008-05-15, 15:49:44 »

Owoc├│w praktycznie nie jem .
To jesz owoce, czy nie jesz?

Po paru miesi─ůacach dobrego przestrzegania zasad DO takich dolegliwo┼Ťci nie powinno by─ç, a je┼╝eli ju┼╝ s─ů to zweryfikuj to co wk┼éadasz do ust.

Na DO menopauza przebiega prawie bezobiwowo,wiem to gdy┼╝ sama j─ů przesz┼éam. Przed DO mia┼éam spore  k┼éopoty natury kobiecej.
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 35246

« Odpowiedz #7 : 2018-08-27, 17:26:40 »

Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 21 zapytaniami.