forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-03-23, 07:25:06

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
552828 wiadomoÂci w 4005 w▒tkach; wys│ane przez 59 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: przemko321
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Niedobory?
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Niedobory?  (Przeczytany 24227 razy)
SzymonNM100
GoŠ

Email
Niedobory?
« : 2006-06-28, 11:04:58 »

Co┼Ť takiego znalaz┼éem na innym forum:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=13716&highlight=montignac

Pan Trojanowski wspomina tam o niedoborach pewnych sk┼éadnik├│w na DO, a wynika to z przeprowadzonych przez Optymalnik bada┼ä. Sam na takowe badania wybieram si─Ö tak ko┼éo sierpnia i to b─Öd─ů dopiero moje pierwsze badania po 2 latach stosowania DO. Ciekaw jestem, jak sprawa wygl─ůda u Was, Szanowni Forumowicze. ..Dotychczas wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e produkty, kt├│re zjadam s─ů bogate w sk┼éadniki od┼╝ywcze, o kt├│rych napomyka pan Trojanowski

pozdrawiam
lekarka
GoŠ

Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #1 : 2006-06-28, 14:29:30 »

Poruszasz bardzo wa┼╝ny problem.
Jak DOKŁADNIE zdiagnozować człowieka.
HDL:LDL 1:1,OB niski,LDL poni┼╝ej 100mg% i co?Mam tak─ů pacjentk─Ö.60 lat.Rodzina d┼éugowieczna.A dyskopatia 3 poziomowa od 20 lat, mimo,┼╝e je optymalnie od 10 lat! Do jajek zajada orzechy(mimo,┼╝e uczulona na orzechy;czasem trzeba czasu by Im "zakie┼ékowa┼éo").Albo inny pacjent w/w tak samo, nie na DO,88 tat i garb na plecach.Do diagnostyki klasycznej wplatam teraz diagnostyk─Ö - paplacyjn─ů mi─Ö┼Ťni przykr─Ögos┼éupowych na ca┼éej d┼éugo┼Ťci kr─Ögos┼éupa. Od tego co wybadam zale┼╝y czy zalecam pomidory, czy smalec, czy ┼╝o┼étka. Mikroelementy Magnez - transport tym samym uk┼éadem przenosz─ůcyn w ┼Ťcianie jelita co wap┼ä. A wszyscy na DO jak m├│wi─Ö, by ze ┼Ťmietany przeszli  na smalec - m├│wi─ů, ┼╝e NIE CHC─ä ZEJ┼Ü─ć Z DO!!!! Se, Cr, Zn - Ci kt├│rzy jadaj─ů ┼╝├│┼étka (np.5/dob─Ö)powinni mie─ç te mikroelementy o.k.Jednej takiej osobie zrobi┼éam analiz─Ö w┼éosa-brakowa┼éo wszystkigo co w rybach i... ze smakiem zacz─Ö┼éa je┼Ť─ç do ┼╝├│┼étek- ryby (nie polecam ka┼╝demu, jedynie wyj─ůtkom z nadczynno┼Ťci─ů tarczycy).
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-06-28, 16:09:02 »

Osobi┼Ťcie bra┼éam udzia┼é w tych badaniach i mam t─ů 's┼éawetn─ů' karteczk─Ö z wydrukowanymi pozycjami  zawarto┼Ťci witamin w moim organi┼║mie. Tylko jest ma┼éy problem: nie ma dla ludzi na DO parametr├│w gdzie by┼éby punkt odniesienia takich bada┼ä.
Wiadomo, ┼╝e organizm na DO nie potrzebuje tak du┼╝ych ilo┼Ťci witamin jak 'korytkowcy'.
Trojanowski niech ustali najpierw jakie ilo┼Ťci suplement├│w s─ů niezb─Ödne dla cz┼éowieka ┼╝ywi─ůcego si─Ö  optymalnie.
Wcale to nie jest takie proste, jak wklepanie menu w komputer.
wojteks
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-06-28, 16:58:50 »

Najwa┼╝niejszy dla zdrowia, d┼éugiego, pogodnego i m─ůdrego ┼╝ycia jest czynnik "R". Cho─ç wi─Ökszo┼Ťci go brakuje, nikt na jego niedob├│r si─Ö nie skar┼╝y. ┼╗adna suplementacja nie jest w stanie pokry─ç jego brak├│w Shocked Cool Confused Laughing, a ka┼╝dy niech szuka go samodzielnie Wink Exclamation.┬á S┼éucha┼éem o suplementacji tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=595, ale pewnie to nieprawda!.
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-06-28, 18:53:55 »

Co to jest czynnik"R"?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-06-28, 21:53:42 »

Wojteks;
Dr Kwasniewski ma 100% racji w tym przem├│wieniu, bez ┼╝adnego ale.
Wg Mnie dr Kwa┼Ťniewski w jednym si─Ö myli, m├│wi─ůc,┼╝e nie da si─Ö diet─ů wyleczy─ç lamblii, owsicy,inn. paso┼╝yt├│w i polip├│w nosa.
TO TE┼╗ da si─Ö wyleczy─ç diet─ů. Polipy nosa lecz─ů si─Ö jednak na ko┼äcu i jak trwaj─ů 20 lat organizm najpierw sprz─ůta inne wa┼╝niejsze struktury.Jedne polipy nosa s─ů(pacjent) w trakcie likwidacji(najpierw organizm musia┼é wyleczy─ç astm─Ö i schudn─ů─ç do wagi sprzed 20 lat!
SzymonNM100
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-10-19, 20:01:59 »

Dziewczyna w dobrze/┼║le poj─Ötej trosce o moje zdrowie podrzuci┼éa mi program Dietetyk. Nakaza┼éa wpisa─ç wszelkie produkty, kt├│re zjadam dziennie. Wpisa┼éem i wysz┼éo, ┼╝e brak mi magnezu i wapnia. Ciekawym nadzwyczaj, jak prze┼éo┼╝y si─Ö to na wyniki bada┼ä w laboratorium. Bada┼ä wymienionych powy┼╝ej nie zrobi┼éem, z uwag─ů natomiast pos┼éucham g┼éos├│w innych os├│b, co s─ůdz─ů o niedoborach tych dw├│ch sk┼éadnik├│w.
PS. Uprzedzaj─ůc kolejne powtarzanie prawd oczywistych zaznaczam, ┼╝e znany jest mi termin przyswajalno┼Ť─ç, m.in w zwi─ůzku z tym pytam. Szczeg├│lnie interesuje mnie odpowied┼║ pani Haliny Ch., kt├│ra nadmieni┼éa, ┼╝e pan Trojanowski wyliczy┼é w spos├│b komputerowy, ┼╝e pani Halina ma niedobory.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-10-19, 22:32:28 »

Jestem na Do 3-y lata.Jem codziennie 5-c zoltek,smietane 30%,boczek,smaze na sloninie placki serowe.Pomidor,ogorek albo kapuste tez jem.O tlustym   miesie czy watrobce nie zapominam.A moje zelazo raptem =11 jednostek/8,8-27,0/norma ,a calcium =2,2 jednostki/2,2-2,6/norma.Inne parametry nie ulegly pogorszeniu czy wielkiej poprawie.Np cholesterol ogolny byl 243 a teraz 236,glicerydy byly 43 a teraz 59.Wyniki krwi robilam po dwoch latach bycia na DO.Mysle,ze badanie krwi  mowi czy zywimy sie .opty.a gdy nie to  musimy odpowiednio reagowac tak pisze pan Kwasniewski w swych ksiazkach.Niestety czesto o tym zapominamy i jak przyjdzie choroba to za wszystko obwiniamy doktora i DO.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-10-20, 22:15:31 »

Szymon, widocznie doktor stwierdzi┼éa, ┼╝e jesz produkty, kt├│re nie zawieraj─ů wapnia. Ty chyba sam najlepiej wiesz, co jadasz. Nas chcesz o to zapyta─ç Very Happy
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-10-21, 10:19:44 »

Wapń wchłania się tym samym stystemem transportowym co Magnez.
Dlatego zauwa┼╝a si─Ö, ┼╝e jak ┼Ťmietana/mleko to nie z kakakem itd.
Dlatego warto robi─ç przerwy w mlecznych ...by Magnez si─Ö wch┼éon─ů┼é.
Jak wszystko funkcjonuje prawid┼éowo (braki zaburze┼ä widzenia, krotkowzroczno┼Ťci, astygmatyzmu, dalekowzroczno┼Ťci, braki siwych w┼éos├│w, i inne funkcje kr─Ögos┼éupa szyjnego w normie) to nie zwraca┼éabym na takie badania uwagi.
Zwracam uwag─Ö na stan k. szyjnego i narz─ůd├│w unerwianych/unzczynianych z tego zakresu poniewa┼╝ kr─Ögos┼éup w ca┼éo┼Ťci to mowi─ůc metod─ů ch┼éopsk─ů - "wie┼╝owiec".
Drobny defekt "ustawienia klocka(kręgu)" najniżej - widać w zakresie niedomagań kręgosłupa szyjnego.
SzymonNM100
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-10-23, 20:04:13 »

Dzi─Ökuj─Ö za odpowiedzi. Ci do jadanych przeze mnie produkt├│w- my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie r├│┼╝ni─Ö si─Ö od standardowego "u┼╝ytkownika" ┼╗O (5 ┼╝├│┼étek, smalec, boczek, w─ůtr├│bka etc.). Temat interesuj─ůcy, na pewno ulegnie rozwini─Öciu. Pytanie do Lekarki: bogatym ┼║r├│d┼éem wapnia s─ů produkty mleczne. Czy przy rotacji (gdy jemy je raz na 7 dni) poda┼╝ wapnia nie jest dla organizmu za ma┼éa?
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-10-23, 21:00:37 »

Bogatym zrodlem wapnia sa ryby.Mnie zawsze denerwuje reklama w ktorej sie mowi ,ze nawet dzieci ,ktore spozywaja duzo nabialu ,moga miec niedobory wapnia ,no i zalecaja danonki.Danonki rosnij zdrowo hehehe, nie lepiej zjesc rybe.Szymon jak uwazasz ,ze masz za malo wapnia serwuj sobie raz dziennie danonka  Laughing.A w ogole na jakiej podstawie twierdzisz ,ze masz jego niedobor?masz zrzeszotnienie kosci czy jak??.Taj jak Lekarka napisala ,jesli sie czujesz dobrze ,to nie zawracaj sobie glowy badaniami labolatoryjnymi ,bo tam tez sa bledy.Ogolnie duzo apnia jest w miesie.
SzymonNM100
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-10-23, 21:19:27 »

Czy ja wiem?
Wyczytałem, że
"Niedob├│r wapnia powoduje nadmiern─ů pobudliwo┼Ť─ç nerwow─ů", tym sobie cz─Ö┼Ťciowo t┼éumacz─Ö moje nienajlepsze samopoczucie. Ale oczywi┼Ťcie powod├│w mo┼╝e by─ç multum. Przez dosy─ç d┼éugi okres czasu mia┼éem wra┼╝enie "przyspieszonego bicia serca"- co te┼╝ mo┼╝e by─ç spwodowane niedoborami... (???).
St─ůd moje pytania na forum.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-10-23, 21:32:09 »

Tak ,teraz sobie bedziesz mnozyl niedobory i wsluchiwal sie ,co  sie tam cos dzieje ,pika czy nie pika,problemy z sercem ,jakie opisujesz moga byc z niedoboru potasu.Widzisz jak to jest.Nie wsluchuj sie tak ,bo to pierwszy krok do hipochondri.Pamietaj ,ze lepsze jest zawsze wrogiem dobrego.Kiedys wymyslilam sobie ,ze mam niedobor potasu ,bo mialam jakies tam ksiazkowe objawy,zrobilam badanie i wyszlo ,ciut pon.normy.Wiec pobieglam nazajutrz do apteki i kupilam jakis potas z magnezem ,zjadlam ta tablete i rozbolal mnie zoladek .No i tyle sobie polepszylam  Confused .W koncu dalam sobie spokoj z badaniami.Jak nie jesz ryb ,to zacznij je wprowadzac ,mieso.Pozdrawiam.
I nie skupiaj nadmiernej uwagi nad tym ,co sie dzieje w twoim org.Wiele objawow mozna sobie wmowic ,tak jest naprawde.Ja tak mialam.To niesamowite ,czego moze dokonac ludzka psychika.To jest bledne kolo.No ,pa.
SzymonNM100
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2006-10-23, 21:36:23 »

Pewnie masz racj─Ö. Pozdrawiam  Cool
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2006-10-23, 21:48:04 »

Noooooo,ja bym nie byla ,taka pewna  Rolling Eyes ,to sa tylko moje opine ,ale skoro tak uwazasz.... Laughing  Laughing Mr. Green Mr. Green . Papa
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2006-10-23, 23:34:45 »

Ja  juz nic nie rozumiem!!!!!Raz sie pisze :wsluchuj sie w swoj organizm i odpowiednio reaguj.Innym razem zbagatelizuj to co ci organizm podpowiada.Kogo w koncu sluchac????? Jezeli sa jakies dolegliwosci a nie ma sie w zasiegu lekarza,ktory wykluczylby nasze watpliwosci to co niby sygnaly organizmu zbagatelizowac i zaliczyc do rzeszy rozchorowanych na ZO????????
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2006-10-24, 08:17:00 »

To nie tak Kodar .Ja mam na mysli ,zeby nie popadac ze skrajnosci w skarajnosc.Nie skupiac nadmiernej uwagi -nam na mysli to ze,np.cos mnie zakluje i juz lece z tym do lekarza i robie jakies badania,ktore wykazuja np.minimalne niedobory jakiegos dowolnego pierwiastka.I wtedy robi sie mlyn.Wpadamy w panike i staramy sie jak najszybciej uzupelnic ten niedobor ,czasami przesadzajac z np.jakims produktem zywnosciowym ( w przypadku ZO),albo syntetycznymi pierwiastkami,robiac sobie czasem wieksza szkode niz bylo na poczatku.
Jej,jakby tak zrobic wszystkim ludziom badania ,to wyszloby ,ze kazdy czlowiek ma jakies niedobory,nikt nie ma idealnych wynikow ,proporcji.Bo tak sie poprostu nie da.
Ja opisuje ,to co ja przezylam,jak wpadlam w manie ,robienia sobie bezsensownych badan,ktore wniosly tylko spustoszenie w organizmie.Mialam obsesje na punkcie hemoglobiny ,wiec lecialam robilam badanie wyszlo np. 11,4. No to wymyslalam ,ze to anemia.Polecialam do lekarza przepisal mi hemofer ,po ktorym dostalam takich boli zoladka ,ze mi sie wszystkiego odechcialo.I zaczelam jesc jajka ,od tych zoltek potem mialam 14,5 hemoglobiny.
Nauczylam sie nie robic tych bezsensownych badan labolatoryjnych.Ale to jest moj przypadek ,to byla skrajnosc.Nikomu nie narzucam zadnych sugestii.Niech kazdy postepuje rozwaznie.
Ja np.bazuje na rybach ,teraz dodalam cudem troche frytek  Shocked i nie przejmuje sie niedoborami.Zawsze sobie tlumacze to tym,ze ludzie z czasow wojny mieli gdzies jakies niedobory i niektorzy zyja do tej pory..
To tyle ,wystarczy jak na mnie  Laughing .Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2006-10-24, 09:55:30 »

Ci z rotowanymi mlecznymi i Ci na diecie bezmlecznej nie maj─ů niedoboru wapnia.
Ust─Öpuje im osteoporoza. miewaj─ů zachcianki rybno - kapu┼Ťciane. Inne "wapniowe" zachcianki te┼╝.
Ja te┼╝ ko┼Ťci badaniem mam bez osteoporozy - mimo, ┼╝e "wydziwiam" z mlecznymi.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2006-10-24, 10:05:35 »

No wlasnie! Czemu wszedzie zalecaja ,jak ktos ma niedobor Ca ,spozywanie produktow mlecznych ,lub posluguja sie haslem ,ze jedzenie nabialu ustrzeze cie od osteoporozy.Totalne bzdety.Wystarcza ryby ,ogolnie mieso.A mleko niech ssa niemowlaki ,poki zebow nie maja.Gdy zeby wyrosna sa po to ,zeby gryzc ,a nie ssac.Ups  zapomnialam o serach  Rolling Eyes.   z produktow mlecznych wystarczy maslo.  Ale ja stawiam na pierwszym miejscu ryby.Szkoda ze nie mieszkam nad morzem  Laughing ,zajelabym sie polowem  Laughing
A juz najbardziej co mnie wkurza ,to te bzdety o danonkach.
Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.