forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:08:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Niedobory?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niedobory?  (Przeczytany 37418 razy)
SzymonNM100
Go


Email
Niedobory?
« : 2006-06-28, 11:04:58 »

Coś takiego znalazłem na innym forum:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=13716&highlight=montignac

Pan Trojanowski wspomina tam o niedoborach pewnych składników na DO, a wynika to z przeprowadzonych przez Optymalnik badań. Sam na takowe badania wybieram się tak koło sierpnia i to będą dopiero moje pierwsze badania po 2 latach stosowania DO. Ciekaw jestem, jak sprawa wygląda u Was, Szanowni Forumowicze. ..Dotychczas wydawało mi się, że produkty, które zjadam są bogate w składniki odżywcze, o których napomyka pan Trojanowski

                             pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #1 : 2006-06-28, 14:29:30 »

Poruszasz bardzo ważny problem.
Jak DOKŁADNIE zdiagnozować człowieka.
HDL:LDL 1:1,OB niski,LDL poniżej 100mg% i co?Mam taką pacjentkę.60 lat.Rodzina długowieczna.A dyskopatia 3 poziomowa od 20 lat, mimo,że je optymalnie od 10 lat! Do jajek zajada orzechy(mimo,że uczulona na orzechy;czasem trzeba czasu by Im "zakiełkowało").Albo inny pacjent w/w tak samo, nie na DO,88 tat i garb na plecach.Do diagnostyki klasycznej wplatam teraz diagnostykę - paplacyjną mięśni przykręgosłupowych na całej długości kręgosłupa. Od tego co wybadam zależy czy zalecam pomidory, czy smalec, czy żołtka. Mikroelementy Magnez - transport tym samym układem przenoszącyn w ścianie jelita co wapń. A wszyscy na DO jak mówię, by ze śmietany przeszli  na smalec - mówią, że NIE CHCĄ ZEJŚĆ Z DO!!!! Se, Cr, Zn - Ci którzy jadają żółtka (np.5/dobę)powinni mieć te mikroelementy o.k.Jednej takiej osobie zrobiłam analizę włosa-brakowało wszystkigo co w rybach i... ze smakiem zaczęła jeść do żółtek- ryby (nie polecam każdemu, jedynie wyjątkom z nadczynnością tarczycy).
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #2 : 2006-06-28, 16:09:02 »

Osobiście brałam udział w tych badaniach i mam tą 'sławetną' karteczkę z wydrukowanymi pozycjami  zawartości witamin w moim organiźmie. Tylko jest mały problem: nie ma dla ludzi na DO parametrów gdzie byłby punkt odniesienia takich badań.
Wiadomo, że organizm na DO nie potrzebuje tak dużych ilości witamin jak 'korytkowcy'.
Trojanowski niech ustali najpierw jakie ilości suplementów są niezbędne dla człowieka żywiącego się  optymalnie.
Wcale to nie jest takie proste, jak wklepanie menu w komputer.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #3 : 2006-06-28, 16:58:50 »

Najważniejszy dla zdrowia, długiego, pogodnego i mądrego życia jest czynnik "R". Choć większości go brakuje, nikt na jego niedobór się nie skarży. Żadna suplementacja nie jest w stanie pokryć jego braków Shocked Cool Confused Laughing, a każdy niech szuka go samodzielnie Wink Exclamation.  Słuchałem o suplementacji tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=595, ale pewnie to nieprawda!.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #4 : 2006-06-28, 18:53:55 »

Co to jest czynnik"R"?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #5 : 2006-06-28, 21:53:42 »

Wojteks;
Dr Kwasniewski ma 100% racji w tym przemówieniu, bez żadnego ale.
Wg Mnie dr Kwaśniewski w jednym się myli, mówiąc,że nie da się dietą wyleczyć lamblii, owsicy,inn. pasożytów i polipów nosa.
TO TEŻ da się wyleczyć dietą. Polipy nosa leczą się jednak na końcu i jak trwają 20 lat organizm najpierw sprząta inne ważniejsze struktury.Jedne polipy nosa są(pacjent) w trakcie likwidacji(najpierw organizm musiał wyleczyć astmę i schudnąć do wagi sprzed 20 lat!
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #6 : 2006-10-19, 20:01:59 »

Dziewczyna w dobrze/źle pojętej trosce o moje zdrowie podrzuciła mi program Dietetyk. Nakazała wpisać wszelkie produkty, które zjadam dziennie. Wpisałem i wyszło, że brak mi magnezu i wapnia. Ciekawym nadzwyczaj, jak przełoży się to na wyniki badań w laboratorium. Badań wymienionych powyżej nie zrobiłem, z uwagą natomiast posłucham głosów innych osób, co sądzą o niedoborach tych dwóch składników.
PS. Uprzedzając kolejne powtarzanie prawd oczywistych zaznaczam, że znany jest mi termin przyswajalność, m.in w związku z tym pytam. Szczególnie interesuje mnie odpowiedź pani Haliny Ch., która nadmieniła, że pan Trojanowski wyliczył w sposób komputerowy, że pani Halina ma niedobory.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #7 : 2006-10-19, 22:32:28 »

Jestem na Do 3-y lata.Jem codziennie 5-c zoltek,smietane 30%,boczek,smaze na sloninie placki serowe.Pomidor,ogorek albo kapuste tez jem.O tlustym   miesie czy watrobce nie zapominam.A moje zelazo raptem =11 jednostek/8,8-27,0/norma ,a calcium =2,2 jednostki/2,2-2,6/norma.Inne parametry nie ulegly pogorszeniu czy wielkiej poprawie.Np cholesterol ogolny byl 243 a teraz 236,glicerydy byly 43 a teraz 59.Wyniki krwi robilam po dwoch latach bycia na DO.Mysle,ze badanie krwi  mowi czy zywimy sie .opty.a gdy nie to  musimy odpowiednio reagowac tak pisze pan Kwasniewski w swych ksiazkach.Niestety czesto o tym zapominamy i jak przyjdzie choroba to za wszystko obwiniamy doktora i DO.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #8 : 2006-10-20, 22:15:31 »

Szymon, widocznie doktor stwierdziła, że jesz produkty, które nie zawierają wapnia. Ty chyba sam najlepiej wiesz, co jadasz. Nas chcesz o to zapytać Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #9 : 2006-10-21, 10:19:44 »

Wapń wchłania się tym samym stystemem transportowym co Magnez.
Dlatego zauważa się, że jak śmietana/mleko to nie z kakakem itd.
Dlatego warto robić przerwy w mlecznych ...by Magnez się wchłonął.
Jak wszystko funkcjonuje prawidłowo (braki zaburzeń widzenia, krotkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności, braki siwych włosów, i inne funkcje kręgosłupa szyjnego w normie) to nie zwracałabym na takie badania uwagi.
Zwracam uwagę na stan k. szyjnego i narządów unerwianych/unzczynianych z tego zakresu ponieważ kręgosłup w całości to mowiąc metodą chłopską - "wieżowiec".
Drobny defekt "ustawienia klocka(kręgu)" najniżej - widać w zakresie niedomagań kręgosłupa szyjnego.
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #10 : 2006-10-23, 20:04:13 »

Dziękuję za odpowiedzi. Ci do jadanych przeze mnie produktów- myślę, że nie różnię się od standardowego "użytkownika" ŻO (5 żółtek, smalec, boczek, wątróbka etc.). Temat interesujący, na pewno ulegnie rozwinięciu. Pytanie do Lekarki: bogatym źródłem wapnia są produkty mleczne. Czy przy rotacji (gdy jemy je raz na 7 dni) podaż wapnia nie jest dla organizmu za mała?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #11 : 2006-10-23, 21:00:37 »

Bogatym zrodlem wapnia sa ryby.Mnie zawsze denerwuje reklama w ktorej sie mowi ,ze nawet dzieci ,ktore spozywaja duzo nabialu ,moga miec niedobory wapnia ,no i zalecaja danonki.Danonki rosnij zdrowo hehehe, nie lepiej zjesc rybe.Szymon jak uwazasz ,ze masz za malo wapnia serwuj sobie raz dziennie danonka  Laughing.A w ogole na jakiej podstawie twierdzisz ,ze masz jego niedobor?masz zrzeszotnienie kosci czy jak??.Taj jak Lekarka napisala ,jesli sie czujesz dobrze ,to nie zawracaj sobie glowy badaniami labolatoryjnymi ,bo tam tez sa bledy.Ogolnie duzo apnia jest w miesie.
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #12 : 2006-10-23, 21:19:27 »

Czy ja wiem?
Wyczytałem, że
"Niedobór wapnia powoduje nadmierną pobudliwość nerwową", tym sobie częściowo tłumaczę moje nienajlepsze samopoczucie. Ale oczywiście powodów może być multum. Przez dosyć długi okres czasu miałem wrażenie "przyspieszonego bicia serca"- co też może być spwodowane niedoborami... (???).
Stąd moje pytania na forum.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #13 : 2006-10-23, 21:32:09 »

Tak ,teraz sobie bedziesz mnozyl niedobory i wsluchiwal sie ,co  sie tam cos dzieje ,pika czy nie pika,problemy z sercem ,jakie opisujesz moga byc z niedoboru potasu.Widzisz jak to jest.Nie wsluchuj sie tak ,bo to pierwszy krok do hipochondri.Pamietaj ,ze lepsze jest zawsze wrogiem dobrego.Kiedys wymyslilam sobie ,ze mam niedobor potasu ,bo mialam jakies tam ksiazkowe objawy,zrobilam badanie i wyszlo ,ciut pon.normy.Wiec pobieglam nazajutrz do apteki i kupilam jakis potas z magnezem ,zjadlam ta tablete i rozbolal mnie zoladek .No i tyle sobie polepszylam  Confused .W koncu dalam sobie spokoj z badaniami.Jak nie jesz ryb ,to zacznij je wprowadzac ,mieso.Pozdrawiam.
I nie skupiaj nadmiernej uwagi nad tym ,co sie dzieje w twoim org.Wiele objawow mozna sobie wmowic ,tak jest naprawde.Ja tak mialam.To niesamowite ,czego moze dokonac ludzka psychika.To jest bledne kolo.No ,pa.
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #14 : 2006-10-23, 21:36:23 »

Pewnie masz rację. Pozdrawiam  Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #15 : 2006-10-23, 21:48:04 »

Noooooo,ja bym nie byla ,taka pewna  Rolling Eyes ,to sa tylko moje opine ,ale skoro tak uwazasz.... Laughing  Laughing Mr. Green Mr. Green . Papa
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #16 : 2006-10-23, 23:34:45 »

Ja  juz nic nie rozumiem!!!!!Raz sie pisze :wsluchuj sie w swoj organizm i odpowiednio reaguj.Innym razem zbagatelizuj to co ci organizm podpowiada.Kogo w koncu sluchac????? Jezeli sa jakies dolegliwosci a nie ma sie w zasiegu lekarza,ktory wykluczylby nasze watpliwosci to co niby sygnaly organizmu zbagatelizowac i zaliczyc do rzeszy rozchorowanych na ZO????????
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #17 : 2006-10-24, 08:17:00 »

To nie tak Kodar .Ja mam na mysli ,zeby nie popadac ze skrajnosci w skarajnosc.Nie skupiac nadmiernej uwagi -nam na mysli to ze,np.cos mnie zakluje i juz lece z tym do lekarza i robie jakies badania,ktore wykazuja np.minimalne niedobory jakiegos dowolnego pierwiastka.I wtedy robi sie mlyn.Wpadamy w panike i staramy sie jak najszybciej uzupelnic ten niedobor ,czasami przesadzajac z np.jakims produktem zywnosciowym ( w przypadku ZO),albo syntetycznymi pierwiastkami,robiac sobie czasem wieksza szkode niz bylo na poczatku.
Jej,jakby tak zrobic wszystkim ludziom badania ,to wyszloby ,ze kazdy czlowiek ma jakies niedobory,nikt nie ma idealnych wynikow ,proporcji.Bo tak sie poprostu nie da.
Ja opisuje ,to co ja przezylam,jak wpadlam w manie ,robienia sobie bezsensownych badan,ktore wniosly tylko spustoszenie w organizmie.Mialam obsesje na punkcie hemoglobiny ,wiec lecialam robilam badanie wyszlo np. 11,4. No to wymyslalam ,ze to anemia.Polecialam do lekarza przepisal mi hemofer ,po ktorym dostalam takich boli zoladka ,ze mi sie wszystkiego odechcialo.I zaczelam jesc jajka ,od tych zoltek potem mialam 14,5 hemoglobiny.
Nauczylam sie nie robic tych bezsensownych badan labolatoryjnych.Ale to jest moj przypadek ,to byla skrajnosc.Nikomu nie narzucam zadnych sugestii.Niech kazdy postepuje rozwaznie.
Ja np.bazuje na rybach ,teraz dodalam cudem troche frytek  Shocked i nie przejmuje sie niedoborami.Zawsze sobie tlumacze to tym,ze ludzie z czasow wojny mieli gdzies jakies niedobory i niektorzy zyja do tej pory..
To tyle ,wystarczy jak na mnie  Laughing .Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #18 : 2006-10-24, 09:55:30 »

Ci z rotowanymi mlecznymi i Ci na diecie bezmlecznej nie mają niedoboru wapnia.
Ustępuje im osteoporoza. miewają zachcianki rybno - kapuściane. Inne "wapniowe" zachcianki też.
Ja też kości badaniem mam bez osteoporozy - mimo, że "wydziwiam" z mlecznymi.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niedobory?
« Odpowiedz #19 : 2006-10-24, 10:05:35 »

No wlasnie! Czemu wszedzie zalecaja ,jak ktos ma niedobor Ca ,spozywanie produktow mlecznych ,lub posluguja sie haslem ,ze jedzenie nabialu ustrzeze cie od osteoporozy.Totalne bzdety.Wystarcza ryby ,ogolnie mieso.A mleko niech ssa niemowlaki ,poki zebow nie maja.Gdy zeby wyrosna sa po to ,zeby gryzc ,a nie ssac.Ups  zapomnialam o serach  Rolling Eyes.   z produktow mlecznych wystarczy maslo.  Ale ja stawiam na pierwszym miejscu ryby.Szkoda ze nie mieszkam nad morzem  Laughing ,zajelabym sie polowem  Laughing
A juz najbardziej co mnie wkurza ,to te bzdety o danonkach.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.