forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:24:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proporcje gdy mniejszy głód
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proporcje gdy mniejszy głód  (Przeczytany 41295 razy)
Radomiak
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #80 : 2018-06-13, 15:02:51 »

 Laughing
P.s.
A "Włatcy Much" niestety wypadli chwilowo z eteru,  co i mie zasmuca Sad Confused Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #81 : 2018-06-13, 17:15:04 »

Laughing Laughing
Madre, dla mnie jesteś kapitalny. Bez jaj. Laughing Tylko się nie rozpędź po takich superlatywach, bo się serwer jeszcze zawiesi... Laughing Laughing Wink
Laughing Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #82 : 2018-06-13, 20:14:13 »

 Laughing

Doniesienia o optymężach pojawiają się co jakiś czas i myślę że to już nie budzi zdziwienia. Należałoby ustalić kilka szczegółów, ale myślę że będzie jeszcze okazja.
Tymczasem trafiłem taką historyjkę - https://youtu.be/nB_6JVaDlt8
Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #83 : 2018-06-13, 20:14:51 »

Cytuj
Mój mąż mógłby posłużyć za wzorzec opty..... żywi się instynktownie, łatwo traci kg i nabywa siły, jego forma wciąż rośnie....
To pewnie taki przytulasty misiaczek, co to przed zimą instynktownie nabiera ciała i oszczędza siły, a na wiosnę ożywiany instynktownie, wigor mu wzrasta i go napędza do wzrostu formy i spadku masy.
Ale chyba nie jest to wzorzec opty z "Sevres"? Może ten instynktowny model zywienia bardziej nawiązuje do kuracjuszy Ciechocinka/Wisły/Ustronia/Nałęczowa itd? Ale jakby co to ja się nie jestem/nie chcę być złośliwy, tylko nie wiem skąd się biorą te "nadmiarowe" kilogramy które potem bohatersko "łatwo się traci". Może z instynktu, może to zachowane echo ewolucyjne doświadczanego w przeszłości głodu przednówkowego, czyli żarcie na zapas, za pas, za pas??
Bo przecież wzorzec opty nie polega na celowym uprzednim gromadzeniu kilogramów a by potem móc je tracić.
Anulka177, bez urazy, ważne że chłop jest podporą rodziny, bo właśnie ktoś musi nią być.  Smile

Chyba mnie słabo rozumiesz Madre  Wink Mój mąż na zimę przybiera do wagi należnej, a w sezonie rowerowym stara się zgubić ile się da, żeby szybciej jeździć (zamiast odchudzać rower- odchudza siebie) Więc twoja fantazja poszła ewidentnie nie w tę stronę, co trzeba  Laughing

 
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #84 : 2018-06-13, 20:16:23 »

Laughing

Doniesienia o optymężach pojawiają się co jakiś czas i myślę że to już nie budzi zdziwienia. Należałoby ustalić kilka szczegółów, ale myślę że będzie jeszcze okazja.
Tymczasem trafiłem taką historyjkę - https://youtu.be/nB_6JVaDlt8
Wink

Uwielbiam Monty Pythona  Laughing
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #85 : 2018-06-13, 20:24:01 »

...Mój mąż na zimę przybiera do wagi należnej, a w sezonie rowerowym stara się zgubić ile się da, żeby szybciej jeździć (zamiast odchudzać rower- odchudza siebie) Więc twoja fantazja poszła ewidentnie nie w tę stronę, co trzeba  Laughing

 
Szczegóły  Wink . A na fotografie przyjdzie jeszcze czas, np. jutro. Tak że nie ma się co spieszyć.  Laughing Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #86 : 2018-06-13, 20:27:34 »

Jasne, najważniejsze, że jest domniemanie niewinności, nawet w działaniu pod wpływem instynktowości... Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #87 : 2018-06-13, 20:35:20 »

Ale jakby co, to ja mam wszystko szczegółowo udokumentowane, jak trzeba to i do lekarza po zaświadczenie się pójdzie  Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #88 : 2018-06-13, 20:35:52 »

 Laughing
A to nas uspokoiłaś... Wink
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #89 : 2018-06-13, 20:45:45 »

 Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #90 : 2018-06-13, 21:13:53 »

 Laughing
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #91 : 2018-06-14, 14:24:13 »

O refeedach pisał już Doktor, genialny gość, to żadna nowość.
Myślałem, że to bardziej w keto jest stosowane, bo jak czasami czuję, że za mało węglowodanów zjadłem, to następnego dnia zjem trochę więcej, a jak rozumiem, to refeed to jakieś większe ładowanie wungla?
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #92 : 2018-06-14, 14:46:29 »

Węglowodanów i tłuszczu.
Zapisane

Ukko
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #93 : 2018-06-14, 14:53:43 »

W jakich mniej więcej ilościach? Smile
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #94 : 2018-06-14, 17:00:28 »

W takich, by kalorycznie wychodziło bez deficytu kalorycznego. W DJ znacznie zwiększa się ilość węglowodanów i lekko tłuszczu, w DO na odwrót, z częstotliwością ok dwa tygodnie. Tyle ja wiem. Może Gavroche coś doda od siebie jeszcze  Smile
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #95 : 2018-06-14, 17:50:36 »

Zamysł jest taki, że podobno "tarczyca zwalnia" kiedy jemy mało węglowodanów. Smile
Więc okresowe ładowania Ww ją "nakręcają".
Jest to półprawda, bo wahania hormonalne, i to wszystkich hormonów, nie tylko tarczycowych, zależą nie od węglowodanów, ale podaży energii (w dalszej kolejności białka i substancji regulatorowych).
Taki refeed ma za zadanie dać odsapnąć organizmowi, wyrównać poziomy hormonów, zaspokoić psychicznie i dać siłę do dalszego odchudzania.
W praktyce takie ładowania najczęściej są wymówką by się nawtryniać w ramach założeń dietetycznych. Wink

Oczywiście takie coś zadziała na diecie Ww/przy odchudzaniu LC, u osób już długo przebywających na reżimie kalorycznym, im dłużej, tym lepszy efekt w postaci polepszenia samopoczucia, zmniejszenia retencji płynów, spadku poziomu kortyzolu i podniesienia poziomu hormonów płciowych.
To skuteczne, acz ciężkie narzędzie, lepiej rzadziej, niż częściej je stosować, bo większość osób nawet nie zbliża się przy odchudzaniu do niebezpiecznego dla zdrowia, jednocyfrowego poziomu tkanki tłuszczowej.

Na LCHF znacznie lepiej jest wskoczyć sobie na 3-5 dni na proporcjonalnie (proporcja na odchudzanie), ale większe ilości jedzenia, ktoś, kto dobrze zna swoje ciało może dać nieco więcej białka, tłuszczu (tak zdaje się zalecał Doktor) czy węgli, ale większość, moim zdaniem, zyska najwięcej zwiększając porcje bez zmiany proporcji GSO.
Ja bym robił takie refeedy 1-2 razy w miesiącu lub w miarę potrzeby, ale to już przy dobrym dialogu z organizmem.

Doktor też zalecał, jak odchudzanie staje, okresowy powrót do normalnej proporcji, ale nie umiem tego tekstu znaleźć, jak ktoś ma, to bardzo proszę, chętnie przeczytam. Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30305


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #96 : 2018-06-14, 17:59:15 »

W jakich mniej więcej ilościach? Smile

Spróbuj sam siebie ustalić w jakich ilościach
No chyba  że chcesz zostać naukowym teoretykiem swojej diety, to wtedy nie ważne ile czego.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #97 : 2018-06-14, 18:05:39 »

W jakich mniej więcej ilościach? Smile
Odchudzasz się czy nie masz siły? Very Happy
Bo to do tego głównie służy.
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #98 : 2018-06-14, 19:34:58 »

Ostatnio trochę węgle zmniejszyłem do 40-50 i jakby właśnie siła na minus. Białko też trochę w dół, chyba za bardzo się pospieszyłem z tym zmniejszeniem białka, bo może jeszcze jaka przebudowa na tłuszcz trwa, a  B jadłem coś kolo 70-75 g, a dla takiego niejadka, to dużo Smile Wrócę do białka na 75, tłuszcz ze  180 i wungiel na 60, przez kilka dni i zobaczę jak to będzie wyglądać. W sumie to  nawet mi pasowała proporcja z 75g B, 170T i 75 Ww, ale zmniejszyłem węgiel, żeby mi w adaptacji nie przeszkadzał, bo pewnie proporcja  1:1 (B:Ww) raczej nie jest zalecana na początku.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #99 : 2018-06-14, 19:47:23 »

Nic nie przeszkadza, chyba, że się odchudzasz. Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.256 sekund z 20 zapytaniami.