forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:49:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proporcje gdy mniejszy głód
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proporcje gdy mniejszy głód  (Przeczytany 41290 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #60 : 2018-06-08, 16:44:33 »

Nie miałem na celu Cię obrazić, jeśli tak to odebrałaś, to przepraszam.
Natomiast reszta, no cóż, nie odróżniasz tycia od nabierania wody z powodu źle dobranych składników diety i nie rozumiesz procesów fizjologicznych.
Mam spore, ale nie za duże, doświadczenie w wyciąganiu kobiet i mężczyzn z pułapki niskich kalorii. Very Happy
Współczuję, bo trudno Tobie w to uwierzyć, ale do skutecznego odchudzania potrzeba sporo jedzenia, a kalorie to sobie można włożyć.
Prowadziłem co najmniej dwie kobiety, które tyły na 1500 kcal, a po zmianie rozkładu makroskładników i wprowadzeniu treningu chudły po 10-12kg w kilka miesięcy na 2500 kcal. Wink
Oczywiście ludzie się różnią, ale nie aż tak dramatycznie, jakbyś chciała, a o tym IO to poszukaj sobie tutaj, bo Tomasz to pięknie wyjaśnił, oczywiście to wygodna wymówka, podobnie jak geny. Wink

I jeszcze, niestety muszę się zgodzić z Adasiem, że DO/ŻO to nie koniec drogi, o czym zdają się zapominać niektórzy tutaj, i chodzą sobie potem takie wyśmienicie się czujące i zdrowe grubaski. Very Happy
Jeśli komuś to wystarcza to spoko, ale jeśli nie, to dobrze jest porzucić lęki i "Doktor napisał" i samodzielnie pobawić się suwakiem proporcji, bo niektórym może być potrzebne sporo więcej białka, inni nie schudną i nie nabiorą mięśni bez podbicia węglowodanów, a proporcja ŻO nie musi się wcale kończyć na 1:1,5-3,5:0,3-1,5 BTW, w konkretnym celu, oczywiście.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #61 : 2018-06-08, 17:23:01 »

Masz sporo racji w tym, co piszesz- szczególnie o tym micie chudnięcia na niskich kaloriach. DO jest tu zgubne, człowiek wciąż czuje się syty, więc postanawia zrezygnować z jednego posiłku, potem drugiego tłumacząc sobie, że organizm czerpie teraz z tłuszczu zapasowego i kg będą lecieć na łeb, na szyję. Ale nie lecą, wręcz przeciwnie- siadają hormony (u mnie utrata miesiączki na 8 miesięcy). Waga magicznie stoi w miejscu. Będąc w takiej sytuacji zaczęłam zgłębiać temat i zainteresowały mnie refeedy. Faktycznie pomogło bardzo, przynajmniej hormony z grubsza się unormowały, a ja zgubiłam 5 kg na wadze. W końcu!
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #62 : 2018-06-08, 17:29:00 »

Z tego co pamiętam, masz spore sukcesy już na koncie. Cool
Samo poszukiwanie i znalezienie się tutaj, to sukces.
Kolejny to nie siadanie na laurach, jesteś ciągle czujna i nie boisz się wyjść poza ramy, to najważniejsze.
O refeedach pisał już Doktor, genialny gość, to żadna nowość.

Trzymaj tak dalej, a zobaczysz niedługo żebra na bokach i alergia na nabiał też zniknie. Wink
Powodzenia, Anula i bez urazy, ok?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #63 : 2018-06-08, 17:30:53 »

Pięknie... Very Happy
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #64 : 2018-06-08, 19:26:48 »

Z tego co pamiętam, masz spore sukcesy już na koncie. Cool
Samo poszukiwanie i znalezienie się tutaj, to sukces.
Kolejny to nie siadanie na laurach, jesteś ciągle czujna i nie boisz się wyjść poza ramy, to najważniejsze.
O refeedach pisał już Doktor, genialny gość, to żadna nowość.

Trzymaj tak dalej, a zobaczysz niedługo żebra na bokach i alergia na nabiał też zniknie. Wink
Powodzenia, Anula i bez urazy, ok?
Gavroche, ja cię bardzo lubię, po prostu twoje słowa "obżerałaś się" zadziałały na mnie jak taka płachta na byka, bo to było bezpodstawne oskarżenie  Very Happy Nie rozpoczęłam żywienia optymalnego z biegu, dużo czytałam i uczyłam się, wydawało mi się, że już coś tam wiem, potem jednak okazało się,  że "im dalej w las, tym więcej drzew" i to co wydawało się proste ma swoje drugie dno. Doszły do tego doświadczenia osób na tym forum oraz na grupie fejsowej. U jednego wszystko przebiegało książkowo, wdrażanie diety optymalnej, redukcja, leczenie chorób, u innych coś "nie zagrało" Więc trzeba było szukać dalej, i dalej i ta nauka tak naprawdę się nie kończy. Ale przynajmniej sobie człowiek synapsy pogimnastykuje  Wink Dzięki za miłe słowa i oby twoja przepowiednia się spełniła  Very Happy
PS Teraz postanowiłam przeprowadzić na sobie jeszcze jedno doświadczenie, o efektach napiszę w najbliższym czasie Smile
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #65 : 2018-06-08, 21:20:53 »

I vice versa. Very Happy
Myślałem, że wszyscy się już przyzwyczaili do mojego niewybrednego języka...
Postaram się bardziej uważać na słowa, zwłaszcza w stosunku do squaw. Wink

Trenuję od prawie 30 lat i widziałem już milion różnych przypadków mniej lub bardziej sportowych problemów i okolic.
Cała ta branża jest napakowana broscience i mitami, które robią ludziom kuku; reżimy żywieniowe jako sposób na chudnięcie, nadmiar treningu jako sposób na lepsze osiągi, suple jako droga do polepszenia formy (cokolwiek to znaczy), to wszystko bzdury na potęgę i droga donikąd.
Wszystko to można osiągnąć znacznie mniejszym kosztem i zużyciem ciała i portfela. Cool
I ci biedni ludzie motywujący się nawzajem do ciężkiej pracy, jakby trening i jedzenie nie były przyjemnością, "przełamywanie barier", "wychodzenie ze strefy komfortu", "och jak mi ciężko, dajcie lajka"...
K..., ciężko to ma bezdomna Rumunka z trójką dzieci w 20 stopniowe mrozy.

Wiem, że Ty, pewno troszku przez męża - sportsmena, interesujesz się tymi tematami, uważajcie, bo może w tej materii nie jest tak na 100%, jak mówił Doktor, że oficjalne zalecenia należy brać dokładnie odwrotnie, ale mocno należy to wszystko wyżymać.
Zapisane
ankylozaur
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #66 : 2018-06-08, 23:41:44 »

Nie ma tu cyferek, żadnych 0,8g/kg, 50g węglowodanów czy "dobijania do proporcji". Laughing

Ha, więc to tu się pomyliłem. Przejrzałem jeszcze raz książkę. Wielokrotnie dr Kwaśniewski pisze o 50g, ale zawsze jako ?nie więcej niż?. A ja z jakiegoś powodu odebrałem to jako sugestię żeby jeść dokładnie tyle. To rozwiązuje mój problem, dziękuję za napisanie tego wprost!
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #67 : 2018-06-09, 11:22:05 »

Cytuj
..... Nie rozpoczęłam żywienia optymalnego z biegu, dużo czytałam i uczyłam się, wydawało mi się, że już coś tam wiem, potem jednak okazało się,  że "im dalej w las, tym więcej drzew" i to co wydawało się proste ma swoje drugie dno. Doszły do tego doświadczenia osób na tym forum oraz na grupie fejsowej.....
PS Teraz postanowiłam przeprowadzić na sobie jeszcze jedno doświadczenie, o efektach napiszę w najbliższym czasie Smile

".....To przecież takie proste: dać organizmowi to, co jest mu potrzebne do budowy lub rozbudowy tkanek, a więc białko, bo człowiek zbudowany jest wyłącznie z białka, oraz tłuszcz jako najlepsze źródło energii, i dać je możliwie w postaci nie surowców a gotowych produktów, i zachować przy tym proporcje między białkiem i tłuszczem. I to wszystko! Jest to tak proste, że prostsze być nie może. Dlaczego ludzie nie mogą tego zrozumieć? ...."

Dlaczego?? Na dlaczego też padła już prawidłowa odpowiedź:..... siedem zdań niżej.(pod koniec rozdz.29 T.Ż.)
 Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #68 : 2018-06-09, 11:32:25 »

A po co produkty zamiast surowców jak i tak zostaną rozłożone do surowców. Nawet lepiej by było podać właśnie konkretne surowce co by ich nie ekstrahować dopiero. Aczkolwiek... to mogłoby być niepraktyczne.  Cool
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #69 : 2018-06-09, 12:15:32 »

Surowce stają się produktami, poddanymi uprzednio nadtrawieniu poza organizmem obróbką termiczną ( co oszczędza energię na trawienie przez organizm). Ogień jest tym czynnikiem którego opanowanie/używanie dane jest tylko i wyłącznie na ziemi człowiekowi. Ogień umożliwił człowiekowi na stały/częsty dostęp do konsumpcji pieczeni zwierzęcych i w efekcie na zaoszczędzaniu energii z pożywienia. Nadwyżki oszczędności energii umożliwiły mu rozwój objętości mózgu, aż do czasu gdy nastąpił w tył zwrot tj. stopniowe zmniejszanie pojemności mózgu ( w szczycie pojemność 2 litrów), gdy zaczął spożywać surowce roślinne poddane obróbce termicznej uprzednio nie jadalnych dla człowieka na surowo.  Obecna, obecnie u człowieka pojemność mózgu do 1,5 litra niech nie będzie powodem do dumy a wręcz przeciwnie. Mamy co nadrabiać
Ale znane ze słyszenia "surojadki" podobnie jak surykatki preferują "lepszą", świeżą, surową i świeżą lub mniej świeżą, gorszą chabaninę/padlinę.  Cool
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #70 : 2018-06-09, 13:06:36 »

W sumie ja nie o tym. Ale co tam, niech stracę.  Laughing Wink
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #71 : 2018-06-09, 16:08:05 »

Ja też nie o tym, więc uzupełnię o nie swoje słowa:
"... Ponadto koncentracja składników odżywczych w możliwie małej objętości, w myśl zasady znanej już Pliniuszowi, który powiedział: korzystniej jest w jakikolwiek bądź sposób zmniejszać to, co by żołądek obciążało. Ponadto żadnych śmieci w pożywieniu, tj. żadnych zbędnych i nietrawionych składników..."
 Laughing Wink
Ludzkim skrytożercom celulozy mówimy stanowcze nie.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #72 : 2018-06-09, 16:10:49 »

Och, niewielka ilość włókna jest bardzo korzystna. Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #73 : 2018-06-09, 16:13:25 »

Jasne, ponoć teraz szypułki czereśni w modzie. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #74 : 2018-06-09, 16:16:31 »

Ja po staropolsku wolę, kaszankę lub pasztetową. Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #75 : 2018-06-12, 22:36:32 »




Wiem, że Ty, pewno troszku przez męża - sportsmena, interesujesz się tymi tematami, uważajcie, bo może w tej materii nie jest tak na 100%, jak mówił Doktor, że oficjalne zalecenia należy brać dokładnie odwrotnie, ale mocno należy to wszystko wyżymać.
Mój mąż mógłby posłużyć za wzorzec opty  Laughing U niego wszystko działa jak w zegarku, żywi się instynktownie, łatwo traci kg i nabywa siły, jego forma wciąż rośnie choć nie jest nastolatkiem. To ja jestem tym słabszym ogniwem  Wink
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #76 : 2018-06-13, 09:47:58 »

 Laughing
Ktoś musi... Wink
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #77 : 2018-06-13, 11:38:16 »

Cytuj
Mój mąż mógłby posłużyć za wzorzec opty..... żywi się instynktownie, łatwo traci kg i nabywa siły, jego forma wciąż rośnie....
To pewnie taki przytulasty misiaczek, co to przed zimą instynktownie nabiera ciała i oszczędza siły, a na wiosnę ożywiany instynktownie, wigor mu wzrasta i go napędza do wzrostu formy i spadku masy.
Ale chyba nie jest to wzorzec opty z "Sevres"? Może ten instynktowny model zywienia bardziej nawiązuje do kuracjuszy Ciechocinka/Wisły/Ustronia/Nałęczowa itd? Ale jakby co to ja się nie jestem/nie chcę być złośliwy, tylko nie wiem skąd się biorą te "nadmiarowe" kilogramy które potem bohatersko "łatwo się traci". Może z instynktu, może to zachowane echo ewolucyjne doświadczanego w przeszłości głodu przednówkowego, czyli żarcie na zapas, za pas, za pas??
Bo przecież wzorzec opty nie polega na celowym uprzednim gromadzeniu kilogramów a by potem móc je tracić.
Anulka177, bez urazy, ważne że chłop jest podporą rodziny, bo właśnie ktoś musi nią być.  Smile

 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #78 : 2018-06-13, 13:45:33 »

 Shocked  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Proporcje gdy mniejszy głód
« Odpowiedz #79 : 2018-06-13, 14:57:57 »

 Laughing Laughing
Madre, dla mnie jesteś kapitalny. Bez jaj. Laughing Tylko się nie rozpędź po takich superlatywach, bo się serwer jeszcze zawiesi... Laughing Laughing Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.261 sekund z 20 zapytaniami.