forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-09-25, 14:58:33

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
535174 wiadomoÂci w 3971 w▒tkach; wys│ane przez 62 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: loras
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Przebudowa
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Przebudowa  (Przeczytany 1047 razy)
franc99
Newbie
*
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 5

Przebudowa
« : 2018-06-27, 10:07:50 »

Mam pytanie w zwi─ůzku z tym ┼╝e albo pope┼éni┼éem b┼é─ůd albo mieszaj─ů mi w g┼éowie . Kiedy nast─Öpuje przebudowa i redukcja BTW . Ja po ok 5 m-cach czu┼éem mniejszy apetyt wi─Öc zredukowa┼éem z B 85 T 200 W 60 na B 60 T 150 W 50 ( wzrost 185 , wiek 39 ) .
Nie osi─ůgn─ů┼éem jeszcze wagi nale┼╝nej gdy┼╝ wa┼╝─Ö 103 kg ( zgubi┼éem 16 kg ) . Jedna osoba sugeruje mi ┼╝e okres przebudowy nie ma zwi─ůzku z czasem a ko┼äczy si─Ö po osi─ůgni─Öciu wagi nale┼╝nej ( w moim przepadku 85 kg ) . Jak to jest z t─ů przebudow─ů ?
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 35156

Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #1 : 2018-06-27, 10:11:42 »

To wszystko jest płynne i umowne i zależy od wielu czynników.
W im lepszym stanie by┼é organizm przed przej┼Ťciem na diet─Ö, tym przebudowa trwa kr├│cej.
Zwykle zmniejszenie apetytu na białko jest takim znakiem.
Je┼Ťli chcesz dalej chudn─ů─ç, trzymaj proporcj─Ö na odchudzanie, ewentualnie czasem zr├│b sobie kilka dni refeedu. Very Happy
madre
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 1567

« Odpowiedz #2 : 2018-06-27, 10:33:20 »

Je┼Ťliby uzna─ç dos┼éownie, ┼╝e okres przebudowy organizmu ko┼äczy si─Ö na osi─ůgni─Öciu Wagi Nale┼╝nej (najcz─Ö┼Ťciej na schudni─Öciu, ale te┼╝ u niekt├│rych wychudzonych na przytyciu do WN), to s─ůdz─ů─ç po aktualnej wadze cia┼éa wi─Ökszo┼Ť─ç nie zako┼äczy┼éa jeszcze tej przebudowy nawet po latach "optymalno┼Ťci". Taki ┼╝arcik z siebie samego i nie tylko.
Laughing Laughing
Z tym, ┼╝e nie na pewno, ┼╝e ┼╝arcik.
Laughing
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #3 : 2018-06-27, 10:41:49 »

Waga to marny miernik. Cool
Poziom tkanki tłuszczowej jest ważny, a i ten nie powinien być zbyt niski, bo to ważny organ endokrynny.
madre
Jr. Member
**

« Odpowiedz #4 : 2018-06-27, 11:43:38 »

Waga to marny miernik. Cool
Poziom tkanki tłuszczowej jest ważny, a i ten nie powinien być zbyt niski, bo to ważny organ endokrynny.
Pami─Ötam, ┼╝e kiedy┼Ť przez nieopatrzno┼Ť─ç si─Ögn─Ö┼éem po pozycj─Ö z listy rekomendowanej przez Doktora do za┼╝├│┼ékni─Ötej ksi─ů┼╝ki autorstwa te┼╝ Jana tylko nazwiskiem Tato┼ä pt: "Oty┼éo┼Ť─ç, patofizjologia, diagnostyka, leczenie". Pami─Ötam za┼é─ůczone tabelki z r├│┼╝nymi wagami prawid┼éowymi, z nadwagami i oty┼éo┼Ťci─ů w powi─ůzaniu do wieku i wzrostu m─Ö┼╝czyzn i kobiet. Moj─ů uwag─Ö zwr├│ci┼éa tabelka, informacja na temat tzw. Wagi Po┼╝─ůdanej, wska┼╝nika nieco innego ni┼╝ znane nam poj─Öcie Wagi Nale┼╝nej (ale nie do ko┼äca innego). Chodzi o to ,┼╝e podawana przez autora Waga Po┼╝─ůdana dotyczy┼éa faktycznie uzyskiwanej wagi cia┼éa, kt├│r─ů najcz─Ö┼Ťciej stwierdzano u os├│b do┼╝y┼éych podesz┼éego wieku i z mojego ogl─ůdu ograniczonego postrzegania r├│┼╝ni┼éa si─Ö ta Po┼╝─ůdana Waga od Wagi Nale┼╝nej tym, ┼╝e podchodzi┼éa w wi─Ökszo┼Ťci wypadk├│w bardziej do dolnego zakresu (+/- 10 % Wagi Nale┼╝nej, czyli np. 190 cm= 90 +/- 10%, czyli raczej ~80-81kg ni┼╝ bardziej 90- ~99 kg.
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #5 : 2018-06-27, 12:38:00 »

Nie rozumiesz.
Waga to ┼╝aden wska┼║nik, bo i co wskazuje?
Nacisk cia┼éa na urz─ůdzenie w polu grawitacyjnym.

Mo┼╝na by─ç spasionym 80kg i 90kg szczuplakiem, a r├│┼╝nica w wadze to masa mi─Ö┼Ťni, ko┼Ťci i "upakowanie", g─Östo┼Ť─ç tkanek.
Kierowanie si─Ö wag─ů robi ludziom krzywd─Ö, bo ciesz─ů si─Ö, ┼╝e "wa┼╝─ů tyle samo co w liceum", a nie widz─ů, ┼╝e mi─Ö┼Ťni coraz mniej, a t┼éuszczu coraz wi─Öcej, o g─Östo┼Ťci ko┼Ťci nie wspominaj─ůc. Wink
Tak┼╝e tego.
madre
Jr. Member
**

« Odpowiedz #6 : 2018-06-27, 17:55:17 »

Nie b─Öd─Ö si─Ö sprzecza┼é┬á w sprawie w kt├│rej si─Ö z Tob─ů zgadzam. Przecie┼╝ wiadome mi jest ┼╝e szacunek ilo┼Ťci tkanki t┼éuszczowej mierz─ů takimi szczypcami zwanymi fa┼édomierzem w okolicy biodra.
A czego ja nie rozumiem w temacie wagi? Raz piszesz ┼╝e waga jest to marny miernik a drugim razem ┼╝e ┼╝aden wska┼║nik
W praktyce i tak dalej b─Ödziemy si─Ö pos┼éugiwa─ç wag─ů (a kto zechce we┼║mie na to poprawk─Ö o czym piszesz). Termin waga wyra┼╝ony w kg/g/dkg jest w praktyce ┼╝ywienia i kontroli masy cia┼éa powszechnie przyj─Öty. Odnosimy go w ┼╗O/DO do kilogram├│w nale┼╝nej masy cia┼éa aby wyliczy─ç ilo┼Ť─ç nale┼╝nych w─Öglowodan├│w a i proporcje wynikaj─ů z dzielenia masy BWT wyra┼╝onej w jednostkach masy. Milcz─Ö w dziesi─Öciu j─Özykach na temat ilo┼Ťci B i T na ┼╗O wyra┼╝ana w gramach, aby unikn─ů─ç ┼éatki optybetonu.
Martwi mnie jedynie ┼╝e jednak mnie czytasz, mam nadziej─Ö ┼╝e na zasadzie wyj─ůtku. Laughing
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #7 : 2018-06-27, 19:05:05 »

Czytam Ci─Ö bo jestem w ci─Ö┼╝kim szoku, XXI wiek, a ludzie nadal wa┼╝─ů siebie i swoje jedzenie i jeszcze co┼Ť sobie z tego wyliczaj─ů. Very Happy
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 3002

« Odpowiedz #8 : 2018-06-27, 19:37:27 »

Very Happy
I uwa┼╝aj─ů si─Ö za 'zdrowych' na umy┼Ťle.
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 6451

!! postimg.org mo┼╝na zamieni─ç na postimg.cc !!

« Odpowiedz #9 : 2018-06-27, 20:04:32 »

wa┼╝─ů siebie i swoje jedzenie i jeszcze co┼Ť sobie z tego wyliczaj─ů.
Gupieloki jakie┼Ť, jak przecie┼╝ wystarczy mie─ç na ┼╝eliwie napisane ile wa┼╝y i liczy─ç ile razy si─Ö podniesie.
 Cool Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #10 : 2018-06-27, 20:06:56 »

Byle tylko noszonego złota pierwszej próby sobie nie odrapać. Wink
vvv
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 6451

!! postimg.org mo┼╝na zamieni─ç na postimg.cc !!

« Odpowiedz #11 : 2018-06-27, 20:09:33 »

A co Ty tak po godzinach? Co┼Ť si─Ö ma wyklu─ç czy w─ů┼╝ ma zaparcie?
Shocked Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #12 : 2018-06-27, 20:12:05 »

Wchodz─Ö cz─Ö┼Ťciej by wygrzewa─ç si─Ö w cieple Twojej m─ůdro┼Ťci. Cool
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 21947

pind┼╝ar ryskow wyszy

Re: Przebudowa
« Odpowiedz #13 : 2018-06-28, 12:16:07 »

Mozna tez wazyc wypity mocz.....  Laughing Laughing Laughing

Work Buy Consume Die
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.228 sekund z 19 zapytaniami.