forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:29:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Przebudowa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Przebudowa  (Przeczytany 10799 razy)
franc99
Go


Email
Przebudowa
« : 2018-06-27, 10:07:50 »

Mam pytanie w związku z tym że albo popełniłem błąd albo mieszają mi w głowie . Kiedy następuje przebudowa i redukcja BTW . Ja po ok 5 m-cach czułem mniejszy apetyt więc zredukowałem z B 85 T 200 W 60 na B 60 T 150 W 50 ( wzrost 185 , wiek 39 ) .
Nie osiągnąłem jeszcze wagi należnej gdyż ważę 103 kg ( zgubiłem 16 kg ) . Jedna osoba sugeruje mi że okres przebudowy nie ma związku z czasem a kończy się po osiągnięciu wagi należnej ( w moim przepadku 85 kg ) . Jak to jest z tą przebudową ?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #1 : 2018-06-27, 10:11:42 »

To wszystko jest płynne i umowne i zależy od wielu czynników.
W im lepszym stanie był organizm przed przejściem na dietę, tym przebudowa trwa krócej.
Zwykle zmniejszenie apetytu na białko jest takim znakiem.
Jeśli chcesz dalej chudnąć, trzymaj proporcję na odchudzanie, ewentualnie czasem zrób sobie kilka dni refeedu. Very Happy
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #2 : 2018-06-27, 10:33:20 »

Jeśliby uznać dosłownie, że okres przebudowy organizmu kończy się na osiągnięciu Wagi Należnej (najczęściej na schudnięciu, ale też u niektórych wychudzonych na przytyciu do WN), to sądząć po aktualnej wadze ciała większość nie zakończyła jeszcze tej przebudowy nawet po latach "optymalności". Taki żarcik z siebie samego i nie tylko.
Laughing Laughing
Z tym, że nie na pewno, że żarcik.
Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #3 : 2018-06-27, 10:41:49 »

Waga to marny miernik. Cool
Poziom tkanki tłuszczowej jest ważny, a i ten nie powinien być zbyt niski, bo to ważny organ endokrynny.
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #4 : 2018-06-27, 11:43:38 »

Waga to marny miernik. Cool
Poziom tkanki tłuszczowej jest ważny, a i ten nie powinien być zbyt niski, bo to ważny organ endokrynny.
Pamiętam, że kiedyś przez nieopatrzność sięgnęłem po pozycję z listy rekomendowanej przez Doktora do zażółkniętej książki autorstwa też Jana tylko nazwiskiem Tatoń pt: "Otyłość, patofizjologia, diagnostyka, leczenie". Pamiętam załączone tabelki z różnymi wagami prawidłowymi, z nadwagami i otyłością w powiązaniu do wieku i wzrostu mężczyzn i kobiet. Moją uwagę zwróciła tabelka, informacja na temat tzw. Wagi Pożądanej, wskażnika nieco innego niż znane nam pojęcie Wagi Należnej (ale nie do końca innego). Chodzi o to ,że podawana przez autora Waga Pożądana dotyczyła faktycznie uzyskiwanej wagi ciała, którą najczęściej stwierdzano u osób dożyłych podeszłego wieku i z mojego oglądu ograniczonego postrzegania różniła się ta Pożądana Waga od Wagi Należnej tym, że podchodziła w większości wypadków bardziej do dolnego zakresu (+/- 10 % Wagi Należnej, czyli np. 190 cm= 90 +/- 10%, czyli raczej ~80-81kg niż bardziej 90- ~99 kg.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #5 : 2018-06-27, 12:38:00 »

Nie rozumiesz.
Waga to żaden wskaźnik, bo i co wskazuje?
Nacisk ciała na urządzenie w polu grawitacyjnym.

Można być spasionym 80kg i 90kg szczuplakiem, a różnica w wadze to masa mięśni, kości i "upakowanie", gęstość tkanek.
Kierowanie się wagą robi ludziom krzywdę, bo cieszą się, że "ważą tyle samo co w liceum", a nie widzą, że mięśni coraz mniej, a tłuszczu coraz więcej, o gęstości kości nie wspominając. Wink
Także tego.
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #6 : 2018-06-27, 17:55:17 »

Nie będę się sprzeczał  w sprawie w której się z Tobą zgadzam. Przecież wiadome mi jest że szacunek ilości tkanki tłuszczowej mierzą takimi szczypcami zwanymi fałdomierzem w okolicy biodra.
A czego ja nie rozumiem w temacie wagi? Raz piszesz że waga jest to marny miernik a drugim razem że żaden wskaźnik
W praktyce i tak dalej będziemy się posługiwać wagą (a kto zechce weźmie na to poprawkę o czym piszesz). Termin waga wyrażony w kg/g/dkg jest w praktyce żywienia i kontroli masy ciała powszechnie przyjęty. Odnosimy go w ŻO/DO do kilogramów należnej masy ciała aby wyliczyć ilość należnych węglowodanów a i proporcje wynikają z dzielenia masy BWT wyrażonej w jednostkach masy. Milczę w dziesięciu językach na temat ilości B i T na ŻO wyrażana w gramach, aby uniknąć łatki optybetonu.
Martwi mnie jedynie że jednak mnie czytasz, mam nadzieję że na zasadzie wyjątku. Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #7 : 2018-06-27, 19:05:05 »

Czytam Cię bo jestem w ciężkim szoku, XXI wiek, a ludzie nadal ważą siebie i swoje jedzenie i jeszcze coś sobie z tego wyliczają. Very Happy
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3999


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #8 : 2018-06-27, 19:37:27 »

 Very Happy
I uważają się za 'zdrowych' na umyśle.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #9 : 2018-06-27, 20:04:32 »

  ważą siebie i swoje jedzenie i jeszcze coś sobie z tego wyliczają.
Gupieloki jakieś, jak przecież wystarczy mieć na żeliwie napisane ile waży i liczyć ile razy się podniesie.
 Cool Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #10 : 2018-06-27, 20:06:56 »

Byle tylko noszonego złota pierwszej próby sobie nie odrapać. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #11 : 2018-06-27, 20:09:33 »

A co Ty tak po godzinach? Coś się ma wykluć czy wąż ma zaparcie?
Shocked Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Przebudowa
« Odpowiedz #12 : 2018-06-27, 20:12:05 »

Wchodzę częściej by wygrzewać się w cieple Twojej mądrości. Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Przebudowa
« Odpowiedz #13 : 2018-06-28, 12:16:07 »

Mozna tez wazyc wypity mocz.....  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.