forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-10-19, 11:18:09

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
491689 wiadomoÂci w 3928 w▒tkach; wys│ane przez 58 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Lucaes
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 18 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 97271 razy)
Monikaf
GoŠ

Email
Reumatoidalne zapalenie stawow...
« : 2006-06-28, 11:36:19 »

Czy jest tu moze ktos kto ma do czynienia z ta choroba. Sama choruje i szukam ludzi , ktorym dieta pomogla, bo leki, szpitale, operacje poki co nie zdzialaly zbyt wiele, a wizja wozka inwalidzkiego  jest malo pocieszajaca... Sad
maxi38
GoŠ

Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #1 : 2006-06-28, 13:09:47 »

Witam

Wiele lat chorowa┼éem na ┼éuszczycowe zapalenie staw├│w. Jest to choroba kt├│rej objawy s─ů takie same jak przy reumatoidalnym zapaleniu staw├│w. oficjalnie jest to tak jak RZS choroba nieuleczalna. Mi jednak dieta i pr─ůdy selektywne bardzo pomog┼éy.
Poniżej skopiowałem ci maila którego wysłałem na forum kilka miesięcy temu.

pzdr

┼üuszczyca i ┼éuszczycowe zapalenie staw├│w
« : Marzec 15, 2006, 01:25:16 pm »   

--------------------------------------------------------------------------------
Witam jestem nowy na forum i chciałbym się podzielić z wami nt. wpływu ŻO na łuszczyce i łuszczycowe zapalenie stawów.
Mam 38 lat i od ok. 18 lat choruje na ┼éuszczyce. Osiem lat temu zacz─ů┼éem mie─ç problemy z stawami. Pocz─ůtkowo lekarze oczywi┼Ťcie tego nie rozpoznali i leczyli mnie na co┼Ť zupe┼énie innego. P├│┼╝niej rozpoznali u mnie ┼üZS. Jest to choroba oficjalnie nieuleczalna i pr─Ödzej czy p├│┼╝niej prowadz─ůca do strasznych powik┼éa┼ä i trwa┼éego kalectwa. Objawy s─ů w┼éa┼Ťciwie takie same jak w reumaitodalnym zapaleniu staw├│w (go┼Ťciec). Przez osiem lat choroby bra┼éem mn├│stwo lekarstw, przewa┼╝nie r├│┼╝nego rodzaju ┼Ťrodki przeciwb├│lowe i przeciwzapalne. Bez tabletek praktycznie nie mog┼éem funkcjonowa─ç. Nie do┼Ť─ç ┼╝e bola┼éy wszystkie stawy to jeszcze z rana by┼é taki efekt "przymulenia" - praktycznie nie mog┼éem sie przebudzi─ç. Rokowania by┼éy coraz gorsze. Przy ka┼╝dej wizycie w przychodni reumatologicznej lekarz pyta┼é sie czy chce mie─ç grupe inwalidzk─ů a po pewnym czasie przej┼Ť─ç na rente.
Nie by┼éem tym zainteresowany poniewa┼╝ mam niez┼é─ů prace jako handlowiec a na rncie pewnie mia┼ébym pewnie jakie┼Ť ma┼ée grosze.
Siedem miesi─Öcy temu przeczyta┼éem ksi─ů┼╝ke Dieta Optymalna dr. J.K. Pocz─ůtkowo by┼éem raczej do┼Ť─ç sceptyczny ale w ko┼äcu uzna┼éem "co szkodzi spr├│bowa─ç". Po dw├│ch tygodnich stosowania diety by┼éa znaczna poprawa ale lekarstw nie mog┼éem odstawi─ç. Postanowi┼éem spr├│bowa─ç z pr─ůdami selektywnymi. Trudno mi teraz powiedzie─ç co mi bardziej pomog┼éo ale po zastosowaniu pr─ůd├│w odrzuci┼éem wszystkie lekarstwa i funkcjonuje. Dla mnie jest to co┼Ť niesamowitego. Z biegiem czasu zacz─Ö┼éa znika─ç opuchlizna z zaj─Ötych staw├│w. Schud┼éem z 107 kg do 95 kg przy wzro┼Ťcie 188cm i nadal chudne. Nie twierdze ┼╝e ust─ůpi┼éy wszystkie objawy nadal utrzymuje si─Ö lekki stan zapalny w stawach w nadgarstkach i przy gorszej pogodzie troche dokuczaj─ů r├│wnie┼╝ inne stawy. Ale nie stosuje ┼╝adnych tabletek. W sumie jestem bardzo zadowolony z stosowania ┼╗O, tym bardziej ┼╝e ja praktycznie nie mia┼éem innej alternatywy. Wg rokowa┼ä lekarzy czeka┼éo mnie pr─Ödzej czy p├│┼╝niej trwa┼ée kalectwo.
To tyle je┼╝eli chodzi o wp┼éyw ┼╝ywienia optymalnego na ┼üuszczycowe Zapalenie Staw├│w. Niestety w przypadku ┼üuszczycy nie zanotowa┼éem ┼╝adnych sukces├│w, by─ç mo┼╝e trzeba na to wi─Öcej czasu. Zgodnie z tym co pisze J.K. zjadam co jaki┼Ť czas sk├│rki wieprzowe ale efekt├│w nie ma. Dlatego chcia┼ébym si─Ö zapyta─ç czy kto┼Ť z uczestnik├│w forum ma jakie┼Ť do┼Ťwiadczenia z ┼éuszczyc─ů.

B─Öde wdzi─Öczny za wszelkie informacje

pzdr 
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-06-28, 13:49:14 »

Stosuj dalej DO. Najpierw lecz─ů si─Ö narz─ůdy wewn─Ötrzne, sk├│ra na koncu.Nie jadaj zb├│┼╝ ani otr─Öb - na DO s─ů niejadalne.Zastosuj wszystkie produkty mleczne co 5-7 dni(od mas┼éa/┼Ťmietany/sery po mleko). Smalec, boczek,┼╝├│┼étka, warzywa,wo┼éowina, ryby s─ů o.k.Warto jeszcze troch─Ö schudn─ů─ç.Sk├│ra ma cykl regeneracji 26-28 dni. Daj zna─ç za miesi─ůc (lub wcze┼Ťniej).
Monikaf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-06-28, 15:34:53 »

Maxi! Dzieki ! I gratulacje , to jednak bardzo wiele ze tak poprawil Ci sie stan zdrowia, nic tylko gratulowac Very Happy. Tabletki, stan przymulenia, jakbym czytala o sobie , sterydy od ktorych sie puchnie, silne leki, ktore maja bardzo zly wplyw na organy wewnetrzne, nie marze nawet o tym ze je kiedykolwiek odstawie, ale chcialabym chociaz jeden dzien przezyc bez bolu, tak normalnie. Pozdrawiam
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-06-28, 20:26:11 »

Maxi! Dzieki ! I gratulacje , to jednak bardzo wiele ze tak poprawil Ci sie stan zdrowia, nic tylko gratulowac Very Happy. Tabletki, stan przymulenia, jakbym czytala o sobie , sterydy od ktorych sie puchnie, silne leki, ktore maja bardzo zly wplyw na organy wewnetrzne, nie marze nawet o tym ze je kiedykolwiek odstawie, ale chcialabym chociaz jeden dzien przezyc bez bolu, tak normalnie. Pozdrawiam

na jakich lekach jeste

Sorry mam jaki┼Ť dziwny skr├│t klawiaturowy , pytanie na jakich lekach jeste┼Ť obecnie?
Monikaf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-06-28, 20:34:20 »

obecnie biore kortizon, azulfidyne, MTX,i quensyl, mam za soba juz terapie blokerami alfa  czyli humira i enbrelem( nie wiem czy taka jest polska nazwa), i w zasadzie wszelkie mozliwe leki , ktore sa dostepne na niemieckim rynku. Teraz probuja w rozny sposob kombinowac kilka lekow naraz. Najlepiej chyba dzialala na mnie arava, ale tez tylko przez dosc krotki  okres czasu. Troche to deprymujace wszystko...
Monikaf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-06-28, 20:36:02 »

Aha, Bruford, o lekach przeciwbolowych to nawet nie wspominam bo to zrozumiale w sumie samo przez sie, ze biore ich  naparwde duzo, zeby moc w ogole jako tako funkcjonowac. Pozdrawiam
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-06-28, 22:17:33 »

Zacznij jednak od wczoraj...Na ┼Ťniadanie ser ┼╝olty z mas┼éem (nie chleb z mas┼éem) na obiad stek/wieprzowina z warzywem i frytkami.
Na ┼Ťniadanie 2 jaja sadzone, na obiad 2 kolejne jaja + frytki+ warzywo, kolacja-  bita ┼Ťmietana. Co za rado┼Ť─ç!Szkoda,┼╝e ja nie mog─Ö tak je┼Ť─ç!
Na jajach rzs najszybciej ust─Öpuje. Pomidory z majonezem jako sa┼éatka - super.A jad┼éa┼Ť ziemniaki z majonezem?
Monikaf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-06-28, 22:40:46 »

Lekarko:-) ser zolty z samym maslem ??? nie, nie jadalam jeszcze ziemniakow z majonezem Very Happy. "zielona" jestem w tej dziedzinie...
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-06-29, 09:31:28 »

Witaj Moniko!
Od kilku lat choruj─Ö na RZS, podobnie jak Ty DO potraktowa┼éam jak ostatni─ů desk─Ö ratunku i op┼éaca┼éo si─Ö. Nie wiem czy ca┼ékowite wyleczenie jest mo┼╝liwe ale na pewno poprawia si─Ö komfort ┼╝ycia i to znacznie. M├│j kontakt z DO rozpocz─ů┼é si─Ö 1,5 roku temu w Jastrz─Öbiej G├│rze. Trafi┼éam tam pod namow─ů rodziny nastawiona do tematu do┼Ť─ç sceptycznie. M├│j stan zdrowia by┼é fatalny bardzo silne obrz─Öki stawu kolanowego uniemo┼╝liwia┼éy mi chodzenie. Do tego stopnia, ┼╝e posi┼éki przynoszono mi do pokoju pokonanie schod├│w by┼éo niemo┼╝liwe. Stosowane leczenie farmakologiczne  niestety nie przynosi┼éo poprawy.Dodam, ┼╝e leczy┼éam si─Ö u najlepszych reumatolog├│w w kraju.
Podczas pobytu W JG nauczy┼éam si─Ö zasad DO niestety dwa tygodnie niczego nie zmieni┼éy. Nie uda┼éo si─Ö odstawi─ç lek├│w. Na pierwsze efekty czeka┼éam do┼Ť─ç d┼éugo bo a┼╝ kilka miesi─Öcy. Bywa┼éy momenty, ┼╝e traci┼éam wiar─Ö. To tyle w skr├│cie.
Dzisiaj obrz─Öki s─ů minimalne, b├│l do wytrzymania, sprawno┼Ť─ç fizyczna du┼╝o lepsza. Bior─Ö tylko niesterydowe leki przeciwzapalne a i te stopniowo redukuj─Ö. Z miesi─ůca na miesi─ůc jest lepiej. Mam nadziej─Ö, ┼╝e Tobie DO te┼╝ pomo┼╝e wiem jak straszn─ů chorob─ů jest RZS dlatego ┼╝ycz─Ö powodzenia  i s┼éu┼╝─Ö pomoc─ů. Pozdrawiam
Monikaf
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-06-29, 10:10:57 »

MonikaW! Nareszcie jakas pozytywna wiadomosc  Very Happy. Bardzo dziekuje! Rowniez wybieram sie do Jastrzebiej Gory w tym roku, w sumie " w ciemno",wiem ze sa tam dwa osrodki. Ja jade do tego na ul. Derdowskiego. Czy tez tam bylas? Az mi sie wierzyc nie chce , ze mozna nie brac sterydow, i w dalszym ciagu funkcjonowac. U mnie wprawdzie zaatakowane sa praktycznie wszystkie stawy, najbardziej nadgarstki, i stopy, w kolana dostawalam zastrzyki radioaktywne, ktore przyniosly mi nieco ulgi. Dziekuje Ci , ze dalas mi nadzieje
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-06-29, 10:34:36 »

By┼éam na Ba┼étyckiej, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e to nie ma wi─Ökszego znaczenia. Potrzebny jest lekarz, kt├│ry ustawi proporcje BTW, dietetyczki na zaj─Öciach naucz─ů Ci─Ö wszystkiego no i pr─ůdy selektywne (mi nie pomog┼éy ale wi─Ökszo┼Ťci chorych na RZS pomagaj─ů). To dobrze, ┼╝e tam jedziesz wiele os├│b pope┼énia b┼é─Ödy na DO wynikaj─ůce z braku wiedzy i dok┼éadno┼Ťci. G┼éowa do g├│ry nie poddawaj si─Ö i nie zniech─Öcaj bo na efekty z pewno┼Ťci─ů poczekasz mo┼╝e i nawet kilka miesi─Öcy. M├│j w├│zek stoi w piwnicy a k├│le te┼╝ si─Ö gdzie┼Ť walaj─ů. Kiedy┼Ť te┼╝ z rozpacz─ů szuka┼éam leczacych si─Ö z RZS DO i znalaz┼éam dwie osoby dodam, ┼╝e s─ů w du┼╝o lepszym stanie ni┼╝ ja. Ciesz─ů si─Ö ┼╝yciem i nie bior─ů nic. Jedna z nich bardzo mi pomog┼éa  i jej zawdzi─Öczam wszystko, bo by┼éy chwile zw─ůtpienia i rozpaczy.
Pozdrawiam
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-06-29, 11:17:59 »

Witaj Moniko!
Od kilku lat choruję na RZS, Stosowane leczenie farmakologiczne  niestety nie przynosiło poprawy.Dodam, że leczyłam się u najlepszych reumatologów w kraju.
wiam

jakie leki bra┼éa┼Ť?
Kt├│rzy to byli Ci najlepsi reumatolodzy w kraju?
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-06-29, 11:48:06 »

Zaczynaj─ůc od steryd├│w enkorton metypred (zamiennie), metotrexad raz w tygodniu potem dwa  jakie┼Ť leki immunosupresyjne, niesterydowe r├│┼╝ne ostatnio profenid. Domiejscowo blokady sterydowe. Zabiegi od krio przez ultrad┼╝wi─Öki,magnetronik,laser.
Reumatolodzy wszystkich nie pami─Ötam mi─Ödzy innymi  Poliklinika Bydgoska dr ┼üotocki (inne nazwiska mam w domu w dok) do┼Ť─ç znana posta─ç w dziedzinie reumatologii prof.Szechi┼äski (Wroc┼éaw) kilku lekarzy w Wa-wie nazwiska wylecia┼éy z g┼éowy. Jest tego sporo ponadto kilku ortoped├│w (synowectomie staw├│w, blokady). Sorry za b┼é─Ödn─ů pisowni─Ö nie ko┼äczy┼éam medycyny.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-06-02, 13:17:55 »

To chyba jedna niewielu jednostek chorobowych, kt├│ra wymaga ...nasycenia si─Ö serami i ┼Ťmietan─ů/mas┼éem.
A po tym fakcie (po r├│┼╝nym okresie czasu, miesi─ůc-6 miesi─Öcy) post─Öpowania z ... intuicj─ů Marishki (jadanie ser├│w rzadziej, ale tylko po okresie "uszcze┼Ťliwienie si─Ö" !!! ┼Ťmietan─ů i serami!!!!).
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-06-02, 13:30:57 »

Ciekawe Ewo, ┼╝e po zjedzeniu nawet bogato zat┼éuszczonego sera , np. mas┼éem, uczucie g┼éodu znika lecz jak┼╝e "inaczej" ni┼╝ po jajecznicy na smalcu . Pierwsza opcja jest absolutnie nie do zaakceptowania jako posi┼éek maj─ůcy utrzyma─ç cz┼éowieka w pe┼éni si┼é. Dania serowo-mleczne ja osobi┼Ťcie traktuj─Ö jak deser. Zjadanie mlecznych, cho─çby w idealnym BTW i traktowanie ich jako element fundamentalny diety, wydaje si─Ö by─ç destrukcyjne dla organizmu. Jestem naocznym ┼Ťwiadkiem,jak Marishka kieruje si─Ö w doborze posi┼ék├│w niewiarygodn─ů intuicj─ů, w kt├│rej nie ma ska┼╝enia problemami psychicznymi. Innymi s┼éowy, s┼éucha samej siebie wzorcowo. Daleko mi do Niej, ale pracuj─Ö nad tym Smile

Tomek
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-06-02, 13:47:26 »

Te┼╝ zauwa┼╝am to co Ty zauwa┼╝asz.
R├│b swoje. Ka┼╝dy ma inne intuicje, ka┼╝dy ma inne "sprawy do za┼éatwienia" (choroby=zacz─ůtki chor├│b). B─ůd┼║ wolnym Cz┼éowiekem i Szanuj Siebie i (przy okazji) Innych  Smile. I sie nie przejmuj zbytnio  Smile .
Natura daje nam czasem wyzwania w postaci jakich┼Ť karykatur, kt├│re mamy "przepracowa─ç" (=zrozumie─ç).
Wszyscy tak maj─ů  Sad .
MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-06-02, 14:50:44 »

Pani Ewo czy to oznacza┼éoby, ┼╝e u os├│b z rzs w pocz─ůtkowym okresie stosowania DO nie wprowadza─ç rotacji. Nie mam siebie na my┼Ťli oczywi┼Ťcie rotuj─Ö ze znakomitym skutkiem.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-06-02, 14:52:25 »

Tak.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-06-02, 14:58:13 »

Musz─ů przej┼Ť─ç przez faz─Ö Marishki (opisan─ů), by doj┼Ť─ç do Twojego etapu.
Tak to w rzs-ach jest. Chyba (?) bez wyj─ůtku.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 18 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.