forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:02:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 211441 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #100 : 2007-06-05, 13:20:36 »

  ..oczywiście..

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #101 : 2007-06-05, 13:24:15 »

Czy nie najważniejsze jest to ,ze Halina CHODZI!  Smile W/g naukowców ,to powinna już pewnie być kilka lat na wózku.
I czy to nie jest sukces dla Jana Kwaśniewskiego? Bo tak na prawdę ,to na czym mu zależało?Czyż nie na leczeniu i wyleczeniu ludzi z chorób?  Smile Ja stawiam na to.  Smile

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #102 : 2007-06-05, 13:24:49 »

.....uparłam się, że gdzieś musi być błą w żywieniu i dipiero Lekarka potrafiła wskazać gdzie jest 'haczyk'.
J.K. POTRZEBUJE WŁAŚNIE TAKICH LUDZI JAK lEKARKA.

SWIETE SLOWA, podpisuje sie wszystkimi swoimi konczynami Very Happy Very Happy Very Happy

Calkiem niedawno pisalem w podobnym tonie,
ale ktos napisal, ze wystarczy czytac Shocked Very Happy ksiazki Dr. JK.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #103 : 2007-06-05, 13:28:35 »

Jednym wystarczy innym nie.
Książki JK są podstawą oczywiście bez nich nie byłoby DO i tego forum to pewne.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #104 : 2007-06-05, 13:37:16 »

A stwierdzenie, że 'muszę siebie słuchać' niewiele mi mówi, bo jak mnie coś boli to po czym?

"Niewiele mówi" tym, którzy żyją w całkowitym oderwaniu od siebie, nie rozumiejąc (i co gorsze, nie próbując zrozumieć) tego, co się z nimi dzieje, przyczyn i skutków. Bez "słuchania siebie" żadne życie świadome nie jest możliwe. Jeśli nie wsłuchujesz się w procesy zachodzące w Twoim ciele i umyśle, nie wiesz, co i dlaczego czujesz, nie interesujesz się swoim własnym ciałem i umysłem, to jesteś zdana na "łaskę" innych i ich opinię o Tobie. Smutne to życie...

Dlatego każdy, kto chce ŻYĆ pełnią życia i osiągnąć to, co Grizzly nazywa "LongLife" będzie raczej dążył do słuchania siebie. Bez tego słuchanie/zrozumienie innych nie jest możliwe. I w ostatecznym rozrachunku nikt inny za nas tego nie zrobi, ani JK, ani Lekarka...

Marishka
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #105 : 2007-06-05, 13:55:13 »

....Dziś mając 85lat  jest zdrowsza ode mnie i pewnie od niejednego młodego.Nadal jest w ruchu.Ma od kilkunastu lat swoje małe stadko kózek  Smile ,które pasie ,robiąc sobie przy okazji długie spacerki.Robi sobie z mleka koziego przetwory i na tym głównie bazuje.
Jestem pod wrażeniem jej zamiłowania do PRACY I RUCHU!!!

elmo, pozdrowienia dla BABCI od grizzly

i 1000x Very Happy

Twoja BABUNIA to, zywy dowod, ze strategia "Long Life" dziala
niezaleznie od polozenia geograficznego Very Happy 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #106 : 2007-06-05, 13:59:35 »

"Niewiele mówi" tym, którzy żyją w całkowitym oderwaniu od siebie, nie rozumiejąc (i co gorsze, nie próbując zrozumieć) tego, co się z nimi dzieje, przyczyn i skutków. Bez "słuchania siebie" żadne życie świadome nie jest możliwe. Jeśli nie wsłuchujesz się w procesy zachodzące w Twoim ciele i umyśle, nie wiesz, co i dlaczego czujesz, nie interesujesz się swoim własnym ciałem i umysłem, to jesteś zdana na "łaskę" innych i ich opinię o Tobie. Smutne to życie...



Marishka
Cokolwiek chciałaś cos pozytywnego przekazać Halinie,to nie w ten sposób.Tak się ludziom nie pomaga.  Confused
Jeśli chce się przekazać jakaś swoją wiedzę ,mądrość,robi się to w sposób przyjemny,spokojny i mądry.Nie masz takiego daru....
Wiesz dlaczego? Bo tak na prawdę ,to Ty nie chcesz komuś pomóc ,a jedynie oczekujesz pochwał za swoją elokwencję.  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #107 : 2007-06-05, 14:01:41 »


elmo, pozdrowienia dla BABCI od grizzly

i 1000x Very Happy


Dzięki grizzly  Smile miłe to bardzo! jak będę dzwoniła na wieś - pozdrowienia przekażę  Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #108 : 2007-06-05, 14:01:54 »

Książki JK są podstawą oczywiście bez nich nie byłoby DO

Historia DO rozpoczęła się w 1968 roku, pierwsza publikacja popularno-naukowa dostępna w całej Polsce w lutym 1971r. -  a pierwsza książka ukazała się DOPIERO w 1990, a 22 to chyba więcej niż 17? Pierwszy "elementarz" do DO - znany jako "Dieta Optymalna" - 1996. Pierwszy "podręcznik" dla tych co chcą wiedzieć więcej, którego większość osób wcale nie zna - w 2005r. Najciekawsze nie jest jeszcze opublikowane Cool
Trudno, więc zgodzić się z twierdzeniem, że bez książek nie byłoby Diety Optymalnej Very Happy. I to nie jest wina JK, że tak wielu dowiedziało się o DO - tak późno. Wielu - nigdy mogło nie zachorować, wielu nigdy mogło też nie usłyszeć o DO, bo intencją autora Diety Optymalnej jest dać każdemu WOLNY WYBÓR, dzięki któremu się ma to, na co się samodzielnie zapracuje.
Statystyka wykazuje, że WIELKIE ODKRYCIA są akceptowane średnio po pięćdziesięciu latach, a więc statystycznie zostało jeszcze tylko JEDENAŚCIE lat.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #109 : 2007-06-05, 14:07:36 »

... bo intencją autora Diety Optymalnej jest dać każdemu WOLNY WYBÓR, dzięki któremu się ma to, na co się samodzielnie zapracuje.
Zawsze tak jest! Ma się to,na co się samodzielnie zapracuje.Nikt za nas żadnej roboty nie odwali,jeśli ona jest przeznaczona dla nas.A jeśli pozwolimy, aby ktoś robotę za nas odwalał musimy się liczyć z tym ,ze mogą nastąpić zgrzyty.

Ps.Tylko jedna osoba na tym Forum zwróciła uwagę ,na to jak ważna jest PRACA! Prawda Daniel?
Wiem ,że się nie ruszysz z wątku założonego przez siebie,ale tak właśnie Ty twierdzisz.I to jest bardzo ważne!
Pozdrawiam.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #110 : 2007-06-05, 14:08:27 »

Źle się wyraziłam chodziło mi raczej o wiedzę, nie sposób jej rozpowszechniania.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #111 : 2007-06-05, 14:15:33 »

Nikt za nas...

o nasze zdrowie nie zadba. Jeśli nie wiemy, jak ze sobą postępować - marny los Very Happy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #112 : 2007-06-05, 14:18:25 »

Pozostaje nam się uczyć ,uczyć i uczyć ,to samo z pracą.
Obserwować ,wyciągać wnioski z tego co ktoś mówi,robi itp. bo nie jeden ma na prawdę dużo mądrego do powiedzenia,trzeba jednak umieć to zauważyć  Wink
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #113 : 2007-06-05, 14:40:11 »

......Zawsze tak jest! Ma się to,na co się samodzielnie zapracuje.Nikt za nas żadnej roboty nie odwali,jeśli ona jest przeznaczona dla nas.A jeśli pozwolimy, aby ktoś robotę za nas odwalał musimy się liczyć z tym ,ze mogą nastąpić zgrzyty.......

OK, z ta praca to jest tak, ze wszystko zalezy od tego,
jakie beda tej "pracy" OWOCE

Podam proste spektakularne przyklady:

1.) "kwiki talibskie" owocuja ZBIOROWYMI MORDAMI.

2.) „doktory”(jak nazywal ich Malysz) Jerzy Żołądź i Jan Blecharz
      owocuja WIELKIMI SUKCESAMI Adama Malysza

3.) nieudolne(bez lekarza) stosowanie ZO owocuje CHOROBAMI

4.) praca "prostaczka" owocuje slabym wynagrodzeniem

5.) praca "wyksztalciucha"(adwokata) owocuje fortuna

Relatywizm Panie i Panowie relatywizm !!!!!!!!  Shocked Shocked Very Happy Very Happy


 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #114 : 2007-06-05, 15:41:36 »

"Niewiele mówi" tym, którzy żyją w całkowitym oderwaniu od siebie, nie rozumiejąc (i co gorsze, nie próbując zrozumieć) tego, co się z nimi dzieje, przyczyn i skutków. Bez "słuchania siebie" żadne życie świadome nie jest możliwe. Jeśli nie wsłuchujesz się w procesy zachodzące w Twoim ciele i umyśle, nie wiesz, co i dlaczego czujesz, nie interesujesz się swoim własnym ciałem i umysłem, to jesteś zdana na "łaskę" innych i ich opinię o Tobie. Smutne to życie...

Dlatego każdy, kto chce ŻYĆ pełnią życia i osiągnąć to, co Grizzly nazywa "LongLife" będzie raczej dążył do słuchania siebie. Bez tego słuchanie/zrozumienie innych nie jest możliwe. I w ostatecznym rozrachunku nikt inny za nas tego nie zrobi, ani JK, ani Lekarka...

Marishka

Mam wrażenie jakbyś się przeniosła z kanapy psychoanalityka. Takie teksty to nie dla chorych, którym wysiadło ciało bo zabrakło dobrego budulca i super paliwa. Nie potrafisz zrozumieć przyczyny i skutku u osób gdzie nadrzędną przyczyną kłopotów jest odżywianie.
Takie teksty przerabia moja sąsiadka w kościele na tzw. Oazach. Nie wiem może jej też to pomaga tak jak Tobie.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #115 : 2007-06-05, 16:44:03 »

Pierwszy "podręcznik" dla tych co chcą wiedzieć więcej, którego większość osób wcale nie zna - w 2005r.

a cóż to za podręcznik? Chodzi o "Jak nie chorować"?
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #116 : 2007-06-05, 17:06:19 »

"Niewiele mówi" tym, którzy żyją w całkowitym oderwaniu od siebie, nie rozumiejąc (i co gorsze, nie próbując zrozumieć) tego, co się z nimi dzieje, przyczyn i skutków. Bez "słuchania siebie" żadne życie świadome nie jest możliwe. Jeśli nie wsłuchujesz się w procesy zachodzące w Twoim ciele i umyśle, nie wiesz, co i dlaczego czujesz, nie interesujesz się swoim własnym ciałem i umysłem, to jesteś zdana na "łaskę" innych i ich opinię o Tobie. Smutne to życie...

Dlatego każdy, kto chce ŻYĆ pełnią życia i osiągnąć to, co Grizzly nazywa "LongLife" będzie raczej dążył do słuchania siebie. Bez tego słuchanie/zrozumienie innych nie jest możliwe. I w ostatecznym rozrachunku nikt inny za nas tego nie zrobi, ani JK, ani Lekarka...

Marishka

Mam wrażenie jakbyś się przeniosła z kanapy psychoanalityka. Takie teksty to nie dla chorych, którym wysiadło ciało bo zabrakło dobrego budulca i super paliwa. Nie potrafisz zrozumieć przyczyny i skutku u osób gdzie nadrzędną przyczyną kłopotów jest odżywianie.
Takie teksty przerabia moja sąsiadka w kościele na tzw. Oazach. Nie wiem może jej też to pomaga tak jak Tobie.

Halinka mnie się wydaje, że Mari. chodziło o to że ludzie nie potrafią się wsłuchac w siebie tzn jedzą potrawy które uznają za dobre, a mimo to im szkodzą. Tu dobry przykład daje nam pani lekarka.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #117 : 2007-06-05, 17:28:13 »

"Niewiele mówi" tym, którzy żyją w całkowitym oderwaniu od siebie, nie rozumiejąc (i co gorsze, nie próbując zrozumieć) tego, co się z nimi dzieje, przyczyn i skutków. Bez "słuchania siebie" żadne życie świadome nie jest możliwe. Jeśli nie wsłuchujesz się w procesy zachodzące w Twoim ciele i umyśle, nie wiesz, co i dlaczego czujesz, nie interesujesz się swoim własnym ciałem i umysłem, to jesteś zdana na "łaskę" innych i ich opinię o Tobie. Smutne to życie...

Dlatego każdy, kto chce ŻYĆ pełnią życia i osiągnąć to, co Grizzly nazywa "LongLife" będzie raczej dążył do słuchania siebie. Bez tego słuchanie/zrozumienie innych nie jest możliwe. I w ostatecznym rozrachunku nikt inny za nas tego nie zrobi, ani JK, ani Lekarka...

Marishka

Mam wrażenie jakbyś się przeniosła z kanapy psychoanalityka. Takie teksty to nie dla chorych, którym wysiadło ciało bo zabrakło dobrego budulca i super paliwa. Nie potrafisz zrozumieć przyczyny i skutku u osób gdzie nadrzędną przyczyną kłopotów jest odżywianie.
Takie teksty przerabia moja sąsiadka w kościele na tzw. Oazach. Nie wiem może jej też to pomaga tak jak Tobie.

Halinka mnie się wydaje, że Mari. chodziło o to że ludzie nie potrafią się wsłuchac w siebie tzn jedzą potrawy które uznają za dobre, a mimo to im szkodzą. Tu dobry przykład daje nam pani lekarka.

Wlasnie, w tym sedno, mnie naprawde  smakowaly i mialam na nie ogromny apetyt produkty zabojcze dla mojego organizmu ( makarony, pierogi, ciasta, chleb, swieze buleczki )Kierowanie sie aptetytem nie w kadzym wypadku jest dobre,jak ktos juz stosuje DO i ma wyregulowany apetyt i metabolizm to tak, ale przedtem to moze byc wrecz tragiczne w skutkach
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #118 : 2007-06-05, 17:32:32 »

Fewo  Smile Nie przeceniaj Mari jeśli chodzi o wpływ żywienia na organizm.Halina doskonale wie co ta Mari ma na myśli  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #119 : 2007-06-05, 17:46:37 »

Poza tym ta Mari nigdy nie pisała o żywieniu jako o przyczynie chorób,tylko no wiadomo....wyparcie itp bla bla bla ....
Fewo Halina ma SM. Nie wszyscy wiedzą na czym ona polega.Wyobrażanie sobie SM poprzez czytanie postów itp. nie oddaje tego ,co przeżywa osoba chora i jej rodzina.
W/g medycyny SM jest chorobą postępującą i nieodwracalną.
Halina chodzi.Czy to nie jest dla niej szczęściem ,choćby nawet  doszła do tego poprzez wątki Biblijne? A cóż w tym złego?Czy musi znać biochemię,żeby nie jeździć na wózku? Nie....  Smile
Co innego jest jak ktoś zdrowy stosuje ŻO i gdy jakieś odstępstwo od żywienia spowoduje jedynie sensacje ze strony ukł. pok..,a co innego jest jak ktoś stosuje DO i gdy odstępstwo od diety spowoduje powrót do wózka. Kolosalna,nieporównywalna różnica!
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 17 zapytaniami.