forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:09:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660611 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 211521 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #180 : 2007-11-25, 23:42:02 »

Ja mysle ze to nie ser jest bee tylko nadmiar bialka

Jest w tym dużo prawdy  Smile

:całkowity - 378,74 HDL - 60,65 LDL - 255,2 Trójglicerydy - 314,62. Wszystkie parametry pilnuję i wszystko ważę i zapisuję.Jeżeli coś przekroczę to najczęściej T ale to najwyżej do 150.Najczęściej utrzymuję w granicy 100 - 120.

Sęk w tym by nadal pozostać w DO i znormalizowac lipidogram.
T - jak w odchudzającej formie DO.1,5-2g/kg/dobę. Obserwuję, że brak nawrotu KAŻDEJ choroby nie występuje na dawce T w ok 1,8g/kg/dobę. Dla odchudzajacych się, obniżających trojglicerydy do 60mg% i dla tych z cholesterolem LDL za dużym.
B - 2-3 x w tyg jeden rodzaj białka zwierzęcego na dobę. Lipidogram mierz co 3 miesiace (?), choć ja zalecam moim pacjentom co roku.

Witam wszystkich, choruję na rzs od 4 lat. Jestem na etapie poszukiwania ulgi dla mojego obolałego ciała więc zachłannie czytam wszystkie informacie z tego forum. I nic nie rozumiem...... Jeść ser czy nie jeść, czy mleko szkodzi, czy nabiał szkodzi? Ja jestem alergikiem m.in. na mleko źle reaguję ale sery i jogurty uwielbiam. Czy mogę je jeść? Czy mogę sama z pomocą książki stosować DO?

Masz zacząć dietą jak mówi MONIKAW. Ona dużo wie. Ma to być dieta BEZ ZBÓŻ i o ile się da bez cukrów prostych. O pr. mlecznych porozmawiamy za pół roku.

"Zalecanie pacjentom zwiększenia spożycia produktów mlecznych nie powoduje żadnej poprawy, gdyż w produktach tych nie ma wystarczających ilości fosforu i mineralizacja kości nie ulega poprawie."

Pierwsza część zdania prawdziwa, druga fałszywa.
Dziewczynce z przewlekłym zapaleniem nerek (zaraz opiszę) nie można dać śmietany bo ma po niej fosfor we krwi w okolicy sufitu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #181 : 2007-11-26, 01:25:12 »

A tu mamy NIEPRAWDĘ  Very Happy.

Reumatologia  5/2007

streszczenie artykułu:


Artykuł przeglądowy
Praktyczne aspekty leczenia układowych zapaleń naczyń

Reumatologia 2007; 45, 5: 278-283


autorzy: Justyna Swarowska-Knap, Witold Tłustochowicz,



Układowe zapalenie naczyń jest przewlekłą, nadal nieuleczalną chorobą, której przebieg można kontrolować dzięki kombinowanej terapii glikokortykosteroidami i cyklofosfamidem. W ten sposób udaje się osiągnąć remisję u ok. 90% pacjentów. Leczenie to poprawia rokowanie, ale nie zapobiega nawrotom, a poważne działania niepożądane terapii są przyczyną zwiększonej śmiertelności i obniżają komfort życia chorych. Na podstawie wniosków pochodzących z opublikowanych niedawno trzech dużych, wieloośrodkowych badań, w których porównywano różne schematy leczenia, obecnie dąży się do skrócenia czasu trwania terapii cyklofosfamidem. U chorych z zapaleniem naczyń nie powinno się zwlekać z wdrożeniem leczenia do czasu ustalenia ostatecznej diagnozy. Pacjenci z łagodnym przebiegiem choroby mogą być wprowadzeni w remisję za pomocą innych leków niż cyklofosfamid. W przypadku FFS>0 wymagana jest terapia cyklofosfamidem, zwykle przez 3–6 mies., następnie można zastosować terapię podtrzymującą innymi lekami immunosupresyjnymi.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #182 : 2007-11-26, 11:49:50 »

Cytuj z: lekarka
Cytuj z: Ewa  2007-11-23, 10:34:34
"Zalecanie pacjentom zwiększenia spożycia produktów mlecznych nie powoduje żadnej poprawy, gdyż w produktach tych nie ma wystarczających ilości fosforu i mineralizacja kości nie ulega poprawie."
Pierwsza część zdania prawdziwa, druga fałszywa.
Dziewczynce z przewlekłym zapaleniem nerek (zaraz opiszę) nie można dać śmietany bo ma po niej fosfor we krwi w okolicy sufitu.
A jak w takim razie dzieje się przy zapaleniu nerek? Po śmietanie mineralizacja kosci rośnie do sufitu?
Zapisane
orchidea77
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #183 : 2007-11-26, 17:33:00 »

Zwracam się do Ciebie Maf.Ponieważ popełniałam błędy w jedzeniu tzn mieszałam białka chcę się zapytać czy w dni żółtkownicy Twoja żona jada np.rybę,śledż w oleju,tuńczyk czy rybę wędzoną.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #184 : 2007-11-26, 17:48:23 »

....dni żółtkownicy....

Moze sie myle(prosze poprawic) ale zoltkownica to idzie codziennie jak woda Cool
a przynajmniej powinna Cool
Wiec co z ta rotacja?????????? Cool


Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #185 : 2007-11-26, 18:20:17 »

Zwracam się do Ciebie Maf.Ponieważ popełniałam błędy w jedzeniu tzn mieszałam białka chcę się zapytać czy w dni żółtkownicy Twoja żona jada np.rybę,śledż w oleju,tuńczyk czy rybę wędzoną.
Wogole to nie wiem co to znaczy "mieszanie bialek" - jakas nowa teoria?
Ola jada codziennie zoltkownice, / 3 zoltka i jedno jajo cale/ na masle, boczku lub podgardlu, ew cebula. Drugi posilek jest niezalezny od zoltkownicy, bo zoltkownica jest stale. Jest to przewaznie mieso - karkowka lub boczek swiezy /oczywiscie smazony na smalcu z cebula/. Ryby? Kilka razy w miesiacu. Sledz w smietanie/chyba raczej raz w miesiacu/, makrela wedzona/ 2 razy/ (zdarza sie, ze ide na latwizne, nie chce mi sie robic karkowki - kupuje rybe.)
Nie zapominamy o podrobach, czyli watroba wieprzowa/ w zasadzie powinna byc raz w tygodniu/. Zdarzaja sie watrobki drobiowe na masle.
Stalym zestawem jest kapusta kiszona gotowana, okraszona boczkiem wedzonym na smalcu i cebula.
Slawek moze potwierdzic jak smaczna jest ta kapusta. Oczywiscie nikt nie jest w stanie zrobic takiej kapusty, bo to przepis mojej mamy.
O tym, jak wazna moze byc ta kapusta zdalem sobie sprawe dopiero wczoraj, po ponownym przeczytaniu jadlospisu Jozefa.
Waznym elementem moze byc tez kolagen, czyli galaretka z nozek wieprzowych. Mozna isc na latwizne i kupic dobry salceson. ale to nie to samo.
To narazie tyle, aha, bardzo podoba mi sie jadlospis Ewy, pisala o tym w innym watku.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
orchidea77
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #186 : 2007-11-26, 18:39:20 »

Maf może żle się wyraziłam.Chodzi o jeden rodzaj białka zwierzęcego.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #187 : 2007-11-27, 00:14:56 »

Slawek moze potwierdzic jak smaczna jest ta kapusta. Oczywiscie nikt nie jest w stanie zrobic takiej kapusty, bo to przepis mojej mamy.
Była super Wink i do dzisiaj zastanawiałem sie dlaczego mnie taka nie wychodzi Wink

P.S.
zmień viste na ikspeka jak przystało tradycjonaliście Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #188 : 2007-11-27, 00:24:59 »

Cytuj
bardzo podoba mi sie jadlospis Ewy
Smile co ci sie moze podobać w moim jadłospisie? W sumie jesz bardzo podobnie do mnie.

A swoją drogą Józef Turostowski świetnie uprościł podejście do DO, prawda? Te jego jadłospisy to kwintesencja.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #189 : 2007-12-02, 23:57:32 »

Dla Ewy - "w produktach mlecznych nie ma wystaczającej ilości fosforu".
W produktach mlecznych fosforu jest bardzo, bardzo dużo. Osoby z przewlekłym zapaleniem nerek (2 takie widziałam na DO) nie mogą jeść mlecznych nawet w postaci śmietany po niej też rośnie fosror znacznie przekraczając dopuszczalne normy. W podręcznikach dt żywienia pr. mleczne określane są jako bogate w fosfor.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #190 : 2008-09-09, 13:10:02 »

Czy jest tu moze ktos kto ma do czynienia z ta choroba. Sama choruje i szukam ludzi , ktorym dieta pomogla, bo leki, szpitale, operacje poki co nie zdzialaly zbyt wiele, a wizja wozka inwalidzkiego  jest malo pocieszajaca... Sad
Dla zainteresowanych tematem...
Monikaf po kilkunastu latach wegetacji w domu bo chyba tak należałoby  ująć ten stan wraca do pracy,zdrowia, życia....
Wstrętne choróbsko zostało opanowane z czego bardzo się cieszę. Nie pomogła współczesna medycyna, nowoczesne terapie, reumatolodzy ale na szczęście znalazł się inny sposób.
I my wszyscy tutaj go znamy....


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #191 : 2008-09-09, 13:27:59 »

Gratulacje !  Smile

PS.Myślę,że Bruford byłby zainteresowany tematem  Smile -nie wiem czy dobrze pamiętam,ale chciał dowodów (?)
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #192 : 2008-09-09, 13:59:12 »

Tu jednak chodzi o "coś" więcej niż udowadnianie czegoś niedowiarkom...
Każdy ma wybór może wierzyć lub nie.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #193 : 2008-09-09, 14:11:53 »

Bruford byłby zainteresowany tematem 

Nie żartuj!
przecież dla niego nigdy ta osoba nie była chora, bo każdy taki "naukowiec" wie, że "DO nic nie leczy, a nawet jest szkodliwe" - dla "naukowców" oczywiście!  Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #194 : 2008-09-09, 14:46:47 »

Jak nie był zainteresowany tematem,a pisał,to znaczy ,że był trollem i pluł jadem?  Mr. Green   Razz Smile             
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #195 : 2008-09-09, 14:50:36 »

szybko sie uczę?  Mr. Green
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #196 : 2008-09-09, 15:27:48 »

Dla zainteresowanych tematem...

MONIKAW
Proszę przekazać "monikaf" serdeczne pozdrowienia i życzyć wszelkiej pomyślności... Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #197 : 2008-09-09, 15:32:23 »

Tu jednak chodzi o "coś" więcej niż udowadnianie czegoś niedowiarkom...
Każdy ma wybór może wierzyć lub nie.

Monika nic nie jest takie, jakim sie nam wydaje Cool
To tak jak z tym Majonezem Dekoracyjnym WINIARY Cool

 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #198 : 2008-09-09, 15:40:30 »

... ale na szczęście znalazł się inny sposób.
I my wszyscy tutaj go znamy....




My wszyscy tutaj znamy przynajmniej 2 sposoby.Ciekawa jestem ,który to .To jest w sumie ważne,jakby nie było....  Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #199 : 2008-09-09, 20:54:27 »

W kwestii Twojego pytania MONIKAW: gdy produkty mleczne nie "wchodzą" w organizm dłużej niż pół roku i mimo ich "zaczepnego" stosowania dalej szkodzą - często trzeba przeweryfikować białko w diecie. Jest duże prawdopodobieństwo, że zjada się zbyt dużą dobową ilość białka. Geny modyfikujemy dietą.
U pacjentów z chorobą nowotworową nie parłabym na siłę do tolerancji produktów mlecznych. Są zbyt cukrogenne.
W ogóle - wszystko co na siłę - wychodzi bokiem...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.