forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 17:38:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660648 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 211556 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #240 : 2008-09-16, 17:43:32 »

Takie sobie to za dużo powiedziane...
A lekarze optymalni dalej zalecają przy rzs codziennie śmietanę.
Ostatnio przeglądałam jadłospis dla początkującej codziennie dżem, kakao, śmietana, brakuje tylko mąki. Shocked
Moniko,bardzo mnie ciekawi,czy pomagajac monicef w sporzadzaniu jadlospisu,produkty mleczne poddalas natychmiastowej rotacji??
Po jakim czasie wyeliminowalas calkowicie produkty mleczne??? Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #241 : 2008-09-16, 19:13:51 »

Alinko...
To było badzo trudne zadanie. Po siedmiodniowej przerwie nastąpił "mleczny dzień" po kilku godzinach pojawiła się temp. powyżej 40 stopni, obrzęk wszystkich stawów, straszny ból. Monika nie mogła się ruszyć zagrożone było juz nie tylko zdrowie ale jej życie. Kolejna prowokacja po następnych siedmiu dniach wywołała jeszcze gorsze objawy.
Po konsultacji z Panią Ewą wyłączyłyśmy mleczne z jadłospisu zupełnie. Nie je ich do dziś.
Pojawiają się wpadki, organizm reaguje natychmiast ale juz nie tak jak kiedyś.

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #242 : 2008-09-16, 21:44:55 »

Alinko...
To było badzo trudne zadanie. Po siedmiodniowej przerwie nastąpił "mleczny dzień" po kilku godzinach pojawiła się temp. powyżej 40 stopni, obrzęk wszystkich stawów, straszny ból. Monika nie mogła się ruszyć zagrożone było juz nie tylko zdrowie ale jej życie. Kolejna prowokacja po następnych siedmiu dniach wywołała jeszcze gorsze objawy.
Po konsultacji z Panią Ewą wyłączyłyśmy mleczne z jadłospisu zupełnie. Nie je ich do dziś.
Pojawiają się wpadki, organizm reaguje natychmiast ale juz nie tak jak kiedyś.


dziekuje i  jeszcze raz gratuluje  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #243 : 2008-09-17, 08:32:43 »

Alinko...
To było badzo trudne zadanie. Po siedmiodniowej przerwie nastąpił "mleczny dzień" po kilku godzinach pojawiła się temp. powyżej 40 stopni, obrzęk wszystkich stawów, straszny ból. Monika nie mogła się ruszyć zagrożone było juz nie tylko zdrowie ale jej życie. Kolejna prowokacja po następnych siedmiu dniach wywołała jeszcze gorsze objawy.
Po konsultacji z Panią Ewą wyłączyłyśmy mleczne z jadłospisu zupełnie. Nie je ich do dziś.
Pojawiają się wpadki, organizm reaguje natychmiast ale juz nie tak jak kiedyś.



No musze przyznać,że Monika była bardzo zdyscyplinowanym pacjentem.Nie pisałabym w tym temacie,gdyby mnie samej o mało co ta "dyscyplina" nie doprowadziła do miejsca "wiecznej szczęśliwości" .Myślę po sobie (powtarzam ,że tylko i wyłącznie po sobie )że to raczej nie jest odwaga,tylko Głupota przez wielkie "G".Wiem też po sobie,że trzeba być głupim,żeby wiedzieć jakie coś przynosi skutki i zgadzać się dorowolnie na cierpienie-Powtarzam ,że piszę tylko i wyłącznie z własnego doświadczenia.Po przeczytaniu postu MONIKAW ,to właśnie mi się przypomniało.Cieszę się jednak ,że sie opamiętałam -to była dla mnie nauczka!
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #244 : 2008-09-17, 08:51:27 »

To nie jest do końca tak.
Gdyby nie  prowokacje nie wiedziałybyśmy co szkodzi jej najbardziej/ wywołuje chorobę. O dziwo spożywając te produkty codziennie nie widzimy ich szkodliwości ale pracujemy sobie w ten sposób na.....
Aby znaleźć trzeba szukać.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #245 : 2008-09-17, 08:59:31 »

To nie jest do końca tak.
Gdyby nie  prowokacje nie wiedziałybyśmy co szkodzi jej najbardziej/ wywołuje chorobę. O dziwo spożywając te produkty codziennie nie widzimy ich szkodliwości ale pracujemy sobie w ten sposób na.....
Aby znaleźć trzeba szukać.

No tak.Już pomijajc ten incydent,który o mało co by mnie wykończył,to też sobie w pewien swoisty sposób prowokowałam (świadomie/nieświadomie) niekorzystne dla mojego zdrowia sytuacje.Dzięki tym prowokacjom dowiedziałam się,że  szkodził mi chleb,ziemniaki,słodkie rzeczy.Jak to się mówi "nauka na własnych błedach,to bardzo kosztowna nauka" ,ale za to bardzo skuteczna.Miejmy sie jednak na bacznosci,bo człowiek już zdrowy często szybko zapomina o cierpieniu jakie go spotkało i znów może popełnić kiedyś bład,czego ani  Tobie,ani Monice,ani sobie ,ani nikomu innemu kto odzyskał zdrowie nie życzę!!!
Pozdrawiam serdecznie!
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #246 : 2008-09-17, 09:42:49 »

a jaki Incydent Edyta? Tez zaszalas i zjadlas cos zakazanego?

W sumie dzisiaj to tez uwazam , ze dobrze sie stalo jak sie stalo, bo w koncu wiemy co mi najbardziej szkodzi, no ale wtedy mi do smiechu nie bylo Shocked
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #247 : 2008-09-17, 09:45:23 »

Było strasznie o mało nie umarłam ze strachu  Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #248 : 2008-09-17, 10:14:15 »

a jaki Incydent Edyta? Tez zaszalas i zjadlas cos zakazanego?



Nie,to nie miało nic wspólnego z tym,ze coś zjadłam zakazanego (bezpośrednio).Wtedy jeszcze nie znałam żadnego DO/ZO .
No a potem ,to już faktycznie wszystko zależało od tego co zjadłam i też szukałam tak jak Ty,tyle że ja zaliczyłam parę szpitali i w jednym o mały włos nie zgodziłam się na "układanie" -szynowanie jelit.Na szczęscie na swej drodze spotkałam lekarza(dzięki Bogu),który specjalnie dla mnie przyszedł w niedzielę i zaprosił mnie do swojego gabinetu objasniając mi na czym ta operacja i z całych sił nie polecał mi jej ;i dobrze ,że sie tak stało ,bo przyczyna moich dolegliwości(dziwnych co by nie mówić) tkwiła gdzie indziej.
Niech Bog broni,od takich (cholera jasna) "przygód"!  Cool

Wszystkiego dobrego Wam,sobie i wszystkim zyczę!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #249 : 2008-09-17, 19:02:15 »

Czipsy z podgardla s± super. Mogłabym je je¶ć, je¶ć, je¶ć...
Ja też chcę.Jak je robisz?
Podgardle kroję w niegrube plasterki i przysmażamj e krótko na mocno rozgrzanym tłuszczu.
Przyprawiać po usmażeniu wg upodobań.(sól,przypr. grilowa, kczup itp.)
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #250 : 2008-09-17, 20:15:23 »

Halinko a jak Ty się czujesz?
Czy SM jest wyleczalny całkowicie na DO?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #251 : 2008-09-18, 07:07:15 »

1.A lekarze optymalni dalej zalecają przy rzs codziennie śmietanę.
2.Ostatnio przeglądałam jadłospis dla początkującej codziennie dżem, kakao, śmietana, brakuje tylko mąki. Shocked

1.Czasem metoda "na śmietanę" jest jedyną przy podejściu do osób NIEPRAWDOPODOBNIE uwikłanych z zboża. Osoby z chorobami z autoimmunoagresji, a szczegolnie rzs. takie są. Nieprawdopodobnie ciągnie ich do ... ciasteczka... Sobota i/lub niedziela DO z takim rodzajem W jest jeszcze ok. Zwykle człowiek z rzs nabywa na zboże tolerancji.
Pytanie tylko - na jak długo ma byc forma smietanowa DO. 1-6 mc?
Potem i tak i tak trzeba sprzątać po całej grupie produktów mlecznych.
2.i cytrusów  Very Happy. Codziennie plaster cytryny "najlepiej (!!!) leczy".


Nie moge wyrokowac jak jest u innych jesli chodzi o mleczne,

U wszystkich szkodzą.
Najmniejszy wymiar kary po nadużywaniu tej grupy to - głupota, która wg niektórych nie jest chorobą Shocked.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #252 : 2008-09-18, 08:16:05 »

Większość osób z rzs ma problemy z niedowagą przynajmniej w początkowym okresie więc forma śmietanowa na jakiś czas  wydaje  się potrzebna. Tylko jaki...?? Teraz wprowadzam rotację po m-cu, zobaczymy jaki będzie tego efekt.
A że ciągnie do ciasteczka, makaronu, pierogów to fakt teraz juz zupełnie nie ale kiedyś...
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #253 : 2008-09-18, 11:57:31 »

oj ciagnie, ciagnie do ciasteczka Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #254 : 2008-09-18, 21:53:19 »

Osoby z nadwagą i rzs po jakimś (?) czasie nie potrzebują dobowo tak dużo tłuszczu.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #255 : 2008-09-18, 21:57:21 »

Tak to prawda myślę, że od początku go nie potrzebują.
Monikaf ma 50-100-50 to tak aby zachować proporcje czuje się dobrze i chudnie wolno bo wolno ale ruszyło z miejsca.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #256 : 2008-09-18, 22:05:40 »

Pani Ewo myśle, że waga jest w rzs (pewnie nie tylko)wyznacznikiem zapotrzebowania na tłuszcz. Dlatego raz w tygodniu trzeba to kontrolować i na tej podstawie ustalić własne.
Jedni chudną dopiero przy 100g T inni (jak ja )juz przy 130g T
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #257 : 2008-09-18, 22:15:20 »

Pani Ewo myśle, że waga jest w rzs (pewnie nie tylko)wyznacznikiem zapotrzebowania na tłuszcz.

Większa waga - mniejsze zapotrzebowanie na T.
Im większe uwikłanie w zboża tym wiecej/dłużej trzeba dużo T.
I wylecz tu na wczoraj  Cool.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #258 : 2008-09-19, 14:17:15 »

Cytuj
Nieprawdopodobnie ciągnie ich do ... ciasteczka... Sobota i/lub niedziela DO z takim rodzajem W jest jeszcze ok.

Wiem, ze wyciaganie sekwencji ze zdania przypomina w najgorszym wydaniu komune. Niemniej jednak nie potrafie zrozumiec, jak ktos, kto jest na ZO a nie daj Boze na DO, moze jeszcze myslec i miec ciagaty do ciasteczek. Wiedzac jaki wplyw maja cukry, zboza itd na danej osoby zdrowie. NIEDZWIEDZIA PRZYSLUGA.

Nie jestem fundamentalista, jestem jeszcze "zdrowy" i tez mi sie zdazry wziac do buzi cos zakazanego........ale jest to na zasadzie sformulowania "zdarzy"!!!!

I tak do konca, nie sadze, ze to jest OK, poniewaz dajemy sobie pozwolenie na jedzenie w weekendy ciasteczek, po czym okazuje sie, ze czekamy na ten weekend jak alkoholik na kieliszek wodki. 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #259 : 2008-09-19, 18:21:41 »

1.nie potrafie zrozumiec, jak ktos, kto jest na ZO a nie daj Boze na DO, moze jeszcze myslec i miec ciagaty do ciasteczek. Wiedzac jaki wplyw maja cukry, zboza itd na danej osoby zdrowie. NIEDZWIEDZIA PRZYSLUGA.

Nie jestem fundamentalista, jestem jeszcze "zdrowy" i tez mi sie zdazry wziac do buzi cos zakazanego........ale jest to na zasadzie sformulowania "zdarzy"!!!!

I tak do konca, nie sadze, ze to jest OK, poniewaz 2.dajemy sobie pozwolenie na jedzenie w weekendy ciasteczek, po czym okazuje sie, ze czekamy na ten weekend jak alkoholik na kieliszek wodki. 

1. Nie lubiłam nigdy ciasta. Nie piłam alkoholu w nadmiarze. Rozumiem alkoholików i ciastojadów  Shocked. Może dlatego, że kiedyś (40 lat temu) mama piekła ciasta i ... sama je zjadała? Ojciec kiedyś 45 lat temu może i lubił nadużyć... tak dla lepszego samopoczucia... Dzieci mają zintegrować sprawy dorosłych.
2. Nie jest to za bardzo zdrowe... Alkohol nie jest doskonałym materiałem energetycznym. Ciasta co 2 tyg? Tak długi terim oczekiwania powoduje, że zapomina się o ... "nagrodzie" (ciasto). 
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.