forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 17:40:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660648 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 211557 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #280 : 2008-09-23, 10:36:40 »

jestem ostatnia idiotka, Shocked,bo przerwalam DO,

Bo widzisz,można być madrym garnkotłukiem i cały czas się trzymać jednej wersji i najlepszej i takim  garnkotłukiem, jak to okreslasz siebie w powyzszym cytacie-efekt również taki jak w cytacie.
Co tu duzo opowiadać.Jasno napisane.
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #281 : 2008-09-23, 10:48:38 »

nie ma madrych garnkotlukow ,garnkotluk to garnkotluk, albo sie nim jest, albo nie, ja juz na szczescie nie. Powtarzam : polecam. Posty sprzed roku czy wiecej sa zdeaktualizowane, no chyba ze ktos sie zatrzymal w czasie a tym samym w rozwoju psychicznym, znam takich co sie nawet cofaja. Ulozylabym wierszyk, ale boje sie  kolejnego ataku bezradnosci, zlosci i okladania piastkami na oslep, dzieci nie powinno sie doprowadzac do placzu, zreszta nikogo.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #282 : 2008-09-23, 10:52:43 »

Nie no.Zadziw nas wszystkich swoją twórczością .Chętnie poczytamy .
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #283 : 2008-09-29, 17:40:28 »

Wpadlam aby sie pochwalic, jak zwykle zreszta, dzis zaczelam prace, po wielu latach choroby, szpitali, klinik. Gdyby ktos mi kilka lat temu powiedzial ze jeszcze kiedykowliek bede zdolna do pracy, nie uwierzylabym. Pracowac w taki sposob planuje okolo 2och lat, a potem przymierzam sie do zalozenia wlasnego biura podrozy, miedzy innymi bede sprzedawala wycieczki do "Arkadii", tak sobie pomyslalam Cool
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #284 : 2008-09-29, 18:08:59 »

Jedną z waznych rzeczy jest praca bo daje na pewno lepsze bezpieczeństwo psychiczne niż renta itp. Wiem, bo sama jeszcze mając 18 lat musiałam stawić się na komisji aby być oceniona jaka grupę mi przyznać ze względu na porażenie mózgowe. Teraz jak o tym myślę i wiem jak to wygląda obecnie to czułambym się jak nieprzymierzając koń albo kobyła , którą się ogląda  przed zakupem. Ana dodatek koń się boi,że nie zostanie sprzedany itd... Co ja będę opisywać, wiecie jak jest.  Bardziej wierzy się siebie,że można cos zrobić więcej niż tylko łazić po lekarzach- bo ładniej ja tego nie potrafię nazwać skoro sie chodzi tylko od kolejki do kolejki. Życzę Ci abyś to biuro otworzyła bo sama marzę tylko jeszcze nie wiem co to by miało być  - o otwarciu czegoś swojego. Jak to w piosence - ciągle szukam drogi.  Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #285 : 2008-09-29, 18:12:41 »

Cieszę się bardzo Moniu jak pomyślę co było jeszcze  rok temu.
Jak już będziesz miała to biuro.... Smile
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #286 : 2008-09-29, 19:02:58 »

Gratuluję serdecznie Monikof. Praca to wspaniała rzecz.Już teraz zamawiam sobie jakąś ciekawą wycieczkę w przyszłym roku.  Gdzieś niedaleko. Europa raczej Mam nadzieje na bonus. Majka.
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #287 : 2008-09-29, 19:16:55 »


Jak już będziesz miała to biuro.... Smile

.... to... bedziemy latac po swiecie i zwiedzac do upadlego Cool, no albo Ty otworzysz cos w Polsce ja tutaj Cool

Dziewczyny to jest bardzo wazne dla mnie , ze wrocilam do pracy. Czuje sie pelnowartosciowym czlowiekiem.Autentycznie  czuje dume.
Chce zapomniec o tym gdy tak z 10 lat temu lezalam bo nie mialam sil chodzic z bolu a moj syn kiedys mi powiedzial : Mamo, boje sie ze ty umrzesz.
Naprawde dzieki DO wygralam zycie, w tym nie ma ani slowa przesady, a MONIKAW zasluguje na piedestal, wyciagala mnie z najgorszych dolow, dodawala otuchy, sprawiala ze zaczynalam wierzyc, ze to wszystko ma sens. Byly chwile , ze bardziej Jej zalezalo na moim zyciu niz mnie samej .I nie ma slow, ktore by umialy opisac moja wdziecznosc do MONIKIW, ale Ona wie o tym , mam nadzieje.
Ogromne slowa uznania naleza sie rowniez oczywiscie dr. Kwasniewskiemu, ktorego sposob zywienia wyciagnal mase osob z chorob, jak i Lekarce, ktora robi wszystko by pomagac innym.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #288 : 2008-09-29, 20:06:23 »

Monikow!Tak po prostu bardzo Ci dziękuje za to, że pomodłaś Monicef.Majka
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #289 : 2008-09-29, 20:19:10 »

Przesadzacie dziewczyny....
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #290 : 2008-09-29, 20:29:41 »

Wiem, wiem, spijasz tę samą śmietankę co Monikaf. Ty masz satysfakcję, że uratowałaś zdrowie, może życie drugiej osoby, a ona ma szczęście, że jest uwolniona, a przynajmniej panuje nad straszną chorobą i ma normalne życie i jeszcze umie to docenić. Ciekawa jestem, czy lekarze, którzy na codzień ratują życie wielu ludziom mają taką satysfakcję? Czy jest też tak ogromna wdzięczność pacjentów. Cieszcie się tymi chwilami, bo one miną i te uczucia może nie zginą, ale będą bardzo stonowane.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #291 : 2008-09-29, 21:23:49 »

Wpadlam aby sie pochwalic, jak zwykle zreszta, dzis zaczelam prace, po wielu latach choroby, szpitali, klinik. Gdyby ktos mi kilka lat temu powiedzial ze jeszcze kiedykowliek bede zdolna do pracy, nie uwierzylabym. Pracowac w taki sposob planuje okolo 2och lat, a potem przymierzam sie do zalozenia wlasnego biura podrozy, miedzy innymi bede sprzedawala wycieczki do "Arkadii", tak sobie pomyslalam Cool



Serdecznie gratuluję Pani Moniko !
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #292 : 2008-10-06, 22:21:55 »

Jedna z moich koleżanek w JG trafiła na Dr Głowackiego.
W rzs -ie zalecił całkowitą rezygnację z mlecznych i cukrów prostych, przed chwilką się o tym dowiedziałam, więc  piszę.
Zgadzam się z nim całkowicie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #293 : 2008-10-08, 12:15:49 »

Wolałabym wydłużyć interwały sprawdzania mlecznych (co pół roku? jak osoba czuje).
Pozostaje mały wybór w węglowodanach i możliwe jest dalsze brnięcie w za dużą ilość B, a to implikuje nierównowagę w psiankowych (wobec niejadania zbóż).
Za dużo B implikuje więcej W (chodzi o małe ilości z punktu widzenia dietetyki, a za duże ilości z punktu widzenia alergologii).
Dzień mleczny trzeba spróbować jako ubogobiałkowy (TO U DŁUŻEJ ! STOSUJĄCYCH DO! nigdy u któtko stosujących DO)
(1.śmietana 30-36%, masło, ziemniaki LUB 2.śmietana, masło, pomidory lub 3.śmietana masło, marchewka)
Marchewka powinna być tolerowana wobec dłuższego w czasie braku zboż.
Zamiast marchewki może być fasolka szparagowa czy groszek czy groszek z marchewką. Wg tego do czego nas ciągnie.
Jeżeli mimo to jest pogorszenie  po takim dniu mlecznym-ubogobiałkowym u osób, ktorym wydaje się, że mleczne im nie szkodzą to pozostaje im dłuższy czas jadać ziemniaki jako główe W i co 14 dni(?) robić 3 dniowe przerwy bez ziemniakow. W te trzydnówki można jeść pomidory w ilości optymalnej (nie da się zwykle całej porcji W zjeść w postaci pomidorów).
Zawsze jestem po iluś latach stosowania DO bez zbóż za sprawdzeniem jak żyto lub pszenica - w ilości optymalnej - czy jeszcze szkodzi? Taki dzień powinien być dniem bez ziemniaków.
Zawsze na pierwszy ogień do sprawdzenia idzie pszenica (makaron, mąka, bułka, naleśnik BEZ MLEKA).
Gdy człowiek jest prawie zdrowy może przegiąć (jednodniówki) w więcej W kosztem B z powodów które napisałam w parę postów wstecz.
Wiecej W (na dłużej) przy stałej optymalnej ilosci T = tycie, hipercholesterolemia LDL, hipertrójglicerydemia, hiperestrogenizm, hiperandrogenizm, produkcja przeciwciał.
Więcej W (na dłużej) przy mniejszej ilości T (odchudzajacej) = zmniejszanie powyższych.
Napisałam - JEDNODNIÓWKI!. Do 3 dni organizm prawie zdrowy może zaakceptować zmianę.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #294 : 2008-10-08, 13:11:57 »

...miedzy innymi bede sprzedawala wycieczki do "Arkadii", tak sobie pomyslalam Cool ...

Ciekawi mnie Twoja opinia na temat tego: kto bedzie glownym
beneficjentem "sprzedazy takiej wycieczki do Arkadii" ???

I czy wlasnie tak to powinno byc?  Cool

Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #295 : 2008-10-08, 14:35:15 »

Nikt, na wycieczkach do Arkadii nie bede zarabiala ani centa , bo wiem, ze pomoga one wielu osobom wrocic do zdrowia. I nie interesuje mnie czy w to wierzysz czy nie, wazne ze ja WIEM jak jest Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #296 : 2008-11-03, 11:50:01 »

w watku o cukrzycy Brufordzio tak napisal:
Jak już Moniki będą ze sobą tańczyć to ja chętnie zatańczę z Toanem ( ale ja będę prowadził)

          Moniki Very Happy.......czekamy na wspaniale  widowisko Laughing Razz
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #297 : 2008-11-03, 12:26:15 »

E tam widowisko to byłby Toan z Brufordem...
Tylko gdzie Bruford  Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #298 : 2008-11-03, 12:33:50 »

E tam widowisko to byłby Toan z Brufordem...
Tylko gdzie Bruford  Sad
Witaj,Moniczko,przeciez jeszcze nie widzielismy ja wy tanczycie. Very Happy
Zauwazylas,duzo odczodzi,a pozniej wracaja  tylko pod innym avatarem,pewnie i z brufordem  tak jest.
Tylko jedyny  Tomas wie,co w trawie piszczy Laughing
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #299 : 2008-12-19, 13:36:23 »

Od jakiegoś czasu zbieram się aby tu napisać.
Jakieś dwa m-ce temu "zaostrzyłam"  dietę wyrzucając z niej zupełnie mleczne i cukry proste.
Od 10 dni czuję się świetnie takiej remisji jesienią nie miałam jeszcze nigdy (bez farmakologii)  Very Happy
To olbrzymi krok do przodu....
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.