forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:29:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 207613 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #340 : 2009-02-01, 22:10:00 »

Witam, mam prośbę chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć na temat Diety Optymalnej przy Reumatoidalnym Zapaleniu stawów ( o co w niej chodzi, jak ona działa ,jak ją trzeba stosować) .  Mam 22 lat i dowiedziałam się niedawno iż prawdopodobnie mam RZS. Pierwsze odczuwalne objawy zaczęły się w lipcu 2008 na początku były mało uciążliwe i mało bolesne, obecnie boli mnie wszystko i wyskoczyły mi dziwne guzki (między innymi na  łokciu), bóle uniemożliwią mi chodzenie i normalne funkcjonowanie ostatnio rozpoczęły się bardzo bolesne bóle kręgosłupa i coraz częściej miewam dni iż nie jestem wstanie wstać z łóżka i nie mogę się ciągle pozbyć anemii. Lekarka zapisała mi Arechin i środki przeciwbólowe (które nic nie pomagają ), potrzebuje pomocy, tutaj czytałam wiele opinii iż dieta optymalna bardzo pomaga a ja jestem wstanie spróbować wszystkiego byle by już przestało boleć. Proszę o pomoc.
Witaj!!!
Lepiej nie mogłas trafić. Dieta Optymalna to jedyna znana mi metoda, prowadząca do wyleczenia RZS-u. Jesteś młoda a choroba jest w początkowej fazie więc szybko da się ją opanować.
Przed rozpoczęciem diety nalezałoby przeczytać przynajmniej jedną z książek Jana Kwaśniewskiego ona odpowie na wiele Twoich pytań.
Pisz z przyjemnością Ci pomogę a za kilka miesięcy zapomnisz o bólu stawów.
Pozdrawiam Monika
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #341 : 2009-02-02, 09:39:07 »

Witam, mam prośbę chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć na temat Diety Optymalnej przy Reumatoidalnym Zapaleniu stawów ( o co w niej chodzi, jak ona działa ,jak ją trzeba stosować) .  Mam 22 lat i dowiedziałam się niedawno iż prawdopodobnie mam RZS. Pierwsze odczuwalne objawy zaczęły się w lipcu 2008 na początku były mało uciążliwe i mało bolesne, obecnie boli mnie wszystko i wyskoczyły mi dziwne guzki (między innymi na  łokciu), bóle uniemożliwią mi chodzenie i normalne funkcjonowanie ostatnio rozpoczęły się bardzo bolesne bóle kręgosłupa i coraz częściej miewam dni iż nie jestem wstanie wstać z łóżka i nie mogę się ciągle pozbyć anemii. Lekarka zapisała mi Arechin i środki przeciwbólowe (które nic nie pomagają ), potrzebuje pomocy, tutaj czytałam wiele opinii iż dieta optymalna bardzo pomaga a ja jestem wstanie spróbować wszystkiego byle by już przestało boleć. Proszę o pomoc.
tak na poczatek zrezygnuj z jadania pieczywa i wszystkich produktow,ktore maja w swym skladzie make.Owoce i soki owocowe zamien na wyrzywa koniecznie  na poczatek z oliwa jezeli nie lubisz innego tluszczu.Duzo pomoze ci MONIKA oraz odpowiedzi  lekarki,korzystaj z wyszukiwarki tutaj na forum i strony lekarki  http://www.dietaoptymalna.com/


Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #342 : 2009-02-02, 09:49:20 »

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #343 : 2009-03-27, 12:12:57 »

Ku pokrzepieniu...
Jeszcze nie mam wyników przed sobą ale przed chwilą odebrałam telefon z laboratorium.
Po 4 latach na DO morfologia super, lipidogram, alat, aspat też.(Parametry podam później)
OB trochę podwyższone - 23 ale o tej porze roku to dobry wynik.
Zapisane
kate
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #344 : 2009-03-27, 12:40:00 »

Tylko pogratulować pozostaje... Very Happy i życzyć dalszej wytrwałosci
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #345 : 2009-03-27, 19:16:44 »

A więc dla zainteresowanych ...
Cholesterol całkowity 190
LdL 110
HDL 61,3
TG 35,20
Aspat 10,6
Alat 12,60
żelazo 64,8 (norma 50-155)
wapń 2,23 (2,02-2,62)
magnez 1,72(1,60-2,50)
potas 4,40 (3,5-5,5)
ASO 98,40 (0-200)
czynnik RF 1,77 (0-8)

CRP 10,49 ( 0-10,00)
OB 23 (norma do 15)
TSH 1,25 (0,23-4,50)
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #346 : 2009-03-27, 19:23:03 »

OB mogłoby być jeszcze niższe ale przecież mam rzs  Very Happy, jeszcze.
Zastanawiają mnie  tak niskie trójglicerydy jakby lekko poniżej normy.
Moze ktoś potrafi to zinterpretować???
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #347 : 2009-03-27, 19:46:30 »

Monika, patrzyłam na wydruk z moich wyników i przy trójglicerydach jest podane tylko <150, czyli nie ma dolnej granicy i czym niższy poziom, tym lepiej. Smile U Ciebie jest super.
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #348 : 2009-03-27, 20:27:28 »

U mnie na wyniku jest podana norma od 40 obok jest gwiazdka co oznacza nieprawidłowość.
Kiedys Pani Ewa napisała mi, ze dobrze  byłoby aby TG spadły poniżej 70 no i spadły  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #349 : 2009-03-27, 20:55:06 »

To ja miałam OB=2 , a norma zaczyna się od 3. Jak spytałam się lekarki, czy to jest zły wynik (chociaż z książek dr JK wiedziałam, że jest b. dobry), to lekarka oburzona powiedziała, że nie ma pojęcia, kto ustala takie bzdurne normy. Very Happy
Zapisane

kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #350 : 2009-03-27, 21:35:17 »

U mnie na wyniku jest podana norma od 40 obok jest gwiazdka co oznacza nieprawidłowość.
Kiedys Pani Ewa napisała mi, ze dobrze  byłoby aby TG spadły poniżej 70 no i spadły  Very Happy
...przed rozpoczeciem Diety mialam tez TG ok 40,teraz az 60.HDL za niski???
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #351 : 2009-03-27, 22:08:50 »

HDL niby norma od 50 do 100...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #352 : 2009-05-26, 21:51:43 »

Tak kilka dni temu postanowiłam sobie popisać trochę na forum dot. reumatoidalnych.
Jakos szkoda mi tych ludzi...
Zlinczowali mnie tam no cóż będą chorować dalej.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #353 : 2009-05-26, 21:58:49 »

Ale przynajmniej wiesz, że zrobiłaś co mogłaś. Wybór należy do nich, jak ktoś chce chorować, to ma do tego pełne prawo. Confused
Zapisane

MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #354 : 2009-05-26, 22:04:06 »

Tak raz na  jakiś czas mam natchnienie  popisać, przypuszczalnie skutek zerowy.
Zawsze jednak się łudzę a może chociaz jedna osoba, jedno zycie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #355 : 2009-05-26, 22:27:53 »

Też tak uważam, że jedna osoba, to jest jedna osoba. Też tak myślę poszukać forum z nerwicą i opisać jak probowałam się  pozbyć nerwicy i jak się jej pozbyłam. Nie wiem skąd u mnie ta pewność, że nie wróci  Rolling Eyes ale jest   Very Happy  .
Zapisane

sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #356 : 2009-05-26, 22:28:15 »

Monika mam to samo jeśli chodzi o rodziców autystyków. Piszę a jest prawie próżnia. Kiedyś jeszcze ktoś się trafił kto podyskutował a teraz cisza.

Ale piszę co jakiś czas aby wątek sobie został i mmoże kiedyś ktoś uwierzy.

Najgorsze jest to,że ostatnio zdałam sobie sprawę, że są jeszcze ludzie, którzy się o tym nie dowiedzą bo nie korzystają z netu. dla Nas to normalne ale nie dla wszystkich np. dla ponad 80 letniej kobiety, która ma 2 wnuków z autyzmem a jeszcze pomaga innym o czym przeczytałam w najnowszym przekroju.Dostała nawet za to pomaanie już wiele nagród.

No i jak do Niej dotrzeć. Jak napiszę nawet do redakcji to uznają, że zwariowałam albo poradzą się lekarza a On im powie,że to bzdury. A Ja gdzieś w środku czuję,że takie teksty specjalnie Mi wpadają wręce abym coś zrobiła tylko mam jeszcze swoich spraw do rozwiązania tyle,że pomysł jak to zrobić mam od dawna ale pustki wokół aby to zrealizować. i brak poczucia,że obok stanie choć jedna osoba, która powie, zrób to, Ja Ci pomogę.

A co do tej fantastycznej kobiety:Nazywa się Jadwiga Sobol i jest o Niej trochę tekstów w google. Ten z przekroju niedostepny.
http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/430073.html

inne:
http://www.google.pl/search?source=ig&hl=pl&rlz=1G1GGLQ_PLPL287&q=jadwiga+sobol&meta=lr%3D&aq=f&oq=

Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #357 : 2009-05-26, 22:39:56 »

Oj tak trudne i niewdzięczne to zajęcie trzeba mieć cierpliwość. Very Happy
Pamiętasz Sylwia jak kiedys atakowano tu lekarkę, nas przy okazji bo jej bronimy.
Teraz nikt juz nie kwestionuje ani jej dobrej woli ani kompetencji. Więc czasem warto....
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #358 : 2009-05-26, 22:43:00 »

Wiesz bo każdy musi sam zrozumieć a zrozumieć można na tysiąc sposobów.

Ja ostatnio doszłam do wniosku,że lekarka w swojej książce przedstawiła tyle diet nie tylko by pokazać co wie co z nich uważa za dobre ale aby inni czytając o tym ile człowiek tych diet wymyślił zrozumiał,że jedzenie to zdrowie a czy w mniejszym lub większym stopniu zastosuje się do Jej rad to nieważne. Najważniejsze aby był zdrowy jedząc to co sam wybierze.

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #359 : 2014-10-23, 20:58:48 »

Tak raz na  jakiś czas mam natchnienie  popisać, przypuszczalnie skutek zerowy.
Zawsze jednak się łudzę a może chociaz jedna osoba, jedno zycie.


A ustać tu, na tym Forum nie szło? Jeden głos może wszystko i nic więcej ... .
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.