forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 15:10:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660322 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 211417 razy)
Monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #40 : 2007-06-04, 19:32:43 »

Kodar
Najgorsze jest to, że nie można żadnych słodyczy, ja je uwielbiam, nie wiem czy potrafię bez nich żyć, a owoce? też żadnych nie można?, jestem załamana Sad Sad Sad

czekolady gorzkiej  mozna troszke, poza tym bedac na DO nie ma sie takich napadow glodu. Malkrej, gra jest warta swieczki, naprawde,  chodzi przeicez o TWOJE ZYCIE Shocked
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #41 : 2007-06-04, 19:36:01 »

Kodar
Najgorsze jest to, że nie można żadnych słodyczy, ja je uwielbiam, nie wiem czy potrafię bez nich żyć, a owoce? też żadnych nie można?, jestem załamana Sad Sad Sad
To nie jest tak, że niczego nie można 2 kostki czekolady najlepiej gorzkiej jeszcze nikomu nie zaszkodziły, owoce niskowęglowodanowe od czasu do czasu też. Na DO po jakimś czasie znika zapotrzebowanie na takie rzeczy, sama się o tym przekonasz. My to już wiemy.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #42 : 2007-06-04, 19:38:15 »

Chyba wysyłałyśmy w tym samym czasie to się nazywa Moniu myśleć podobnie.
Zapisane
Małkrej
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #43 : 2007-06-04, 19:47:53 »

Troche się pocieszyłam, że można czekoladę gorzką ( bardzo ja lubię).A owoce to konkretnie jakie, nie bardzo wiem jakie to sa te niskowęglowodanowe
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #44 : 2007-06-04, 19:52:28 »

Niskowęglowodanowe to truskawki, arbuz, maliny,porzeczka czerwona, melon.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #45 : 2007-06-04, 20:02:16 »

Moniko,w zeszłym roku jak sobie przypominam też miałaś taką wpadkę i udało Ci się wyjść.
Teraz też wyjdziesz  Smile Tylko już musisz być konsekwentna! Nie wracać za żadne skarby do tego co szkodzi!
pozdrawiam bardzo serdecznie !  Smile
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #46 : 2007-06-04, 20:05:57 »

Moniko,w zeszłym roku jak sobie przypominam też miałaś taką wpadkę i udało Ci się wyjść.
Teraz też wyjdziesz  Smile Tylko już musisz być konsekwentna! Nie wracać za żadne skarby do tego co szkodzi!
pozdrawiam bardzo serdecznie !  Smile


Edyta, nawet nie weisz jak mi wstyd Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #47 : 2007-06-04, 20:15:34 »

Kodar
Najgorsze jest to, że nie można żadnych słodyczy, ja je uwielbiam, nie wiem czy potrafię bez nich żyć, a owoce? też żadnych nie można?, jestem załamana Sad Sad Sad
  ŻYC!!  bez nich mozesz ,lecz czy z nimi ??!! Shocked Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #48 : 2007-06-04, 20:19:39 »

Monikaf
Piszesz, że  kolejny raz jesteś wyciągana z tego reumatoidalnego zapalenia, napisz, jakie leki są skuteczne i zabiegi, maści, słyszałam cos o zamrażaniu azotem tych bolacych miejsc, czy to miałaś? czy pomogło?
Moze jakas przypowiesc albo co na ten post proponuje  Very Happy Shocked Confused
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #49 : 2007-06-04, 20:20:43 »

Np grochem o sciane itp Sad Laughing
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #50 : 2007-06-04, 20:25:55 »

Np grochem o sciane itp Sad Laughing

Lutonn, jak opowiem wszystko to tylko na mnie nakrzyczycie ze jestem ostatnia idiotka, Shocked,bo przerwalam DO,  ale ok, opowiem w tym watku, jednak nie teraz bo nie mam zbyt duzo czasu. W skrocie tylko powiem ze bylam leczona w jednej z najlepszych  klinik reuamtologicznych  w Europie, byly na mnie testowane rowniez leki najnowszej generacji, ktore malo brakowalao a wpedzilyby mnie do grobu, kilkanascie razy mialam zmieniana terapie i NIC ALE TO ABSOLUTNIE NIC NIE POMAGA MI W TAKIM STOPNIU JAK DO ( prosze na mnie nie krzyczec, ja juz mialam swoja kare Crying or Very sad)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #51 : 2007-06-04, 20:29:56 »


Edyta, nawet nie weisz jak mi wstyd Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Moniko! Nawet tak nie myśl! czułaś się dobrze więc ,"złapałaś "się za coś co kiedyś Ci zaszkodziło.Zapomniałaś o bólu,bo ból,ma to do siebie ,że jak mija(a czujesz się świetnie), to się szybko o nim zapomina  Confused Wróciłaś do starych przyzwyczajeń ,bo nawet nie myślałaś ,że to szkodzi  Confused . No ,zdarza się .Też tak nieraz miałam  Confused .
Jadłam coś ,co kiedyś mi szkodziło,ale zapominałam o tym ,a potem myślałam ;"jak mogłam o tym nie wiedzieć?" A jednak mogłam,bo zapomniałam jak cierpiałam z powodu dolegliwości.Teraz się już pilnuję,nie mogę sobie pozwolić na żaden błąd,bo wiele mnie to potem kosztuje!
Wyjdziesz na prostą,nie martw się !  Smile , jeśli MONIKA jest w stanie Ci pomóc,to jej słuchaj  Smile
Trzymaj się Moniko.Głowa do góry!
Pozdrawiam Was obie!
Edyta.
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #52 : 2007-06-04, 20:37:32 »

Edyta dziekuje Ci bardzo.

Wiesz zrobilam najglupsza rzecz pod sloncem, ( zwalszcza ze stalo sie to po raz drugi !!!) jak mozna byc tak zaslepionym glupota, nie chcialo mi sie liczyc, nie chcialo mi sie gotowac. MONIKAW jest niezwyklym czlowiekiem, i Jej zawdzieczaja moje dzieci ze ich matka zyje, mowie to jak najbardziej powaznie, nie wiem czy ktokolwiek z nas tutaj, oprocz mnie wie jak wspanialym czlowiekiem jest Monika
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #53 : 2007-06-04, 20:50:12 »

Moniko ,myślę ,że te przejścia już uświadomiły Ci , jakie mogą być konsekwencje zarzucenia diety .
Pewnie po tym ,co teraz przeszłaś już się nie "złapiesz" za to co Ci szkodzi.
Musiałaś niezłą drogę przejść z tego co piszesz  Sad . Pewnie to dla Ciebie traumatyczne przeżycia ,ale na pewno się z tego dźwigniesz.  Smile Trzymaj się tego ,co zaleca Ci MONIKA.
Moja babcia zawsze mi mówiła;" Jak spotkasz przyjaciela ,nie strać go" czy cos w tym stylu.....
Widzę ,że MONIKA okazała się dla Ciebie wielkim Przyjacielem.Życzę Ci ,abyś miała zawsze na kogoś takiego jak Ona liczyć  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #54 : 2007-06-04, 22:33:28 »



 ( prosze na mnie nie krzyczec, ja juz mialam swoja kare Crying or Very sad)
Nie "mialas" , tylko masz.
Teraz dopiero przeczytalem Twoj ostatni post, do jakiego stanu sie doprowadzilas. Niestety, ale jest tak, ze samemu trudno zachowac rezim DO. Mojej zonie sie udalo - to ja pilnuje proporcji, robie zakupy, gotuje posilki. Jestesmy juz na DO 5 lat i 14 dni. Zona zapomniala o RZS, i to by bylo na tyle.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #55 : 2007-06-04, 22:35:31 »

Dobrze ma ta Twoja żona.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #56 : 2007-06-04, 22:41:48 »

Dobrze ma ta Twoja żona.

Akurat w życiu człowieka się składa tak ,że zawsze może liczyć na czyjąś pomoc (albo ze strony bliskich lub dalszych).Zależy tylko od tego, czy my ją zauważamy i doceniamy ...
pozdrawiam
Edyta.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #57 : 2007-06-04, 23:00:10 »

Dopiero teraz sobie o Monikach poczytałam  ,fajne z was dziewczyny
    ,ale nie wiedziałam nawet ,że ta choroba jest aż tak postępująca.
   Widocznie ,ja miałam tylko początki -,mimo ,że jak sobie pomysle
  jak sie dawniej odzywiałam -to dziwie sie ,ze tak ładnie z tego wyszłam
   
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #58 : 2007-06-04, 23:11:00 »

Dobrze ma ta Twoja żona.
Ludzie tez tak mowia.
Nie opisalem jeszcze "naszej historii" ale chyba kiedys to zrobie. Wszystkie doswiadczenia z DO.
Do wszyskich Monik, do nowych ludzi ktorzy czytaja to forum, powiem z wlasnego doswiadczenia:
moim zdaniem - DO stosowana wg wytycznych dr. Kwasniewskiego jest najlepsza.
Nie chce tutaj negowac tego co pisze "lekarka" bo napewno ma doswiadczenie.
Ale, mieszanie /rotacja mlecznych itp/ jakies nowe zasady DO, tylko ludzi zniecheca. Gdybym 5 lat temu slyszal o tym, ze pewne produkty trzeba jesc co 7 dni to stosowanie DO byloby trudniejsze.
Wystarczy prawidlowo stosowac to co przekazal nam dr w swoich ksiazkach.
Dla mnie, takie rotacje sa bez sensu, bo jem wg zasad. 4 g sera zdarzaja mi sie moze raz w tygodniu, smietany nie uzywam, 1 w miesiacu moze zrobie sledzie w smietanie.
O szkodliwosci smietany juz sam sie przekonalem jak w ramach BTW przez 2 tygodnie jedlismy 87g /bitej/smietany z  16g rodzynek. Waga podskoczyla o 2 kg.

Troche sie rozpisalem, ale te dokladne wagi i wnioski wynikaja z tego, ze nauczylem sie liczyc i licze.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #59 : 2007-06-04, 23:21:44 »

maf -no właśnie -sam napisałes ,ze nie można serów ani śmietany naduzywać
     Tego w ksiązce akurat nie ma -wręcz doktor pisał ,ze watroba lubi śmietane.
   Moja uwielbia .,majonezik tez . Dlatego poczatkowo przytyłam.
     Teraz wiem ,ze niczego nie wolno za duzo-zwłaszcza tłuszczu mlecznego.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.