forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:34:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Reumatoidalne zapalenie stawow...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Reumatoidalne zapalenie stawow...  (Przeczytany 207620 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #80 : 2007-06-05, 11:04:18 »


.... bo idealnie było do czasu, gdy "właściciel zapałek" sam osobiście każdemu rozpalał w kominku, ale liczba potrzebujących gwałtownie wzrastała...

Wtedy pewnie nie było możliwości błędnej interpretacji.
Ale liczba potrzebujących gwałtownie wzrastała, a wraz z nią wzrastała liczba doradców ,którzy zaczęli mącić w głowach działając na niekorzyść potrzebującym.
Sama się z takim doradcą spotkałam ,gdzie doradca radził wprowadzić żywienie zgodne z grupą krwi , jak również suplementację .Dostałam nawet propozycję współpracy,dzięki której miałabym zniżkę na suplementy nader drogiej firmy. Ale ja serdecznie podziękowałam za propozycję  Cool .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #81 : 2007-06-05, 11:20:01 »

 Cool - i tak ma być do czasu... Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #82 : 2007-06-05, 11:20:20 »

Cytuj
Nie chce tutaj negowac tego co pisze "lekarka" bo napewno ma doswiadczenie.
Ale, mieszanie /rotacja mlecznych itp/ jakies nowe zasady DO, tylko ludzi zniecheca. Gdybym 5 lat temu slyszal o tym, ze pewne produkty trzeba jesc co 7 dni to stosowanie DO byloby trudniejsze.
Wystarczy prawidlowo stosowac to co przekazal nam dr w swoich ksiazkach.
Dla mnie, takie rotacje sa bez sensu, bo jem wg zasad. 4 g sera zdarzaja mi sie moze raz w tygodniu, smietany nie uzywam, 1 w miesiacu moze zrobie sledzie w smietanie.
O szkodliwosci smietany juz sam sie przekonalem jak w ramach BTW przez 2 tygodnie jedlismy 87g /bitej/smietany z  16g rodzynek. Waga podskoczyla o 2 kg.
to ja sie nie zgadzam,poniewaz  J.K.pisze tez w swojej ksiazce,ze mozna wybrac dowolny jadlospis z ksiazki i posilek w/g tego jadlospisu mozna zjadac przez tydzien,
jezeli upodobania padna na jadlospis z prod.mlecznymi,jest problem,?czy go nie ma ?
na poczatku stosowania diety stosuje sie inne jadlospisy,po adaptacji organizmu  natomiast inne,mozna blednie zinterpreowac,lub nie zauwazyc???
wiec juz samo to mowi ,ze dieta jest dosc skomplikowana i kazdy moze popelniac bledy,
na kazda dolegliwosc,nalezy konsumowac inne prod.spozywcze w wiekszej lub mniejszej ilosci,rowniez b.wazne,by stan zdrowia ulegal widocznej poprawie,
na  chorych ludzi rozopczynajacych samodzielnie DIETE OPTYMALNA  czaja sie pulapki,
rowiez jak zostalo wspomniane,nie kazdy lekarz optymalny zna diete tak do konca,wiec co robic???????
jedynie lekarka otwiera nam oczy na  bledy jakie popelniamy-stokrotne dzieki EWO Smile

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #83 : 2007-06-05, 11:53:29 »

             jeszsze jedno jest wazne,mozna byc chudym ale nie konieczne ZDROWYM,

            dlatego nalezy sysdtematycznie robic badania krwi Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #84 : 2007-06-05, 12:02:03 »

Najprostszym kluczem do prawidłowej interpretacji tego co JK chciał/chce przesłać jest choćby nazwa- "optymalna" dieta,żywienie.
I trzeba samemu sobie odpowiedzieć ,co dla nas znaczy słowo "optymalny".
Takie mi coś wyszło  Shocked  Laughing  Rolling Eyes
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #85 : 2007-06-05, 12:08:37 »


Bo tu chodzi mniej więcej o to;JK nie ustawił sztywnych reguł np. ,że śmietana jest super i trzeba ją jeść codziennie.Jest to nieprawdą.Ale większość odbiera to jako prawdę i pomimo to ,że ktoś może nie tolerować tej śmietany codziennie i tak ją je, szkodząc sobie, a tym samym pisząc potem ,że JK nie zwrócił uwagi na to ,że nie trzeba jej jeść codziennie.
Następnie zauważają to inni i przedstawiają to ,jako że trzeba coś rotować.Przyznam ,że nie lubię tego słowa ,tak samo jak tego ,że ludzie mylą zalecenia JK z jakimiś sztywnymi regułami.

No ,kochani! Trzeba samemu obserwować własny organizm  Smile .Nikt nie zna lepiej naszych reakcji na dany pokarm niż my sami  Smile

A skąd ma o tym wiedzieć? Do szewca nie idę po takie wskazówki, tylko do lekarza (wiedzącego!!). Nie znam się na metaboliźmie, ale znam się na czym innym. Ja 'sprzedaję' swoją wiedzę, a 'kupuję' np. u Lekarki wiedzę, której ja nie posiadam. I chyba to jst OK.
Nieh każdy robi to co umie najlepiej, a unikniemy niepotrzebnych błędów.

Jeszcze wytłumacz mi jak powinna wyglądać 'prawidłowa reakcja' mojego organizmu, bo Lekarksa np. wie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #86 : 2007-06-05, 12:12:06 »


Toan! Bardzo wielu ludzi,którzy korzystają z powodzeniem z zaleceń  JKwaśniewskiego nie pisze często na Forum .A ile jest takich ,co w ogóle nie są zarejestrowani  Shocked  albo tacy ,co po prostu nie korzystają z kompa. ?  Shocked Bo i po co?  Laughing Wystarczy ,że ktoś ze zrozumieniem poczyta książki JK i żadne porady nie są mu potrzebne  Wink 


Edyto, ale też jest bardzo dużo takich, którzy ciągle chorują... na Kwaśniewskim.
Chodzi o to żeby znaleść sposób aby im pomóc.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: testy ze zrozumienia DO!
« Odpowiedz #87 : 2007-06-05, 12:16:37 »


Tylko kto ma czas i ochotę na układanie takich testów?.
Własny stan zdrowia jest konsekwencją WŁASNEGO POSTĘPOWANIA. Nie każdy musi postępować tak, aby być zdrowym.

Właśnie TAKI lekarz się ZNALAZŁ, króry znajduje czas i ochotę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #88 : 2007-06-05, 12:17:36 »



Jeszcze wytłumacz mi jak powinna wyglądać 'prawidłowa reakcja' mojego organizmu, bo Lekarksa np. wie.

A skąd Halino ja mam wiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa reakcja Twojego organizmu?
Ja wiem jak wygląda reakcja mojego organizmu,na co co zjem.I tak chyba powinno być  Shocked
Uczenie się siebie,własnych potrzeb polega na tym ,że to TY MASZ WIEDZIEĆ A NIE KTOŚ ,wtedy nie będzie się popełniać błędów ,albo przynajmniej będzie ich mniej  Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #89 : 2007-06-05, 12:28:27 »


Toan! Bardzo wielu ludzi,którzy korzystają z powodzeniem z zaleceń  JKwaśniewskiego nie pisze często na Forum .A ile jest takich ,co w ogóle nie są zarejestrowani  Shocked  albo tacy ,co po prostu nie korzystają z kompa. ?  Shocked Bo i po co?  Laughing Wystarczy ,że ktoś ze zrozumieniem poczyta książki JK i żadne porady nie są mu potrzebne  Wink 


Edyto, ale też jest bardzo dużo takich, którzy ciągle chorują... na Kwaśniewskim.
Chodzi o to żeby znaleść sposób aby im pomóc.
Nic dodać nic ująć...
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #90 : 2007-06-05, 12:30:55 »

Bez pani Ewy co byłoby z nami Halinko...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #91 : 2007-06-05, 12:33:19 »

Uczenie się siebie,własnych potrzeb polega na tym ,że to TY MASZ WIEDZIEĆ A NIE KTOŚ ,wtedy nie będzie się popełniać błędów ,albo przynajmniej będzie ich mniej  Smile


A skąd mam wiedzieć? Ani na ekonomii, ani na prawie nikt mi nawet nie wspominał o tym.
A u J.K.  najbardziej trafiły do mnie jego poglądy na temat Biblii itp.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #92 : 2007-06-05, 12:40:15 »

Bez pani Ewy co byłoby z nami Halinko...

JA JEŹDZIŁAM NA WÓZKU, DZISIAJ CHODZĘ!

Wszyscy dookoła mi wmawiali, że to przez J.K. uparłam się, że gdzieś musi być błą w żywieniu i dipiero Lekarka potrafiła wskazać gdzie jest 'haczyk'.
J.K. POTRZEBUJE WŁAŚNIE TAKICH LUDZI JAK lEKARKA.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #93 : 2007-06-05, 12:43:10 »


A u J.K.  najbardziej trafiły do mnie jego poglądy na temat Biblii itp.

A czy ja negowałam wątki Biblijne u JK?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #94 : 2007-06-05, 12:57:23 »

Uczenie się siebie,własnych potrzeb polega na tym ,że to TY MASZ WIEDZIEĆ A NIE KTOŚ ,wtedy nie będzie się popełniać błędów ,albo przynajmniej będzie ich mniej  Smile


A skąd mam wiedzieć? Ani na ekonomii, ani na prawie nikt mi nawet nie wspominał o tym.



Ja za wzór prawidłowego postępowania w zyciu będę stawiała zawsze moją Babcię.
Odkąd pamiętam wstawała o świcie i kładła się spać ostatnia.
Nie miała czasu chorować, narzekać,chodzić po lekarzach.
Wychowała swoje dzieci,potem mnie ,a potem ,moich kuzynów,bo mieszkali z mamą u Babci,teraz pomaga w wychowywaniu prawnuka.
Całe życie otoczona dziećmi  Smile
Pracowała zawodowo,potem na gospodarce od świtu do nocy.Nie pamiętam ,żeby kiedykolwiek mówiła ,że nie chce jej się robić czegoś.
Nie pamiętam ,żeby była kiedykolwiek u lekarza.
Będąc całe życie w ruchu uczyła się siebie,nie będąc nawet świadomą,bo skupiała uwagę na pracy,nie na jedzeniu.
Przychodząc po pracy,jak myślicie,na co miała ochotę z jedzenia? Na chleb z masłem i z dżemem? Na takim paliwie nie zajechałaby daleko.
W domu było mięso,słonina,masło, jajka,sery ,śmietana,smalec.Nigdy nie dała się zmanipulować reklamom.
Dziś mając 85lat  jest zdrowsza ode mnie i pewnie od niejednego młodego.Nadal jest w ruchu.Ma od kilkunastu lat swoje małe stadko kózek  Smile ,które pasie ,robiąc sobie przy okazji długie spacerki.Robi sobie z mleka koziego przetwory i na tym głównie bazuje.
Jestem pod wrażeniem jej zamiłowania do PRACY I RUCHU!!!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #95 : 2007-06-05, 12:59:02 »

A czy ja negowałam wątki Biblijne u JK?

Nie o to mi chodzi, Edyto.
Wspomniałam wątki o Biblii, bo do mnie najbardziej trafiły, a nie jakieś tam reakcje po spożyciu B, T, W.
Zainteresowała mnie bardziej 'otoczka' wokół żywienia niż samo odżywianie. Dlatego jest mi potrzebny lekarz bo ja sama nie znam się na tym. A stwierdzenie, że 'muszę siebie słuchać' niewiele mi mówi, bo jak mnie coś boli to po czym?

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #96 : 2007-06-05, 13:08:08 »

 Toanie, a nie pisałem o tym wcześniej ?  Na cholerę komuś wiedza biochemiczna, która implikuje zdrowie, skoro jest Biblia.
    I jeszcze raz - pod strzechy nie trafisz z wiedzą empiryczną. Ludzie jej nie potrzebują. Chcą autorytetów, a nie wiedzy, którą chcą przekazać ci ludzie. Tego rodzaju osoby otoczą się kordonem z mechanizmów obronnych, dzięki którym  mogą swobodnie twierdzić, że czarne białym jest.

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #97 : 2007-06-05, 13:14:45 »

Dlatego jest mi potrzebny lekarz bo ja sama nie znam się na tym. ...


Halino! doskonale wiem o czym mówisz!Byłam nie raz w takiej sytuacji ,kiedy leżałam na łóżku i wyłam z bólu,nie znając wyjścia!
Czułam się okropnie.Odbijało się to na moich dzieciach,rodzinie.Wszystkie racjonalne uwagi wlatywały mi jednym uchem a wylatywały drugim.
Chyba jeszcze w tym wszystkim zależy ,kto do nas mówi.Prawda? Znalazłas kogoś takiego jak "lekarka" Ewa,która Ci pomogła-i to jest najważniejsze.
Mnie tez w pewnym sensie pomogła.Pomogła mi zrozumieć własne dzieci!
Odkąd jestem tu na Forum,jak coś zepsułam i mnie znów bolało,nie zamykałam się i juz nie wyłam z bólu,tylko mobilizowałam się do walki z nim.Zawsze z pozytywnym skutkiem!
A ostatnio Toan mi "przypomniał" jak ważny jest dla organizmu i dla zdrowia-ruch!
Pozdrawiam Cię Halino i wszystkich ,którzy pomogli mi stanąć na nogi.
Nigdy nie pisałam o tym,ale będąc tu na Forum czasem się paskudnie czułam,ale czytałam Was i zaczynałam pojmować  to, o czym piszecie.Było to dla mnie ogromnie pomocne!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #98 : 2007-06-05, 13:18:43 »

Tomkiewicz,kiedyś Toan napisał Ci coś na ten temat.Ale Ty pewnie albo tego nie przeczytałeś, albo zapomniałeś   Smile .
I nadal będziesz się powtarzał  Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Reumatoidalne zapalenie stawow...
« Odpowiedz #99 : 2007-06-05, 13:19:48 »

Toanie, a nie pisałem o tym wcześniej ?  Na cholerę komuś wiedza biochemiczna, która implikuje zdrowie, skoro jest Biblia.
    I jeszcze raz - pod strzechy nie trafisz z wiedzą empiryczną. Ludzie jej nie potrzebują. Chcą autorytetów, a nie wiedzy, którą chcą przekazać ci ludzie. Tego rodzaju osoby otoczą się kordonem z mechanizmów obronnych, dzięki którym  mogą swobodnie twierdzić, że czarne białym jest.

Tomek

Chyba jeszcze zbyt krótko optymalnie odżywiasz swój mózg, bo jak widać NIEWIELE zrozumiałeś z mojej dyskusji z Edytą.

Ja nie muszę się znać na biochemii, tak jak Toan na podatkach.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.