forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:29:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Trądzik
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Trądzik  (Przeczytany 17477 razy)
Niepowtarzalny
Go


Email
Trądzik
« : 2018-11-02, 20:00:54 »

Witam. Mam 25 lat, chciałbym przejść na ŻO z powodu trądziku na twarzy i torsie, jednak ciężko mi jest ją utrzymać. Już nie raz próbowałem lecz rezygnowałem i rzucałem się na węglowodany. Jeśli jem w proporcji 1:2:0,5 to nie mam siły a serce wali mi jak młot.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #1 : 2018-11-02, 21:27:26 »

A ile zjadasz białka, tłuszczu i węglowodanów dziennie? W gramach...

A tutaj w temacie... http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=115
Zapisane

Niepowtarzalny
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #2 : 2018-11-03, 00:37:22 »

Ważę 63 kg więc 63g białka, 160 tłuszczu i 30-50 węgla
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #3 : 2018-11-03, 07:27:24 »

Białko, to jeszcze zależy jakie i jaki tryb życia prowadzisz. Tłuszczu by mogło być więcej (B : T jak 1 : 3,5). Węglowodanów pewnie jest za mało i stąd to "walenie" serca może być...
U Ciebie te co podałeś (1 : 2 : 0,5), to nawet nie są proporcje optymalne. Takie mogą być tylko w początkowej fazie DO, jeśli przy nadwadze szybko chudnie się, jeśli się nie traci wagi, to tłuszczu powinno być minimum 2,5 razy tyle co tłuszczu (ale lepiej jak jest 3,5)).

I nie ustala się proporcji według posiadanej wagi, tylko według wagi należnej (czyli według wzrostu).

Czytaj jak najwięcej książki i artykuły Doktora Kwaśniewskiego, a będzie dobrze. Very Happy
Tutaj jest podstawa:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #4 : 2018-11-03, 07:57:53 »

....Już nie raz próbowałem lecz rezygnowałem i rzucałem się na węglowodany.....
Przekornie (zapewne błędnie) dostrzegam pewną powtarzalność.  Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #5 : 2018-11-03, 08:10:33 »

Pewnie przy zbyt małej ilości węglowodanów rósł na nie apetyt.

"Niepowtarzalny", nie chodziłeś głodny na Twoim DO... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #6 : 2018-11-03, 08:27:17 »

Co to za jakieś kombinacje!  Shocked
Proszę bardzo:
"Dieta na trądzik powinna być bogata w zdrowe, jak najbardziej naturalne i lekkostrawne produkty, które pomogą oczyścić nasz organizm z toksyn.
W diecie przeciw trądzikowi powinny znaleźć się przede wszystkim duże ilości świeżych warzyw i owoców, w których znajdują się cenne dla skóry witaminy i składniki mineralne.
Tłuste dania należy wymienić na chude mięso, jaja lub ryby, a zamiast soli używać dużej ilości przypraw lub świeżych ziół. Białe pieczywo lub makarony najlepiej zastąpić ich razowymi zamiennikami."

źródło:
https://www.laroche-posay.pl/artykul/co-jesc-a-czego-unikac-aby-pozbyc-sie-tradziku/a31497.aspx

Tylko dlaczego te niezdrowe jaja polecają?  Shocked  Confused
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #7 : 2018-11-03, 08:54:17 »

Chyba chodzi im o chude jaja, bo tłustych nie polecają Very Happy
Niepowtarzalny jak odżywiałeś się do tej pory?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #8 : 2018-11-03, 09:34:53 »

Pewnie tak!
Jajka GMO - bez tłuszczu i cholesterolu! Wink
Zapisane
Niepowtarzalny
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #9 : 2018-11-03, 10:05:10 »

I nie ustala się proporcji według posiadanej wagi, tylko według wagi należnej (czyli według wzrostu).

Teraz rozumiem. Mój wzrost to 173 cmm więc powinienem spożywać 73 g białka.

Pewnie przy zbyt małej ilości węglowodanów rósł na nie apetyt.

"Niepowtarzalny", nie chodziłeś głodny na Twoim DO... Rolling Eyes

Tak, byłem głodny mimo sporej ilości tłuszczów zwierzęcych. Jadłem 40-50 gramów węglowodanów i chodziłem głodny.

Niepowtarzalny jak odżywiałeś się do tej pory?

Źle. Na śniadanie czasami jajecznica bez pieczywa, ale później w ciągu dnia leciały węglowodany, więc więcej szkodziłem tymi jajkami (mieszałem źródła energii).
Na śniadanie płatki czekoladowe, owsiane z mlekiem, białkiem serwatkowym w proszku, pieczywa już długo nie jem ale za to wafle ryżowe z serem, serkiem topionym na kanapki, często, że czekoladę, słodycze...  owoce, czasami twaróg, jogurty... Jak to wszystko piszę to widzę, co za bezwartościowy badziew jem... ale inaczej nie mogę... Nie potrafię być na tłustej diecie, uważam, że jest ona dla ludzi mądrzejszych, o wyższej inteligencji.
Zależy mi naprawdę na tym odżywianiu bo wiem, że od tego zależy całe moje dalsze życie.
Zaobserwowałem, że ludzie spożywający dużą ilość tłuszczu, którzy są na diecie optymalnej są zdrowi, zawsze sprawniejsi umysłowo od pozostałych i zawsze lepsi.
Mój cel to bycie zdrowym, nie odwiedzanie lekarzy oraz chciałbym podejmować szybciej różne decyzje, mieć tą bystrość umysłu, nie chodzić głodnym.
Ciekawe jest to, że gdy jadłem tłusto, zachowywałem się zupełnie inaczej gdy jadłem słodko, na węglowodanach. Na węglach często dostawałem głupawki, patrzyłem się na jeden punkt (tak jakbym się zawiesił), bardzo słaba koncentracja, natomiast na tłuszczach częściej rozmyślałem, byłem spokojniejszy i zawsze wszystko chciałem zrobić mądrze, jak najlepiej... Nie wiem, czy dam radę być na tej diecie a nie chcę ciągle mieszać tłuszczy i węglowodanów, chyba zostaje mi dieta japońska Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #10 : 2018-11-03, 10:18:40 »

Ale o co Ci chodzi?
Jak brzmi pytanie?
Albo czego oczekujesz?
Mam przyjechać do Ciebie i Ci gotować oraz pilnować byś nie rzucał się na węglowodany? Laughing
Jak Ci pomóc?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #11 : 2018-11-03, 11:10:59 »

Podaję procedurę przy trądziku:
1. zrobić posiew, dobrać maść antybiotykową,
2. bez posiewu - kupić kilka różnych maści antybiotykowych i wypróbować każdą na pięciu pryszczach stosownie oddalonych od siebie.
Wybrać tę maść, która najlepiej działa.
Zapisane
Baciey
Newbie
*
wiadomoci: 120


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #12 : 2018-11-03, 11:56:51 »

Bakterie, łojotok, zatkane ujścia mieszka włosowego - te trzy elementy się składają na powstanie trądziku. Admin podał dobry sposób na pozbycie się pierwszego. Dietą naprawisz numer dwa a numer trzy kosmetykami.
Samo pozbycie się bakterii może i zlikwiduje tradzik, ale zaburzone procesy w organiźmie dalej zostaną i na razie był z tego tylko trądzik, a w przyszłości może być coś znacznie gorszego, więc lepiej nie czekać.

Czy te płatki czekoladowe nie są z tego samego składnika co wyeliminowane pieczywo?Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #13 : 2018-11-03, 12:07:35 »

Przy miękkim zaroście figówka lubi się bratać z gronkowcem, ale i na to jest sposób.  Cool
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #14 : 2018-11-03, 12:51:06 »

...jeśli przy nadwadze szybko chudnie się, jeśli się nie traci wagi, to tłuszczu powinno być minimum 2,5 razy tyle co tłuszczu (ale lepiej jak jest 3,5)).
...
Mega  Cool . Ja gdy przetłuszczę tłuszczem nad tłuszczem to odrywam się od wszystkiego, unoszę się wysoko wysoko i wchodzę na obroty kapłańskie, a nawet arcykapłańskie.  Twisted Evil  Cool  Laughing Wink
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #15 : 2018-11-03, 13:00:22 »

...jeśli przy nadwadze szybko chudnie się, jeśli się nie traci wagi, to tłuszczu powinno być minimum 2,5 razy tyle co tłuszczu (ale lepiej jak jest 3,5)).
...
Mega  Cool . Ja gdy przetłuszczę tłuszczem nad tłuszczem to odrywam się od wszystkiego, unoszę się wysoko wysoko i wchodzę na obroty kapłańskie, a nawet arcykapłańskie.  Twisted Evil  Cool  Laughing Wink
Shocked
Czyli na orbitę? A czym ten tłuszcz zapijasz? Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #16 : 2018-11-03, 13:18:17 »

Jest to 10794 tajemnica kapłańska  Wink , o szczegóły proszę pytać @renia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #17 : 2018-11-03, 15:23:09 »

Ja do tajemnic kapłańskich nie sięgam... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #18 : 2018-11-03, 15:25:01 »

I całe szczęście, bo to z maszynami jądrowymi na pustyni trzeba się stykać... Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Trądzik
« Odpowiedz #19 : 2018-11-03, 15:26:11 »

 Confused  Cool
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.