forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:24:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Candida/Pasożyty
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Candida/Pasożyty  (Przeczytany 102223 razy)
Octaver
Go


Email
Candida/Pasożyty
« : 2018-12-05, 14:56:44 »

Szanowni forumowicze,
choć ten temat był już poruszany, to zdecydowałem się ze względu na moje problemy zdrowotne ponownie go poruszyć.
Od dłuższego czasu obserwuję u siebie objawy, które przypominają z jednej strony przerost Candidy, bądź chorobę pasożytniczą, tj. przelewanie w jelitach, falujący żołądek, żółty/jasny stolec, bóle w okolicach serca i podżebrzy, niespokojne bicie serca oraz jasny nalot na języku. Do tego jestem zmuszony spać czasami po 10, 12 godzin, a i tak wstaję zmęczony z bólami mięśni. Zauważyłem również sporą chwiejność nastoju, bóle głowy; chwilami przypomina to nerwicę. Jednego dnia mam dobry nastrój i jestem skory do sporej dawki śmiechu, a następnego nie mogę wstać z łóżka, tak jakby mnie sparaliżowało psychicznie. Robiłem już badania enzymatyczne krwi na przeciwciała w kierunku lamblii i glisty ludzkiej, które wyszły negatywnie. Na pasożyty brałem już Tinidazolum i Zentel. Przeszedłem również kurację zaleconą przez lekarza optymalnego, tj. post na wodzie, 12 tabletek węgla aktywnego ssać jedna po drugiej, a następnie ssać po dwie co dwie godziny - w taki sposób spożyłem 20 tabletek jednego dnia. Obecnie jestem w trakcie kuracji nalewką z łupin orzecha.
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #1 : 2018-12-05, 15:14:52 »

Poprawiona Wersja(nie znalazłem możliwości edycji posta)
Szanowni forumowicze,
        choć ten temat był już poruszany, to zdecydowałem się ze względu na moje problemy zdrowotne ponownie go poruszyć. Od dłuższego czasu obserwuję u siebie objawy, które przypominają przerost Candidy, bądź chorobę pasożytniczą, tj. przelewanie w jelitach, falujący żołądek, żółty/jasny stolec, bóle w okolicach serca i podżebrzy, niespokojne bicie serca oraz jasny nalot na języku. Do tego jestem zmuszony spać czasami po 10, 12 godzin, a i tak wstaję zmęczony z bólami mięśni. Zauważyłem również sporą chwiejność nastoju, bóle głowy; chwilami przypomina to nerwicę. Jednego dnia mam dobry nastrój i jestem skory do sporej dawki śmiechu, a następnego nie mogę wstać z łóżka, tak jakby mnie sparaliżowało psychicznie. Robiłem już badania enzymatyczne krwi na przeciwciała w kierunku lamblii i glisty ludzkiej, które wyszły negatywnie. Na pasożyty brałem już Tinidazolum i Zentel. Przeszedłem również kurację zaleconą przez lekarza optymalnego, tj. post na wodzie, 12 tabletek węgla aktywnego ssać jedna po drugiej, a następnie ssać po dwie co dwie godziny - w taki sposób spożyłem 20 tabletek jednego dnia. Obecnie jestem w trakcie kuracji nalewką z łupin orzecha.
        Mam 22 lata, a ŻO rozpocząłem w kwietniu bieżącego roku. Waga to 77 kg, a wzrost 182. Białka spożywam między 50, a 80 gram. Węglowodany utrzymuję na poziomie 70/80 gram - poniżej tej dawki od razu dostaję bólu głowy i "robi mi się niedobrze". Tłuszczu jem do syta, czasem 200, a czasem 300. Dodam, że nawet jak zjem kolację po 20 wieczorem, to rano jestem głodny. Próbowałem już jeść więcej białka, mniej białka, mniej węglowodanów i więcej węglowodanów. Zawsze takie zmiany pomagały, ale na krótko.
        W moim menu przeważają żółtka, wątróbki kurze, słonia, masło, mięso, ryby. Z węglowodanów głównie spożywam ziemniaki i kiszoną kapustę i ogórki. Większość produktów, które jem pochodzi z ekologicznej hodowli.
        Wiem, że człowiek na ŻO tak czuć się nie powinien, ponieważ na początku jej stosowania czułem się wspaniale, tryskałem energią i spałem 6 godzin, i tyle wystarczało. Nie umiem znaleźć przyczyny moich problemów zdrowotnych, więc proszę Was o pomoc.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #2 : 2018-12-05, 15:27:11 »

Jeżeli z początku było dobrze, a potem się Tobie samopoczucie popsuło, to może nie zmieniłeś proporcji po okresie przejściowym?

Tutaj są najczęstsze błędy Optymalnych:

https://www.youtube.com/watch?v=9AXaVJPIQKU

https://www.youtube.com/watch?v=B9tuuAVtjck

https://www.youtube.com/watch?v=wHhcJ9GW45s

https://www.facebook.com/Optymalni-Pomorze-384154691932537/
Zapisane

Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #3 : 2018-12-05, 15:37:44 »

Dziękuję za odpowiedź. Widziałem ten wykład, przeczytałem również prawie wszystkie książki dr Kwaśniewskiego. Tak jak już wspominałem, próbowałem jeść mniej białka, tj. poniżej 50. Natomiast lekarz optymalny zalecił wyższe spożycie białka. Poza tym nawet przy niewielkich błędach stolec nie może być żółty, a język biały, prawda?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #4 : 2018-12-05, 15:46:56 »

Dr Pala mówi (za Doktorem Kwaśniewskim), że Optymalnym po przebudowie organizmu na ogół wystarcza od 30-50g wartościowego białka dziennie. Chyba, że choruje na jakieś choroby stawów, lub skóry, albo uprawia intensywnie sport. Na efekty zmiany ilości białka trzeba czekać około trzech tygodni.
Nawet jak się przesłuchało filmy, czy przeczytało książki, warto do nich wracać. Zawsze się coś "nowego" potrzebnego znajdzie.
Zapisane

Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #5 : 2018-12-05, 15:56:37 »

Admin często podkreśla, że nie istnieje coś takiego jak przebiałczenie. Zresztą dr Kwaśniewski też zawsze mówił/pisał, żeby jeść po prostu tłusto i do syta, a organizm sam podpowie, ile powinno się zjeść. Poza tym w różnych listach od lekarzy optymalnych czytałem również, że przy taki wzroście i młodym wieku spożycie białka powinno być wyższe.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #6 : 2018-12-05, 16:59:01 »

A skąd jesteś? Dowiedziałam się niedawno, że w Poznaniu jest bardzo dobry lekarz Optymalny.
A z zaleceniami spożycia białka to jest różnie. Z naszej grupy Optymalnych, jednemu Panu doktor Optymalny zalecił zwiększenie ilości zjadanego białka i po kilku tygodniach ten Pan wylądował w szpitalu z atakiem dny moczanowej... Confused
Co prawda zjadał on przy tym codziennie podroby (głównie wątróbkę). Dopiero dr Pala odpowiednio dietę mu ustawił. I jest dobrze.
Ale oczywiście każda osoba jest inna, ma różne zapotrzebowanie i musi być indywidualne podejście...
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #7 : 2018-12-05, 17:10:36 »

Byle klepać i mącić nie ponosząc zadnej odpowiedzialności jest proste jak trzonek od łopaty
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #8 : 2018-12-05, 17:11:38 »

Jestem z Gliwic. Byłem już w Katowicach u lekarza optymalnego. Teraz zastanawiam się nad wizyta u dr Pali bądź dr Głowackiego. Może Oni będą wiedzieli jak poradzić sobie z tym problemem. Mnie natomiast nagli czas, bo zacząłem właśnie studia i z takim samopoczuciem nie jestem w stanie z powodzeniem ich kontynuować.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #9 : 2018-12-05, 18:17:37 »

(...) Próbowałem już jeść więcej białka, mniej białka, mniej węglowodanów i więcej węglowodanów. Zawsze takie zmiany pomagały, ale na krótko. (...)

Może chodzić o właściwe zmiany, widac monotonia Ci nie służy, jeśli chodzi o "rozpracowanie" dorboczynności zmian na podbudowie ŻO to zajawka jest taka ...

http://www.dietaoptymalna.com/dieta_dobrych_produktow_ksiazka.php#przykl_rozdzial

 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #10 : 2018-12-05, 18:33:38 »

 Laughing
Zapisane

Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #11 : 2018-12-05, 18:51:35 »

Zalecenia Pani Witoszek też sprawdzałem. Zbóż i mlecznych prawie w ogóle nie jadam. Metody jednego białka dziennie też już próbowałem. Pomimo, że dużo osób na tym forum się z nimi nie zgadza, tak samo jak odradzał mi stosowanie ich lekarz optymalny.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #12 : 2018-12-05, 19:45:04 »

Badania robiłeś?
Jakie?

Po mojemu wkręcasz sobie i tyle. Cool
Psychiatra, albo dobry psycholog, bo łupiny orzecha nie pomogą.
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #13 : 2018-12-05, 20:01:42 »

Badanie enzymatyczne krwi na przeciwciała(glista ludzka i lamblie). Tylko w kierunku tych pasożytów były dostępne takie badania.
Badań kału chyba nie warto robić, skoro ich skuteczność szacuje się na 10-20 procent.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #14 : 2018-12-05, 20:13:43 »

Morfologia krwi, badanie ogólne moczu, panel tarczycowy na początek, lekarz po wywiadzie być może pokieruje Cię nieco inaczej.

Chłop w Twoim wieku, to czy zje czy nie, czy śpi czy nie, to i tak ma mnóstwo energii i końskie zdrowie.
A Ty rozdrapujesz wszystko na atomy i robisz z jedzenia mechanikę kwantową, ślęczysz w Necie i szukasz sobie chorób na siłę, diagnozując się z pomocą podobnych czubków. Wink
Masz nalot na języku - kup szczoteczkę do języka, robisz mydlane kupy - nie żryj tyle tłuszczu, idź się napij, bzyknij fajną laskę czy kolesia, jak wolisz, a nie się zastanawiasz czy zjeść 10-20 gram węgla więcej z ekoogródka.
Życie trzeba sobie upraszczać i żyć jego pełnią, bo jak widzisz Twoje podejście nie działa i zachowujesz się jak staruszek, skupiony na swoich chorobach. Razz
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #15 : 2018-12-05, 20:30:26 »

 Laughing
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #16 : 2018-12-05, 20:31:41 »

Czy ktoś zatem poleca jakiegoś lekarza? Czy z takimi objawami udać do lekarza chorób zakaźnych w Gliwicach i po prostu nie poruszać tematu diety, czy lepiej pojechać dalej, np. do dr Pali, czy dr Głowackiego?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #17 : 2018-12-05, 20:35:04 »

Idź do rodzinnego i zrób podstawowe badania, nie rób sobie jaj na poważnym forum. Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #18 : 2018-12-05, 20:36:12 »

Jak masz kasiorę i czas, to wykup sobie tydzień pobytu lub dwa z pełnym wyżywieniem np. u Państwa Suchowieckich w Ciechocinku.  Cool
Nakarmią cię i może wytłumaczą to i owo.  Cool

Ale jeszcze lepiej i taniej, to zamieszkaj z dziewczyną, która potrafi gotować bez odgrzewania półproduktów - w twoim wieku to wystarczy. Wink  Cool
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Candida/Pasożyty
« Odpowiedz #19 : 2018-12-05, 20:36:28 »

Czy ktoś zatem poleca jakiegoś lekarza?
Ja chociaż bardzo nieśmiało.
 Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 20 zapytaniami.