forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:13:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz  (Przeczytany 52877 razy)
administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #20 : 2019-01-03, 11:50:18 »

Najpewniejszym objawem, który występuje w większości przypadków, przyjmowania zbyt dużej ilości białka i (lub) węglowodanów są wzdęcia i pierdzenie, a tłuszczu - luźne, mydlane kupska - tak na wszelki wypadek jeszcze dodam.  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Re: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #21 : 2019-01-03, 14:02:13 »

Unikanie węglowodanów jest niekorzystne dla zdrowia
Niekorzystne ale nie szkodliwe? Niekorzystne ze wzgledow energetycznym tylko? Bo przeciez np eskimosi zywiac sie niemal samym tluszczem i bialkiem mieli ewidentnie mala podaz weglowodanow ale problemow zdrowotnych chyba nie mieli?
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #22 : 2019-01-03, 14:03:16 »

Nie mieli, ale krótko żyli... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #23 : 2019-01-03, 14:25:08 »

Nie było i nie ma żadnych "eskomosów", bo teraz to się "Inuici" nazywają.  Laughing Wink
Jak z tłuszczu i z białka powstają węglowodany mam tłumaczyć?   Confused
A proszę: głównie z metabolitów pośrednich cyklu kwasów trikarboksylowych z tłuszczowego octanu oraz z następujących aminokwasów - alanina, glicyna, cysteina, seryna, treonina, tryptofan - bezpośrednio w pirogronian, z metabolitów pośrednich "trikaboksylu": glutaminian, glutamina, histydyna, prolina i arginina - w glutaran, izoleucyna, metionina i walina w bursztynylo-CoA, tyrozyna, fenyloalanina, asparaginian w fumaran, asparagina, asparaginian w szczawiooctan, albowiem nigdy cukru w organizmie zabraknąć nie może. Bez glukozy nie ma życia.  Cool
Przypominam, że wraz z domknięciem układu krwionośnego zblokowało geny odwróconej glikolizy - czyli z octanu glukoza nie powstanie u każdego zwierzęcia wyżej skąposzczetów, ale dlaczego tak się stało to nie wiem, bo specjalnie mnie to nie interesuje, ale dla octanu pochodzenia tłuszczowego jest obejście przez wszystkie pośrednie metabolity począwszy od alfaketoglutaranu.
Tak to w skrócie się prezentuje, dlatego samo ograniczenie glukozy w leczeniu nowotworów bywa czasem nieskuteczne i trzeba inaczej kombinować.  Confused
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #24 : 2019-01-03, 15:04:43 »

Jasne, wątroba i nerki siadają na diecie zbyt bogatej w białko (...)

Zbytnia bogatość w cokolwiek jest z definicji przyczyną siadania, bo gdyby nie to by nie była zbytnia.
Zbytniość to generalny feler naszych czasów ale dobrze robi na PKB
najpierw przez konsumpcję a potem przez spiralę (korkociąg) leczeń.
 Confused
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #25 : 2019-01-03, 15:07:27 »

Nie było i nie ma żadnych "eskomosów", bo teraz to się "Inuici" nazywają.  Laughing Wink
Jak z tłuszczu i z białka powstają węglowodany mam tłumaczyć?   Confused
A proszę: głównie z metabolitów pośrednich cyklu kwasów trikarboksylowych z tłuszczowego octanu oraz z następujących aminokwasów - alanina, glicyna, cysteina, seryna, treonina, tryptofan - bezpośrednio w pirogronian, z metabolitów pośrednich "trikaboksylu": glutaminian, glutamina, histydyna, prolina i arginina - w glutaran, izoleucyna, metionina i walina w bursztynylo-CoA, tyrozyna, fenyloalanina, asparaginian w fumaran, asparagina, asparaginian w szczawiooctan, albowiem nigdy cukru w organizmie zabraknąć nie może. Bez glukozy nie ma życia.  Cool
Przypominam, że wraz z domknięciem układu krwionośnego zblokowało geny odwróconej glikolizy - czyli z octanu glukoza nie powstanie u każdego zwierzęcia wyżej skąposzczetów, ale dlaczego tak się stało to nie wiem, bo specjalnie mnie to nie interesuje, ale dla octanu pochodzenia tłuszczowego jest obejście przez wszystkie pośrednie metabolity począwszy od alfaketoglutaranu.
Tak to w skrócie się prezentuje, dlatego samo ograniczenie glukozy w leczeniu nowotworów bywa czasem nieskuteczne i trzeba inaczej kombinować.  Confused
DLA KOGO  TO KOMBINOWANIE JEST ŁATWE?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #26 : 2019-01-03, 15:26:44 »

Szczególnie dla mięsożernych obligatoryjnie, ale inne też mają te geny, więc jak zajdzie potrzeba, to sobie je uruchomią. Wink
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #27 : 2019-01-03, 15:45:18 »

ale inne też mają te geny, więc jak zajdzie potrzeba, to sobie je uruchomią. Wink

Bo super ssaki tak mają, że mają ssać mleko własnego gatunku do kiedy się da,
a potem mają coś-nie-coś z Gromady zjadać byle tłuste i nie własnego gatunku.
 Shocked Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #28 : 2019-01-03, 15:55:17 »

"Ostatnio" w tańszych karmach dla kotów w składzie występuje "cukier", "białko roślinne", a także jakiś "chlorek sodu", dlatego między innymi coraz częściej pojawia się cukrzyca u kotów, ale to zupełnie inna problematyka żywieniowa.  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #29 : 2019-01-03, 17:09:11 »

Nie było i nie ma żadnych "eskomosów", bo teraz to się "Inuici" nazywają.  Laughing Wink
Jak z tłuszczu i z białka powstają węglowodany mam tłumaczyć?   Confused
No wiem wiem, ze teraz sie pisze po Hanniusiowemu "Innuici" ale ja tam wole tradycyjne formy Wink
I wiem, ze  nadmiar bialka przerabiali, ale ogolnie takie pytanie, czy ta "niekorzystnosc" wynika wlasnie z tych strat energii na te metaboliczne "wymyki" czy cos wiecej za tym stoi.
Bo rozumiem, ze korzystniej jest dostarczac gotowe ale w tym kontekscie "niekorzystne" nie oznacza "szkodliwe, niezdrowe" itp, tylko po prostu bezsensowne?
Pytam czy dobrze kombinuje w te strone  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #30 : 2019-01-03, 20:58:23 »

Jutro, jutro, bo dziś już nie chcę rozgrzewać synaps. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #31 : 2019-01-03, 20:59:49 »

Ok Wink Zaciekawil mnie kontekst, czy chodzi o wzgledy ekonomiczne/energetyczne czy moze biologiczne czy jakies inne Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #32 : 2019-01-03, 21:02:20 »

Energetycznie nie ma straty, a jak dobrze poleci to teoretycznie może być zysk *2 w ATP, ale jutro to uzasadnię.  Cool
Teraz muza... Wink 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #33 : 2019-01-04, 08:52:01 »

Ciekawe, czy może mi tu kto podpowiedzieć ile ATP powstaje z jednego obrotu na cyklu Krebsa, bo coś mi się kołacze, że 15, ale nie mam pewności. Wink
I ile ATP powstaje gdy na cykl wchodzi alfaketoglutaran i czy to rekompensuje stratę, gdy wychodzi szczawioocan do glukoneogenezy i czy powstała glukoza z tego szczawiooctanu pójdzie na budulec, czy spowtotem na cykl Krebsa - bo jak tak, to będzie *2 w ATP. Czy muszę przeprowadzić rachunki, aby wyszło, że na przerobieniu białka na glukozę na pewno się nie traci, a z całą pewnością się straci jeśli z tego powstanie cholesterol. Bo jak z cukru i z białka powstaje cholesterol, to chyba nie jest też zagadką? Wink A może jednak jest, bo "naukowcy" nie potrafią wytłumaczyć nie trzymania normy cholesterolowej na diecie niskotłuszczowej!  Sad
Ale ja tego uczyć nie mam zamiaru, wystarczy wziąć książkę do ręki i poczytać. Jak nie wyjdzie "dlaczego" i "jak" to znaczy, że trzeba sobie dać spokój z samodzielnym "zgłębianiem" wiedzy i zapłacić za korepetycje, co też nie gwarantuje sukcesu... Wink  Laughing
Można też powołać w przypadku bardziej zaawansowanych w zdobywaniu tytułów naukowych: zespół naukowy, radę naukową, bo wiadomo, że zbiorowo synapsy ponoć lepiej iskrzą, a przynajmniej indywidualna odpowiedzialność się rozmywa na rzecz instytucji, co daje praktycznie bezkarność, a i każdego "niepokornego" można taką "instytucją" zetrzeć na proch, choć są wyjątki.  Cool
UPS!
Jeszcze jedna ważna informacja: glukoneogeneza i glikoliza nie mogą ponoć zachodzić w jednej komórce jednocześnie, co nie zmienia faktu, że dwie sąsiadujące ze sobą komórki - na przykład nabłonka i śródbłonka tętnic - mogą mieć uruchomione kompletnie inne geny, ale to za dużo informacji już przekazałem i to z dobroci serca i altruizmu, aby mi nikt nie zarzucił, że ze mnie jaka wiśnia. Wink  Laughing
KONIEC
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #34 : 2019-01-04, 09:07:29 »

Ja czytam, choc nie sa to ksiazki (biochemie) do przyjemnej poczytanki. Najbardziej mi pasuje do czytania Davidson, moze dlatego, ze najbardziej cienki  Laughing Laughing
Czasami czegos nie wiem, wiec pytam bo moze kurs mi zbacza Very Happy

Ale generalnie o co chodzi z tym, ze niejedzenie weglowodanow jest "niekorzystne" dla zdrowia?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Re: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #35 : 2019-01-04, 09:43:16 »

Ja czytam, choc nie sa to ksiazki (biochemie) do przyjemnej poczytanki. Najbardziej mi pasuje do czytania Davidson, moze dlatego, ze najbardziej cienki  Laughing Laughing
Czasami czegos nie wiem, wiec pytam bo moze kurs mi zbacza Very Happy

Ale generalnie o co chodzi z tym, ze niejedzenie weglowodanow jest "niekorzystne" dla zdrowia?
Też jestem ciekawa.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #36 : 2019-01-04, 09:46:10 »

W "Odpowiedziach na listy" (fioletowa książka) Doktor Kwaśniewski to dokładnie opisał na s. 145-146. Jest tego dość sporo abym to przepisywała. Ale jakbyście nie mieli tej książki, to zrobię to po południu...
Zapisane

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #37 : 2019-01-04, 10:32:05 »

W "Odpowiedziach na listy" (fioletowa książka) Doktor Kwaśniewski to dokładnie opisał na s. 145-146. Jest tego dość sporo abym to przepisywała. Ale jakbyście nie mieli tej książki, to zrobię to po południu...
Jak byście nie mieli tej książki, to sobie kupcie. Ja mam. Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #38 : 2019-01-04, 10:38:38 »

W "Odpowiedziach na listy" (fioletowa książka) Doktor Kwaśniewski to dokładnie opisał na s. 145-146. Jest tego dość sporo abym to przepisywała. Ale jakbyście nie mieli tej książki, to zrobię to po południu...
Jak byście nie mieli tej książki, to sobie kupcie. Ja mam. Laughing
Reni dziękuję z podanie strony i koloru. Very Happy
Zapisane
madre
Go


Email
Odp: Dieta zero carb jako świetna metoda odchudzania 0,6kg/dz
« Odpowiedz #39 : 2019-01-04, 10:43:19 »

A ja nie bardzo dziękuję Reni za podanie koloru. Ale ponoć faceci mają kłopoty z wlaściwym rozpoznawaniem barw.  Laughing
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.