forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:32:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  nisko z węglami
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: nisko z węglami  (Przeczytany 86813 razy)
mateo
Go


Email
nisko z węglami
« : 2019-09-03, 21:32:34 »

Witam, jestem na ZO od Wielkiej Nocy tego roku. Przyznam, że na początku tj około miesiąca lub dwóch węglowodanów jadłem bardzo mało lub wręcz wcale. Myślę, że nie przekraczałem 20g. Dziś trzymam je na poziomie około 40-50g. Czy są jakieś konsekwencje trzymania tak nisko poziomu węglowodanów? Czy stan ketozy jest szczególnie z jakiegoś powodu niezalecany? W książce Dr. poza tekstem, że organizm musi wytwarzać wtedy ciała ketonowe a mądrością jest postępować z nim tak by robił możliwie mało, nie ma zbyt wielu informacji. 
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #1 : 2019-09-04, 08:56:02 »

Skąd wiesz, że jesteś w ketozie?

Gdybym był na Twoim miejscu, nie przejmował bym się podażą węgli, pod warunkiem, że samopoczucie jest ok i fizjologia ok.
Jeśli nie wiesz czy na wyższych nie byłoby lepiej, to testuj przez kilka tygodni wyższe węgle i sam zobacz jak będzie.
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #2 : 2019-09-04, 09:56:44 »

Jak możesz, to podaj wzrost, wiek i od kiedy jesteś na ŻO. Będzie prościej udzielać odpowiedzi   Smile
Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #3 : 2019-09-04, 13:19:54 »

W sumie to nie wiem czy jestem, literatura podaje, że raczej powinienem być, nigdy tego nie sprawdzałem. Czasem mam tak, że nieźle mnie potrafi przyhamować po posiłku, tzn czuje się mniej energiczny. Trwa to nieraz ze 3 godziny. Być może zbyt duża objętość lub kaloryczność posiłku. Podam przykład. Bardzo tłusty boczek 200g, 6 zółtek, 50g oliwek zielonych, cebula, 2 ząbki czosnku, 150 g frytek na smalcu. Dodam, że trenuję regularnie, zawsze rano, na czczo.
Waga 75, wzrost 188, 29 lat
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #4 : 2019-09-04, 13:31:06 »

Jaką masz proporcję na koniec dnia?
Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #5 : 2019-09-04, 13:53:58 »

Skład pierwszego posiłku, czyli tego co podałem praktycznie się nie zmienia od wielu dni. Czekam na niego z utęsknieniem : ) od 3 do 4 dni zamiast ziemniaka jest kaszanka. Zliczając do tego drugi posiłek bo przeważnie jem 2 razy wychodzi miej więcej tak: T 250 g, B 60-75 g, W 45 g
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #6 : 2019-09-04, 14:23:27 »

To masz jakoś 1:3,5:0,6, jak się dobrze czujesz, to nic nie ruszaj.
Jak masz jakieś cele treningowe związane z np. zwiększeniem siły czy masy, to za mało wungla.

Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #7 : 2019-09-05, 11:13:23 »

Gavroche, czy Ty stosujesz ZO? Jeśli tak to jak długo?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #8 : 2019-09-05, 12:13:41 »

Tak, tyle, że ja jem na czuja, ale przez większość czasu jestem na ŻO. Very Happy
A już będzie z 10 lat, a wcześniej też LC, kolejne 6 czy 7, lecz nie tak tłuste.

Jak Cię interesują takie sportowo-tłuszczowe tematy, to tutaj czytaj byłego użytkownika Mariusza.
Obecnie możesz go znaleźć na Smalcowni i Wykopie na #dodzo. Wink
Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #9 : 2019-09-05, 14:19:16 »

Jak się czujesz? Masz jakiekolwiek, że tak powiem, niedoskonałości zdrowotne? W jakim jesteś wieku?
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23629


WWW
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #10 : 2019-09-05, 14:41:34 »

Jak Cię interesują takie sportowo-tłuszczowe tematy, to tutaj czytaj byłego użytkownika Mariusza.
Obecnie możesz go znaleźć na Smalcowni i Wykopie na #dodzo. Wink

Świetna rada! Popieram.
Ostatnio bardzo ładnie nagrał o tarczycy - i wyszło słusznie zresztą, że węglowodany to głownie budulec i reduktor. 
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #11 : 2019-09-05, 15:48:14 »

Tak, tyle, że ja jem na czuja, ale przez większość czasu jestem na ŻO. Very Happy
A już będzie z 10 lat, a wcześniej też LC, kolejne 6 czy 7, lecz nie tak tłuste.

Jak Cię interesują takie sportowo-tłuszczowe tematy, to tutaj czytaj byłego użytkownika Mariusza.
Obecnie możesz go znaleźć na Smalcowni i Wykopie na #dodzo. Wink


Już nie na wysokim węglu?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #12 : 2019-09-05, 16:57:56 »

Jak się czujesz? Masz jakiekolwiek, że tak powiem, niedoskonałości zdrowotne? W jakim jesteś wieku?
Bardzo dobrze się czuję.
Żadnych "niedoskonałości" nie mam, wręcz przeciwnie, mieszczę się we wszystkich normach medycznych prócz cukru i cholesterolu, ale to te normy są chore, jeszcze 20 lat temu bym się mieścił.
Mam 43 lata zaraz, jak robiłem sobie badania na 40 urodziny, to lekarz, który interpretował mi wyniki, na oko młodszy, nie krył zdumienia, że można mieć tyle mięsa na sobie i tak dobre ciśnienie i niskie tętno.
Mam dwie zdrowe córki, obie spłodzone już na LC i 10 lat ode mnie młodszą ich mamę. Wink

Jednak jeśli potrzebujesz takiego potwierdzania słuszności swojego wyboru, to dobrze rozważ kontynuowanie ŻO.
Tutaj trzeba mieć trochę charakteru, bo taki sposób żywienia jest w oficjalnym nurcie piętnowany, co u osób podatnych, może rodzić niezdrowe napięcie psychiczne, a to na dłuższą metę jest bardzo szkodliwe.
Jeśli trafiłem, to pomyśl o diecie wysokowęglowodanowej Jana Kwaśniewskiego, zwanej gdzieniegdzie DJ, jest również bardzo zdrowa, a znacznie szerzej akceptowana i popierana przez mainstreamową naukę. Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #13 : 2019-09-05, 17:28:30 »

Już nie na wysokim węglu?
Laughing
Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #14 : 2019-09-05, 19:26:55 »

Cieszę się w takim razie, że tak jest. Cukier za niski, cholesterol za wysoki jak się domyślam?
Bardziej chodzi o ogólne rozeznanie. Potwierdzenie słuszności wyboru mam raczej w sobie samym i tym jak się czuję, rzecz jasna. Nie mniej, nie byłbym sobą, gdybym nie popytał tu i ówdzie. No i jedzenie jedynie 2 razy dziennie też jest dla mnie ok.
Przerobiłem już post Dąbrowskiej i post wodny 10 dni- to była ciekawa podróż...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #15 : 2019-09-05, 19:39:51 »

Cukier też wysoki, to świadczy o równowadze metabolicznej i pełnych bakach. Very Happy

Jak obrałeś cel i nie dzieje się nic niepokojącego, to po prostu kontynuuj i ciesz się dobrym życiem.
Niestety, nuworysze ŻO mają tendencję do "ulepszania" diety, z opłakanym skutkiem najczęściej, a potem są już nuworyszami innej diety. Wink
Wytrwałości życzę. Cool
Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #16 : 2019-09-05, 20:23:25 »

Co to są "baki"? Czy przeszedłeś na low carb i ZO z jakiegoś szczególnego względu?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #17 : 2019-09-05, 20:52:42 »

Bak to taki pojemnik na paliwo. Wink

Przeszedłem z powodu zmęczenia jedzeniem dużej ilości węglowodanowego śmiecia.
Trenuję od 13 roku życia, sporty siłowe, żeby robić postępy musisz jeść jak koń, bo tyrasz jak koń.
Znacznie łatwiej jest zjeść 5 czy 6 tysięcy kilokalorii na LCHF niż na HCLF.
Zapisane
mateo
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #18 : 2019-09-08, 12:03:45 »

Jako, że nie chce zakładać nowego tematu, mam pytanie, czy homogenizacja i śmietany w ów technologii są ok? Pasteryzowana, homogenizowana dla ścisłości. Mam dostęp i kupuję też niepasteryzowaną i niehomogenizowaną ale różnie to jest z jej zawartością tłuszczu, te 30 to chyba tylko umowne okolice mam wrażenie.
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: nisko z węglami
« Odpowiedz #19 : 2019-09-08, 14:13:56 »

Z tego, co zaobserwowałem, to większość śmietan pasteryzowanych dostępnych na rynku zawiera karagenu, który jest uważany za bardzo szkodliwy dla organizmów ludzkich. Wnioskuję, że lepiej takich śmietan unikać Confused
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.