forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 13:38:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660491 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Odchudzanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odchudzanie  (Przeczytany 166142 razy)
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #340 : 2020-06-04, 15:29:02 »

Powiedzcie mi po czym ja mam taaakie zjazdy  Shocked

Zasypiam na siedząco  Confused
Zawsze po popołudniowym posiłku.

Wczoraj jadłam na obiad:

wywar 200g+żółtko+śmietana 30proc
karczek 100g na odrobinie łoju+ser żółty 50g + ogórek zielony

Dziś: boczek 100g+pasztet 50g+ ser żółty 25g+pomidor 120g


Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #341 : 2020-06-04, 16:48:43 »

Może Cię hipka łapie? Very Happy
Próbowałaś dwa małe ziemniaczki dodać?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17111


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #342 : 2020-06-04, 17:10:48 »

Można spróbować, żeby glukoneogenezka nie łapała... Cool
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #343 : 2020-06-04, 22:36:47 »

Zostawiam ziemniaki na wieczór, bo od 10 dni bujam się z wagą  Confused  ubędzie 20dkg, przybędzie 40 dkg i tak w kółko ...
Wieczorem jem albo ziemniaki albo macę - ale ostatnio  tak mnie nosi, że jeszcze zjem jakiś plaster sera, boczku, truskawki  ...  Sad
I te wieczorne grzechy od razu odbijają się na wadze chociaż śniadania i obiadu bardzo pilnuję jeśli chodzi o proporcje.

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #344 : 2020-06-04, 22:58:07 »

(...)

Pani doktor ustaliła mi proporcje BTW  60:120-180:50
(...)

Przeczytałam, że jeśli mi zależy na chudnięciu powinnam zmniejszyć tłuszcz do 1,5-2 g a węglowodany do 0,5 . Czy tak powinnam zrobić?
(...)

To by było BTW 60:90:30 (1200kcal)

Może spisuj sobie dokładnie co jesz i upewnij się, że zjadasz te 60g białka.
To wcale nie jest takie proste i oczywiste.

Przykładowo 20 (dwadzieścia) żółtek wydłubanych z jaj gotowanych na twardo
do tego majonez, pomidorek to właśnie jest 60g białka.

Wink
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #345 : 2020-06-05, 08:11:57 »

Na śniadanie jem zawsze jajka 1 całe + 3 zółtka , na maśle, z kawałkiem sera żółtego lub salceson ( 50gr) lub coś do proporcji.

Na obiad prawie zawsze wywar kolagenowy, ostatnio często karczek z niewielką ilością warzyw, z serem, czasem z ziemniakiem.

Z białkiem łącznie z obu posiłków mieszczę się w przedziale 54-60 g. 
Natomiast, czasem gubi mnie kochana  śmietana, którą namiętnie dolewam do wczesnoporannej i  śniadaniowej  kawy  ( czyli 2 x dziennie)
oraz do wywaru kolagenowego. I to właśnie ona często przebija mi tłuszcze do 2 - 2,2g na 1g białka.  A powinnam pilnować  T 1,5-2 g.
Z drugiej strony widzę wyraźnie, że jak stosuję T 1,5g to szybciej  głodnieję, a wieczorem na ten głód jem węglowodany ( ziemniak, maca, warzywa),
które jakby potęgują smaki ( apetyt) i wówczas krążę koło lodówki  Sad .   Oczywiście walczę z tym, nie bywa tak co wieczór, ale zdarza się.
Mam nieodparte wrażenie, że teraz potrzebuję więcej zjeść niż  wcześniej  Sad

Wiem, jestem na DO -chcę schudnąć, a to wymaga trzymania się zasad.
Więc z tym wieczornym podjadaniem muszę sobie "po męsku" poradzić;)


Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #346 : 2020-06-05, 08:24:16 »

Bo węglowodany podkręcają apetyt, zwłaszcza te ze zbóż. Cool
To normalne, fizjologiczne zjawisko, ja właśnie po to jem słodycze, bo inaczej przestaję mieć apetyt i szybko chudnę, a tego nie chcę. Very Happy

Nie chcę Ci mieszać, ale może masz tak rozbujane geny, że ilość węgli, którą zjadasz, w towarzystwie tej ilości tłuszczu, powoduje takie szopki?
Może spróbuj total mixed ratio czyli jedz 3 posiłki każdy dokładnie w takiej samej ilości BTW, czyli 20:40:15 dla przykładu.

Mnie się nie podoba to podjadanie, śmietanką do kawy, plasterek tego, kilka truskawek...
Już tu Ci kiedyś tłumaczyłem, że ciało musi mieć czas, by sięgnąć po smalec i powód ku temu, a jak ma sięgać skoro od rana do nocy dajesz mu malutkie przekąski? Shocked
Organizm jak ma w przewodzie pokarmowym, to nie sięga do rezerw i tyle.
Z mojego doświadczenia, i Doktora też, na odchudzanie najlepiej jeść dwa posiłki, o 8.00 i o 18.00, a pomiędzy nimi tylko woda, kawa, herbata, ale bez żadnych dodatków!
Weź się w garść dziewczyno, bo cackasz się z tym przeokrutnie. Wink
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2294


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #347 : 2020-06-05, 09:04:10 »

Bo węglowodany podkręcają apetyt, zwłaszcza te ze zbóż. Cool
To normalne, fizjologiczne zjawisko, ja właśnie po to jem słodycze, bo inaczej przestaję mieć apetyt i szybko chudnę, a tego nie chcę. Very Happy

Nie chcę Ci mieszać, ale może masz tak rozbujane geny, że ilość węgli, którą zjadasz, w towarzystwie tej ilości tłuszczu, powoduje takie szopki?
Może spróbuj total mixed ratio czyli jedz 3 posiłki każdy dokładnie w takiej samej ilości BTW, czyli 20:40:15 dla przykładu.

Mnie się nie podoba to podjadanie, śmietanką do kawy, plasterek tego, kilka truskawek...
Już tu Ci kiedyś tłumaczyłem, że ciało musi mieć czas, by sięgnąć po smalec i powód ku temu, a jak ma sięgać skoro od rana do nocy dajesz mu malutkie przekąski? Shocked
Organizm jak ma w przewodzie pokarmowym, to nie sięga do rezerw i tyle.
Z mojego doświadczenia, i Doktora też, na odchudzanie najlepiej jeść dwa posiłki, o 8.00 i o 18.00, a pomiędzy nimi tylko woda, kawa, herbata, ale bez żadnych dodatków!
Weź się w garść dziewczyno, bo cackasz się z tym przeokrutnie. Wink
Twoja rada jest SUPER. Smile
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #348 : 2020-06-05, 13:50:28 »


Weź się w garść dziewczyno, bo cackasz się z tym przeokrutnie. Wink

 Very Happy być może ...
No, dobrze, spróbuję  te posiłki przeorganizować czasowo, zobaczymy  Smile

Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31053


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #349 : 2020-06-06, 09:00:50 »

Spróbuj do lasu co drugi dzień na godzinny trucht z przejściem do marszu  Laughing


Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #350 : 2020-06-12, 11:46:55 »

W niedzielę wczesnym rankiem planuję wyjście w góry, ok. 3 h marszu do szczytu.

Jak ułożyć sobie posiłki?

Planuję rankiem wypić tylko kawę z śmietanką 30proc. ( 50g ? wiecej?)  , a śniadanie ( bialkowo -tłuszczowe)  zjeść  kiedy zgłodnieję - może uda się dopiero na szczycie;
w trakcie pić wodę z solą kłodawską  (cytryną).

Dotychczas na DO nie robiłam jeszcze takich dłuższych wypadów;
zazwyczaj rankiem na czczo rower albo 0,5h marsze po których nie jestem szybko głodna.

I - czy do śniadania dokładać węglowodany ( oczywiście w proporcji) ? Bo normalnie zostawiam je na wieczór ...





Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #351 : 2020-06-12, 12:21:57 »

 Very Happy
Jak sobie ludzie kochają komplikować prostą rzecz, jaką jest jedzenie.
Moim zdaniem plan A jest najlepszy i najprostszy. Lekka kawka, a śniadanie na szczycie, bo z pełnym brzuchem to nie ma przyjemności z ruchu. A ta cytrynowa woda z solą klodawską to po co? Nie może być ze zwykłą? Albo po prostu zwykła woda?
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31053


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #352 : 2020-06-12, 15:42:08 »

Zwykła gazowana moja ulubiona, nawet cytryny nie wciskam żeby smaku nie popsuć Laughing.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Re: Odchudzanie
« Odpowiedz #353 : 2020-06-12, 15:50:37 »

Niegazowanej nie tykam, co ja zwierze?  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31053


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #354 : 2020-06-12, 19:03:54 »

Jak woda nie żyje to lepiej unikać Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55922


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #355 : 2020-06-12, 20:27:45 »

Pamiętam jak w głębokiej komunie przyjechali znajomi z Niemiec (tych zachodnich Wink) i prosili tylko o wodę, żadne tam soczki.  Cool
I tak sobie myślałem, ale pozerzy mają u siebie te soczki i teraz szpanują, że im to nie smakuje, a ja gdybym był na ich miejscu, to piłbym tylko soczki i colę.  Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31053


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #356 : 2020-06-12, 21:10:30 »

 Laughing
No tak, szara komuna. Jak coś kolorowego, i ładnie opakowane, to popadaliśmy w zachwyt, a nawet w szał.
Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem telewizor na śmietniku, stał obok kubła.Wtedy, w 87 roku jeszcze nie mieli recyclingu, to ćpali wszystko do kubłów i stawiali obok, jak nie wlazło.Taki telewizor jak trafił do Polski, to się sąsiedzi zlatywali, no bo z pilotem, i Simens, a nie ruski Rubin. A jakie kolory miał. Laughing
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #357 : 2020-06-12, 21:34:52 »

Very Happy
Jak sobie ludzie kochają komplikować prostą rzecz, jaką jest jedzenie.
Moim zdaniem plan A jest najlepszy i najprostszy. Lekka kawka, a śniadanie na szczycie, bo z pełnym brzuchem to nie ma przyjemności z ruchu. A ta cytrynowa woda z solą klodawską to po co? Nie może być ze zwykłą? Albo po prostu zwykła woda?

Nie komplikuję, po prostu pytam  Smile
A woda taka ?  -bo mi tak smakuje, bo mi tak zalecono, bo przy wysiłku i poceniu się  jest wskazana z solą? Nie wiem. Pytam ...

Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #358 : 2020-06-12, 22:15:40 »

Pamiętam jak w głębokiej komunie przyjechali znajomi z Niemiec (tych zachodnich Wink) i prosili tylko o wodę, żadne tam soczki.  Cool
I tak sobie myślałem, ale pozerzy mają u siebie te soczki i teraz szpanują, że im to nie smakuje, a ja gdybym był na ich miejscu, to piłbym tylko soczki i colę.  Laughing

 Very Happy Jak do mojej ciotki  przyjechali z Niemiec na wesele ( chyba  83r) to jedni kilkukrotnie prosili o dodatkowe podanie rosołu z makaronem  Laughing , bo podobno nigdy tak dobrej zupy nie jedli  Laughing Rosół weselny był oczywiście wyborny, z dobrych mięs i kości świni , kury czy cielęciny wówczas naturalnie jeszcze hodowanych - więc nie mogli się nachwalić.
A druga grupa w akcie protestu (!) piła wodę i skubała chleb ... Dlaczego ? Otóż przez kolejne lata posyłali do Polski paczki, worki pełne ubrań, ser, czekolady  i co tam jeszcze, bo bieda, komuna, zacofanie. A tu na weselu, w tej biednej Polsce gdzie ludzie nie mają co do gara włożyć,  stoły uginają się od jadła. Czuli się oszukani i wykorzystani w jakiś sposób.
Nikt im nie wytłumaczył , że cała bliższa i dalsza rodzina rok do przodu zbierała kartki żywnościowe na cukier, alkohol, mięso i odmawiała sobie wszystkiego, żeby właśnie  ten stół weselny się uginał ...  Confused
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2294


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #359 : 2020-06-13, 08:37:14 »

Pamiętam jak w głębokiej komunie przyjechali znajomi z Niemiec (tych zachodnich Wink) i prosili tylko o wodę, żadne tam soczki.  Cool
I tak sobie myślałem, ale pozerzy mają u siebie te soczki i teraz szpanują, że im to nie smakuje, a ja gdybym był na ich miejscu, to piłbym tylko soczki i colę.  Laughing

 Very Happy Jak do mojej ciotki  przyjechali z Niemiec na wesele ( chyba  83r) to jedni kilkukrotnie prosili o dodatkowe podanie rosołu z makaronem  Laughing , bo podobno nigdy tak dobrej zupy nie jedli  Laughing Rosół weselny był oczywiście wyborny, z dobrych mięs i kości świni , kury czy cielęciny wówczas naturalnie jeszcze hodowanych - więc nie mogli się nachwalić.
A druga grupa w akcie protestu (!) piła wodę i skubała chleb ... Dlaczego ? Otóż przez kolejne lata posyłali do Polski paczki, worki pełne ubrań, ser, czekolady  i co tam jeszcze, bo bieda, komuna, zacofanie. A tu na weselu, w tej biednej Polsce gdzie ludzie nie mają co do gara włożyć,  stoły uginają się od jadła. Czuli się oszukani i wykorzystani w jakiś sposób.
Nikt im nie wytłumaczył , że cała bliższa i dalsza rodzina rok do przodu zbierała kartki żywnościowe na cukier, alkohol, mięso i odmawiała sobie wszystkiego, żeby właśnie  ten stół weselny się uginał ...  Confused
Nie odczuwałam tej " kartkowej" biedy. Miałam niskie zapotrzebownie pokarmowe. Razz
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.