forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 04:04:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Odchudzanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 24 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Odchudzanie  (Przeczytany 166105 razy)
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #40 : 2020-03-10, 15:23:08 »

Co do posiłków:

sama układam i liczę;

mam  kilka zestawów posiłków całodniowych z książki  Kwaśniewskiego i dodatkowych materiałów od mojego lekarza optymalnego.
To by mi bardzo ułatwiło planowanie posiłków.
Ale te jadłospisy są ułożone na większą ilość białka i tłuszczów.
Żeby zejść do mojego zapotrzebowania musiałabym te gotowe posiłki na nowo przeliczać.
A to też czasochłonne ...  Confused

Zastanawiam się  jedynie, czy może ja coś źle zestawiam z tymi posiłkami, że nadal jestem osłabiona i waga ( póki co ) strasznie wolno schodzi?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #41 : 2020-03-10, 15:38:24 »

Dziewczyno droga!
Szczerość, ok?
Pracowałaś latami na stan zdrowia i konstytucję fizyczną jaką obecnie prezentujesz, a chcesz to odwrócić w miesiąc?
Naprawdę?
Takie rzeczy to nie na DO/ŻO. Cool
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #42 : 2020-03-10, 15:52:33 »

 Smile Wiem Gavroche, masz świętą rację;

na cuda trzeba poczekać  Very Happy

Zanim jednak podeszłam do tej diety naczytałam się tylu historii (!) jak to ludziom już po kilku dniach
poprawiało się samopoczucie, albo ile schudli po miesiącu ...
to pomyślałam naiwnie, że i ja tak mogę  Cool
A skoro mnie się nie poprawiło to szukam przyczyny w sobie.

A tu trzeba czasu i cierpliwości ... wiem ...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #43 : 2020-03-10, 16:05:14 »

Bo ci, co pisali peany na cześć DO, to pewnie pisali prawdę, ale ci ludzie to nie Ty i pewno jest wiele innych osób, którym nie udało się tak idealnie wstrzelić. Very Happy

Przez drut nie tak łatwo pomóc, na razie rób to, co robisz, trzymaj tłuszcze w miarę nisko, jedz rzadko, może pij więcej kawy, jak Ci pomaga?
Węgli dorzuć?
Lekki głód jest normalny, w końcu chcesz schudnąć czy czuć się rewelacyjnie?
Się zdecyduj. Cool

Jak nic się nie zmieni za kolejnych kilka tygodni, to przychodzi mi do głowy ponowny kontakt z lekarzem optymalnym i szczera rozmowa.


Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #44 : 2020-03-10, 16:24:50 »


Węgli dorzuć?
Lekki głód jest normalny, w końcu chcesz schudnąć czy czuć się rewelacyjnie?
Się zdecyduj. 8


Ależ ja na głód nie narzekam, jeśli gdzieś wcześniej pisałam, że odczuwam ( wieczorem) głód
to tylko na zasadzie dzielenia się odczuciami.

Również, jeśli rozpisuję się nt mojego samopoczucia, słabości, itp. to raczej na zasadzie pytania:
czy tak się może dziać, czy to normalne - nienormalne, mam się martwić czy przeczekać i nie zawracać sobie głowy.

Czuję się tu w jakiś sposób "zaopiekowana"  Smile więc korzystam i przedstawiam niuanse mojej drogi  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #45 : 2020-03-10, 16:35:51 »

Hej, nie chciałem Cię urazić. Very Happy
Pisanie jest pozbawione mowy ciała, trudno wyłapać nastawienie piszącego, żarcik czy ironię, taki już los forumowiczów.

Trudno powiedzieć co dla Ciebie jest/będzie normalne.
Tak radykalna zmiana biochemii ciała na pewno wprowadza zamieszanie w organizmie.
Tym bardziej, pardąsik, że 20 latką już nie jesteś, u młodych jest łatwiutko. Razz
Jakieś drobne wahania nastroju, skoki cukru czy ciśnienia, ospałość czy euforia na zmianę, raczej nie powinny budzić niepokoju.
No, jednym słowem zmieniasz się, przebudowujesz, przepoczwarczasz, jakieś perturbacje muszą być.
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #46 : 2020-03-10, 18:22:33 »

Jak pojawia się ospałość to może za mało węgli/ketoza. Warto te węgle na początku dokładnie liczyć.
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #47 : 2020-03-10, 19:36:15 »

Hej, nie chciałem Cię urazić. Very Happy
Pisanie jest pozbawione mowy ciała, trudno wyłapać nastawienie piszącego, żarcik czy ironię, taki już los forumowiczów.



Ależ, skąd, Gavroche  Smile spoko  Very Happy oczywiście, że mnie nie uraziłeś  Smile
Lubię takie konkretne i rzeczowe, czasem podszyte ironią teksty  Very Happy Grzecznie, bez urazy stawiają do pionu Smile

Poza tym napisałam, że czuję się na tym forum ''zaopiekowana" - bo wydawało mi się, że ruch tu niewielki,
a jednak szybko znalazło się kilka dobrych dusz, które spojrzały na mnie  i wspomagają, w tym również i Ty Very Happy


Oktaver

no właśnie te węgle zostawiam  na ostatni posiłek - dr Kwaśniewski proponował taką opcję w przypadku odchudzania. Więc próbuję ...
Staram się żyć na 30gramach.

Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #48 : 2020-03-10, 22:50:13 »

Jakbyś dalej czuła się ospała, to możesz spróbować podnieść węgle o 15-20(nawet w tym ostatnim posiłku). Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że te 20 gram węglowodanów w jedną i drugą stronę potrafi robić dużą różnicę, ale to też zależy od osoby(tak jak pisał Doktor i Admin - jednym wystarczy 40/50, a innym potrzeba 70).
Weź też pod uwagę, że Twój organizm, tak jak pisał Gavroche przeżywa teraz coś w rodzaju "szoku", więc warto(jeżeli jest to możliwe) dać mu trochę na luz.
"Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Po przejściu na Żywienie Optymalne trzeba obserwować swój organizm i w razie potrzeby przychodzić mu z pomocą, mając cały czas świadomość, że pewne objawy niekorzystne ? jeśli w ogóle się pojawią ? spowodowane są nie dietą jako taką, ale błędami, które na początku możemy popełniać lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia. Nie ma takiego człowieka, któremu prawidłowo i długotrwale stosowana dieta optymalna zaszkodziłaby. Ja przynajmniej o takim nie słyszałem."
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #49 : 2020-03-11, 16:26:21 »

 Muszę bardzo rozważnie dobierać tłuszcze, bo nie umiem zmieścić się  w limicie 120g  Confused

Kawka ze śmietanką, albo i dwie - i już 30g tłuszczu  Surprised

Dziś jajecznica 1+3 żołtka na łyżeczce masła z kawałeczkiem pieczeni rzymskiej.

I na obiad: 100g karczku  na łyżce smalcu,  pomidor z cebulką i filiżanka czystego wywaru.

I koniec tłuszczowego przydziału Smile Zostały same węglowodanki  Smile

Dzień zaczęłam od kawy, późne śniadanie, późny obiad.

Samopoczucie  dobre i jakoś więcej energii ...  Very Happy
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #50 : 2020-03-14, 22:41:32 »

No więc spadłam z wagi  jakieś 3 kg z kawałkiem...

Ciągle przeszukuję forum i doczytałam, że przy zrzucaniu wagi mlecznych produktów nie stosować codziennie, a co 6-7 dni.
Mniej masła a więcej smalcu, ze śmietanką uważać - a ja tak namiętnie codziennie dolewam jej do kawy Confused
Ile w tym prawdy?


Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #51 : 2020-03-15, 08:40:56 »

Muszę bardzo rozważnie dobierać tłuszcze, bo nie umiem zmieścić się  w limicie 120g  Confused

 Shocked
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #52 : 2020-03-15, 08:42:57 »

Uważaj na masło, i broń boze nie przekraczaj 120g...
Dramat jakiś.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #53 : 2020-03-15, 09:44:47 »

No więc spadłam z wagi  jakieś 3 kg z kawałkiem...

Ciągle przeszukuję forum i doczytałam, że przy zrzucaniu wagi mlecznych produktów nie stosować codziennie, a co 6-7 dni.
Mniej masła a więcej smalcu, ze śmietanką uważać - a ja tak namiętnie codziennie dolewam jej do kawy Confused
Ile w tym prawdy?
Musisz sama przetestować.
Niektórym faktycznie wysoka wartość biologiczna masła, sera i śmietanki przeszkadza w odchudzaniu.
Wtedy warto je czasowo wycofać.
Mnie nic lepiej nie odchudza niż "kanapki" z twarogu, masła i dżemu. Very Happy

A z tym rotowaniem produktów to uważaj, posty użytkownika "lekarka" bym brał ze szczyptą soli, moim zdaniem to bzdura, mimo pozorów sensu.
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #54 : 2020-03-15, 14:29:36 »

Maniek,
ale dlaczego tak piszesz?
Przecież o proporcji  B do T  1:1,5-2 pisał dr Kwaśniewski w swojej książce.
Podawał to dla osób  odchudzających się.
Więc gdzie widzisz dramat?

Gavroche,
no tak, niektóre informacje powinnam potwierdzać jednak  książką.
Albo dzielić przez 2 Very Happy



Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #55 : 2020-03-15, 15:01:30 »

Chodzi o to, że przez to Forum przewinęło się z miliard osób, a każda lepsza od najlepszego dietetyka. Laughing
A ŻO (dla zdrowych) jest banalnie proste; ustawiasz sobie 2-3 nieskomplikowane posiłki i się ich trzymasz, a po kilku-kilkunastu tygodniach masz efekty.

Nic nie zastąpi jednak samodzielnego myślenia i kombinowania pod siebie. Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31037


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #56 : 2020-03-15, 21:06:45 »

No więc spadłam z wagi  jakieś 3 kg z kawałkiem...

Ciągle przeszukuję forum i doczytałam, że przy zrzucaniu wagi mlecznych produktów nie stosować codziennie, a co 6-7 dni.
Mniej masła a więcej smalcu, ze śmietanką uważać - a ja tak namiętnie codziennie dolewam jej do kawy Confused
Ile w tym prawdy?
Musisz sama przetestować.
Niektórym faktycznie wysoka wartość biologiczna masła, sera i śmietanki przeszkadza w odchudzaniu.
Wtedy warto je czasowo wycofać.
Mnie nic lepiej nie odchudza niż "kanapki" z twarogu, masła i dżemu. Very Happy

A z tym rotowaniem produktów to uważaj, posty użytkownika "lekarka" bym brał ze szczyptą soli, moim zdaniem to bzdura, mimo pozorów sensu.

Jeszce zdrowa wątroba pod wpływem andrenaliny wycięcza organizm z nadmiaru
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4003


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #57 : 2020-03-15, 22:17:10 »

Maniek,
ale dlaczego tak piszesz?
Przecież o proporcji  B do T  1:1,5-2 pisał dr Kwaśniewski w swojej książce.
Podawał to dla osób  odchudzających się.
Więc gdzie widzisz dramat?

Gavroche,
no tak, niektóre informacje powinnam potwierdzać jednak  książką.
Albo dzielić przez 2 Very Happy




Ciężko dyskutować z kimś, kto na diecie tłuszczowej ogranicza i boi się tłuszczu. Już parę osób odchudziłem i nigdy nie udało się z takimi, które ważyły i liczyły, ograniczając kalorie, bo założenia są słuszne, ale trzeba by ich zamknąć w klatce na jakiś czas i samemu karmić.

Najlepiej sprawdza się maks tłuszczu, i wg apetytu. Organizm tak działa, że im więcej tłuszczu, tym mniej wegli i odwrotnie. Kawa ze sporą ilością masła rozwiązuje problem, ale to już pisałem. Na śmietankę w przeciwieństwie do masła, trzeba uważać, co było już na forum tłumaczone.

Tragedią jest liczenie gramów tłuszczu, bo za dużo, bo nie schudnę. Po prostu porażka. Spróbuj przejeść się słoniną i masłem, gwarantuję, że nic tak szybko nie odbierze Ci apetytu na długi czas i nic tak szybko Cię nie odchudzi.

PS. Sory, ale już mam parę lat obycia z dietą Kwaśniewskiego i niedobrze mi się robi, jak trzeba takie rzeczy tłumaczyć, a i tak efekt jest taki, że:"ja się boję tłuszczu, a z tłustego mięsa to szynkę sobie jem"
Zapisane
ewaba
Go


Email
Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #58 : 2020-03-15, 23:10:08 »

Kurczę,Maniek  Confused

Przecież ja się nie boję tłuszczu!
Przecież na początku, przez ok.1,5 tyg leciałam na wysokich tłuszczach i waga jakoś nie chciała się wyraźnie ruszać.
Więc dalej grzebałam w książce , gdzie Kwaśniewski pisał o niższych tłuszczach przy odchudzaniu i węglowodanach na noc.
Tu na forum też kilka osób pisało, że niższe tłuszcze się sprawdziły.
A Ty podajesz, że to zły kierunek.
Nie twierdzę, że nie masz racji, bo zbyt świeża jestem w DO i ciągle szukam i uczę się.
Ale dla mnie to sprzeczne informacje z książką.

Na kalorie, póki co nie zwracałam uwagi wcale.
Tłuszczu się nie boję, ale trzymam się proporcji i gramatury, bo bez liczenia  miałabym misz masz a nie DO.

Nie wiem kogo mam słuchać Shocked
Niby wszyscy na żywieniu optymalnym , a czasem  piszecie odmiennie do tego jak jest w książce Sad

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55919


Odp: Odchudzanie
« Odpowiedz #59 : 2020-03-16, 00:51:46 »

Tu http://www.ciechocinek-arkadia.q4.pl/ powinni pomóc.  Cool
Tydzień lub lepiej dwa, żywienia dostosowanego do indywidualnych potrzeb pod opieką lekarza. Tam też powinni nauczyć jak dalej się odżywiać.  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 24 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.