forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 09:20:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660470 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?  (Przeczytany 26655 razy)
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« : 2023-04-06, 19:27:58 »

Wszystkim tym "dietetykom", co to w swej ślepocie nie widzą różnicy - tekst, który napisałem ze dwadzieścia lat temu:


CZY ŻYWIENIE OPTYMALNE JEST DIETĄ NISKOWĘGLOWODANOWĄ?
Pozornie odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od zaleceń dra Atkinsa i innych autorów diet niskowęglowodanowych.
Więc po co to piszę? - bo jak zwykle "diabeł" tkwi w szczegółach.
Przy porównaniu w\w diet przypomina mi się doskonała książka szpiegowska poczytnego autora w której opisał on w jaki sposób wywiad brytyjski ( a w zasadzie jeden człowiek ) wykrył szpiega niemieckiego? Analizując raport Niemca, Anglik zwrócił uwagę, że przy podaniu temperatury w raporcie po cyfrach występuje ° C , a czy Anglik nie powinien podać ° F ?
No dobrze, ale co to ma do rzeczy przy rozpatrywaniu tytułowego pytania? A no ma , bo czym różni się proporcja diet niskowęglowodanowych B:T:W 1:3:05 kcal (kilocalorie), od DIETY OPTYMALNEJ DRA JANA KWAŚNIEWSKIEGO B:T:W 1:3,5:05 g (gramy)?
Czy muszę pisać dalej? - tak bo w dalszym ciągu nie jestem pewien, czy dla wszystkich czytelników tego tekstu, ta ZASADNICZA różnica jest zrozumiała? Wyrażając proporcję diet niskowęglowodanowych, na proporcję Diety Optymalnej uzyskujemy następujący wynik: stosunek B:T:W 1:1.5:0.5 GRAMA - diety te przestrzegają podstawową zasadę, którą podał dr JAN KWAŚNIEWSKI - NIE MIESZAĆ PALIW! - jest to zasada ,która pozwala na poprawę zdrowia w większości chorób cywilizacyjnych, mimo znacznego przebiałczenia organizmu, ale nie wszystkich - zainteresowanych odsyłam do kolejnego nr-u OPTYMALNYCH - i odwrotnie przeliczając Dietę Optymalną na diety niskowęglowodanowe, uzyskujemy następujące proporcje B:T:W 1:7-10:0,5 kcal (kilokalorii) - czy teraz jest widoczna, dla czytelników ZASADNICZA różnica?
A więc czy Dieta Optymalna (dla mnie oczywiście poprawniejszą "nazwą" jest ŻYWIENIE OPTYMALNE - NATURALNE DLA CZŁOWIEKA) jest dietą niskowęglowodanową - czy może przede wszystkim BOGATOTŁUSZCZOWĄ - niskowęglowodanową?
Na zakończenie zadam prozaiczne pytanie - czy w sklepie spożywczym prosimy o 840 KILOCALORII twarogu białego- czy może 500 GRAM (0.5 kg)- tego produktu ?
Czy teraz udało mi się wyjaśnić Państwu tę ZASADNICZA różnicę między ŻYWIENIEM OPTYMALNYM , a dietami niskowęglowodanowymi? Pocieszające jest, że zachodnim badaczom w dalszym ciągu brakuje w diecie kilikudziesięciu GRAMÓW tłuszczu, w stosunku do DIETY OPTYMALNEJ DR JANA KWAŚNIEWSKIEGO.
Serdeczne pozdrowienia
Mgr inż. TOMASZ KWAŚNIEWSKI
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70522


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #1 : 2023-04-06, 19:34:14 »

Bardzo dobry tekst. Very Happy
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #2 : 2023-04-06, 19:36:22 »

Co mądrzejsi "naukowi" dietetycy, co to im wychodziło, że "to samo" po przeczytaniu tego przestali się "wygłupiać" pisaniem - że "to samo".
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70522


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #3 : 2023-04-06, 19:40:43 »

Dla początkujących Optymalnych na pewno nie jest łatwe rozróżnienie proporcji w gramach, a w kilocaloriach. Wiem, że dla mnie też z tymi caloriami początkowo było niezrozumiałe... Cool Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #4 : 2023-04-06, 19:45:27 »

500 gramÓW twarogu, gram jest jeden. Very Happy

Proporcja diety LC jest dobra (może nawet zalecana na ŻO?), w początkowym okresie dla grubasów.
Nie wiem który, Atkins czy Dukan, potem poszedł w kierunku wyższego tłuszczu...
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #5 : 2023-04-06, 19:45:57 »

Nie pamiętam nazwiska pewnego utytułowanego "znawcy", co twierdził , że Atkins to to samo co ŻO, bo przyjął że 1g tłuszczu daje 4kcal! Gość z tytułem profesorskim!  Shocked Laughing
Że o tym tuzie - bodaj kardiologu pfor.dr med. - od "liści", co to publicznie stwierdził, że "Kwaśniewski ukradł dietę Atkinsowi" - nawet nie wie jaki kłamca i kretyn.  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #6 : 2023-04-06, 19:52:51 »

500 gramÓW twarogu, gram jest jeden. Very Happy

 Very Happy
Dzięx za podpowiedź, ale poprawiać nie będę, bo nie o to w tekście chodzi... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70522


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #7 : 2023-04-06, 19:54:48 »


Nie pamiętam nazwiska pewnego utytułowanego "znawcy", co twierdził , że Atkins to to samo co ŻO, bo przyjął że 1g tłuszczu daje 4kcal! Gość z tytułem profesorskim!  Shocked Laughing
Że o tym tuzie - bodaj kardiologu pfor.dr med. - od "liści", co to publicznie stwierdził, że "Kwaśniewski ukradł dietę Atkinsowi" - nawet nie wie jaki kłamca i kretyn.  Laughing Laughing Laughing

Jest rektorem Uniwersytetu Warszawskiego i na zdjęciu widać ile książek przeczytał... Laughing
https://www.wum.edu.pl/node/16013
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #8 : 2023-04-06, 19:55:47 »

500 gramÓW twarogu, gram jest jeden. Very Happy

 Very Happy
Dzięx za podpowiedź, ale poprawiać nie będę, bo nie o to w tekście chodzi... Wink
Jasne, czasem mi się #grammarnazi włącza. Very Happy
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #9 : 2023-04-06, 19:56:25 »

I dobrze, bo o poprawność języka ojczystego trzeba dbać!  Very Happy
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #10 : 2023-04-06, 19:59:00 »


Nie pamiętam nazwiska pewnego utytułowanego "znawcy", co twierdził , że Atkins to to samo co ŻO, bo przyjął że 1g tłuszczu daje 4kcal! Gość z tytułem profesorskim!  Shocked Laughing
Że o tym tuzie - bodaj kardiologu pfor.dr med. - od "liści", co to publicznie stwierdził, że "Kwaśniewski ukradł dietę Atkinsowi" - nawet nie wie jaki kłamca i kretyn.  Laughing Laughing Laughing

Jest rektorem Uniwersytetu Warszawskiego i na zdjęciu widać ile książek przeczytał... Laughing
https://www.wum.edu.pl/node/16013

A!
Czyli zgodnie z Peterem - "...w hierarchicznej strukturze każdy pracownik dąży do osiągnięcia swojego poziomu niekompetencji"...  Laughing
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #11 : 2023-04-06, 20:09:39 »

Proporcja diety LC jest dobra (może nawet zalecana na ŻO?), w początkowym okresie dla grubasów.

Każde LC typu Lutz, Atkins jest dużo lepsze od zaleceń IŻIŻ, czy jak tam teraz się zowią...  Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70522


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #12 : 2023-04-06, 20:43:34 »

Instytut Produkcji Chorób  Cool
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31044


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #13 : 2023-04-07, 06:49:24 »

Gospodarka planowana  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #14 : 2023-04-07, 08:06:23 »

Proporcja diety LC jest dobra (może nawet zalecana na ŻO?), w początkowym okresie dla grubasów.

Każde LC typu Lutz, Atkins jest dużo lepsze od zaleceń IŻIŻ, czy jak tam teraz się zowią...  Cool
Niestety, wieloletni guru od LC na raka mrą, wiem, że to nie takie proste, ale nie jest to dobra rekomendacja dla diety. Confused
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #15 : 2023-04-07, 08:52:50 »

"Przebiałczenie" z "niezdrowego czerwonego mięsa roślinnego" ... Wink  Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #16 : 2023-04-07, 09:46:09 »

Proporcja diety LC jest dobra (może nawet zalecana na ŻO?), w początkowym okresie dla grubasów.

Każde LC typu Lutz, Atkins jest dużo lepsze od zaleceń IŻIŻ, czy jak tam teraz się zowią...  Cool
Niestety ale polaczenie Kwasniewskiego z Atkinsem widzialem w wielu ksiazkach, wyglada to jakby wszyscy przepisywali z jakiegos jednego zrodla.... Very Happy
I podejrzewam, ze to jest nie do wyplenienia. Ten facet, z ktorego ksiazki pochodzil cytat, tez raczej o tym nie ma pojecia, bo w poprzedniej wersji ksiazki chyba tego nie bylo, bo bym wspomnial na forum... nie pamietam. Ale z tego co zorientowalem sie na jego grupie tam sporo roznych podpowiadaczy go "naprostowalo" na keto. No bo teraz moda na keto
Zapisane

Work Buy Consume Die
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #17 : 2023-04-07, 11:01:32 »

Po to napisałem ten tekst, co światlejsi zaczęli odróżniać, a "fachowcy" pozostali przy swoim, że to "to samo".  Very Happy
Gdzieś na www.dr-kwasniewski.pl - chyba w "artykuły opublikowane" jest też odpowiedź Taty...  Cool
Jak mi wpadnie w oko przy okazji to podlinkuję.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24045


WWW
Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #18 : 2023-04-07, 11:04:36 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=591 - tu jest prof. Stanisław Wiąckowski...  Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55919


Odp: Czy dieta Atkinsa to to samo co Żywienie Optymalne?
« Odpowiedz #19 : 2023-04-07, 11:04:49 »

To jest taka typowa "polska murzyńskość" żeby umniejszać swój wkład w naukę, a podkreślać cudzy. Wink  Cool
Zupełnie odwrotnie mają hamburgerowcy, którzy we wszystkim są naj, a cała reszta świata zawdzięcza im postęp.

Wystarczy przeczytać co o Doktorze Kwaśniewskim podaje Wikipedia.
Tekst jest tak napisany aby za wszelką cenę udowodnić, że niemożliwością jest aby lekarz z Ciechocinka miał jakąkolwiek wiedzę poza umiejętnością kopiowania fantastycznej zachodniej medycyny.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 19 zapytaniami.