forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-20, 09:43:41

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
567267 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 48 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Wlosy
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Wlosy  (Przeczytany 8195 razy)
eryk
GoŠ

Email
Wlosy
« : 2006-07-10, 11:48:24 »

Cytuje (...Pamietamy ze fruktoza "zalewa" szlak glukozy...) Kropla przelewa czare. Podobnie jest z siwymi wlosami. Mowi sie, ze nie wiadomo skad powstaja. Przeciez cebulka osadzona jest w skorze! Prawidlowe ukrwienie cebulki wlosa. Prawidlowo mnoza sie wtedy komorki barwnikowe odpowiedzialne za barwe wlosa- melanocyty. Jest jeden maly problem. Skore organizm zwykle leczy na koncu, sprzatajac najpierw narzady najwazniejsze, lepiej ukrwione, pozniej inne wewnetrzne - mniej wazne, o gorszym ukrwieniu. Siwienie to widoczna zmiana zabarwienia...W ten sposob Dr. Ewa Bednarczyk - Witoszek "Dieta Optymalna" opisuje co powinnismy jadac, a czego powinnismy unikac. Str. 169 wiersz 24 wydawnictwo "Amerigo".
Chcialbym ten problem dla optymalnych rozwinac. Prosze o dyskusje. Shocked
Hana
GoŠ

Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #1 : 2006-07-10, 14:59:23 »

"Na ogol po przejsciu na zywienie optymalne bardzo poprawia sie jakosc wlosow, zwlaszcza u kobiet.U mezczyzn tez zdarza sie, ze wlosy odrastaja, ale nie jest to regula. Ozdoba mezczyzny powinien byc rozum, a nie wlosy.Lysienie jest powodem rozpaczy tylko u mezczyzn prymitywnych, malo uzywajacych wlasnego mozgu.
Rozumniejszym nie przeszkadza."

"Ozdoba kobiety sa ladne,geste i dlugie wlosy.Kobiety z ladnymi wlosami czesciej rodza dzieci, gdyz, miedzy innymi sa bardziej atrakcyjne dla mezczyzn.
zywienie optymalne stosowane odpowiednip dlugo daje piekne, geste i zdrowe wlosy u kobiet.
Wlosy najlepiej odzywiac doustnie.Jesli krew odzywiajaca skore glowy dochodzi do bez przeszkod cebulek wlosowych i zawiera odpowiednie skladniki potrzebne do budowy wlosow oraz wartosciowa energie, to wlosy sa geste, dlugie i piekne."
  Bez komentarza
                        i dalej----
"Mozna dodatkowo odzywiac same wlosy i skore glowy. Najlepsze jest mycie glowy zoltkami z odrobina alkoholu.Po natarciu glowy ta mieszanka nalezy owinac glowe szmatka bawelniana, a na to folia plastikowa. Po 30 lub wiecej minutach splukac letnia woda.Wlosow nie nalezy suszyc suszarka.
Zaden szampon, zadna odzywka, zadne witaminy czy ceramidy nie moga dzialac na wlosy tak korzystnie jak zoltko.Odrobina alkoholu potrzebna jest do rozpuszczenia warstwy tluszczu, co ulatwia penetracje zoltka do skory.
Mowi sie potocznie, ze wlosy czesto wypadaja ze zmartwienia.Zmartwienia maja tylko ci, ktorzy zywia sie tak, ze zmartwienia miec musza.Przy zlym odzywianiu czesto pojawia sie uposledzenie ukrwienia tetniczego skory glowy. Cala glowa jest zaopatrywana przez 4 tetnice. Przy niekorzystnym odzywianiu calego organizmu rowniez mozgowi grozi niedostateczne odzywienie. Jednak mozg potrafi wymusic poprawe swojego zaopatrzenia kosztem innych tkanek i robi to. Z calej krwi kierowanej do glowy przydziela sobie najwiecej, a pozostale tkanki dostaja mniej.Tetnice skory glowy i pozostalych tkanek ulegaja zwezeniu. Skutkiem sa uporczywe i dlugotrwale bole glowy, tak typowe dla neurastenii."

Tyle na temat "wlosy"pisze dr J.Kwasniewski.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-07-11, 01:12:05 »

Nie dopisa┼éam, ┼╝e mam dwie pacjentki optymalne u kt├│rych niezale┼╝ni obserwatorzy zauwa┼╝aj─ů zamian─Ö w┼éos├│w siwych na czarne (oczywi┼Ťcie, bez farbowania!).
wiedza
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-07-15, 19:36:48 »

Jestem na Optymalce powyzej trzech lat , moje wlosy nie ulegly poprawie i dalej wypadaja. Dla informacli podaje ,mam 58 lat oraz
stan zapalny tarczycy .Moze ktos mi podpowie co mam robic.
                                     Za odpowiedz z gory dziekuje.

Wiedza
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-07-16, 10:44:41 »

Dermatologia uznaje, ┼╝e 50-100 sztuk na dob─Ö mo┼╝e wypa┼Ť─ç. Jest to wg Nich norma.
Sk├│ra i jej przedatki (w┼éosy, paznokcie) obrazuj─ů "stan wewnetrzny" organizmu. Czy s─ů gazy (nale┼╝y d─ů┼╝y─ç do ciszy w jelitach, ┼╝adnych gaz├│w, ┼╝adnych wzd─Ö─ç;co powoduje wzd─Öcia) ? Czy narz─ůdy wewn─Ötrzne dobrze pracuj─ů? Ich funkcj─Ö "wida─ç" na sk├│rze i jej przydatkach.
Medycyna, kt├│ra ma d┼éug─ů tradycj─Ö zauwa┼╝a, ┼╝e chory paznokie─ç serdeczny u lewej r─Öki wi─ů┼╝e si─Ö z nieprawid┼éowym unaczynieniem ...lewego biodra.
Warto nie nadu┼╝ywa─ç kie┼ébas, szynek, mielonek. Warto zaczyna─ç dzie┼ä od ┼╝├│┼étek. Warto zje┼Ť─ç na ┼Ťniadanie ryb─Ö czy w─ůtrobk─Ö. Pomidor(y) to te┼╝ dobry posi┼éek (lecza, pomidory z grzybami na smalcu, pomidory z jajkiem). Ci, kt├│rzy lubi─ů papryk─Ö - jest sezon! Mnie ostatnio przysz┼éa ochota na marchewk─Ö!
Poty u optymalnego lepiej ust─Öpuj─ů na ┼╝├│┼étkach ni┼╝ ... na smalcu. Inne zaburzenia r├│wnie┼╝.
Nie wiem czego Pan nadużywa. Zawsze proszę o jadłospis z trzech ostatnich dni, wystarczy by się zorientować.
No i zwracam uwag─Ö, co innego poza w┼éosami "wymaga leczenia". To ust─Öpuje pierwsze. Sk├│ra i jej przydatki lecz─ů si─Ö na ko┼äcu.
Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e warzywa s─ů niepotrzebnym balastem (s─ů jednak "bezpieczniejszym" b┼éonnikiem ni┼╝ OTR─śBY), lecz p├│ki jemy - posi┼éki powinny by─ç kolorowe.
Na diecie bez zb├│z (a tak─ů jest DO;zbo┼╝a i otr─Öby nie zawieraj─ů sk┼éanikow do regeneracji nie tylko sk├│ry i jej przydatk├│w, nie zawieraj─ů NNKT,witA,E,C) zalecam rotacj─Ö wszystkich mlecznych co 3-7 dni - celem likwidacji wypadania w┼éosow.
Przy sprawnych innych parametrach(!!!) poprawa powinna by─ç najdalej po 28 dniach (taki jest cykl leczenia sk├│ry i jej przydatk├│w).
eryk
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-07-17, 16:54:30 »

Chcialbym zwrocic uwage ze nie wpomnialem ani slowem o lysieniu, tylko o zmiane koloru wlosow, co jest przyczyna? Laughing

Eryk
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-07-17, 20:01:04 »

Ladnie sie zalogowalas-(Moze ktos mi podpowie co mam robic?)--juz sama sobie odpowiedzialas!!!
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-08-06, 14:46:09 »

Przyczyn─ů siwienia w┼éos├│w jest choroba ca┼éego organizmu.
Siwienie, jeżeli to jedyny objaw, to "mała" choroba.
Logitech
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-08-07, 13:36:04 »

Hej.
Mam 33 lata na ┼╗O jestem ju┼╝, albo dopiero 8 lat. Ostatnio (ok 6 miesi─Öcy temu) zacz─ů┼éem siwie─ç, mo┼╝e niezbyt gwa┼étownie ale skronie mi nieco sie "posrebrzy┼éy" - przyznam ┼╝e jestem nieco zawiedziony!
Czy lekarka odniesie się do tej odp.? Co do trosk to mam ich sporo bo życie to nie tylko żywienie - lecz jest jeszcze duzo innych czynników zewnętrznych na które nie mamy wcale lub prawie wcale wpływu!
Znam kilka os├│b na ┼╗O i co do sk├│ry g┼éowy to maj─ů oni np. powracaj─ůcy ┼éupie┼╝! (fakt jeszcze nie ┼éysiej─ů)
Moim zdaniem decyduj─ůce s─ů uwarunkowania genetyczne wi─Öc "lekarkowe" opowie┼Ťci s─ů chyba troch─Ö na wyrost!
pzdr.
Ps zdrowy rozs─ůdek nigdy nie by┼é w cenie.
kristan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-08-07, 15:08:13 »

Często rozmawiam z klientkami na temat włosów i ich pielęgnacji , wypadaniu, siwieniu ect. Dużo by tu mówić na ten temat, ale wniosek jest jeden-odżywianie-wiadomo.
Ale wazniejsz─ů spraw─ů, kt├│r─ů nale┼╝y uwzgl─Ödni─ç jest piel─Ögnacja a w szczeg├│lno┼Ťci mycie. Wszystkie te  nowe i najnowsze "wynalazki" nale┼╝y schowac do lamusa i zapomnie─ç o nich/a jaka oszczedno┼Ťc/
STARE POCZCIWE SZARE MYD┼üO WINNO WR├ôCI─ć DO ┼üASK - i to na sta┼ée w kazdym domu.Nie jedna rozm├│wczyni potwierdzila zalety tego srodka -nigdy ┼éupie┼╝u, zero siwizny, pi─Ökne mocne w┼éosy- tak jest m.in. w moim przypadku /ponad 10 lat tylko szare/. W kazdym innym przypadku mam zaraz k┼éopoty/sw─Ödzenie "czachy"/np. Wi─Öc tylko typowe "szare"-nie jakis wynalazek "bia┼éy jele┼ä" np.Warto sprubowa─ç -to ma┼éo kosztuje.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-08-08, 17:00:23 »

Nie mo┼╝na zas┼éania─ç si─Ö TYLKO genetyk─ů.
Ma znaczenie, do tego JEJ znaczenia dodawany jest CZYNNIK ┼ÜRODOWISKOWY i to od niego zale┼╝y kiedy wyst─ůpi─ů zmiany.
No chyba, że powiemy, że nie mamy na nic wpływu, ale wtedy - po co ta dyskusja.
Likwidacja siwych w┼éos├│w metod─ů inn─ů ni┼╝ farbowanie to kwestia czasu w medycynie.
Jak wiele innych "niewyleczalnych" chor├│b.
┼üupie┼╝, lecz─Ö rotacj─ů mlecznych co 7 dni. Po miesi─ůcu powinien ust─ůpi─ç, je┼╝eli nie ma innych chorob i chor├│bek.
Siwienie ust─Öpuje na razie tylko przez przypadek (?) o os├│b na DO z rotacj─ů mlecznych co 7 dni po 3 miesi─ůcach (je┼╝eli nie ma innych chor├│b;niestety ludzie codzienny b├│l ok. krzy┼╝owej nie traktuj─ů jako chorob─Ö!).
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-10-03, 15:13:27 »

ja mam48 lat, jestem  na DO"tylko" 3 lata  i mam  pare wlosow siwych/nie  przybylo i nie ubylo/.Zauwazylam tez gdy mam dzien, gdzie jem za malo bialka do moich potrzeb, to wtedy natychmiast mam wieksza ilosc wlosow na szczotce lub podczas ich mycia.Od pewnego czasu ju po dwoch dniach mycia glowy, moje wlosy sa przetluszczone i skora glowy ciagle swedzi./ta ostatnia dolegliwosc nawet na DO nie chce ustapic/.Pozdrawiam Alina
andrzejkowy
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-10-03, 16:28:45 »

Jestem na Optymalce powyzej trzech lat , moje wlosy nie ulegly poprawie i dalej wypadaja. Dla informacli podaje ,mam 58 lat oraz
 stan zapalny tarczycy .Moze ktos mi podpowie co mam robic.
                                     Za odpowiedz z gory dziekuje.

Wiedza

W┼éosy wzmacnia mi─Ödzy innymi  selen i kelp150. <preparat z wodorost├│w morskich>Trzaeba dobiera─ç pokarmy w kt├│rych wystepuje stosunkowo du┼╝o selen oraz zwi─ůzk├│w  jodu,< owoce morza>.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-10-03, 17:05:40 »

Pan andrzejkowy, widz─Ö przeni├│s┼é si─Ö z forum bio......pl  Laughing  Laughing  Laughing
andrzejkowy
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2006-10-03, 19:50:41 »

Pan andrzejkowy, widz─Ö przeni├│s┼é si─Ö z forum bio......pl  Laughing  Laughing  Laughing

dr Kwa┼Ťniewski pisa┼é ,┼╝e jezeli  DO nie przynosi oczekiwanych efekt├│w to musza by─ç zmiany anatomiczne olbo paso┼╝yty.I nale┼╝y to usun─ů─ç odr─Öbnymi metodami. I tak─ů odr─Öbn─ů  metod─ů jest mi─Ödzy innymi  spo┼╝ywanie MO. ale to temat szeroki.j Laughing Laughing Laughing
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2006-10-03, 20:05:55 »

A owszem ,owszem   Laughing ... jednym pomaga DO drugim MO ,bo tak naprawde, to chyba wiara pomaga  Laughing  Laughing  Laughing  ehhh ,sama nie wiem... pozdrawiam  Laughing  Laughing  Laughing A co do paso┼╝ytow ,to czyta┼éam, ze DO jest najlepsza na np. lamblie  ,a co do reszty pasozytow ,to nie wiem l Shocked 
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.