forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:35:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658440 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Wlosy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wlosy  (Przeczytany 14536 razy)
eryk
Go


Email
Wlosy
« : 2006-07-10, 11:48:24 »

Cytuje (...Pamietamy ze fruktoza "zalewa" szlak glukozy...) Kropla przelewa czare. Podobnie jest z siwymi wlosami. Mowi sie, ze nie wiadomo skad powstaja. Przeciez cebulka osadzona jest w skorze! Prawidlowe ukrwienie cebulki wlosa. Prawidlowo mnoza sie wtedy komorki barwnikowe odpowiedzialne za barwe wlosa- melanocyty. Jest jeden maly problem. Skore organizm zwykle leczy na koncu, sprzatajac najpierw narzady najwazniejsze, lepiej ukrwione, pozniej inne wewnetrzne - mniej wazne, o gorszym ukrwieniu. Siwienie to widoczna zmiana zabarwienia...W ten sposob Dr. Ewa Bednarczyk - Witoszek "Dieta Optymalna" opisuje co powinnismy jadac, a czego powinnismy unikac. Str. 169 wiersz 24 wydawnictwo "Amerigo".
Chcialbym ten problem dla optymalnych rozwinac. Prosze o dyskusje. Shocked
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #1 : 2006-07-10, 14:59:23 »

"Na ogol po przejsciu na zywienie optymalne bardzo poprawia sie jakosc wlosow, zwlaszcza u kobiet.U mezczyzn tez zdarza sie, ze wlosy odrastaja, ale nie jest to regula. Ozdoba mezczyzny powinien byc rozum, a nie wlosy.Lysienie jest powodem rozpaczy tylko u mezczyzn prymitywnych, malo uzywajacych wlasnego mozgu.
Rozumniejszym nie przeszkadza."

"Ozdoba kobiety sa ladne,geste i dlugie wlosy.Kobiety z ladnymi wlosami czesciej rodza dzieci, gdyz, miedzy innymi sa bardziej atrakcyjne dla mezczyzn.
zywienie optymalne stosowane odpowiednip dlugo daje piekne, geste i zdrowe wlosy u kobiet.
Wlosy najlepiej odzywiac doustnie.Jesli krew odzywiajaca skore glowy dochodzi do bez przeszkod cebulek wlosowych i zawiera odpowiednie skladniki potrzebne do budowy wlosow oraz wartosciowa energie, to wlosy sa geste, dlugie i piekne."
  Bez komentarza
                        i dalej----
"Mozna dodatkowo odzywiac same wlosy i skore glowy. Najlepsze jest mycie glowy zoltkami z odrobina alkoholu.Po natarciu glowy ta mieszanka nalezy owinac glowe szmatka bawelniana, a na to folia plastikowa. Po 30 lub wiecej minutach splukac letnia woda.Wlosow nie nalezy suszyc suszarka.
Zaden szampon, zadna odzywka, zadne witaminy czy ceramidy nie moga dzialac na wlosy tak korzystnie jak zoltko.Odrobina alkoholu potrzebna jest do rozpuszczenia warstwy tluszczu, co ulatwia penetracje zoltka do skory.
Mowi sie potocznie, ze wlosy czesto wypadaja ze zmartwienia.Zmartwienia maja tylko ci, ktorzy zywia sie tak, ze zmartwienia miec musza.Przy zlym odzywianiu czesto pojawia sie uposledzenie ukrwienia tetniczego skory glowy. Cala glowa jest zaopatrywana przez 4 tetnice. Przy niekorzystnym odzywianiu calego organizmu rowniez mozgowi grozi niedostateczne odzywienie. Jednak mozg potrafi wymusic poprawe swojego zaopatrzenia kosztem innych tkanek i robi to. Z calej krwi kierowanej do glowy przydziela sobie najwiecej, a pozostale tkanki dostaja mniej.Tetnice skory glowy i pozostalych tkanek ulegaja zwezeniu. Skutkiem sa uporczywe i dlugotrwale bole glowy, tak typowe dla neurastenii."

Tyle na temat "wlosy"pisze dr J.Kwasniewski.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #2 : 2006-07-11, 01:12:05 »

Nie dopisałam, że mam dwie pacjentki optymalne u których niezależni obserwatorzy zauważają zamianę włosów siwych na czarne (oczywiście, bez farbowania!).
Zapisane
wiedza
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #3 : 2006-07-15, 19:36:48 »

 Jestem na Optymalce powyzej trzech lat , moje wlosy nie ulegly poprawie i dalej wypadaja. Dla informacli podaje ,mam 58 lat oraz
stan zapalny tarczycy .Moze ktos mi podpowie co mam robic.
                                     Za odpowiedz z gory dziekuje.
                                                 
                                                                                     Wiedza
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #4 : 2006-07-16, 10:44:41 »

Dermatologia uznaje, że 50-100 sztuk na dobę może wypaść. Jest to wg Nich norma.
Skóra i jej przedatki (włosy, paznokcie) obrazują "stan wewnetrzny" organizmu. Czy są gazy (należy dążyć do ciszy w jelitach, żadnych gazów, żadnych wzdęć;co powoduje wzdęcia) ? Czy narządy wewnętrzne dobrze pracują? Ich funkcję "widać" na skórze i jej przydatkach.
Medycyna, która ma długą tradycję zauważa, że chory paznokieć serdeczny u lewej ręki wiąże się z nieprawidłowym unaczynieniem ...lewego biodra.
Warto nie nadużywać kiełbas, szynek, mielonek. Warto zaczynać dzień od żółtek. Warto zjeść na śniadanie rybę czy wątrobkę. Pomidor(y) to też dobry posiłek (lecza, pomidory z grzybami na smalcu, pomidory z jajkiem). Ci, którzy lubią paprykę - jest sezon! Mnie ostatnio przyszła ochota na marchewkę!
Poty u optymalnego lepiej ustępują na żółtkach niż ... na smalcu. Inne zaburzenia również.
Nie wiem czego Pan nadużywa. Zawsze proszę o jadłospis z trzech ostatnich dni, wystarczy by się zorientować.
No i zwracam uwagę, co innego poza włosami "wymaga leczenia". To ustępuje pierwsze. Skóra i jej przydatki leczą się na końcu.
Zdaję sobie sprawę, że warzywa są niepotrzebnym balastem (są jednak "bezpieczniejszym" błonnikiem niż OTRĘBY), lecz póki jemy - posiłki powinny być kolorowe.
Na diecie bez zbóz (a taką jest DO;zboża i otręby nie zawierają skłanikow do regeneracji nie tylko skóry i jej przydatków, nie zawierają NNKT,witA,E,C) zalecam rotację wszystkich mlecznych co 3-7 dni - celem likwidacji wypadania włosow.
Przy sprawnych innych parametrach(!!!) poprawa powinna być najdalej po 28 dniach (taki jest cykl leczenia skóry i jej przydatków).
Zapisane
eryk
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #5 : 2006-07-17, 16:54:30 »

Chcialbym zwrocic uwage ze nie wpomnialem ani slowem o lysieniu, tylko o zmiane koloru wlosow, co jest przyczyna? Laughing

Eryk
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #6 : 2006-07-17, 20:01:04 »

Ladnie sie zalogowalas-(Moze ktos mi podpowie co mam robic?)--juz sama sobie odpowiedzialas!!!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #7 : 2006-08-06, 14:46:09 »

Przyczyną siwienia włosów jest choroba całego organizmu.
Siwienie, jeżeli to jedyny objaw, to "mała" choroba.
Zapisane
Logitech
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #8 : 2006-08-07, 13:36:04 »

Hej.
Mam 33 lata na ŻO jestem już, albo dopiero 8 lat. Ostatnio (ok 6 miesięcy temu) zacząłem siwieć, może niezbyt gwałtownie ale skronie mi nieco sie "posrebrzyły" - przyznam że jestem nieco zawiedziony!
Czy lekarka odniesie się do tej odp.? Co do trosk to mam ich sporo bo życie to nie tylko żywienie - lecz jest jeszcze duzo innych czynników zewnętrznych na które nie mamy wcale lub prawie wcale wpływu!
Znam kilka osób na ŻO i co do skóry głowy to mają oni np. powracający łupież! (fakt jeszcze nie łysieją)
Moim zdaniem decydujące są uwarunkowania genetyczne więc "lekarkowe" opowieści są chyba trochę na wyrost!
pzdr.
Ps zdrowy rozsądek nigdy nie był w cenie.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #9 : 2006-08-07, 15:08:13 »

Często rozmawiam z klientkami na temat włosów i ich pielęgnacji , wypadaniu, siwieniu ect. Dużo by tu mówić na ten temat, ale wniosek jest jeden-odżywianie-wiadomo.
Ale wazniejszą sprawą, którą należy uwzględnić jest pielęgnacja a w szczególności mycie. Wszystkie te  nowe i najnowsze "wynalazki" należy schowac do lamusa i zapomnieć o nich/a jaka oszczednośc/
STARE POCZCIWE SZARE MYDŁO WINNO WRÓCIĆ DO ŁASK - i to na stałe w kazdym domu.Nie jedna rozmówczyni potwierdzila zalety tego srodka -nigdy łupieżu, zero siwizny, piękne mocne włosy- tak jest m.in. w moim przypadku /ponad 10 lat tylko szare/. W kazdym innym przypadku mam zaraz kłopoty/swędzenie "czachy"/np. Więc tylko typowe "szare"-nie jakis wynalazek "biały jeleń" np.Warto sprubować -to mało kosztuje.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #10 : 2006-08-08, 17:00:23 »

Nie można zasłaniać się TYLKO genetyką.
Ma znaczenie, do tego JEJ znaczenia dodawany jest CZYNNIK ŚRODOWISKOWY i to od niego zależy kiedy wystąpią zmiany.
No chyba, że powiemy, że nie mamy na nic wpływu, ale wtedy - po co ta dyskusja.
Likwidacja siwych włosów metodą inną niż farbowanie to kwestia czasu w medycynie.
Jak wiele innych "niewyleczalnych" chorób.
Łupież, leczę rotacją mlecznych co 7 dni. Po miesiącu powinien ustąpić, jeżeli nie ma innych chorob i choróbek.
Siwienie ustępuje na razie tylko przez przypadek (?) o osób na DO z rotacją mlecznych co 7 dni po 3 miesiącach (jeżeli nie ma innych chorób;niestety ludzie codzienny ból ok. krzyżowej nie traktują jako chorobę!).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #11 : 2006-10-03, 15:13:27 »

ja mam48 lat, jestem  na DO"tylko" 3 lata  i mam  pare wlosow siwych/nie  przybylo i nie ubylo/.Zauwazylam tez gdy mam dzien, gdzie jem za malo bialka do moich potrzeb, to wtedy natychmiast mam wieksza ilosc wlosow na szczotce lub podczas ich mycia.Od pewnego czasu ju po dwoch dniach mycia glowy, moje wlosy sa przetluszczone i skora glowy ciagle swedzi./ta ostatnia dolegliwosc nawet na DO nie chce ustapic/.Pozdrawiam Alina
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #12 : 2006-10-03, 16:28:45 »

Jestem na Optymalce powyzej trzech lat , moje wlosy nie ulegly poprawie i dalej wypadaja. Dla informacli podaje ,mam 58 lat oraz
 stan zapalny tarczycy .Moze ktos mi podpowie co mam robic.
                                     Za odpowiedz z gory dziekuje.
                                                 
                                                                                     Wiedza

Włosy wzmacnia między innymi  selen i kelp150. <preparat z wodorostów morskich>Trzaeba dobierać pokarmy w których wystepuje stosunkowo dużo selen oraz związków  jodu,< owoce morza>.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #13 : 2006-10-03, 17:05:40 »

Pan andrzejkowy, widzę przeniósł się z forum bio......pl  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #14 : 2006-10-03, 19:50:41 »

Pan andrzejkowy, widzę przeniósł się z forum bio......pl  Laughing  Laughing  Laughing

dr Kwaśniewski pisał ,że jezeli  DO nie przynosi oczekiwanych efektów to musza być zmiany anatomiczne olbo pasożyty.I należy to usunąć odrębnymi metodami. I taką odrębną  metodą jest między innymi  spożywanie MO. ale to temat szeroki.j Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Wlosy
« Odpowiedz #15 : 2006-10-03, 20:05:55 »

A owszem ,owszem   Laughing ... jednym pomaga DO drugim MO ,bo tak naprawde, to chyba wiara pomaga  Laughing  Laughing  Laughing  ehhh ,sama nie wiem... pozdrawiam  Laughing  Laughing  Laughing A co do pasożytow ,to czytałam, ze DO jest najlepsza na np. lamblie  ,a co do reszty pasozytow ,to nie wiem l Shocked 
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 18 zapytaniami.