forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-08, 03:12:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
667342 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Książka kolekcjonerska.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka kolekcjonerska.  (Przeczytany 84101 razy)
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #380 : 2024-07-15, 10:08:43 »

Dochodzą mnie słuchy, że choć ŁONTP mają zaledwie 192s. to nie da się książki łyknąć w godzinkę, wieczór, a nawet tydzień!  Shocked
I o to właśnie mi chodziło.  Very Happy
Jest jeszcze kilka nieistotnych literówek, które wyłapałem, ale to pierdołki są.  Cool
Zapisane

Jarek
Go


Email
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #381 : 2024-07-15, 11:19:00 »

Nie tak głośno! Bo 3 dni prawie będzie, i ledwo półmetek  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17843


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #382 : 2024-07-15, 12:16:25 »

Dochodzą mnie słuchy, że choć ŁONTP mają zaledwie 192s. to nie da się książki łyknąć w godzinkę, wieczór, a nawet tydzień!  Shocked
I o to właśnie mi chodziło.  Very Happy
...
Wskazana koncentracja momentami.  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25587

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #383 : 2024-07-16, 14:25:25 »

Dochodzą mnie słuchy, że choć ŁONTP mają zaledwie 192s. to nie da się książki łyknąć w godzinkę, wieczór, a nawet tydzień!  Shocked
I o to właśnie mi chodziło.  Very Happy
Potwierdzam, bo wlasnie mialem sie tlumaczyc, ze nie zjadlem tego na dwa razy ale widze jestem juz usprawiedliwiony. Te fosfo-6-glukarany potrafia zahamowac predkosc myslenia Wink
Jest jeszcze kilka nieistotnych literówek, które wyłapałem, ale to pierdołki są.  Cool
Ano jest troche rzeczy do poprawienia
Zapisane

Work Buy Consume Die
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Re: Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #384 : 2024-07-16, 15:20:18 »

Ano jest troche rzeczy do poprawienia

Jak wypatrzyłeś, to dawaj...  Cool
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #385 : 2024-07-20, 10:25:13 »

Dla tych, co nie skojarzyli antyefektu Pastera z chorobą nowotworową krótkie objaśnienie:

ŁONTP - s.94 cyt.:
"Czy fruktoza jest szkodliwa?
Anty-efekt Pasteura (fermentacja beztlenowa mimo dostatecznego natlenienia i wysokiego poziomu ATP) w kosmkach jelitowych:
na dietach mieszanych - co najmniej 50% fruktozy wychwytywanej ze światła jelita w kosmkach jelitowych podlega glikolizie beztlenowej i pojawia się w żyle wrotnej w formie mleczanu. Jest to możliwe dzięki specyfice fosfofruktokinazy jelitowej - w tym narządzie - aktywowana jest przez wysoki poziom jonu NH4+, pochodzącego z transaminacji zachodzącej dzięki dużej aktywności również deaminaz w pierwszej fazie wchłaniania aminokwasów - dzięki temu znoszony jest efekt jej inhibicji przez wysoki poziom cytozolowy ATP - dlatego możliwa jest glikoliza zjedzonej fruktozy do mleczanu, a aktywność glikolityczna śluzówki jelit kontrolowana jest tylko przez stężenie fruktozo-6-fosforanu zależnego od poziomu substratu. Czyli im więcej fruktozy w kosmkach - tym więcej produkowanego z niej mleczanu transportowana jest żyłą wrotną do wątroby."

Objaśnienie:
Pierwsze zdanie (na czerwono) winno być rozwinięte do rozmiarów książki o przyczynowym leczeniu raka, a jednak powstrzymałem się do kilku zdań - wyjaśniających biochemię raka. Tak - kosmki jelitowe mają biochemię raka, a jednak nie są traktowane przez układ immunologiczny organizmu jako neoplasma. Starczy tylko zbadać-porównać, dlaczego coś co jest rakiem w organizmie, nie jest rakiem w jelicie cienkim.  Przypominam, że fruktoza w organizmie nie występuje w formie wolnej, gdyż jest zawsze metabolitem pośrednim - przy pierwszej fosforylacji między innymi - zamieniana w glukozę, przy drugiej fosforylacji może być skierowana wyłącznie na glikolizę.
To tuczy w końcu ta fruktoza, czy nie tuczy skoro jej nie ma? A to pytanie pozostawiłem do samodzielnych rozważań zainteresowanemu zagadnieniem czytelnikowi, gdzieś w tekście jest odpowiedź, choć w innym pytaniu.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #386 : 2024-07-20, 11:01:06 »

Teraz parę słów odnośnie homocysteiny jako "przyczyny" miażdżycy - bo pewnemu fachowcowi się nie spodobało, że homocysteina (jej poziom we krwi) to "pierdoła naukowa" -uzasadnię w wolnej chwili, ale dziś takie pytanie, niepowiązane pozornie z homocysteiną - czy wysoki poziom hemoglobiny glikowanej jest przyczyną, czy tylko objawem cukrzycy?
Czy wysoki poziom homocysteiny we krwi jest przyczyną, czy ewentualnym objawem (bo pewności nie ma) miażdżycy? - jak znajdę chwilkę czasu napiszę dlaczego to objaw, a nie przyczyna.  Cool
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17843


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #387 : 2024-07-20, 11:52:18 »

Teraz parę słów odnośnie homocysteiny jako "przyczyny" miażdżycy - bo pewnemu fachowcowi się nie spodobało, że homocysteina (jej poziom we krwi) to "pierdoła naukowa" -uzasadnię w wolnej chwili, ale dziś takie pytanie, niepowiązane pozornie z homocysteiną - czy wysoki poziom hemoglobiny glikowanej jest przyczyną, czy tylko objawem cukrzycy?
Czy wysoki poziom homocysteiny we krwi jest przyczyną, czy ewentualnym objawem (bo pewności nie ma) miażdżycy? - jak znajdę chwilkę czasu napiszę dlaczego to objaw, a nie przyczyna.  Cool
Homo-niewiadomo.  Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #388 : 2024-07-20, 12:44:53 »

Wiadomo, tylko jak zwykle pomieszanie przyczyn z objawami prowadzi do jedynie słusznych, ale błędnych wniosków.  Cool
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17843


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #389 : 2024-07-20, 13:03:01 »

Wiadomo, tylko jak zwykle pomieszanie przyczyn z objawami prowadzi do jedynie słusznych, ale błędnych wniosków.  Cool
Nie umiejo "prawdy, całej prawdy i tylko prawdy".  Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #390 : 2024-07-20, 13:07:59 »

Na Biblię albo na Konstytucję... Wink
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17843


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #391 : 2024-07-20, 13:12:36 »

Na Biblię albo na Konstytucję... Wink
Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #392 : 2024-07-21, 11:38:49 »

Teraz parę słów odnośnie homocysteiny jako "przyczyny" miażdżycy - bo pewnemu fachowcowi się nie spodobało, że homocysteina (jej poziom we krwi) to "pierdoła naukowa" -uzasadnię w wolnej chwili, ale dziś takie pytanie, niepowiązane pozornie z homocysteiną - czy wysoki poziom hemoglobiny glikowanej jest przyczyną, czy tylko objawem cukrzycy?
Czy wysoki poziom homocysteiny we krwi jest przyczyną, czy ewentualnym objawem (bo pewności nie ma) miażdżycy? - jak znajdę chwilkę czasu napiszę dlaczego to objaw, a nie przyczyna.  Cool

Dobra tam, teraz nie będę pisał o żadnych S-adenozylometioninach (SAM), bo mi się nie chce komplikować tekstu, tylko napiszę, że homocysteina jest doskonałym haczykiem na hipochondryków, którym się wmawia suplementację wit.b12 i wit. B6... Obie witaminy występują w nadmiarze w produktach pochodzenia zwierzęcego stąd przy prawidłowo skomponowanej diecie nie ma możliwości niedoboru obu witamin w organizmie.
Dziś dopiszę, że głównymi związkami zasilającymi pulę organiczną we fragmenty jednowęglowe są aminokwasy. W zależności od stopnia utlenienia/redukcji przenośnikiem pojedynczego węgla jest albo biotyna (wit.B7 - której nigdy nie brakuje w organizmie przy prawidłowej biocie jelitowej) lub SAM o którym dziś miałem już więcej nie pisać, który przenosi metyl.
Metylacja zaś jest bardzo rozpowszechniona i ma wiele akceptorów (w tym tę "nieszczęsną" metioninę) dzięki czemu możliwe jest życie. Do ważniejszych: metylacja DNA dzięki której następuje i utrzymuje  się między innymi specyfikacja tkankowa, wytwarzanie fosfatydylocholiny, melatoniny, kreatyny, i adrenaliny, oraz wytwarzania dodatkowej puli grup tiolowych utlenianych przez żelazo hemowe.

To tylko takie przygotowanie do szerszego opracowania jak mi się będzie chciało, choć wątpię, bo po co pisać teksty kompletnie niezrozumiałe - nawet dla mnie? Wink 
Ale jeszcze dopiszę -  "przebiałczenie" (wyjaśnione w ŁONTP), szczególnie mięsem, podrobami, nabiałem (oraz czasami białkiem roślinnym o dużej zawartości metioniny) - powyżej 2g/D/nmc jest przyczyną gwałtownego wzrostu homocysteiny przy jednoczesnym wyhamowaniu syntezy puryn, co w homeostazie adaptacyjnej szybko ustępuje albowiem homocysteina jest wydalana z moczem obok ketone bodies na "niskowęglowodanowym stylu życia".   Laughing
Starczy, bo dalej będzie o stanach zapalnych, zakrzepicy homocysteinowej, rzekomym działaniu arterogennym oraz niektórych chorobach serca - ale ja tak nie lubię pisać o patologiach spowodowanych błędami w komponowaniu BTW, że na dziś sobie daryję.
To "przebiałczenie" metioniną jest główną przyczyną homocystynurii w wolnym od wad genetycznych organizmie. 
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17843


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #393 : 2024-07-21, 13:22:39 »

...
To tylko takie przygotowanie do szerszego opracowania jak mi się będzie chciało, choć wątpię, bo po co pisać teksty kompletnie niezrozumiałe - nawet dla mnie? Wink 
...
Przeczytać się, dajmy na to - za rok. Jak zrozumiałe = ok. Jeśli nie = nie.  Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17843


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #394 : 2024-07-21, 13:33:11 »

Za długo. Pół roka wystarczy.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56706


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #395 : 2024-07-23, 17:01:25 »

Dziękuję Adminowi za książki choć niczym nie zasłużyłem sobie na taki wspaniałomyślny podarunek.  Cool
A co do recenzji, to nie mogę tego zrobić z kilku powodów, po pierwsze - brak obrazków... Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #396 : 2024-07-23, 17:45:17 »

 Laughing
Już ja tam swoje wiem czym sobie "nagrabiłeś" ... Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 25856


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #397 : 2024-07-24, 17:22:13 »

https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze-zdrowie/celebrytka-przyzna%C5%82a-si%C4%99-do-stosowania-ozempicu-zniszczy%C5%82-mi-%C5%BCycie/ar-BB1qwYdD?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=24c0e7a11f464ec88ff182385dbcfd86&ei=26 - w książce napomknąłem tylko w temacie, ale na pubmed o skutkach ubocznych - włos się jeży - jak się poprawną frazę wpisze...   Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56706


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #398 : 2024-07-24, 17:50:49 »

Jak na razie notowania Novo Nordisk mają się doskonale, nawet Teslę wyprzedzili.  Shocked
Zobaczymy jak zaczną się masowe pozwy.  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71761


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #399 : 2024-07-24, 21:48:52 »

W końcu wzięłam się za czytanie Tomasza książki "Łatwe odpowiedzi na trudne pytania".
Nie jest tak strasznie trudna, jak się obawiałam. Mało "googluję".
Ta książka to jest arcydzieło... Very Happy
Nie ma tam żadnych zbędnych opisów, czy chociażby niepotrzebnych zdań.
To jest sama przydatna esencja Wiedzy.
Tutaj naukowcy nie mogą się przyczepić, że coś jest niezgodne z "wiedzą medyczną",
wszystko jest profesjonalnie wyjaśnione i uzasadnione.
Brawo Ty! Very Happy
Zapisane

Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 19 zapytaniami.