forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-17, 16:05:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
663589 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Książka kolekcjonerska.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książka kolekcjonerska.  (Przeczytany 23017 razy)
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #140 : 2024-05-20, 16:32:22 »

Dziś robiłem z Anią (ale nie tą moją) ostateczne poprawki - książka jest poskładana, poprawiona - gotowa do przekazania drukarni.  Very Happy
Jeśli pójdzie zgodnie z planem - po 15 czerwca ruszy wysyłka.  Cool
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #141 : 2024-05-26, 10:53:44 »

Wczoraj wychwyciłem jeszcze 4 literówki i lekką poprawkę składni, ale ze składnią - bez przesady, bo na pierwszy rzut oka widać, że to mój styl pisania jest...  Cool
Już dość mam czytania tej książki!  Sad
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56244


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #142 : 2024-05-26, 11:12:41 »

AI poprawi bezbłędnie literówki i składnię jakby co. Wink  Cool
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #143 : 2024-05-26, 11:16:28 »

 Shocked
To dopiero będzie niezrozumiale!  Wink
Jak to mówi moja Misia, która prócz prof. Frydrychowskiego i pracowników wydawnictwa czytała tekst w Word - książka jest cudownie napisana, ale to nie jest obiektywna ocena dla mnie, bo miłość zaślepia ... Wink
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56244


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #144 : 2024-05-26, 11:19:29 »

 Very Happy
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #145 : 2024-05-26, 11:20:44 »

 Shocked
Książka to wspaniały hołd i uhonorowanie Doktora Kwaśniewskiego - znaczy mojego Tatulka - jakby kto nie wiedział, dlatego pierwsza i ostatnia książka Kwaśniewskich na temat diety w kolekcjonerskim wydaniu - śliczny prezent dla mojego Taty!  Very Happy
Tak - bardzo piękne uhonorowanie z mojej strony!  Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71082


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #146 : 2024-05-26, 11:39:26 »

 Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71082


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #147 : 2024-05-26, 11:41:31 »

Wczoraj wychwyciłem jeszcze 4 literówki i lekką poprawkę składni, ale ze składnią - bez przesady, bo na pierwszy rzut oka widać, że to mój styl pisania jest...  Cool
Już dość mam czytania tej książki!  Sad

Będziesz mógł ją recytować z pamięci... Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #148 : 2024-05-26, 11:50:16 »

Tak dla ścisłości - jeśli jakiemu "naukowcowi" wyjdzie, że 2g/nmc/D białka to "za mało" - to ja się pytam na jakich parametrach diety, bo i 3g/nmc/D może być za mało. Ale kolejni "naukowcy" szczególnie od ketogeników podchwytują to błędne twierdzenie, albowiem ja piszę tak za Bruhl:  "przy pełnym pokryciu energetycznym organizmu przez tłuszcze i budulcowym z węglowodanów oraz usunięciu z diety białka organizm w stanie spoczynku wydala z moczem około 3g/D azotu, co odpowiada bezpowrotnej stracie białka w ilości około 19g/D ponieważ doświadczalnie wykazano, że 1g wydalonego azotu odpowiada ilości 6,25g białka organicznego.  Dlatego minimalną ilością białka dostarczonego w diecie do zrównoważonego bilansu azotu (wyjaśnienie w dalszej części tekstu) jest właśnie to 19g/D pod warunkiem, że białko to jest pełnowartościowe, czyli zawiera niezbędne aminokwasy egzogenne w stosownej ilości (najczęściej limiterem  wartości biologicznej białka jest tryptofan)" - czyli Bruhl  podaje pełne parametry białka, diety, stan fizjologiczny i wynik doświadczenia - i tak jest, ale nie gwarantuję, co "naukowiec" z tego zrozumie, bo "naukowcowi" 2g białka to za mało -co jest zgodne z prawdą przy określonych parametrach diety - których ani autor badania, ani reszta powtarzających "naukowców" nie podaje.
Tym właśnie różni się wiedza, od cymbalizmu naukowego.
Mam nadzieję, że nikt się za ten przykład nie obrazi - a jeśli - to tylko potwierdza moje stwierdzenie, że jest "naukowcem", z którym się nie dyskutuje.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #149 : 2024-05-26, 12:08:39 »

W najbliższym wydaniu "Optymalni" - będzie opublikowane twierdzenie, że właśnie 2g/nmc/D białka to za mało. I to jest zgodne z prawdą, pod warunkiem, że autor tego tekstu poda parametry diety zastosowanej w badaniu na które się powołuje, ale z całą pewnością nie są to parametry ŻO.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #150 : 2024-05-26, 12:24:04 »

Przykład wczorajszej korekty:
w książce:
(...) te dwa mole pirogronianu z mola glukozy mogą być zamienione w matriks mitochondrialny albo na dwa mole szczawiooctanu, albo po dekarboksylacji na dwa mole acetylo-CoA (aktywny octan), albo po molu jednego i drugiego.
w org. z Word:
(...) te dwa mole pirogronianu z mola glukozy mogą być zamienione w matriks mitochondrialnym albo na dwa mole szczawiooctanu, albo po dekarboksylacji na dwa mole acetylo-CoA (aktywny octan), albo po molu jednego i drugiego.

mój komentarz do korektora:
s.93 jest w książce  "matriks mitochondrialny" ma być za Word  "matriks mitochondrialnym".  Małe m na końcu "mitochondrialny - m " - to kolosalna różnica! Bo mol glukozy nie zamienia się na matriks mitochondrialny.

I takich tam jeszcze kilka pierdołek wyłapałem, ale pewnie nie wszystko. Bez Errata się pewnie nie obędzie... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71082


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #151 : 2024-05-26, 14:02:41 »

Tak dla ścisłości - jeśli jakiemu "naukowcowi" wyjdzie, że 2g/nmc/D białka to "za mało" - to ja się pytam na jakich parametrach diety, bo i 3g/nmc/D może być za mało. Ale kolejni "naukowcy" szczególnie od ketogeników podchwytują to błędne twierdzenie, albowiem ja piszę tak za Bruhl:  "przy pełnym pokryciu energetycznym organizmu przez tłuszcze i budulcowym z węglowodanów oraz usunięciu z diety białka organizm w stanie spoczynku wydala z moczem około 3g/D azotu, co odpowiada bezpowrotnej stracie białka w ilości około 19g/D ponieważ doświadczalnie wykazano, że 1g wydalonego azotu odpowiada ilości 6,25g białka organicznego.  Dlatego minimalną ilością białka dostarczonego w diecie do zrównoważonego bilansu azotu (wyjaśnienie w dalszej części tekstu) jest właśnie to 19g/D pod warunkiem, że białko to jest pełnowartościowe, czyli zawiera niezbędne aminokwasy egzogenne w stosownej ilości (najczęściej limiterem  wartości biologicznej białka jest tryptofan)" - czyli Bruhl  podaje pełne parametry białka, diety, stan fizjologiczny i wynik doświadczenia - i tak jest, ale nie gwarantuję, co "naukowiec" z tego zrozumie, bo "naukowcowi" 2g białka to za mało -co jest zgodne z prawdą przy określonych parametrach diety - których ani autor badania, ani reszta powtarzających "naukowców" nie podaje.
Tym właśnie różni się wiedza, od cymbalizmu naukowego.
Mam nadzieję, że nikt się za ten przykład nie obrazi - a jeśli - to tylko potwierdza moje stwierdzenie, że jest "naukowcem", z którym się nie dyskutuje.

Fajne określenie "cymbalizm naukowy"... Laughing
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #152 : 2024-05-26, 14:32:38 »

A bo badają, ale nie widzą co, ale z otrzymanych wyników błędne wnioski w świat ogłaszają, a reszta te cymbalstwa łyka jak pelikany bez żadnej refleksji.  Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56244


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #153 : 2024-05-26, 14:36:58 »

Pasuje pod kolejną teorię spiskową, że wiedzą ale nie powiedzą, ze to było tak. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #154 : 2024-05-26, 15:17:21 »

 Laughing
Jak napisałem u Ani Kazuby pod Triszką, co mówił o "cudowności jajek", że jajka są szkodliwe, to mało mi ketofajni oczu nie wydrapali!  Shocked
Takie to bezwiedzowe fanatyki są. Bo nie wiedżą kiedy jajka szkodzą, a kiedy są ok, tylko bezmyślnie po ketodietetykach powtarzają.  Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56244


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #155 : 2024-05-26, 15:20:11 »

Widocznie proporcja nie jest dla wszystkich, a dla nielicznych. Wink
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #156 : 2024-05-26, 15:22:05 »

Ale jaka proporcja?   Shocked Wink
Mają jeść 3g białka i tłuszczu z 5g i się nie zastanawiać, dlaczego jeszcze "nie boli" cewka moczowa... Wink  Laughing
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #157 : 2024-05-26, 21:32:53 »

No to teraz se policzmy, jak to wypadnie dla zdrowiuśkiego basiorka 100kg, trenującego kulturystykę... Wink
Ile taki basiorek alfa może potrzebować kcal na dobę na diecie keto? W necie podają, że średnio 3800 - ale u Szczygła piszą, że "ciężka praca fizyczna" wymaga 4,5tys. kcal - no i co tu począć? Wink  Laughing
Przyjmijmy te 3800, bo basiorek się obija na siłowni - to dla normalnego człowieka niepotrzebny przepał rzędu - dla uproszczenia 1000kcal - kulturyści powinni być opodatkowani za ślad węglowy 2*więcej niż przeciętny taksówkarz. Wink
Czyli tak: z białka ma taki ketokoleś 1200kcal to jeszcze mu brakuje 2600kcal!  - a to dowalimy basiorkowi dla równości 300g masełka, aby nie cierpiał zbytnio na oleju kokosowym.  Cool
Przeliczymy na Doktora -  B:T:W - 1:1:0 zgadza się, bo liczę w pamięci?  Laughing No i tera będzie jazda, bo z nadmiaru 2g białka taki basiorek wyprodukuje sobie gram węglowodanów, aby tak ze dwa krzyże mieć tylko na osikanym pasku!
To jaka się robi biochemiczna proporcja BTW? jakoś tak 1:3:0,5 - Ło Matuchno - no nie mam pewności, bo dawno w pamięci nie liczyłem, choć normalnie powinienem przyjąć, że taki basiorek waży nie 100kg, a jakieś 80kg, no ale to nie na moją głowę takie rachunki w pamięci... Oczywiście nikt nie broni basiorkowi dojadać węglowodanów dodatkowo, aby miał zero krzyżyków w moczu, ale co mnie tam cudza kwasowość siuśków...Wink  Laughing

Że z proporcji wychodzi 3300, a nie 3800? A bo zamiana drogiego białka na tanią glukozę w organizmie tyle dodatkowo kosztuje. Ale to takie niuanse naukowe nie dla "naukowców" ... Wink
Niedościgły geniusz Doktora się kłania.
Czy jakieś pytania?
A zapomniałem - na podstawy dietetyki nie udzielam odpowiedzi, bo w książce ŁONTP każdy może sobie i to znaleźć.
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24796


WWW
Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #158 : 2024-05-27, 09:26:59 »

Jeszcze kwestia Eskimisów, których już nie ma!  Confused
Średnia długość życia Eskimosa płci męskiej wynosiła 35lat, natomiast dziś Inuitom wydłużyła się do około 78. To przez to, pewnie, fanatycznie rzecz ujmując, że powstały McD- igloo i zamiast ryb, fok i wielorybów jedzą hamburgery z frytkami! Wink
Ale tak nie jest. Po prostu śmiertelność okołoporodowa, przeżywalność nastolatków i myśliwych, co już nie polują jak dawniej - drastycznie wzrosła, naturalnie dzięki dostępowi do "procedury medycznej", ale mnie to kompletnie nie interesuje, więc nie znam danych statystycznych na ten temat - to tylko moja dedukcja, więc mogę się mylić. Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71082


Odp: Książka kolekcjonerska.
« Odpowiedz #159 : 2024-05-30, 10:27:23 »

Aleksandra Rakowska
https://www.youtube.com/watch?v=K7IsoFc1epk

Tomasz Kwaśniewski wydał książkę | Spotkanie Optymalnych w Warszawie
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.