forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-30, 01:22:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
668029 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 ... 3977 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11929547 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10740 : 2013-02-09, 10:12:17 »

Może specjalnie te dziury w nocy robią, żeby przez nie szybciej zarobić na łatanie tej "dużej dziury"... Rolling Eyes Laughing Czyli na naszych policjantow zawsze w biedzie możemy liczyć...
przypomniało mi się jak ja raz przeszłam przez cały pociąg, żeby kupić u konduktora bilet  (przed jazdą nie zdążyłam), a konduktor mi mandat wlepił za jazdę bez biletu... Laughing Odwoływanie się nic nie dało... Confused Sami się pchamy w "gniazdo os"... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10741 : 2013-02-09, 10:23:39 »

No przecież, że chodzi o dziurę.
Wystarczy na arkuszu wpisać, że "nie można zidentyfikować sprawcy", podać dane właściciela pojazdu i za drobną opłatą dodatkową nie dostaje się punktów karnych.
A sprawcy nie można zidentyfikować, bo zdjęcia nie przesyłają, bo jest "dowodem dla Sadu", jak jaki naiwniak będzie dochodził swojej niewinności.  Laughing

Gdzieś to czytałem, ale gdzie?  Rolling Eyes
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10742 : 2013-02-09, 10:34:26 »

a mowilem juz dawno, uczyc sie slalomow specjalnych     Very Happy  w okresie wczesnowiosennym bardzo sie przydaje  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10743 : 2013-02-09, 12:11:27 »


A sprawcy nie można zidentyfikować, bo zdjęcia nie przesyłają, bo jest "dowodem dla Sadu", jak jaki naiwniak będzie dochodził swojej niewinności.  Laughing

Gdzieś to czytałem, ale gdzie?  Rolling Eyes

Chyba to było w "Małym Gościu Niedzielnym"... Rolling Eyes Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10744 : 2013-02-09, 13:07:36 »

Z całą pewnością nie.  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10745 : 2013-02-09, 13:14:04 »

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Bez-punktow-za-fotoradar,wid,13814999,wiadomosc.html?ticaid=11008e - "Inspekcja Transportu Drogowego skorzystała z tego, że przepis nie nakazuje wysyłania zdjęć, a jedynie daje taką możliwość. Praktyka ITD ma taki skutek, że w niektórych przypadkach właściciel samochodu musi wziąć winę na siebie, wskazać osobę, co do której nie jest pewien, że jest sprawcą, bądź wikłać się w proces sądowy. Jest jeszcze jedna opcja. Wybranie tej opcji ma oznaczać, że właściciel pojazdu nie pamięta zdarzenia. W takim wypadku posiadacz samochodu unika procesu i punktów karnych. Musi jednak zapłacić karę za niewskazanie sprawcy. - Zwykle jest to mandat, ale o wartości wyższej niż ten, który wystawiany jest w przypadku gdy kierowca zostaje ujawniony..." - a Ty Reniu podajesz siebie i łapiesz punkty karne?  Shocked Shocked Shocked  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10746 : 2013-02-09, 13:17:40 »

No przecież, że chodzi o dziurę.
Wystarczy na arkuszu wpisać, że "nie można zidentyfikować sprawcy", podać dane właściciela pojazdu i za drobną opłatą dodatkową nie dostaje się punktów karnych.
A sprawcy nie można zidentyfikować, bo zdjęcia nie przesyłają, bo jest "dowodem dla Sadu", jak jaki naiwniak będzie dochodził swojej niewinności.  Laughing

Gdzieś to czytałem, ale gdzie?  Rolling Eyes

Ja to znam z autopsji.  Very Happy Taki to "czopek" ze mnie!  Cool Bo jak kolega-kierowca jest w potrzebie, a "czopek" ma zapas punkcików, to jeden płaci punktami, a drugiemu wypada przelać to, co mu się przelewa.  Very Happy
Oczywiście, gdy mu się przelewa. Wink
Stare, dobre jeszcze z przed PRL-u sztuczki. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10747 : 2013-02-09, 13:19:06 »

...a Ty Reniu podajesz siebie i łapiesz punkty karne?  Shocked Shocked Shocked  Confused

Do tej pory tak było... Confused na więcej punktów karnych już sobie nie mogę w tym roku pozwolić... Rolling Eyes Jakieś punkty mi odlicza chyba w marcu... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10748 : 2013-02-09, 13:21:20 »

Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10749 : 2013-02-09, 13:22:31 »

To teraz zapamiętaj - możesz mieć "pomroczność jasną" i nie pamiętać kto prowadził, choć na zdjęciu wyraźnie widać. Bodaj to tylko 100zł dodatkowo kosztuje, a punkcików nie ma!
Też gdzieś o wysokości kary za "pomroczność" czytałem, ale nie pamiętam gdzie i nie był to "malutki gostek ..."  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10750 : 2013-02-09, 13:23:18 »

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Bez-punktow-za-fotoradar,wid,13814999,wiadomosc.html?ticaid=11008e - "Inspekcja Transportu Drogowego skorzystała z tego, że przepis nie nakazuje wysyłania zdjęć, a jedynie daje taką możliwość. Praktyka ITD ma taki skutek, że w niektórych przypadkach właściciel samochodu musi wziąć winę na siebie, wskazać osobę, co do której nie jest pewien, że jest sprawcą, bądź wikłać się w proces sądowy. Jest jeszcze jedna opcja. Wybranie tej opcji ma oznaczać, że właściciel pojazdu nie pamięta zdarzenia. W takim wypadku posiadacz samochodu unika procesu i punktów karnych. Musi jednak zapłacić karę za niewskazanie sprawcy. - Zwykle jest to mandat, ale o wartości wyższej niż ten, który wystawiany jest w przypadku gdy kierowca zostaje ujawniony... - a Ty Reniu podajesz siebie i łapiesz punkty karne?  Shocked Shocked Shocked  Confused

Dlatego trzeba mieć firmowe samochody bez tachografów i kilku kierowców. Dobry właściciel z ochotą wyznaczy winnego, jak będzie mu to się opłacało. Very Happy

...a Ty Reniu podajesz siebie i łapiesz punkty karne?  Shocked Shocked Shocked  Confused

Do tej pory tak było... Confused na więcej punktów karnych już sobie nie mogę w tym roku pozwolić... Rolling Eyes Jakieś punkty mi odlicza chyba w marcu... Rolling Eyes

Głupio tak troszkę akurat przed radarami się popisywać. Ale z Naturą jeszcze nikt nie wygrał. Wink Very Happy

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10751 : 2013-02-09, 13:25:12 »

To teraz zapamiętaj - możesz mieć "pomroczność jasną" i nie pamiętać kto prowadził, choć na zdjęciu wyraźnie widać. Bodaj to tylko 100zł dodatkowo kosztuje, a punkcików nie ma!


Czyli już nawet nie udają, że w tym wszystkim chodzi o nasze bezpieczeństwo... Rolling Eyes Confused Przyjemnie było mieć chociaż taki cień nadziei... Cool Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10752 : 2013-02-09, 13:25:26 »

To teraz zapamiętaj - możesz mieć "pomroczność jasną" i nie pamiętać kto prowadził, choć na zdjęciu wyraźnie widać. Bodaj to tylko 100zł dodatkowo kosztuje, a punkcików nie ma!
Też gdzieś o tym czytałem, ale nie pamiętam gdzie i nie był to "malutki gostek ..."  Wink

 Laughing Laughing
Na kursach dla kierowcow jako temat obowiaykowy- dac! Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10753 : 2013-02-09, 13:26:32 »

 Laughing i mam niemiecka czcionka teraz.  Laughing Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10754 : 2013-02-09, 13:27:07 »

Punkt karny za 10zł - taniocha!  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10755 : 2013-02-09, 13:27:17 »

To teraz zapamiętaj - możesz mieć "pomroczność jasną" i nie pamiętać kto prowadził...

Obym nie musiała, ale jeśli już będzie taka konieczność, to amnezja u mnie pojawia się na zawołanie... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10756 : 2013-02-09, 13:29:16 »

Dlatego fotoradary to wspaniała rzecz, bo tylko finansowo nadszarpuje, a przez to wszyscy zadowoleni są, choć dziura i tak się powiększa, bo to już czarna dziura jest, a nie budżetowa.  Confused
Do tego miejsca są oznaczone, więc kto rozsądny wiedząc, że jest fotoradar nie zwolni? Tylko miłośnik sesji zdjęciowych albo prawdziwy patriota, co dodatkową składkę na dziurę chce uiścić!  Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10757 : 2013-02-09, 13:34:20 »

Dlatego fotoradary to wspaniała rzecz, bo tylko finansowo nadszarpuje, a przez to wszyscy zadowoleni są, choć dziura i tak się powiększa, bo to już czarna dziura jest, a nie budżetowa.  Confused
Do tego miejsca są oznaczone, więc kto rozsądny wiedząc, że jest fotoradar nie zwolni? Tylko miłośnik sesji zdjęciowych albo prawdziwy patriota, co dodatkową składkę na dziurę chce uiścić!  Wink  Laughing

Oczywiście, bo przecież nie kierowca z amnezją- na zawołanie. Wink Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10758 : 2013-02-09, 13:35:12 »

 Very Happy
"Prawo jest jak pajęczyna,
bąk przeleci, a muchę zatrzyma"

Wszystko jasne?  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71890


Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #10759 : 2013-02-09, 13:35:30 »


Do tego miejsca są oznaczone, więc kto rozsądny wiedząc, że jest fotoradar nie zwolni?

Jeśli jedzie się wieczorem to oznaczenia słabo widać... Confused
Zapisane

Strony: 1 ... 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 ... 3977 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.164 sekund z 19 zapytaniami.