forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-16, 21:39:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
667626 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 3970 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11869899 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #120 : 2008-11-10, 22:35:28 »

Adam.bardzo mi brakowało Twojego lica  Razz ,zastanawiałam sie z 10 min. temu jak czytałam Twojego posta,kiedy wkleisz tę swojom twarz ,a tu patsz Ty sie !!! Wkleiłeś!!!
I to tom samiuśnom!!!
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #121 : 2008-11-10, 23:26:16 »

Czy nie wydaje Ci się, że po oświetleniu światłem księżyca, to bardziej hiena niż pantera?

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #122 : 2008-11-10, 23:27:53 »

Zwłaszcza ta poza.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #123 : 2008-11-10, 23:51:52 »

Mysle,ze ta panterka jest smutna  Sad

dziś widzialam jak moja cukróweńka ,ktora siedziała na drzewie wymiotuje-pierwszy raz byłam swiadkiem takiego czegoś i ten widok cały czas mam przed oczyma  Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #124 : 2008-11-29, 17:43:40 »

Przed chwilą wysłałam do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich następujący list:


Polityka społeczna w Polsce budzi u mnie zgrozę. Dowód to sprawy Alicji Tysiąc -

http://www.polskajestkobieta.org/phpbb/viewtopic.php?t=3842 . Oczywiście to wierzchołek góry lodowej, tyle że opisany

przez "Politykę" (link do artykułu znajduje się pośród linków w ww wątku). Artykuł nie ustrzegł Pani Alicji przed wyłączeniem jej prądu i tym samym ogrzewania mieszkania (ogrzewanie jest elektryczne, innego tam gdzie mieszka nie ma). Tylko naszemu Ustawodawcy może się zdawać, że przy rencie jaką otrzymuje Pani Alicja, mianowicie 418 zł plus 153 zł, może być Ona w stanie opłacać rachunki za utrzymanie siebie i trojga dzieci.

Pani Alicja w okularach 20 dioptrii nie widzi jakiego koloru ma światła na ulicy, ani z odległości jednego metra twarzy swoich dzieci, ale Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie domyślił się dotąd że mógłby wyznaczyć osobę, która z urzędu będzie pomagać Pani Alicji w uzyskiwaniu pomocy socjalnej i innej choćby w zakresie organizacji spraw bieżących. Dla mnie jest to dowód na bolesny brak wyobraźni urzędu, który z mocy prawa ma pomagać ludziom w kłopotach. Pomagać, nie pomoc pozorować. Pomoc zaś ma być miarodajna, nie zaś fasadowa. Niemożliwe bym się w tej sprawie myliła, tym bardziej że w moich przekonaniach utwierdzają mnie znajomi z innych państw europejskich.

Bardzo się cieszę, że odnalazłam adres do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, bo liczę na Jego pomoc w tak drażliwej i bolesnej sprawie.

Z poważaniem, Teresa Stachurska
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #125 : 2008-11-29, 18:49:02 »

Przed chwilą wysłałam do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich następujący list:


Polityka społeczna w Polsce budzi u mnie zgrozę. Dowód to sprawy Alicji Tysiąc -

http://www.polskajestkobieta.org/phpbb/viewtopic.php?t=3842 . Oczywiście to wierzchołek góry lodowej, tyle że opisany

przez "Politykę" (link do artykułu znajduje się pośród linków w ww wątku). Artykuł nie ustrzegł Pani Alicji przed wyłączeniem jej prądu i tym samym ogrzewania mieszkania (ogrzewanie jest elektryczne, innego tam gdzie mieszka nie ma). Tylko naszemu Ustawodawcy może się zdawać, że przy rencie jaką otrzymuje Pani Alicja, mianowicie 418 zł plus 153 zł, może być Ona w stanie opłacać rachunki za utrzymanie siebie i trojga dzieci.


Bardzo się cieszę, że odnalazłam adres do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, bo liczę na Jego pomoc w tak drażliwej i bolesnej sprawie.

Z poważaniem, Teresa Stachurska

misiek do boju

przecie to  czysty przypadek homo sowietikusa

 niby wykształconego, a bezmyślnego 

 ta kobieta cierpi na niepokalane poczęcie????

ps.
czy mnie ktoś pomógł jak straciliśmy pracę i były małe dzieci na utrzymaniu?
musiałem sam kombinować a sytuacja była znacznie gorsza
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #126 : 2008-11-30, 11:06:51 »

Doceniam wrażliwość Teresy Stachurskiej, ale sposób rozwiązania problemu jest nie do przyjęcia dla porządnych ludzi. Niestety taki sposób patrzenia jest typowy dla dużej części naszego społeczeństwa. Uważam, że jak dostrzegamy człowieka potrzebującego pomocy, to mu po prostu pomagamy. Niedopuszczalne jest domaganie się aby z urzędu państwo tym się zajmowało. Udzielona zapomoga i praca urzędnika, to są konkretne pieniądze, które nie biorą się z nikąd tylko z podatków. Płacą je wszyscy i nawet ci, co ich sytuacja życiowa jest jeszcze gorsza niż sprytnej zaradnej hałaśliwej niby ofiary. Opodatkowanie obywateli na rzecz innych obywateli jest zwykłą kradzieżą, a wykonaniu państwa jest bandytyzmem (działanie pod groźbą użycia siły). Jest to zło, a na nim nie zbuduje żadnego dobra. Potępiam więc takie działanie i wzywam porządnych ludzi do przeciwstawienia się tej grabieży dokonywanej pod przykrywką czynienia dobra.   
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #127 : 2008-11-30, 12:18:21 »

Oto informacja, która każe się zastanowić co Niemcy mogli mieć na względzie wprowadzając regulacje opisane przez @ morag w poście - http://passent.blog.polityka.pl/?p=512#comment-101277 i je utrzymując, jeśli znacząca (większość ?) część Polaków uważa, że może być całkiem na odwrót .

Może nie zaszkodzi przypomnieć, że w Polsce utrzymanie jednego miejsca dla dziecka w Domach Dziecka kosztuje ponad 3000 zł miesięcznie. Dla 26 tys dzieci. Gdyby dołączyło do nich jeszcze troje dzieci Pani Alicji Tysiąc, to ca 40.000 zł rocznie na ich utrzymanie tą metodą znacząco kosztów utrzymania Domów Dziecka by nie podniosło. Tylko o 0,004 %.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #128 : 2008-11-30, 12:23:45 »

Na antydeser:

Płaca minimalna to temat do żartów - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6006814,Tusk_na_zamknietym_posiedzeniu__Jest_duzo_gorzej_niz.html . Innymi słowy - "spieprzaj dziadu" .
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #129 : 2008-11-30, 12:36:38 »

Szwedzi o bitwie pod Wizną

 700 / 42,200
3 dni – jak 1- 40
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
http://hotnews.pl/artpolska-1290.html

Kircholm im się przypomniał?
1300/11,000
20 minut - jak 1- 8,5 Very Happy
piosenki - ni ma  Sad
http://pl.youtube.com/watch?v=Iml4jJ0wlfc - ale tu ładnie widać...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #130 : 2008-11-30, 13:12:24 »

http://tiny.pl/6gsp - "Gdybym wiedział na czym będzie polegało moje rządzenie, nie pchałbym się, bo ani to pasjonujące, ani przyjemne" -wreszcie ktoś, kto nadaje do rządzenia!.

PS
to tylko trochę dziwne, że trzeba było samemu spróbować, aby stwierdzić tę "oczywistą oczywistość".  Confused
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #131 : 2008-11-30, 18:26:43 »

Oto informacja, która każe się zastanowić co Niemcy mogli mieć na względzie wprowadzając regulacje opisane przez @ morag w poście - http://passent.blog.polityka.pl/?p=512#comment-101277 i je utrzymując, jeśli znacząca (większość ?) część Polaków uważa, że może być całkiem na odwrót .

Może nie zaszkodzi przypomnieć, że w Polsce utrzymanie jednego miejsca dla dziecka w Domach Dziecka kosztuje ponad 3000 zł miesięcznie. Dla 26 tys dzieci. Gdyby dołączyło do nich jeszcze troje dzieci Pani Alicji Tysiąc, to ca 40.000 zł rocznie na ich utrzymanie tą metodą znacząco kosztów utrzymania Domów Dziecka by nie podniosło. Tylko o 0,004 %.

""Pragne poruszyc jeszcze temat i problem opisywany przez pania Terese Stachurska, Alicja Tysiac i jej “egzystencja”. Przepisy prawne EU nakladaja kraja czlonkowskim min. obowiazek zapewnienia obywatelom ich krajow miniumum socjalnego, dlaczego ta kobieta zyje i ma zyc z dziecmi tylko z jej renty, wynoszacej ponad 500 zl. dlaczego nie otrzymuje doplaty do renty wedlug tabeli, wg. ktorej mozna wyliczyc ile przysluguje jej i dzieciom i partnerowi. Tak dzieje sie w Niemczech, Holandii i innych krajach czlonkowskich.
W Niemczech doroslej osobie prowadzacej rodzine nalezy sie 340 - 350 euro, do tego dochodzi na dziecko do 14 roku zycia 60% z tego co otrzymuje dorosla osoba czyli 211 euro, na kazde dziecko od 15 go roku zycia 80% czyli 281, a na nieposiadajacego dochodow partnera, zyjacego w tzw. gospodarstwie domowym powyzej lat 19-tu 90% czyli 316 euro. Oczywiscie z tego rodzina ta musi zaplacic mieszkanie, elektrycznosc i ew. telefon itd.Prawo do zapomogi socjalnej jest wg. mnie uzwglednione w konstytucji Niemiec i kazdy ma do tego prawo i traktowany jest wedlug tej wlasnie tabeli.""

proszę jacy wszyscy mondrzy - czysta hipokryzja
mam pytanie - ile jest rodzin w Polsce które mają owe minimum zapewnione? i co? nie radzą sobie?
wszystkim państwo (społeczeństwo) pomaga? - na pewno nie
według tego  nam wszystkim  państwo (społeczeństwo) będzie wychowywać  dzieci płodzone bezmyślnie? - na pewno nie

za potomstwo w pierwszej kolejności odpowiadają rodzice
 dzieci mają ojca, który  ma obowiązek zadbać o ich utrzymanie
i jeszcze jedno
. czy poczyna się dzieci wiedząc że coś zagraża ich zdrowiu?
. czy zakłada się rodzinę będąc na to nie przygotowanym?
czytając historie tych ofiar  ich bezmyślność  i nieodpowiedzialność sama się  narzuca
 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #132 : 2008-12-01, 09:03:44 »

Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #133 : 2008-12-02, 21:36:34 »

 Ale wkoło jest wesoło

>
> Kol. Stary użalił się dzisiaj nad losem Lecha Wałęsy, opluwanego przez
> upodlonych ludzi niemal w przeddzień hucznej imprezy (ręce wiwat!) z okazji
> nagrody Nobla. No bo jak to? Gościu obalił komunizm, a tu różni tacy się
> czepiają, opluskwiają i tym samym podlą się do imentu.
>
> W tym bezprzykładnym ataku na ikonę, mit i symbol* są jednak aspekty
> humorystyczne, co zauważa Autor pisząc w komentarzu do koleżanki maia14:
>
> Najweselsze, że próbują nam wmawiać, że się komuna własnymi obaliła rękami.
> Zabijają swoją tezę.
>
> Fakt. Też się śmieję jak norka. Śmieję się cały szczęśliwy z faktu, że to Lech
> Wałęsa obalił komunę, a nie ona sama.
>
> Śmieję się zawsze i niezmiennie głośno, gdy widzę obalonego w proch i w pył
> Jaruzelskiego, Kiszczaka, Kwaśniewskiego, Urbana, Millera, Oleksego itd. itp.
>
> Do skrętu kiszek ze śmiechu doprowadza mnie lektura listy najbogatszych Polaków,
> na której widzę wielu słusznie obalonych bolszewików i ich kapusiów. Mają,
> gnojki, za swoje. Muszą teraz odbywać pokutę w znienawidzonej przez siebie i
> wyklinanej na parteitagach roli kapitalistów, wyzyskiwaczy i milionerów. Dobrze
> im tak.
>
> Gdy widzę na mieście byłego SB-ka, negatywnie zweryfikowanego, jak męczy się w
> roli szychy w pewnej słynnej firmie produkującej słynne garnki - nie mogę oprzeć
> się nikczemnej satysfakcji i myśli, że "dobrze mu tak". Nawet wybaczam mu to, że
> okradł mnie podczas rewizji w moim domu.
>
> Nie mogę się również oprzeć uczuciu niskiej, zupełnie niechrześcijańskiej
> mściwości, gdy widzę, jak cierpi inny ubek, kolega z pokoju tego wyżej
> wymienionego, gdy zatroskany wkracza do banku, którego jest dyrektorem. I cierpi
> tak od 1989 roku. Co za rozkosz widzieć taka karę.
>
> I to wygnanie, ten ostracyzm - zasłużyli nań po tysiąckroć. Na wypędzenie z
> miasta do tych pałacyków ukrytych za wysokimi płotami, skąd muszą dojeżdżać po
> kilkanaście i więcej kilometrów, cierpiąc katusze w ohydnych, gnijących
> kapitalistycznych mercedesach, lexusach i jaguarach, bo brak służbowej wołgi to
> kara okrutna, ale sprawiedliwa.
>
> Ci, co ich obalili pod przewodem Lecha Wałęsy, mają raj. Mogą dotrzeć do pracy
> na piechotę, co sprawia, że są zdrowsi od przeklętych, spasłych komuchów. A gdy
> czują się gorzej, co przecież może się zdarzyć - mają wręcz pod nosem przystanki
> komunikacji miejskiej. I żadnych zmartwień z powodu ubezpieczenia auta, cen
> paliwa, problemów z zaparkowaniem. Szczęściarze.
>
> Mimo to jednak - jak to w Polsce - zawsze znajdą się tacy malkontenci, których
> nie satysfakcjonuje klęska i poniżenie obalonej komuny. I mimo tego, iż są
> beneficjentami zwycięstwa nad przebrzydłym totalitaryzmem - narzekają, marudzą,
> domagają się jakiejś "prawdy". Np. taka Anna Walentynowicz. Może przecież czytać
> spokojnie paszkwile na Lecha Wałęsę i nikt jej za to nie aresztuje. Może mówić i
> pisać, co chce. O to jej chodziło przecież, prawda?

> zezem.salon24.pl/104787,index.html
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #134 : 2008-12-02, 22:53:51 »

Poza Polską:
Jak sąsiad kupi krowę to jest powód do radości, że sąsiadowi się dobrze powodzi.

W Polsce:
1. Skąd miał pieniądze, pewnie ukradł? A nawet jak zarobił to pewnie kombinator!
2. Jestem częścią Boskiego planu sprawiedliwości na Świecie – co zrobić by krowa zdechła.
3. Zapożyczę się jeśli trzeba, ale zaraz muszę kupić lepszą krowę.

Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #135 : 2008-12-02, 23:06:42 »

Poza Polską:
Jak sąsiad kupi krowę to jest powód do radości, że sąsiadowi się dobrze powodzi.

W Polsce:
1. Skąd miał pieniądze, pewnie ukradł? A nawet jak zarobił to pewnie kombinator!
2. Jestem częścią Boskiego planu sprawiedliwości na Świecie – co zrobić by krowa zdechła.
3. Zapożyczę się jeśli trzeba, ale zaraz muszę kupić lepszą krowę.

Sad

Oj,oj,oj .Juz nie przesadzaj,z tym,że w Polsce są tak źli ludzie ,a poza Polską tak dobrzy .
Wszedzie jest złodziejstwo,kłamstwo itd. .Mysle ,że w Polsce  nie jest tak źle  Smile  Cool
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #136 : 2008-12-02, 23:37:52 »

Obraz naszej kochanej Polski dosonale został przedstawiony w filmie "Sami swoi". W Polsce może nie jest najgorzej ale stoimy na bakier zdecydowanie jeśli chodzi o kulture na drodze. U nas pieszy nie zostanie przepuszczony jeśli czeka żeby przejśc przez pasy. Przejdzie tylko wtedy kiedy na siłe wkroczy. Wtedy są dwa wyjścia:albo przejdzie albo zostanie przejechany.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #137 : 2008-12-02, 23:42:10 »

Poza Polską:
Jak sąsiad kupi krowę to jest powód do radości, że sąsiadowi się dobrze powodzi.

W Polsce:
1. Skąd miał pieniądze, pewnie ukradł? A nawet jak zarobił to pewnie kombinator!
2. Jestem częścią Boskiego planu sprawiedliwości na Świecie – co zrobić by krowa zdechła.
3. Zapożyczę się jeśli trzeba, ale zaraz muszę kupić lepszą krowę.

Sad
adaśku
w Polsce po  90 -tym  to tylko bolkom się powiodło
inni to wyjątek który potwierdza regułę
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #138 : 2008-12-02, 23:45:39 »

W Polsce może nie jest najgorzej ale stoimy na bakier zdecydowanie jeśli chodzi o kulture na drodze. U nas pieszy nie zostanie przepuszczony jeśli czeka żeby przejśc przez pasy. Przejdzie tylko wtedy kiedy na siłe wkroczy. Wtedy są dwa wyjścia:albo przejdzie albo zostanie przejechany.

Tu akurat strzeliłas w 10.Strasznie mnie wkurza .Bardzo rzadko sie zdarza,ze ktos sie zatrzyma.
Kiedys przechodziłam przez pasy,byłam juz na środku jezdni,a jedzie facet i nie zatrzymał sie,normalnie sobie przejechał i pojechal w najlepsze .To skandal-tak mysle.
Jak jade z mezem,to zawsze sie zatrzymujemy,a ludzie są zdziwieni i zawsze kiwają głową na znak podziekowania,co tez nie jest zbyt normalne,po przeciez to jest nasz obowiązek ,abysmy sie zatrzymali,gdy widzimy pieszych przy pasach i za to dziekować nikt nie musi.
Gdy byłam w Austrii nie spotkałam sie z czyms takim.Zawsze kierowca sie zatrzymał i byłam (pamietam) na poczatku bardzo zdziwiona  Shocked
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #139 : 2008-12-02, 23:52:15 »

W Niemczech za to jest wspaniała kultura. Moja mama tam pracuje od kilku lat.Kiedyś szła z koleżanką chodnikiem i przypadkowo  zatrzymała sie koło pasów ale wcale nie miała zamiaru przechodzic-momentalnie wszystkie auta sie zatrzymały i czekali dośc długo aż one przejdą- i nie miały wyjścia-musiały przejśc Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 3970 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 17 zapytaniami.