forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 00:12:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
667745 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 3972 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11880873 razy)
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #360 : 2009-06-07, 10:41:03 »

Na wsi byłam, to nie widziałam co się w mieście działo...

A może zdrowiej było zostać na tej wsi? Po co się stresować miastem!   Wink
Ja sobie chwalę takie życie wśród drzew... Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #361 : 2009-06-08, 07:48:50 »

Tu gdzie mieszkam drzew jest dużo, jak i kwiateczków. W bezpośredniej, najbliższej i dalszej okolicy. Mimo domów, również w sporej liczbie  Smile 

Reperkusje - http://kontrowersje.net/node/3259 .
 
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #362 : 2009-06-08, 07:53:46 »

"Człowiekowi z betonu" (wychowanemu na "blokowisku") trudno zrozumieć chęć codziennego obcowania z Przyrodą... Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #363 : 2009-06-08, 11:10:36 »

Mam się domyślać, jeśli się nie wychowałam wśród betonu?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #364 : 2009-06-09, 00:28:29 »

Ludzie wyjeżdżają ze wsi ale wieś z nich nigdy nie wyjeżdża .
Własnie w średnim wieku ,kiedy mamy  już wszystko za plecami
   wtedy słyszy sie świergolenie ptaków i krówsko na łące roztkliwia.
   
     
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #365 : 2009-06-09, 13:35:15 »

Ostatnich 25 lat mojego zycia mieszkalem w duzych miastach. Od dwoch lat mieszkam na wsi, nie wiem 300 ludzi, i jest bombowo. Cisza, zielen, jajka, baranina, swinina i cielecina kupowane na czarno od znajomego rolnika. Czasami staje bryczka w konie pod oknem i znajomy sie pyta czy chcemy z nim jechac do miasta Very Happy tego sie nie da opisac. Trudno jest sie przyzwyczaic do zapachu nawozow w okolicach przedwiosnia ale w koncu mysle, ze sie przyzwyczaja. Chcialem tylko powiedziec, ze gdyby mi ktos 25 lat temu powiedzial, zer reszte zycia spedze na wsi to bym nigdy w to nie uwierzyl. Dzis tu na wsi odpoczywam  Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #366 : 2009-06-09, 16:17:29 »

http://www.youtube.com/watch?v=R9LwoIh1d3A&hl=pl - obowiązkowe, zwizualizowane słuchowisko dla naiwnych  Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #367 : 2009-06-09, 17:38:53 »

http://www.youtube.com/watch?v=R9LwoIh1d3A&hl=pl - obowiązkowe, zwizualizowane słuchowisko dla naiwnych  Laughing

Dobry jest jeden z komentarzy pod filmem: "Komunizm upadł... na 4 łapy". Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #368 : 2009-06-09, 23:53:06 »

Komunizmu w Polsce nigdy nie było.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #369 : 2009-06-10, 00:08:27 »

Komunizmu w Polsce nigdy nie było.

Masz rację. Komunizmu nigdzie na świecie nie było, ale jak zwał tak zwał. Precyzyjniej powinno się mówić Leninizm, Maoizm, itd., czyli te wszystkie wypaczenia... tylko po co, skoro każdy wie o co chodzi? Stosunek do paru elementarnych zasad naturalnego prawa określa "jakiego jesteśmy koloru", a precyzyjne i liczne nazwy zostawmy tym, którzy chcą na tym zrobić doktoraty -- dajmy im pole do popisu.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #370 : 2009-06-10, 01:10:42 »

Ja  tęsknie za tamtymi czasami mimo wszystko.
    Co wyście tak się przypieli do tego czerwonego .
hasła były dobre a ludzie każdy ustrój wypaczą .
     Teraz jest cudownie   Sad Sad Sad pod rzadami trzęsących się bigotów
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #371 : 2009-06-10, 19:33:28 »

Wszyscy w pewnym wieku tęsknią do lat młodości, ale to nie ma żadnego związku z ustrojem.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #372 : 2009-06-10, 19:47:40 »

Wszyscy w pewnym wieku tęsknią do lat młodości, ale to nie ma żadnego związku z ustrojem.
trele morele
może nic to nie ma??????????
a podstawowa rzecz jak bezpieczeństwo socjalne  nie liczy się?
mimo biedy nie widać było wtedy grzebiących w śmietnikach i głodnych dzieci
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #373 : 2009-06-11, 10:09:14 »

Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #374 : 2009-06-11, 18:49:41 »

Masz rację, Ali. Nie było dzieci grzebiących w śmietnikach, bo ogromna ich większość mieszkała na wsiach, a tam śmietników nie było. Za to był ojciec z pasem, który dbał o to, by dziecko nie próżnowało. Było pasanie krów i ciężka praca w polu. Znałam domy, gdzie chleb był pod kluczem, co wcale nie znaczy, że teraz jest dobrze. Być może Ty pamietasz dużo póżniejsze czasy, ale dla mnie to był świetny doping do nauki.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #375 : 2009-06-11, 19:10:04 »

Cytuj
Ależ za czym  te żale, za czym te płacze! Drogi Pan Janusz "Za-Hitlera-było-lepiej" Mikke co prawda nie kandyduje w tych wyborach, ale jest przynajmniej jeden kraj na świecie, który w pełni realizuje idee Pana Janusza, tj. Somalia. Prawie wszystko zostało  tam sprywatyzowane, rząd nie ma prawie nic do powiedzenia - istny liberatariański raj! Nie ma żadnej państwowej służby zdrowia, podatki są bardzo niskie, nie ma przymusu ubezpieczeń, nie ma przymusu szczepień, nie ma przymusu zapinana pasów, żadnych państwowych  dróg, kolei, żadnego państwowego szkolnictwa, żadnej opieki społecznej, można mieć broń palną, nie ma jakiejś głupiej ochrony środowiska, kwot mlecznych,  ochrony konsumenta i norm produkcyjnych. No a poza tym kobiety w tym pięknym kraju znają swoje miejsce - o feminazizmie tam nawet nie słyszano, homoseksualistów i krytyków religii się kamieniuje.  W Somalii z entuzjazmem odniesiono by się do twierdzenia Pana w Muszce ,że "kobieta  to nie człowiek tylko coś pomiędzy dzieckiem i człowiekiem". Nie wiem tylko jak miejscowa ludność zareagowałaby na twierdzenie Drogiego Pana Janusza, że "każdy mężczyzna ma coś w sobie z pedofila".Ale poza tym w Somalii mamy już prawdziwy KONSERWATYWNO-LIBERALNY raj, możecie naocznie przekonać się jak w praktyce działa  wychwalana przez Jedynego  Prawicowca TEORIA DOBORU NATURALNEGO.
Tak więc możecie, drodzy sympatycy Pana specjalisty od hitlerowskiej polityki podatkowej zacząć już zacząć pakować swój  dobytek i załatwiać bilety do Somali. Możecie opuścić tą zgniłą, zdegenerowaną komunistyczną skazaną na upadek Europę, gdzie trzeba zapinać pasy i szczepić  dzieci. Wytłumaczcie  tylko po drodze uchodźcom somalijskim, którzy uciekają z swojego sprywatyzowanego państwa (efekt bolszewickiej propagandy Wielkiego Wschodu Francji), jaki wielki  błąd popełniają, udając się do komunistyczno-faszystowskiej Europy.
Cytuj

Pomijając półprawdy, nieprawdy i złośliwości, jakie ów cytat zawiera, posiada jednak jedną zaletę - zwraca uwagę na Somalię - kraj z mocno ograniczoną administracją publiczną.
To na pewno ciekawy kraj z wielu względów - również takich, o których autor pisze w artykule pod linkiem:
http://web.worldbank.org/WBSITE/EXTERNAL/COUNTRIES/AFRICAEXT/SOMALIAEXTN/0,,contentMDK:20398872~menuPK:367671~pagePK:141137~piPK:141127~theSitePK:367665,00.html

Polecam cytat:
"Sometimes it's difficult without a government and sometimes it's a plus," he says. "Corruption is not a problem, because there is no government."  Very Happy
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #376 : 2009-06-11, 19:11:24 »

Masz rację, Ali. Nie było dzieci grzebiących w śmietnikach, bo ogromna ich większość mieszkała na wsiach, a tam śmietników nie było. Za to był ojciec z pasem, który dbał o to, by dziecko nie próżnowało. Było pasanie krów i ciężka praca w polu. Znałam domy, gdzie chleb był pod kluczem, co wcale nie znaczy, że teraz jest dobrze. Być może Ty pamietasz dużo póżniejsze czasy, ale dla mnie to był świetny doping do nauki.
nie tylko na wsi, w małych mieścinach też
myślisz że tego w życiu nie przerabiałem i tych klimatów nie znam?

bida była ale  można ją było  usprawiedliwić powojenną odbudową
dzisiejsza nie powinna mieć racji bytu
ps
 od połowy lat 60 też wyrywałem do pracy po szkołach
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #377 : 2009-06-11, 19:21:03 »

U mnie za oknem burza nadciąga, ale zanim wszytsko trzaśnie spytam - Szymonie, kogo cytujesz?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #378 : 2009-06-11, 19:25:25 »

wszystko  Confused

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 19:10:04. "Możecie opuścić tą zgniłą, zdegenerowaną komunistyczną skazaną na upadek Europę, gdzie trzeba zapinać pasy i szczepić  dzieci. Wytłumaczcie  tylko po drodze uchodźcom somalijskim, którzy uciekają z swojego sprywatyzowanego państwa (efekt bolszewickiej propagandy Wielkiego Wschodu Francji), jaki wielki  błąd popełniają, udając się do komunistyczno-faszystowskiej Europy.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #379 : 2009-06-11, 19:31:15 »

U mnie za oknem burza nadciąga,
a u  mnie siąpi i od czasu do czasu mruknie
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 3972 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 17 zapytaniami.