forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-16, 21:34:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
667626 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Najnowsza historia Polski
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 3970 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Najnowsza historia Polski  (Przeczytany 11869874 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #60 : 2008-09-25, 11:01:49 »

Już raz to było cytowane na tym Forum: "racja fizyka, a Kaśka butów nie ma"  Wink


Znalazłam - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=134.msg612#msg612 . To "a" w środku zdania coś zmienia, czy nie? Nie znam tej "sentencji" więc trudno mi ją odnieść. Proszę o oświecenie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #61 : 2008-09-25, 11:05:30 »

"mama" jest "gościem", więc się chyba nie dowiemy... Confused
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #62 : 2008-09-25, 11:14:25 »

Tomek, to nie nowość. Politycy w większości na co dzień zachowują się kretyńsko. Teraz już go nie zaproszą. Mogą mu tylko zrobić przysługę i go posadzić za promowanie faszyzmu. Być męczennikiem, to lubi każdy polityk. JKM był zawsze przeciwko Brukseli i nigdy nie upominał się o pieniądze. Na pewno też nie popiera faszyzmu. A tak swoją drogą, to Bruksela, to nie jakiś tam dobry wujek, tylko zwykły złodziej. Najpierw nas okrada, a potem wspaniałomyślnie daje. Oczywiści jak daje do fanfary grają, a jak kradnie, to po cichu aby nikt się nie kapnął.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #63 : 2008-09-25, 11:21:36 »

Tu komentarz do ostatnich wydarzeń - http://azraelk.wordpress.com/2008/09/24/kosciol-wiecej-i-wiecej/ i kolejne komentarze a'propos w ramach forumowych wniosków i uwag.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #64 : 2008-09-25, 11:23:04 »

Dla Obywateli Europy żyjących między Odrą a Bugiem i od Bałtyku po Tatry daleko istotniejsze jest zwiększenie kwoty mlecznej, niż budowanie "eurokomuny", czy jak tę wspólnotę Narodów zwać... Zawze można wybrać ostatecznie do życia Demokrację Szwajcarską. Cool
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #65 : 2008-09-25, 11:36:12 »

Nie można, bo nie jesteśmy wolni. Nie wolno nam wiele, a szczególnie krytykować.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #66 : 2008-09-25, 11:41:40 »

Tereso, przestałem zaglądać na podane linki. Powodów jest kilka: brak czasu, brak zainteresowania „poprawnością polityczną”, a tak naprawdę bardziej mnie interesuje dyskusja na tym forum niż zbawianie świata. Czasami jednak zaglądam ...
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #67 : 2008-09-25, 11:51:19 »

Dla Obywateli Europy żyjących między Odrą a Bugiem i od Bałtyku po Tatry daleko istotniejsze jest zwiększenie kwoty mlecznej, niż budowanie "eurokomuny", czy jak tę wspólnotę Narodów zwać... Zawsze można wybrać ostatecznie do życia Demokrację Szwajcarską. Cool

Oczywiście, proces integracji europejskiej ma wiele wad, jest niedoskonały. Z chęcią poznałbym Pańskie zdanie, jeśli nie UE to konkretnie co? Jeśli wolność przepływu kapitału,  towaru i osób jest taka zła, to co Pan ma do zaproponowania w zamian?? Powrót do rozwiązań sprzed II wojny światowej (protekcjonizm w gospodarce, interwencjonizm, afirmacja nacjonalizmu)? Chyba nie byłoby to najlepsze wyjście, biorąc pod uwagę, że te właśnie "rozwiązania" przyczyniły się do wybuchu tej wojny.

Można się naśmiewać z tych wszystkich "kwot mlecznych" i mierzenia "krzywizny bananów", chciałbym tylko zauważyć, że obiektywie dużo lepszym jest to, że dzięki integracji europejskiej najważniejszymi problemami dla Europy są właśnie "kwoty mleczne", "krzywizny bananów", "wspólna  waluta" (nota bene okazała się dużo bardziej stabilna niż np. dolar) a nie "ostateczne rozwiązanie kwestii  żydowskiej", "walka o czystość rasy", "walka o nawrócenie heretyków" i tym  podobne przedsięwzięcia, które dominowały europejską historię.

Przywołuje pan Szwajcarię. Zapewne doskonale Pan  wie (inaczej z  pewnością nie zabierałby Pan w tej sprawie głosu), że Szwajcarzy uczestniczą w bardzo wielu politykach i programach inicjowanych przez Wspólnoty Europejskie. Rozumiem, że nie budzi to w Panu sprzeciwu.

Skrytykować jest łatwo, łatwiusieńko. Zaproponować coś sensownego, a na dodatek wprowadzić to w życie - to dopiero sztuka.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #68 : 2008-09-25, 12:07:22 »

Hank przedstawiasz pogląd jak najbardziej poprawny politycznie, ale niestety nie akceptowany przez wielu w tym ,mnie. Powielasz hasła nie poparte dowodami chociażby to że jest wolność przepływu kapitału i towaru. Gdybyś znał prawo, to byś wiedział, że tej wolności nie ma. Ale co szkodzi pisać nieprawdę. To jest nawet popierane, bo za prawdę można pójść do więzienia.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #69 : 2008-09-25, 12:25:31 »

Nie można, bo nie jesteśmy wolni. Nie wolno nam wiele, a szczególnie krytykować.

To fakt  Cool Ale na szczescie w "MATRIX 90/10" tak zle ma tylko te 90%
 mniej sprawnych umyslowo Cool Razz



Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #70 : 2008-09-25, 12:39:23 »

Te 10% ma teraz kłopoty. Grunt im się z pod nóg wymyka i może się zacząć niebawem efekt domina. I nie pomoże już sprawność umysłowa.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #71 : 2008-09-25, 12:47:26 »

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej się zdradziliście jakie macie poglądy.

poglądy? a kogo interesują poglądy? i to jeszcze na tym forum!
albo się wie albo nie  Confused
rządzącym Staszica polecam, a jeszcze lepiej program wyzywienia narodu JK
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #72 : 2008-09-25, 12:51:08 »

... brak zainteresowania „poprawnością polityczną”...

I super, Daniel!
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #73 : 2008-09-25, 13:00:08 »

No to niewiele wiecie. Problem jest w tym, że nasza wiedza oparta jest na wierze. Nie w Boga lecz w człowieka., w jego tytuł naukowy i prawdomówność. Uczymy się i poznajemy wiedzę z dorobku naukowego człowieka. Często jednak jest ona fałszywa, a to z powodów zwykłych błędów, a to z powodu celowego przekłamania prawdy przez finansujące badania koncerny, a to ze zwykłej demencji starczej profesora. My jednak w tą wiedzę wierzymy, bo czytaliśmy z takiego źródła, które dla nas jest wiarygodne. Wierzymy w to, czyli wierzymy człowiekowi.

Tam gdzie zaczyna się wiara w człowieka, kończy się wiara w Boga.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #74 : 2008-09-25, 13:03:36 »

No i macie chłopy placek ! Dobrze,bardzo dobrze  ,wręcz superowo!!!  Very Happy
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #75 : 2008-09-25, 13:08:09 »

Hank przedstawiasz pogląd jak najbardziej poprawny politycznie, ale niestety nie akceptowany przez wielu w tym ,mnie. Powielasz hasła nie poparte dowodami chociażby to że jest wolność przepływu kapitału i towaru. Gdybyś znał prawo, to byś wiedział, że tej wolności nie ma. Ale co szkodzi pisać nieprawdę. To jest nawet popierane, bo za prawdę można pójść do więzienia.

Spodziewałem się czegoś ciekawszego.  Nie  dostałem odpowiedzi na bardzo proste pytanie: Co jest alternatywą dla procesu integracji europejskiej?I czy sytuacja SPRZED integracji europejskiej jest lepsza. Jeśli tak, to w jakim sensie.

Co wam tak bardzo przeszkadza w jednoczącej się Europie? Może to, że od 1945 nie było żadnego poważnego konfliktu politycznego w Europie, żadnej wojny, masakry (nie mówimy tu o Jugosławii i tym podobnych  państwach barbarzyńskich)? Może to, że UE jest najbogatszym regionem świata? Najstabilniejszym, najspokojniejszym, z silną walutą, stojącym na uboczu  najpoważniejszych konfliktów współczesnego świata?

Nie obchodzi mnie, czy moje poglądy (staram  się zawsze bazować je na faktach i logicznym wnioskowaniu a nie np. na swoich uczuciach, nastroju, sympatiach  lub przekonaniach religijnych) są poprawne politycznie czy nie. "Poprawność" jest czymś względnym i ma różną treść w zależności od środowiska, które go używa,  więc argument, że coś w moich wypowiedziach jest politpoprawne możecie sobie darować.
Taką samą bzdurą jest twierdzenie  pana  Daniela, że w UE nie ma wolności przepływu kapitału i towarów. Proponuję następnym  razem sprawdzić sobie, jaka część PKB Polski  jest wytwarzana dzięki eksportowi do krajów Unii, a dopiero potem zabierać głos w tej sprawie. Jeżeli Pan twierdzi, że brak mi argumentów w sprawie wolności przepływu  towarów,  osób i kapitału (czyżby tylko mi się przyśniło, że jesteśmy w Strefie Schengen?) , to proszę podać swoje. Ale oczekuję czegoś więcej, niż bezpłodnych dywagacji o "Bogu". Smile  
Jak już napisałem - skrytykować jest bardzo łatwo, przedstawić pozytywne rzeczowe, racjonalne kontragrumenty szalenie,  szalenie trudno. Czekam na odważnych.Może ktoś się znajdzie.
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #76 : 2008-09-25, 13:13:03 »

Hank przedstawiasz pogląd jak najbardziej poprawny politycznie, ale niestety nie akceptowany przez wielu w tym ,mnie. Powielasz hasła nie poparte dowodami chociażby to że jest wolność przepływu kapitału i towaru. Gdybyś znał prawo, to byś wiedział, że tej wolności nie ma. Ale co szkodzi pisać nieprawdę. To jest nawet popierane, bo za prawdę można pójść do więzienia.
Rozumiem, że uważa się Pan  za poważnego człowieka.  Proszę więc łaskawie odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Kto  poszedł do więzienia w Polsce "za mówienie prawdy" (nazwisko, wyrok etc.)
2. "Gdybyś znał prawo..." O jakich aktach ustawodawczych  Pan mówi? Byłbym wdzięczny za przytoczenie pełnego  brzmienia odpowiednich uregulowań.

PS. To, że czegoś Pan nie akceptuje to nie mój problem i ja nie czuję tu żadnego "niestety". Mi Pańska akceptacja nie jest do niczego szczególnie potrzebna.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #77 : 2008-09-25, 13:26:26 »

...Co wam tak bardzo przeszkadza w jednoczącej się Europie?...

Za duze wplywy "komuchow" !!!  Shocked Shocked Shocked
czyli "selekcja negatywna"

Te parszywce "szczuja" uposledzony umyslowo "plankton" na "ELITE"
a to droga do "III rzeszy" czy "stalinowskiej Rosji" czy do:
obecnego Polskiego "konfidencko-czerwonkowatego badziewia"

Czy Ty to potrafisz zrozumiec Czlowieku ???  Cool Razz

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #78 : 2008-09-25, 13:30:01 »

Dywagacje o Bogu nie są bezpłodne. Kto nie rozumie Boga, nie rozumie niczego.

Moje poglądy już od dawna przedstawiam na tym forum i mam alternatywne rozwiązanie. Nie będę jednak się powtarzać, bo temat jest złożony. Argumenty typu statystycznego niczego nie dowodzą, bo przecież tej wolności gospodarczej nie ma. Statystykę robią firmy zniewolone i często będącymi własnością państwa.

Diabeł tkwi w szczegółach i dopóki nie będziemy o nich mówić, to będzie stać w miejscu. Np. proste pytanie. Czy można bez pozwolenia kupić w innym kraju jakiś towar i sprzedać go w Polsce? Odpowiedź brzmi: nie. Ale Ty nadal będziesz twierdzić, że jest wolność, tylko w tym przypadku nie ma. Nie ma jej i w innych przypadkach.

Co do Twoich pytań, to nie tracę czas na wiedzę encyklopedyczną. Te informacje można bez problemu znaleźć w internecie, ale problem pojawi się przy interpretacji. Nie musimy się wzajemnie przekonywać i każdy może pozostać przy swoim poglądzie. Stwierdzam tylko, że jest to pogląd bardzo zbliżony do tego, który podaje nam się w mediach.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Najnowsza historia Polski
« Odpowiedz #79 : 2008-09-25, 13:37:09 »

...1. Kto  poszedł do więzienia w Polsce "za mówienie prawdy" (nazwisko, wyrok etc.)...

A mozna wymieniac tych ktorzy poszli prosto "do piachu" ???  Cool

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 3970 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 17 zapytaniami.